• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם פנסיה היא מוצר הוני טוב?

עמוס

משתמש רגיל
דירוג
101
היה דיון ביציאות פיננסיות מטריפות ומישהו רשם על מישהו בעבודה שקנה דירה להשקעה והשלים הון חסר מהפנסיה
"היה חסר לי כסף לקניית הדירה להשקעה אז פדיתי את כל כספי הפיצויים והפנסיה, על חלקם שילמתי 35% קנס"

מבחינה ביטוחית אני בטוח שזה לא היה דבר הגיוני לעשות. בתור מוצר ביטוחי שמגן מפני חוסר בהכנסות ונכות וגם נותן לך כסף עד המוות וגם חלק לבן\בת הזוג זה מוצר טוב. אבל זה מבחינה ביטוחית שזו בחינה שהתשואה בה שלילית בתוחלת (בממוצע).

אבל מבחינה הונית אני לא בטוח. צפי החיים הוא כיום בערך 195 חודשים מה שאומר שהפנסיה היא בערך 6 אחוז לשנה עם אכילת הקרן לכ20 שנה בתוחלת (בממוצע).

במחקר טרינטי נמצא ש4% זה טוב ל30 שנה ו 6% זה ל20 שנה. זאת אומרת שבממוצע אם נתעלם מהקטע הביטוחי.שוק ההון נותן אותו דבר. מה גם שצריך לזכור את הדמי ניהול של הפנסיה ואת התשואה הנמוכה לאורך השנים.וגם יש לזכור שבפנסיה גבוהה משלמים מס הכנסה.

דבר נוסף שצריך לזכור הוא (ציטוט ממנורה מבטחים):
"האם הפנסיה החודשית יכולה לרדת?כן. הפנסיה המשולמת מתעדכנת בהתאם למאזן האקטוארי של הקרן ולרווחי ההשקעות. במידה וקרן הפנסיה לא עמדה ביעדי ההשקעה שלפיהם חושבה הקצבה החודשית, תקטן הקצבה בהתאמה"

ולכן מבחינתי זה לא שונה כל כך מאנשים חסרי ביטוח שאני לא חושב כמוהם אבל זה בהחלט הגיוני.

במאמר מוסגר היו אנשים שפדו פנסיה לדירה משלהם או לדירה לילדים הם עשו טעות הונית ברורה אבל דירה להשקעה זה לא בהכרח בעיה גם אם על חלק מהסכום שולם 35% מס

שמעתי לאחרונה בעבודה שיחה על דירות להשקעה וכיצד משיגים הון עצמי ראשוני:
"היה חסר לי כסף לקניית הדירה להשקעה אז פדיתי את כל כספי הפיצויים והפנסיה, על חלקם שילמתי 35% קנס"
לא בדיוק יציאה צרכניסטית אבל הטריף אותי לגמרי.
אמנם שמעתי הרבה על פדיון פיצויים למגוון מטרות כמו שיפוץ הבית וכד', אבל פדיון הפנסיה ותשלום קנס? הופתעתי.
מה שהכי הדהים אותי שלא מדובר על ( מחקתי מה שרשמתי PC....), אלא בחור אינטלגנט שקול ומחושב ש"הבין" שזה צעד החכם.
יש טענה שזה יותר משתלם כי כשתגיע לפנסיה המקדם רק יעלה באופן שאם תקנה דירה תרוויח יותר אפילו עם תשלום 35 אחוז מס.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

מתכנת

מודרטור
דירוג
8,701
המקדם רק יעלה
אם המקדם יעלה זה כי תוחלת החיים תעלה, אין ארוחות חינם..
ההשוואה צריכה להיות תוחלת התשואה של הנכסים בהם השקיע לעומת תוחלת תשואת הפנסיה שלו.
אגב, מהתרשמות אישית שלי גיל הפרישה יעלה מה שירסן את הצורך בעליית המקדם.

איש(3718)

משתמש בכיר
דירוג
4,264
יש טענה שזה יותר משתלם כי כשתגיע לפנסיה המקדם רק יעלה באופן שאם תקנה דירה תרוויח יותר אפילו עם תשלום 35 אחוז מס.

אין שום קשר בין הדברים.
תחשוב על המקדם בתור תוחלת החיים שלך בחודשים מרגע היציאה לפנסיה ועד הסוף.
הוא לא קשור לתשואה על ההשקעה בקרן הפנסיה, שאותה צריך להשוות לתשואה של דירה.

