• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הצעות למשקיע מתחיל

מארס 1

משתמש רשום
דירוג
1
אני נער בן 18 והצלחתי לחסוך עשרים אלף שקל, בגלל ההתעניינות שלי בפרישה מוקדת החלטתי להתחיל להשקיע מעכשיו כדי לפרוש כמה שיותר מהר. כרגע אני לפני הגיוס וידוע לי שאוכל להמשיך לעבוד גם בתור חייל (אני משער שארוויח 2000 ש"ח כל חודש). בגלל שהסכום ההתחלתי שלי יחסית נמוך חשבתי על פתיחת קופת גמל להשקעה שבה אני אפקיד את כספיי כל חודש. אני מעדיף קופת גמל להשקעה על פני תיקים דיגיטליים בגלל הטבות המס שיש בהן. (אני לא מאמין שאעבור את תקרת ההפקדה השנתית בקופת הגמל להשקעה)
אשמח להצעות חדשות.
**אני לא יכול לנהל את התיק באופן עצמאי

ברוך הבא לפורום!

העצה שלי אליך:
תתחיל ללמוד על כלכלה והרבה לפני שתעשה צעד כלשהו....

בנימה אישית אתה צריך להבין שאלו שינהלו לך את קופת הגמל להשקעה הם מוכי אינטרסים וזה לא שונה מהחבר'ה שמנהלים לך את הפנסיה והקרנות השתלמות, ואני באופן אישי לא מעוניין שאף אחד ינהל לי את הכספים כי הם עושים לא מעט נזק. סתם לדוגמא תבין שאותם אנשים שמנהלים לי תתיק יכולים בין השאר להלוות תכסף שלי לאדון תשובה לפתאל וכו'... ותראה תצרות שאחד נמצא בו והשני הולך להיכנס אליו, כי יש מצב שבעתיד הלא רחוק מנת פלאפל תהיה שווה יותר מהאג"ח של פתאל...

אז עכשיו תעצור, ופשוט תלמד כמה שיותר ככה כשתעשה את הצעד שתבחר תעשה אותו ממקום של ידע ולא מפמפום שדוחפים לאנשים... אגב אם לא מאמין בקשר לניהול הלא אחראי בעליל של תיקי השתלמות \ פנסיה וכו' בחברות הביטוח, מוזמן לשמוע לא ממני אלא מהחשב הכללי לשעבר, ירון זליכה שהוא פרופסור לכלכלה ולא בובה של מוכי אינטרסים. שהוא בעצמו אומר את זה בכתבה הבאה:

https://www.youtube.com/watch?v=Ud7Z4HfcHds

בנימה אישית אתה צריך להבין שאלו שינהלו לך את קופת הגמל להשקעה הם מוכי אינטרסים וזה לא שונה מהחבר'ה שמנהלים לך את הפנסיה והקרנות השתלמות, ואני באופן אישי לא מעוניין שאף אחד ינהל לי את הכספים כי הם עושים לא מעט נזק. סתם לדוגמא תבין שאותם אנשים שמנהלים לי תתיק יכולים בין השאר להלוות תכסף שלי לאדון תשובה לפתאל וכו'... ותראה תצרות שאחד נמצא בו והשני הולך להיכנס אליו, כי יש מצב שבעתיד הלא רחוק מנת פלאפל תהיה שווה יותר מהאג"ח של פתאל...
"מוכי אינטרסים" על מה אתה מדבר ... לא רוצה אג"ח קונצרני, בחר במסלול ללא אג"ח קונצרני. לא רוצה ש"ינהלו לך" את הכסף, בחר במסלול IRA. אין IRA/לא רוצה סיכון מנהל כלל? בחר מסלול מחקה מדד.

נערך לאחרונה ב:
לכן אני פשוט לא סובלת את ירון זליכה ואת האלרמיזם הבזוי שלו. מגיע בן אדם עם 0 ניסיון בשוק ההון וממליץ לבן אדם אחר בהשפעתו של זליכה להיזהר מסיכון שהוא לא חווה כלל בעצמו. אין לתאר.

וחוץ מזה לא אמרתי לו תחיה בפחד ואל תיכנס לשוק ההון, להיפך לדעתי זה המקום בעל הכי הרבה הזדמנויות שהוא יוכל להביא את עצמו לעצמאות כלכלית... בסך הכל אמרתי לו שעדיף שיעשה זאת לבד בלי שמישהו אחר ינהל לו את זה... ובשביל זה שיתחיל להעשיר את הידע שלו... וכן מוכי אינטרסים כי מבחינתי בית השקעות יכול לדחוף לי פוטנציאלית גם מניות שאותו בית השקעות מושקע בו וכו'... כמו שיכול לקרות בבנק, או שזה מצב לא אפשרי בעליל?

