• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תרגילים פסיכולוגיים לשיפור החיים?

YossiN

משתמש רגיל
דירוג
150
לא יודע אם כאן יידעו, אבל לשאול זה בחינם
וסה"כ ב"בית" הזה משתמשים בלא- מעט תרגילים פסיכולוגיים לשיפור ההתנהלות הפיננסית :)

אני רוצה לאכול יותר בריא ופחות כמות
אבל נופל ונכשל
איך אני משפר את הסיכויים שלי להתפתות פחות?

אני רוצה להתעמל יותר (טוב, בואו נודע על האמת- להתעמל בכלל)
אבל תמיד יש פיתוי בטלויזיה או משהו שיוצרים "לא עכשיו"
איך אני גורם לעצמי להתעמל יותר?

ובנוסף- איפה כדאי לשאול דברים כאלו?
תודה

יש מלא שיטות לשיפור הכושר אבל אני רוצה להתייחס לטריקים פשוטים בנוגע להגברת תנועה באופן כללי.
1) לחנות הכי רחוק שאפשר כדי להוסיף תמיד הליכה של כמה דקות ליעד.
2) אם המקום במרחק הליכה של עד 20 דקות אז ללכת ברגל.
3) בישיבה מול המחשב, לקום לקפה/שירותים/סיגריה/סתם הליכה כל 45 דקות, יש אפליקציות שעוזרות עם זה (גם בפלאפון וגם במחשב).
4) אם אתה בעבודה משרדית אז עבודה מהבית מגבירה את התנועה. נכון שלקום ולהסתובב זה משהו שאפשר לעשות גם בעבודה עצמה אבל זה שם יש יותר "לחץ חברתי" לשבת בעמדה שלך ואילו בבית אתה יותר חופשי.
גיליתי שכשאני עובד מהמשרד אני חוזר עייף יותר, תמיד. גם אם רק ישבתי שם ולא היו פעילויות אחרות.

אבל נופל ונכשל
מחליט להיות מעורב כמה שיותר בתהליך שעובר האוכל מהחווה לצלחת שלך.
קרי- מתחיל לבשל, מפסיק לקנות אוכל בחוץ. ואם יש לך איפה לגדל פטרוזיליה אז בכלל מושלם.

פושט לא לקנות שטויות הביתה. שהמילקי לא במקרר אתה לא תחשוב לפתוח את המקרר נכון?
אני רוא עצמי אדם עם משמעת עצמית די חזקה, אבל גם אני שאני קונה ציקלוקים לבית, אני לפעמים פשוט לא עומד בזה ואף עושה עליהם בינג איטינג.
לכן פשוט בתקופות שאני רוצה להתחטב אני לא מכניס אותם הביתה. פשוט וקל. באמת קל ברגע שזה לא בבית.
בתקופות מבחנים סוף סמסטר אני קונה כי,חייב לשפיות חח

להגדיל חיכוך לדברים הלא רצויים, להקטין חיכוך לרצויים.
דוגמאות נוספות למה שכתבו למעלה: לשים את שלט הטלויזיה במקום גבוה שצריך להגיע אליו עם סולם (ולהחזיר אותו לשם), לשים טיימר שימוש למכשירים אלק' / בשעות מסויימות, לסדר פינת כושר (מזרון, משקולות, עמוד מתח, או מה שתבחר) במקום נגיש ונח (ליד הספה, ליד כיסא העבודה), לסדר את המקרר ואת ארונות המטבח לפי הכלל הזה,... ואפשר עוד להמציא בהתאם למה שמה שמתאים לך

לא יודע אם כאן יידעו, אבל לשאול זה בחינם
וסה"כ ב"בית" הזה משתמשים בלא- מעט תרגילים פסיכולוגיים לשיפור ההתנהלות הפיננסית :)

אבל נופל ונכשל

אבל תמיד יש פיתוי בטלויזיה או משהו שיוצרים "לא עכשיו"
איך אני גורם לעצמי להתעמל יותר?

