• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

"דע את ההשלכות״ - פתיחת קופת גמל

Aranchik

משתמש רגיל
דירוג
87
זה המשפט שאני שומע שוב ושוב מפיהם של נציגי חברות ביטוח בבואי לפתוח קופת גמל.

אתחיל בפירוט מצבי הנוכחי:
- בן 28.
- בעל 3 מוצרים פנסיוניים מוקפאים:
1. פנסיה הראל מטעם הצבא.
2. גמל מנורה מטעם הצבא.
3. פנסיה מגדל מעבודה דו-שנתית באזרחות.

כעת אני מצטרף לחברת מחשבים ותנאי הפנסיה הקולקטיביים עומדים על:

קרן פנסיה - 0.1/2.
קופת גמל - 0.4 (ללא עלות על הפקדות).
קרן השתלמות - 0.4.

סוכנת החברה (לדבריה היא נציגה ישירה של חברת הביטוח) טענה שקופות הגמל הם מוצר מיושן, אף עובד מהחברה לא מחזיק מוצר כזה ובכלל עליי ״לדעת את ההשלכות״. בדיקה בחברות ביטוח נוספות העלתה תשובות בסגנון דומה.

ארצה לחדד דבר נוסף: בשבועות האחרונים אני סוקר שתי וערב את הפוסטים בבלוג ובמקומות נוספים את כל סוגיית הפנסיה מול גמל. אני בטוח שכולנו כבר דשנו בזה מספיק - סיכון מול ביטוח, אג״ח מיועדות, איזון אקטוארי ועוד ועוד.

נדמה היה לי שאני בטוח בדרכי ואני פותח קופת גמל מחקת מדד, מתפלל ל-IRA לשכירים במהרה בימינו וממשיך הלאה.

אך הציפור הקטנה הזו לוחשת לי: ״דע את ההשלכות, מה אם יקרה משהו ולא תהיה מבוטח כפי שצריך ומה אם הכסף ייגמר בעת זקנתך ותישאר עדיין בחיים?״.

כרגע הפיתרון הסביר בעיניי הוא להתייעץ עם יועץ אובייקטיבי ולהימנע מהמערבולת הפנסיונית.

אז בשורה התחתונה: אשמח לשמוע דעות נוספות (ולצלול שוב אל המערבולת!) ואולי לקבל המלצה ליועץ (אם זה בכלל הגיוני וחוקי בפורום).

תודה לכל המגיבים!

זה המשפט שאני שומע שוב ושוב מפיהם של נציגי חברות ביטוח בבואי לפתוח קופת גמל

סוכנת החברה (לדבריה היא נציגה ישירה של חברת הביטוח) טענה שקופות הגמל הם מוצר מיושן, אף עובד מהחברה לא מחזיק מוצר כזה ובכלל עליי ״לדעת את ההשלכות״. !
את המשפט הזה אמרו גם לי כשניידתי לקופת גמל ביטוח מנהלים עם דמי ניהול של 13% מהצבירה.
אני אגיד את זה שוב: דמי ניהול של 13%!
גם הסוכנת שמולה עבדתי אמרה את זה וגם כשהתקשרו משימור לקוחות....
אז ברוך הבא לעולם הגדולים. עליך לדעת את ההשלכות. ההשלכות הן שכל פעם בחיים שתעשה משהו לטובתך ולרעת חברת ביטוח כלשהי יפחידו אותך במוניפולציה הזולה הזו.
תעשה את המספרים, ואם זה עובד בשבילך, תצחק להם בפנים.
בטח יש להם קורס כזה, לסוכני ביטוח, שמלמד אותם לעשות מוניפולציות רגשיות כשנגמרים להם הטיעונים ההגיוניים.
אחלה שיטה, רואים שזה עובד...
בטח קראת את הפוסטים בבלוג משקיע בערך בנושא- בעיני הם גאוניים...

