• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דיבדנדים כאמצעי לשיפור רמת החיים

gb285

משתמש רשום
דירוג
0

אני מרוויח כיום בסביבות 9 אלף ש"ח נטו וככל הנראה זה לא ישתפר משמעותית בשנים הקרובות( בן 30 אזרח ישראלי) כי ככל הנראה לא אחליף מקום עבודה לאור יציאה ללימודים.
ואני רוצה להגדיל את התזרים החודשי שלי ומנסה להבין האם אני בכיוון הנכון:

-מכרתי דירה שהייתה בבעלותי ויצא לי הפסד כולל של כ-80 אלף ש"ח.
-יש לי 100 אלף ש"ח פנויים להשקעה(רוב התיק מושקע בקרנות איריות של בלאקרוק בישראל).

אני מעוניין להשקיע בתעודות סל מחלקות דיבידנדים בשוק האמריקאי(כנראה אלך על SCHD),
1.האם הדיבידנדים שיחולקו לי אני אוכל לקזז מהפסד שנוצר לי ממכירת הדירה ולהימנע מתשלום מס של 25% עד גובה ההפסד (80 אלף ש"ח)?
2. האם אני צריך לשם כך רואה חשבון ?

1.האם הדיבידנדים שיחולקו לי אני אוכל לקזז מהפסד שנוצר לי ממכירת הדירה ולהימנע מתשלום מס של 25% עד גובה ההפסד (80 אלף ש"ח)?
לא, ואין קשר לאמריקאי.
לא ניתן לקזז רווח מדיבידנדים מול הפסד הון ממקרקעין.

תוכל לקזז בעתיד מול רווחי הון.

אני מרוויח כיום בסביבות 9 אלף ש"ח נטו וככל הנראה זה לא ישתפר משמעותית בשנים הקרובות( בן 30 אזרח ישראלי) כי ככל הנראה לא אחליף מקום עבודה לאור יציאה ללימודים.
ואני רוצה להגדיל את התזרים החודשי שלי ומנסה להבין האם אני בכיוון הנכון:

-מכרתי דירה שהייתה בבעלותי ויצא לי הפסד כולל של כ-80 אלף ש"ח.
-יש לי 100 אלף ש"ח פנויים להשקעה(רוב התיק מושקע בקרנות איריות של בלאקרוק בישראל).

אני מעוניין להשקיע בתעודות סל מחלקות דיבידנדים בשוק האמריקאי(כנראה אלך על SCHD),
2. האם אני צריך לשם כך רואה חשבון ?
80,000 שח כרגע בSCHD יגדיל לך את התזרים בסביבות 200 שקל בחודש.

אז מה הייתם מציעים לי לעשות על מנת להגדיל את התזרים ובנוסף לנצל את הקיזוז של הפסד במכירת הדירה ?

אז מה הייתם מציעים לי לעשות על מנת להגדיל את התזרים ובנוסף לנצל את הקיזוז של הפסד במכירת הדירה ?
1. להבין שאין הבדל בין רווח הון לדיבידנד בהיבט התשואה. משיקולי מס עדיף לך רווח הון, כי אתה שולט במועד ובגובה של זה.
2. רווחי הון מניירות ערך כן תוכל לקזז כנגד ההפסדים מהדירה. אם לא הספקת לממש רווחי הון, תוכל להעביר את ההפסד לשנה הבאה ואז למכור ברווח ולקזז.

להבין שכסף לא נוצר יש מאין. כל דבר בא על חשבון משהו אחר. במקרה שלך אתה מנסה להגדיל הכנסה בהווה על חשבון הקטנה של השווי העתידי.
ברכישת נייר מחלק דיבידנדים אתה מלוה כסף מעצמך בעתיד כדי להשתמש בו היום. על הלוואה כזאת אתה תשלם במיסים ואיבוד אפקט הריבית דריבית ועליית ערך ארוכת טווח.
במילים פשוטות: אתה תהייה עני יותר בעתיד.
מה לעשות? בהתחשב בגילך כדאי לעשות תוכנית ארוכת טווח שיכולה לממש חלק או כל מהנקדות הבאות:
1. שינוי באורח החיים והקטנת הוצאות.
2. לא לקבל את העתיד שציירת כדבר קבוע וידוע מראש. אנשים יוצאים ללימודים בכדי להרחיב ידע מקצועי ולקבל על כך תעודה רשמית שמאפשרת להם לאחר מכן לאתר משרות מתקדמות יותר ובעלות כושר השתכרות גדול יותר.

כל מה שכתבתי זה מנסיון אישי.

בקשר לתזרים אני מסכים עם כימאי, הקטנת הוצאות ואיזונים.

בקשר להפסד הון, מה שאני הייתי עושה, בודק במחצית השניה של חודש דצמבר את מצבת ניירות הערך, ובודק היכן אני יכול לממש רווחי הון עד להיקף ההפסד ההון המדובר.
ומבצע מכירה וקניה לקראת סוף דצמבר.
את הדוח השנתי למס הכנסה, אם חייבים בדוח, אז דוחה עד המועד האחרון (31/6) וצובר ריבית והצמדה עד אז.
אם לא חייבים, אז דוחה בכמה שנים :)

הסיבות פשוטות.
1.הפסד הון נשמר בערכו הנומינלי, כלומר החזקה שלו למימוש עתידי היא הפסד ריאלי.
2. כל תשלום או ניכוי מס במקור שתשלם במהלך השנה, יתחיל לצבור ריבית והצמדה החל מה־1 בינואר של השנה העוקבת.