ובנוסף- איפה כדאי לשאול דברים כאלו?
תודה
צוות: תנסה להכניס חבר לקומבינה, יותר קשה לאכזב חבר ש"מחכה" לך בבוקר כי קבעתם מאשר את עצמך.
קביעת עתים לתורה: יש הבדל גדול בין השבוע אתאמן |מתישהו", לבין "מחר בשעה 18:00 אני רץ 1 ק"מ", מחרתיים בשעה 18:00 רץ 2 ק"מ.
פרס: מעשן סיגריה? חובב גזוז? שניצל וחיות אחרות? מותר רק אם עושים את הספורט היומי.
גם אם תדחה את זה לאחר האימון/התעמלות/שקרכלשהו בריא, רוב הסיכויים שתוותר על זה כי תרגיש טהור :)
אוכל: אין פתרון קסם. קשה לשנות הרגלים. אם שותה קולה/קמח לבן, אז להפחית אט אט או פשוט להפסיק לקנות. אצלי עבד רק אחרי שחקרתי והבנתי מה יש בכל דבר מלח/סוכר ושאר מרעין בישין.
מוזיקה/ביגוד/שעון להכניס קצת "צבע" אם קשה לך להיכנס לזה. שעון זה נחמד כי אז אתה רואה אם השתפרת. נעליים בשביל להרגיש שאתה "On It"
ומוזיקה כי בלעדיה החיים היו טעות.
למשל - SetList של טיאסטו יכול להכניס אותך לתלם.

בהצלחה!

אני לא מכניס חטיפים/שוקולד/שתייה מתוקה הביתה. רק פירות/ירקות/אגוזים/שקדים. מניח שהבנת.
כשאין אז אין. כשבא לי לנשנש משהו אני אוכל תפוח.

דרך אגב, אם אתה מחפש מוטיביצה, ממליץ על הספר:

באוכל אני מתחבר לעניין של פשוט לנסות לא לקנות\לקנות מעט את הדברים הפחות בריאים.

בקשר לכושר למתחילים שקשה להם להתמיד ,יש ביוטיוב כול מיני סירטוני כושר.
אנחנו בזמן הסגרים תפסנו אחד נחמד של "7minute workout" פעמיים ביום וממש מרגישים את ההבדל של ה15 דקות האלה לעומת לא לעשות כלום בכלל במשך שבועות.

1. לא לקנות אוכל לא בריא.
אם אינך מצליח אפילו לא לקנות אותו - אין לי פתרון.
2. לאכול פחות - אולי אפשר לחלק ארוחה אחת ל2 ארוחות וכד'.
3. אימון גופני - תעשה אותו בחוץ עם מוסיקה ובצורה די חופשית, לפחות בהתחלה.
בלי "סטים", בלי מערכת שעות שברגע שאתה נופל ממנה אתה מרגיש ש"הכל נהרס לך".
4. אל תעשה את כל השינויים לעיל בעת ובעונה אחת - תתחיל בהדרגה מהשינוי שנראה לך קל ביותר, בסבלנות - וברגע שזה נקלט
תעבור לשינוי הבא.

מציע גם להפסיק לקרוא לזה "תרגילים פסיכולוגיים", זה מפחית מערכך כאדם ומהיכולת שלך להימנע מדברים מזיקים ולדאוג לבריאותך באופן מודע ולא כי "רימית את המוח שלך".
אלו פשוט החלטות או טקטיקות שצריך לקבל ולעמוד בהן.

הייתי מנסה למפות במדויק מה לא עובד ומשם להתקדם הלאה.

אתן דוגמה: הבנתי שאחת הסיבות שבגללה אני הולך לישון מאוחר היא כי ארוחת הערב שלי מתרחשת מאוד מאוחר.

ניסיתי להבין למה זה קורה והבנתי שהרבה פעמים אני מתחיל לבשל ארוחת ערב בשעה מאוחרת ועד שהיא מוכנה נהיה ממש מאוחר.

מאז אני מנסה להקדים את שעת ההכנה של האוכל וכתוצאה אני אוכל מוקדם יותר ו(משתדל) ללכת לישון מוקדם יותר.

במילים אחרות תנסה להבין איפה החיכוך שלך. מה בשגרה שלך גורם לך להגיע לתוצאה מסויימת ונסה לתקוף אותו. לרוב זה יהיה יותר מגורם אחד ולא תמיד קל לעלות עליו. אבל לתחושתי זו הדרך הכי אפקטיבית לשינוי עצמי.

שינוי הוא דבר קשה. יהיו נפילות בדרך אבל זה שווה את זה

על הדרך הייתי ממליץ לך לקרוא קצת על בניית הרגלים. הספרים הבאים נהדרים:

הרגלים אטומים - ג'יימס קליר
Better Than Before - Gretchen Rubin

בהצלחה

נושאים דומים

Back
למעלה