תודה על התגובה @מוריה !
מעניין לציין שנציגה של IBI (ולא הסוכנת של החברה שלי) אמרה לי להכיר את ההשלכות כשהתעניינתי בקופת גמל אצלם. כך שלא בטוח שהמקרה הוא מניפולציה אלא הנחיה כזו או אחרת של משרד האוצר.
בכל אופן, לא דמי הניהול הם שמהווים בעיה כרגע אלא ההחלטה ״הרת הגורל״ בנוגע למוצר המתאים.

תודה על התגובה @מוריה !
מעניין לציין שנציגה של IBI (ולא הסוכנת של החברה שלי) אמרה לי להכיר את ההשלכות כשהתעניינתי בקופת גמל אצלם. כך שלא בטוח שהמקרה הוא מניפולציה אלא הנחיה כזו או אחרת של משרד האוצר.
בכל אופן, לא דמי הניהול הם שמהווים בעיה כרגע אלא ההחלטה ״הרת הגורל״ בנוגע למוצר המתאים.
בוא אני אפתור לך את הבעיה בקלות:
אתה הולך עם מה שאומר לך הנציג? דע את ההשלכות!

הנה אתה רואה, עכשיו יש לך דמגוגיה משני הצדדים אז אתה יכול להתעלם ממנה ולהשתמש בהגיון בלבד בשביל לקבל החלטות.

אם אתה רוצה להיות ממש יסודי אז תשאל אותה מה ההשלכות ואל תוותר לה. שאל אותה מה *כל* ההשלכות שיכולות להיות. כל ההשלכות שהיא לא יכולה לספר לך אתה צריך להתעלם מהן כי בכל דבר בחיים יש לך סיכונים שאף אחד לא יכול לספר לך עליהם.
את מה שהיא כן יכולה לספר לך ראוי לשקול - אבל אני מניח שאותם היא כבר סיפרה.

זה המשפט שאני שומע שוב ושוב מפיהם של נציגי חברות ביטוח בבואי לפתוח קופת גמל.

אתחיל בפירוט מצבי הנוכחי:
- בן 28.
- בעל 3 מוצרים פנסיוניים מוקפאים:
1. פנסיה הראל מטעם הצבא.
2. גמל מנורה מטעם הצבא.
3. פנסיה מגדל מעבודה דו-שנתית באזרחות.

כעת אני מצטרף לחברת מחשבים ותנאי הפנסיה הקולקטיביים עומדים על:

קרן פנסיה - 0.1/2.
קופת גמל - 0.4 (ללא עלות על הפקדות).
קרן השתלמות - 0.4.

סוכנת החברה (לדבריה היא נציגה ישירה של חברת הביטוח) טענה שקופות הגמל הם מוצר מיושן, אף עובד מהחברה לא מחזיק מוצר כזה ובכלל עליי ״לדעת את ההשלכות״. בדיקה בחברות ביטוח נוספות העלתה תשובות בסגנון דומה.

ארצה לחדד דבר נוסף: בשבועות האחרונים אני סוקר שתי וערב את הפוסטים בבלוג ובמקומות נוספים את כל סוגיית הפנסיה מול גמל. אני בטוח שכולנו כבר דשנו בזה מספיק - סיכון מול ביטוח, אג״ח מיועדות, איזון אקטוארי ועוד ועוד.

נדמה היה לי שאני בטוח בדרכי ואני פותח קופת גמל מחקת מדד, מתפלל ל-IRA לשכירים במהרה בימינו וממשיך הלאה.

אך הציפור הקטנה הזו לוחשת לי: ״דע את ההשלכות, מה אם יקרה משהו ולא תהיה מבוטח כפי שצריך ומה אם הכסף ייגמר בעת זקנתך ותישאר עדיין בחיים?״.

כרגע הפיתרון הסביר בעיניי הוא להתייעץ עם יועץ אובייקטיבי ולהימנע מהמערבולת הפנסיונית.

אז בשורה התחתונה: אשמח לשמוע דעות נוספות (ולצלול שוב אל המערבולת!) ואולי לקבל המלצה ליועץ (אם זה בכלל הגיוני וחוקי בפורום).