אני גם לא מבין למה זה הפך למתקפה חצי אישית... וכן אם בחור בן 18 נכנס לשוק ההון אז שווה שיחקור קצת לפני שיעשה צעדים וילמד מה זה shiller pe ratio ויבין שכרגע יש משחק הרבה יותר גדול ושה- fed האמריקאי נלחם בשיניים להציל תכלכלה האמריקאית עם הדפסת כסף מטורפת והצלת חברות שלדעתי הם כרגע חברות "זומבי" כי בשוק חופשי אמיתי בלי התערבות ברוטאלית הם היו צריכות לקרוס מזמן.... ולכל ההדפסות האלה של כסף יכולות השלכות לא מעטות...

אז אני מעדיף לשלוח אותו עם ארגז כלים הרבה יותר גדול לקרב... זה רק מה אני שאומר לו.

לכן אני פשוט לא סובלת את ירון זליכה ואת האלרמיזם הבזוי שלו. מגיע בן אדם עם 0 ניסיון בשוק ההון וממליץ לבן אדם אחר בהשפעתו של זליכה להיזהר מסיכון שהוא לא חווה כלל בעצמו. אין לתאר.
זה כבר לא אפס ניסיון ;), ובואי נגיד שהתיק שלי שהוא לא קטן עשה אחוזים מאוד יפים בזמן הקצר שלו... בכל מקרה מאחל לו בהצלחה ושיצליח.

**אני לא יכול לנהל את התיק באופן עצמאי

מבלי להכיר אותך, אתה תתפלא לגלות שאתה כנראה כן יכול. בסוף "הניהול" על פי הגישה הרווחת באתר/פורום מסתכם בכמה לחיצות במחשב פעם בחודש (או למי שחוסך סכומים קטנים אז פעם בכמה חודשים).

אני מבין שנפלתי בלשוני... פשוט מרוח הדברים של הסולידית זה נראה כאילו אני ממליץ למישהו משהו לעשות משהו בלי שום מושג קלוש. (שלדעתי הוא לא כזה נורא... צא ולמד מה שנקרא).

אגב לסיום וזה הודעה שמחקתי לפני זה ואני כן חושב שזה שזה חשוב שזה יהיה כתוב, גם לפי Michael Burry שזה הבחור שניבא תקריסה ב-2008, הוא בעצמו אמר (מוזמנים לקרוא על זה בויקיפדיה) ואני מצטט:

In August, 2019, Bloomberg News quoted an email from Burry stating his belief that there was a bubble in large US company stocks due to the popularity of passive investing, which "has orphaned smaller value-type securities globally

ואגב אני לעניות דעתי חושב שכנראה בטווח הקצר המדדים האמריקאים ימשיכו לעלות, ושוב בגלל התערבות ברוטאלית של גורמים חיצוניים. ואם מחר אותו בחור בן 18 שעבד קשה בשביל ה-20K האלה, יבוא יועץ שיגיד לו ככה וככה, אני בטוח שהוא לא ייכנס איתו לעומק הדברים ולייחודיות של המצב הנוכחי והכוחות שפועלים ושייתן לו תתמונה המלאה.לכן אמרתי לו את מה שאמרתי. והוא יכול לקרוא גם על זה שמבחינה היסטורית אם אתה נשאר במדד s&p 500 לתקופה של 20 שנה אזיי זה יסתכם ברווח. אבל הוא צריך להבין שיכול להיות מצב שגם אם הוא יישאר לתקופה של 10 שנים על המדד הזה, יכול להיות שהוא לא ירוויח, ואני משער שרוב היועצים לא יתחילו להיכנס איתו לעובי הקורה.

אני רק רוצה בטובתו ולא להפחיד אותו או משהו כזה.

נערך לאחרונה ב:
יש אנשים בלי ניסיון שעשו מאות אלפי שקלים ביום אחד. זה לא אומר כלום...

על סמך מה אתה אומר את זה:

?
תשאל תפנסיונרים שיצאו לגיל פנסיה קצת אחרי המשבר ב-2008... אני בטוח שיש כאלה שיוכלו לספר מה זה עשה להם...

תשאל תפנסיונרים שיצאו לגיל פנסיה קצת אחרי המשבר ב-2008... אני בטוח שיש כאלה שיוכלו לספר מה זה עשה להם...

ואם אותם אנשים היו עוברים למסלול 100% אגח לפני המשבר?
כמה נזק זה היה עושה להם לקן הפנסיה?

בוא תספר לי אתה.
ואלו שניהלו לעצמם את התיק יצאו מזה כמו גדולים?

אתה צודק בזה שאחרי קבלת הקצבה לא ניתן להעביר להעביר מסלול... אבל שוב גם לעבור ל-100% אג"ח זאת לא הייתה ההצעה שלי. זאת רק הייתה תשובה לשאלה שנשאלה מקודם שלא לשים מבטחים בגורם כזה או אחר... ודוגמא לנזק שיכול להיות.