עמוס

משתמש רגיל
דירוג
101
דרך אגב כמובן שלא ממליץ בשום צורה לפדות או לא לפדות את הפנסיה
ואני עצמי כמובן שלא פדיתי את הפנסיה וכנראה שלא אפדה.ואקבל קצבה מקרן הפנסיה אחרי הגיעי לגיל הפנסיה

orensp

משתמש רגיל
דירוג
1,011
יש היום גמל שאתה יכול להשקיע אותו כרצונך. כשהגיע לפרישה אבדוק את עלות השחרור ואבדוק האם זה עדיף על לשלם את הדמי ניהול השנתיים שאני משלם היום והמיסים שאשלם ב60.

מתכנת

מודרטור
דירוג
8,701

orensp

משתמש רגיל
דירוג
1,011
השאלה האמיתית היא:
-כמה מס תשלם על הקצבה?והאם יהיה אפשר למשוך את הכסף ביחד וכמה מס תשלם אז?
את המס הזה צריך להשוות למס שתשלם עבור משיכה של כל הקרן ושימוש בכלים לצימצום חובת מס ל 15% כמו שנדונו פה בפורום.

עמוס

משתמש רגיל
דירוג
101
תודה @מתכנת על הקישורים המעניינים
אמנם באמת הנושא שלי הוא לא אופרטיבי אלא יותר תיאורטי.
ברור לי שפנסיה מבחינתי זה טוב מבחינה ביטוחית. אבל אני לא חושב שיש לבקר מי שמחליט לא לבטח את עצמו.ומבחינה הונית פנסיה ודירה להשקעה זה לגיטימי באותה מידה אלא אם אתה חושב שדירות זה אפיק השקעה רע.
תחשוב על המקדם בתור תוחלת החיים שלך בחודשים מרגע היציאה לפנסיה ועד הסוף.
הוא לא קשור לתשואה על ההשקעה בקרן הפנסיה, שאותה צריך להשוות לתשואה של דירה

כמובן שאתה צודק אם המקדם יעלה בגלל תוחלת החיים טעות שלי.
אבל אני גם התכוונתי שהוא יעלה כי התשואה תרד בגלל החובה להחזיק נכסים לא מסוכנים בפנסיה

מתכנת

מודרטור
דירוג
8,701
ומבחינה הונית פנסיה ודירה להשקעה זה לגיטימי באותה מידה
השאלה היא מדוע אתה מחפש אפיק הוני?
פנסיה בהגדרה זה קצבת זקנה, קרן הפנסיה כוללת ביטוח אריכות חיים על ידי מנגנון ערבות הדדית, כך שאין סיכון לכיליון הקרן.
בדירה לעומת זאת תצטרך להגיע לצבירה גבוהה הרבה יותר בשביל להניב קצבה (שכ"ד) בגובה זהה.
בקיצור אלו 2 מוצרים כל כך שונים שחסר תועלת להשוות ביניהם. (בעוד שנדל"ן VS מניות כן אפשר להשוות).

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,502
קשקוש.

הבעיה שלך היא עם ישום ספציפי של המודל. אם לא מתאים לך קרן פנסיה, קח קופ"ג.

הפנסיה מאפשרת לך פטור ממס הכנסה וממס רווחי הון ברור שזה משתלם. בוודאי עד הסכומים שמגיעים למיסוי.

אנון נימוס

משתמש בכיר
דירוג
2,458
כל קופה משלמת קצבה
(וקרן פנסיה היא אחת מהאפשרויות)
עוסקת בעיקר בגידור תוחלת חיים לחוסך
מי שמשקיע לבד מניח
1. שיצליח לפחות להשקיע נטו טוב יותר מקרן הפנסיה משמעותית
או
2. שתוחלת החיים שלו תהיה קצרה מהתוחלת החיים של הפורשים שפרשו עימו

מי שמניח את 1 צריך לזכור שהקנס למי שמושך 40 לפני הפרישה יהיה כ 1.1% וזה רק מחריף כשהמרחק לפרישה מצטמצם , רוב הקרנות נותנות דמי ניהול נמוכים (מלבד ביטוח מנהלים) כך שמדובר באדם שמשקיע כנראה 100% במניות. וגם אז אין מניעה להשקיע במסלול מנייתי בקופת גמל או בקרן פנסיה.

לגבי סעיף 2 , אני מעדיף להיות "פסימי" ולהמר שאאריך חיים ביחד לממוצע שיהיה בזמן הפרישה.