תודה לכל המגיבים!
אגב אם אתה מחפש הומור אתה יכול פשוט להשתמש בה ולראות איך היא פותרת לך את הבעיה.
תבוא אליה ותגיד לה שחבר אמר לך על פתיחת קופת גמל שצריך "לדעת את ההשלכות" ותגיד לה שאתה פוחד מזה.
תגיד לה שהוא לא אמר שום השלכה בפירוט ושציפור קטנה לוחשת לך מה יקרה אם כל הכסף ייאבד.

נראה מה היא אומרת על זה. (ניחוש: משהו כמו "זה לא יקרה אצלנו לעולם. בקופ"ג הכסף שלך בטוח. זה כלי בפיקוח ממשלתי. יש מיליוני אנשים שמשתמשים בו")

לדעתי הטיעונים יחולו באותה מידה על האלטרנטיבה שאתה רוצה לבחור בה ותוכל להיות שמח וטוב לב שהיא הפריכה את הטיעון של עצמה של "דע את ההשלכות".

מה שעדיין לא ברור לי זה הסיבה שנציגה של בית השקעות (לא זה שקשור לחברה בה אני עובד) תהיה מוטה לקרן פנסיה על פני קופת גמל. הרי דמי הניהול באחרון לרוב גבוהים יותר. מה אני מפספס כאן?

הרי דמי הניהול באחרון לרוב גבוהים יותר. מה אני מפספס כאן?
שהם לא! בדרך כלל דמי הניהול בקרנות הפנסיה גבוהות יותר ובנוסף יש לך דמי ניהול סמויים במרכיבים הביטוחיים שבקרן.

העדיפות שלהם היא שתיהיה לך פנסיה בגלל הדמי ניהול הסמויים .
קופת גמל זה אפיק חסכון טהור . כול הכסף שאתה מפקיד מלבד הדמי ניהול הולכים ישירות לחסכון .

בקרן פנסיה הכסף שאתה מפקיד מתחלק לשלושה חלקים.
אובדן כושר עבודה -סכום מסוים כול חודש מהפקדה
ביטוח חיים- סכום מסוים מהפקדה
פנסיה - ומה שנותר הולך ישירות לחסכון .
תעשה לבד תחשבון ותבין תהבדל בין חסכון טהור לבין מוצר שיש בו עליות נסתרות נוספות .

בטח יש להם קורס כזה, לסוכני ביטוח, שמלמד אותם לעשות מוניפולציות רגשיות כשנגמרים להם הטיעונים ההגיוניים.

היום התקשר נציג של הראל משימור לקוחות לחבר שעבר לקרן השתלמות של IBI. הוא ויתר על ה-0.8% של הראל לטובת 0.3% של IBI.
אז הנציג הסביר לו שלדעתו הוא עושה טעות רצינית, שכן הדבר שקול לנהיגה במכונית. בהראל הוא נוהג במרצדס, ב-IBI הוא נוהג בלאדה.
אני באמת לא יודע מה מלמדים אותם בשימור לקוחות, כשלתי בהבנת האנלוגיה של הנציג. החבר, חרף הטעות, החליט לעבור.

היום התקשר נציג של הראל משימור לקוחות לחבר שעבר לקרן השתלמות של IBI. הוא ויתר על ה-0.8% של הראל לטובת 0.3% של IBI.
אז הנציג הסביר לו שלדעתו הוא עושה טעות רצינית, שכן הדבר שקול לנהיגה במכונית. בהראל הוא נוהג במרצדס, ב-IBI הוא נוהג בלאדה.
אני באמת לא יודע מה מלמדים אותם בשימור לקוחות, כשלתי בהבנת האנלוגיה של הנציג. החבר, חרף הטעות, החליט לעבור.
חחחחחחה,
גם אני כשעברתי מהראל ביטוח מנהלים- כן ההוא עם 13% דמי ניהול- התקשרו ודיקלמו לי את האנלוגיה הזו בדיוק! עם המרצדס! חחחחחה
הם באמת עושים קורס במוניפולציות