כמובן אין כאן המלצה כל שהיא לפעולה או מחדל, רק דרך פעולה אפשרית שאני הייתי פועל בה.

הייתי מתמקד בחלק הזה. השכר שאתה מקבל סביר. הייתי בוחן את האופציה להחליף מקום עבודה למרות היציאה ללימודים / למצוא מקור הכנסה נוסף מהצד (שיעורים פרטיים, airBNB בדירה ועוד) אם תרשום לנו קצת על הניסיון המקצועי שלך תקבל טיפים ממוקדים יותר

אני עובד במשרד שמתעסק בתכנון עירוני ונותן שירות בעיקר למגזר ציבורי.

האופן העיקרי שאני שואף הוא להגדיל את הכנסה שלי הוא באופן כזה שזה לא יהיה תמורת "מכירת הזמן" שלי.
שיעורים פרטיים זה אכן משהו אפשרי ויש לי ניסיון משמעותי בהדרכה עם בני נוער וילדים.

מבחינת airbnb, אצלי בדירה זה לא אפשרי וחשבתי באמת על סוג כזה של עסק שאנשים שהם בעלי דירות להשכיר להם את הבית לairbnb ולגזור מזה רווח
אך כרגע קרובי משפחה/חברים שפניתי להם בהצעה פחות זרמו כי הסכומים שהם יהנו מהם לא משמעותיים עבורם(בעיקר משפחה).

האופן העיקרי שאני שואף הוא להגדיל את הכנסה שלי הוא באופן כזה שזה לא יהיה תמורת "מכירת הזמן" שלי.
שיעורים פרטיים זה אכן משהו אפשרי ויש לי ניסיון משמעותי בהדרכה עם בני נוער וילדים.
קשה מאוד להשיג הכנסה ללא מכירת זמן. בהמשך הדרך כשתצבור נכסים משמעותיים תוכל להנות מהכנסה פסיבית אבל אתה לא שם.

האם יש דרך לנצל את הידע המקצועי שלך בתכנון עירוני כדי לעזור לאנשים ולהפוך את זה למקור הכנסה?

אני מרוויח כיום בסביבות 9 אלף ש"ח נטו וככל הנראה זה לא ישתפר משמעותית בשנים הקרובות
ואני רוצה להגדיל את התזרים החודשי שלי ומנסה להבין האם אני בכיוון הנכון
יש לי 100 אלף ש"ח פנויים להשקעה
אני מעוניין להשקיע בתעודות סל מחלקות דיבידנדים בשוק האמריקאי

תקן אותי אם הבנתי לא נכון:
1. אתה צופה שבשנים הקרובות - ההוצאות החודשיות שלך יעלו על ההכנסה החודשית
2. אתה חושב להשקיע כסף פנוי בקרנות דיבידנד כדי לקבל תזרים שיכסה את ההפרש.

אם כן, אז לדעתי זה לא כיוון נכון.
כספים לטווח קצר (ל"שנים הקרובות") לא אמורים להיות מושקעים בשוק ההון.
יש פיקדונות צמודים נזילים (כדוגמת קרמבולה), קרן כספית, וכדומה.

בטח ובטח שלא כדאי לעוות את הקצאת הנכסים ארוכת הטווח רק בגלל הטווח הקצר...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G קרן דיבדנדים ישראלית שוק ההון 2
נ האם אפשר לתזמן דיבדנדים? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 30
B מחיר למשתכן כמינוף לתיק השקעות דיבדנדים\פסיבי נדל"ן 39
א קרנות סל זרות מוטות דיבדנדים בישראל שוק ההון 3
ס דיבדנדים בIShares S&P500 Core שוק ההון 14
Liron2035 מכירים אתר חינמי לשרטוט גרפים למבט על תיקים סולידיים+דיבדנדים? שוק ההון 1
א מניות דיבדנדים שוק ההון 8
S קרן שיתוף תורמים כאמצעי להפחית מס רווח הון - למה לא? צרכנות פיננסית 10
G קרן מחקה מחלקת דיבידנדים כאמצעי למינוף שוק ההון 20
G עשה זאת בעצמך לעבודות נגרות כאמצעי לחיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 24
O השקעות בארץ כאמצעי להגנה משינוי מטבע שוק ההון 4
Saver שינוי מקום מגורים כאמצעי להגדלת חסכון - באיזה מחיר? יומני מסע אישיים 15
T הגדלת הוצאות לשיפור איכות החיים התפתחות אישית 36
ה דרכים לשיפור ריבית משכנתא נדל"ן 10
Y תרגילים פסיכולוגיים לשיפור החיים? אוף טופיק 9
א האם איזון קשור לשיפור תשואה? שוק ההון 5
ה הצעה לשיפור: לאפשר עריכה פוסטים בכל עת אוף טופיק 14
S הצעות לשיפור תמהיל משכנתא נדל"ן 11