רווק, נטול ילדים שאינו מתכוון להתחתן ומשקיע רק במניות יכול להיות שזו אסטרטגיה נבונה עבורו, היה כאן אחד כזה
שהטיף להנזלת קרנות השתלמות אבל אפילו הוא נדמה לי עצר את עצמו מלעשות שטויות

orensp

משתמש רגיל
דירוג
1,011
תודה @מתכנת על הקישורים המעניינים
אמנם באמת הנושא שלי הוא לא אופרטיבי אלא יותר תיאורטי.
ברור לי שפנסיה מבחינתי זה טוב מבחינה ביטוחית. אבל אני לא חושב שיש לבקר מי שמחליט לא לבטח את עצמו.ומבחינה הונית פנסיה ודירה להשקעה זה לגיטימי באותה מידה אלא אם אתה חושב שדירות זה אפיק השקעה רע.

כמובן שאתה צודק אם המקדם יעלה בגלל תוחלת החיים טעות שלי.
אבל אני גם התכוונתי שהוא יעלה כי התשואה תרד בגלל החובה להחזיק נכסים לא מסוכנים בפנסיה
זה לא קשור לביטוחיות אפשר להשקיע את הכסף כרצונך בגמל ובמחיר נמוך.
לגבי ביטוחים אני משלם פחות כשאני מבטח את עצמי מהפנסיה למה? כי אני מקטין את הריסק כפונקציה של החיסכון החוץ פנסיוני שלי. אחרי שבדקתי קצת חוקים של פנסיה(באדיבות פניסיוני) ובדקתי קצת מספרים לא מצאתי מקרה אחד שעדיף למכור בתשלום של 35% במיוחד שאפשר להוון מעל סכום של 4 אלף. סיבה נוספת לחכות זה אגח המיועדות למבוגרים שעכשיו עם החוק החדש יהיה גדול משמעותית למבוגרים מצעירים.

אנון נימוס

משתמש בכיר
דירוג
2,458
תודה @מתכנת על

הרפורמה בקרנות הפנסיה תגרום לכך ש 60% הקרן תהיה באגח מדינה של 4.8%
כך שהנזק הוא בכל מקרה מועט ובנוסף יש תקנה שההפסד יוחזר תוך 20 שנה מה שמקטין את הסבירות שהפורש ירגיש את ההפסד
כמובן שמי שמעוניין בגיל פרישה להחזיק 100% מניות הפתרון לא מתאים לו.

מתכנת

מודרטור
דירוג
8,701
@אנון נימוס להבנתי הוא לא מרוצה מא"גח מיועדות בגיל זקנה אלא מעוניין בנכס כמו דירה..

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א מוצר פנסיוני נוסף לקרן פנסיה בשכר הייטק? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 44
G פדיון פנסיה - אישה בת 69 עם תזרים אלטרנטיבי מספק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
D צרת משרד הביטחון - הלוואות, פנסיה ומינוס בבנק הפועלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
M תושבות מס ופתיחת קרן פנסיה והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Michel ביצוע מהלך משמעותי של הפקדה עצמאית בקרן פנסיה מקיפה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M מעבר לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U צפייה בשוטף חלק הפיצויים בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
L תושבי חוץ, פנסיה, IRA ופטור ממס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
T ניוד פנסיה ועמלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O משיכת פנסיה מחו"ל לקופה בארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M משיכת כספי פנסיה בעקבות נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
M תשואות נמוכות במסלול מחקה S&P בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
א המשך השקעת כספי פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A איך הקרן פנסיה ממוסה בפרישה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A פנסיה ממבטחים הישנה: פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A אני מקבל פנסיה ממגדל החל ממרץ 2023 והפנסיה לא עודכנה מאז למרות שהמדד עלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ מה קורה לתשואות קיימות כשמחליפים מסלול פנסיה/קה"ש? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
עידו ג סיכון ומסלול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 44
י כיצד ניתן לממש כספים בקרן פנסיה לא פעילה עם מיסוי גבוהה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E פנסיה על מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 39
M פנסיה- תביעת אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E פנסיה או רק פוליסת אובדן כושר עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R דמי ניהול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
B שחרור כספים לתושב חוץ מקרן פנסיה וביטוח מנהלים בישראל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S חלופה לקרן פנסיה ממוסת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
א קרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש טופס 14 פנסיה לעובד משרד החינוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
ttmoon קרן פנסיה IRA וETFs פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
I משיכה מקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
B s&p500 פנסיה לעומת גמל הבדלי תשואה שוק ההון 3
B פנסיה למסלול מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 50
כ עצמאי - כדאיות הטבות מס מקרן פנסיה \ גמל ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T הגורל של קרן פנסיה מסולקת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
tomer111 האם יש משמעות לאיזה קרן פנסיה מבחינת חברה נמצא בה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
J פנסיה - מחקה מדד- למה בעצם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3

נושאים דומים

למעלה