נקודה נוספת - מקום העבודה מספק ביטוח אכ״ע. כשניסיתי להבין עם הסוכנת מדוע כדאי קרן פנסיה כשלמעשה אני משלם ביטוח כפול היא טענה שקודם כל אני אשלם את המינימום בקרן הפנסיה ושנית הביטוח הפרטי בעבודה מכסה חלקית - אם אני מאבד יכולת עבודה בתחום שלי אני צריך קודם כל לנסות ולעבוד בתחום דומה, לעומת הביטוח של הפנסיה שהוא ספציפי לתחום שלי. אני חושב שחלה כאן אי-הבנה שלה, למיטב ידיעתי ההיפך הוא הנכון.

בוא נתחיל מהחלק הקל - אם אתה עובד בחברת מחשבים, סביר להניח שההפרשה שלך לפנסיה היא מעל לתקרה, לכן חלק הולך לקרן פנסיה מקיפה וחלק למשלימה. לחלק שהולך למשלימה אין שום אלמנט ביטוחי, לכן השיקולים הרבה יותר פשוטים.

אז ככה:

מה ההשלכות (לדעתי בלבד):
- ברגע שעברת לקופ"ג ויתרת על המרכיב הביטוחי, בין היתר על סעיף שחרור. מה זה אומר: אם חס וחלילה תהיה נכה ותאבד כושר עבודה, לא יופקדו עבורך הפקדות לקופ"ג (בפנסיה וביטוח מנהלים כן יהיו הפקדות מתוקף סעיף שחרור על חשבון קרן פנסיה או ביטוח מנהלים). עם זה מפחידים הרבה אנשים. מה שכן, יצא לי לראות את הפעולה של סעיף שחרור אצל קרוב משפחה: מסתבר שסעיף שחרור (לפחות בפנסיה שלו) פועל אם הנכות היא מעל 75%. במקרה של נכות נמוכה יותר - הוא לא פועל או פועל באופן חלקי. אצל אותו קרוב משפחה יש נכות של 100% ואז סעיף שחרור פעל כי הנכות הייתה מעל 75%.
- ברגע שהעברת ביטוח מנהלים עם מקדם קצבה מובטח לקופ"ג - אין דרך חזרה. מצד שני, ברוב המקרים עלות ביטוח מנהלים כל כך גבוהה לעומת קופ"ג שאיבוד תשואה בביטוח מנהלים עושה את מקדם קצבה מובטח לא כל כך שווה (במיוחד אם מדובר בביטוח מנהלים שנעשה בין 2008 ל2013).

מקווה ש @נדב יוכל לפרט הרבה יותר

נערך לאחרונה ב:
בקופ"ג גם אין ביטוח למקרה מוות, אם אתה בקטע. של ביטוח כזה.

בקופ"ג גם אין ביטוח למקרה מוות, אם אתה בקטע. של ביטוח כזה.
נכון, אבל אין פה השלכה בלתי הפיכה כי ניתן לקנות ביטוח כזה בנפרד.

אני גם עומד בפני אותה דילמה- האם להפקיד לביטוח מנהלים או לקופ"ג את הסכומים שהם מעל לתקרת ההפקדה לפנסיה מקיפה. הדמי ניהול בביטוח מנהלים פשוט שערורתיים.

יש משהו אחד שאני לא סגור עליו. קראתי איפשהו שהמעסיק צריך לעשות את אותן ההפרשות לכל המוצרים הפנסיונים, לא חשוב מה הם, כדי שלא תהיה העדפה מוטית לאחד מהם. אבל אצלי לפחות, לביטוח מנהלים המעסיק מפריש לביטוח מנהלים 5% תגמולים + 0.4% אכ"ע - סה"כ 5.4% (אני 5%)
לעומת זאת לקרן פנסיה הוא מפריש 6% תגמולים (אני 5.5%)
זה תקין שיש הבדל? גם בהפרשות שלי וגם בהפרשות שלו. לא ברור לי מה יקרה אם אני אעבור לק"ג..