בוא תספר לי אתה.
ואלו שניהלו לעצמם את התיק יצאו מזה כמו גדולים?
לא עשיתי סקר מי ניהל לעצמו והאם הוא יצא "כמו גדול" או לא. גוגל יכול לספר תסיפור יותר טוב ממני בכמה הפנסיות נחתכו בתקופה הזאת...

ודוגמא לנזק שיכול להיות.
אותה דוגמא לנזק יכולה להיות (והיתה) אצל אנשים שהשקיעו בעצמם. הדוגמא שלך לא מסבירה ולא מוכיחה שכוף חיצוני מנהל לך את ההשקעות הוא מסב לך נזק (כפי שטענת).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E הצעות מקורות מידע למשקיע המתחיל? שוק ההון 6
מ סיוע בהשוואת הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
מ התלבטות בין שתי הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
א הצעות לסיכון נוסף שוק ההון 7
M 2 הצעות שקיבלתי לקרן הפנסיה, אשמח לדעתכם. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
V מספר הצעות שקיבלתי לקרן פנסיה מקיפה ומשלימה - אשמח לדעתכם לפני שאני בוחר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A רכישה מקבלן - הצעות לנספח שינויים להסכם (חוזה)- מבקש עצתכם בנושא נדל"ן 5
Mose השוואת הצעות של בתי השקעות ישראליים שוק ההון 26
O הצעות לביטוח חיים לאישה כבת 45 פוסטים מאיכות נמוכה 5
always.smile קבלת הצעות מהבנקים עבור הלוואה מול קרן השתלמות צרכנות פיננסית 15
S הצעות לשיפור תמהיל משכנתא נדל"ן 11
C מחפש הצעות לפיתוח אישי התפתחות אישית 5
I השוואת הצעות תיקי השקעות - למה לתת משקל שוק ההון 13
P הליך קבלת הצעות מחיר מכמה קונים? נדל"ן 70
D אקסל להשוואות הצעות ira אוף טופיק 0
J שתי הצעות משכנתא לבדיקה נדל"ן 10
מ נושא להצעה- הצעות להקמת עסק מהצד התפתחות אישית 6
E הצעות מחיר - קרן פנסיה/ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 3
C הצעות לאוכל ללא הכנה או שממש פשוט? אוף טופיק 16
N 2 הצעות: אינטראקטיב ישראל וירושלים ברוקראז׳ שוק ההון 28
amidar מחפשים הצעות לחופשה חצי סולידית. אוף טופיק 46
nils רכישת מזון בזול באינטרנט, הצעות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
מאור הצעות להשקעה [קניית נדל"ן ממונף בארה"ב] שוק ההון 30
הסולידית הצעות לשיפור שער הקהילה 954
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
K כמה שאלות למשקיע פאסיבי מתחיל שוק ההון 3
S מכירה בשכבות או מיסוי ריאלי למשקיע פאסיבי מיסים 19
צ אג"ח למשקיע חסר הזמן שוק ההון 1
D1Ohadi עזרה למשקיע פסיבי במצוקה מיסים 14
F מבחן ההכנסה למשקיע כשיר אוף טופיק 6
י עזרה בנוגע לפתיחת חשבון מסחר אמריקאי למשקיע פסיבי שוק ההון 12
A יתרונות למשקיע הסולידית בסביבת אנפלציה וריבית עולה צרכנות פיננסית 10
S שאלה על אופן חישוב מס ירושה אמריקאי למשקיע ישראלי עם מינוף מיסים 2
S המדריך השלם למשקיע האמריקאי שוק ההון 34
A יצא ספר של גון בוגול בעברית: "המדריך למשקיע המתחיל" אוף טופיק 4
M מאורח חיים של שורד ומהמר למשקיע איכותי יומני מסע אישיים 34
T תיק השקעות למשקיע מתחיל שוק ההון 4
T הקשר שבין משכנתא למשקיע בשוק ההון צרכנות פיננסית 16
כ וואנגרד או בלאקרוק למשקיע בדולרים? שוק ההון 23
Y עזרה למשקיע מתחיל שוק ההון 4
חתול לילה סקר: האם זה תיק טוב למשקיע מתחיל? שוק ההון 76
F שאלות למשקיע מתחיל שוק ההון 5
B למשקיע המתחיל - לפי מה נקבע שער המכירה/קנייה שוק ההון 9
M777 אג"ח ממשלתי לא צמוד - מה היתרון באחזקתו ובאיזה הרכב מומלץ למשקיע הפאסיבי? שוק ההון 52
מ פתיחת חשבון בIB למשקיע ירוק שוק ההון 31
O טיוטה לתיק השקעות למשקיע המתחיל שוק ההון 17
I הכוונה למשקיע הצעיר שוק ההון 0
Z לאיזו מדינה כדאי להגר למשקיע או פעיל בשוק ההון? (מההיבט של מיסוי) מיסים 51
O בטחונות למשקיע .. נדל"ן 1
ע מדריך למשקיע המתחיל שוק ההון 17

נושאים דומים

Back
למעלה