אני גם עומד בפני אותה דילמה- האם להפקיד לביטוח מנהלים או לקופ"ג את הסכומים שהם מעל לתקרת ההפקדה לפנסיה מקיפה. הדמי ניהול בביטוח מנהלים פשוט שערורתיים.

יש משהו אחד שאני לא סגור עליו. קראתי איפשהו שהמעסיק צריך לעשות את אותן ההפרשות לכל המוצרים הפנסיונים, לא חשוב מה הם, כדי שלא תהיה העדפה מוטית לאחד מהם. אבל אצלי לפחות, לביטוח מנהלים המעסיק מפריש לביטוח מנהלים 5% תגמולים + 0.4% אכ"ע - סה"כ 5.4% (אני 5%)
לעומת זאת לקרן פנסיה הוא מפריש 6% תגמולים (אני 5.5%)
זה תקין שיש הבדל? גם בהפרשות שלי וגם בהפרשות שלו. לא ברור לי מה יקרה אם אני אעבור לק"ג..

יש רפורמה של האוצר שהפרשות המעסיק בכל המוצרים צריכות להיות שוות,
אז אם המעסיק מפריש בקרן פנסיה 6 +8.33 ובביטוח מנהלים 5+8.33+0.4 (אם האכע מתייחס רק לחלק שמכוסה על ידי ביטוח המנהלים בלבד)
התוצאה היא שבקרן הפנסיה המעסיק מפריש 14.33% ובביטוח המנהלים 13.73%)
המעסיק יצטרך למצוא דרך לאזן את ההפרשות, אם הוא יחליט להוריד למכנה הנמוך זו פגיעה בעובד אלא אם כן הוא יגדיל את השכר בפקטור הנדרש

בנוגע להמרה ל קופ"ג - אם תעשה את זה עכשיו אז מודל ההפרשות שווה לזה של ביטוח מנהלים, והמעסיק חוסך 0.6% באיזון
אם תעשה את זה אחרי התיקון תשמר את ההטבה של תוספת 0.6% ברוטו להפקדות המעסיק

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י פורסמה חוברה "דע את זכויותיך וחובותיך" לשנת 2022 מיסים 0
S "דע את זכויותיך וחובותיך" של מס הכנסה לשנת 2020 מיסים 1
Z CSPX מחזיק את המניות ישירות ולא דרך החוזים. שוק ההון 5
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 0
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P את כולם מעניין לטוס לחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 109
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 24
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A פרוייקטים מעניינים ששמתם עליהם את העין נדל"ן 32
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E חברים, איך נכון יהיה לי לחשב את ההוצאות האלה באקסל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
קפיטליסט_מרושע עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 57
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
R עד כמה מפחיתים את ההפסד במידה ולוקחים ACWI למול S&P בתיק הפטור? שוק ההון 0
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
R האם אני יכול לעזוב את הבית של ההורים יומני מסע אישיים 27
מ מעביר את התיק השקעות ממיטב דש לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי שוק ההון 23
B איך מורידים את הקובץ אקסולידית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
yossik שכן אחד מחמם את המים של הבניין אוף טופיק 25
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
ט לשים את כל הכסף הפנוי בIB שוק ההון 10
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
oferM נתניהו דרש מראש השב"כ להזהיר את לפיד: בלי פשרה על עילת הסבירות הסכנה למלחמה תגדל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 47
A איך אני בודק את התאריך שבו קניתי מניה במערכת ספארק? פוסטים מאיכות נמוכה 1
C ככה מנצחים את האינפלציה? שוק ההון 1
R האם יש דרך לקבל את מדד המחירים לצרכן ב-Google Sheets? מיסים 6
J עמלת סנט למניה - לא מבין את ההגיון שוק ההון 3
א שאלה המטילה בספק את כל צורת ההשקעות הנפוצה כאן בבלוג שוק ההון 20
חתול לילה למה הקרן המחקה שלי לא נותנת את תשואת המדד? שוק ההון 209

נושאים דומים

Back
למעלה