• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם מנצלים את "המשבר" על מנת לצמצם את השימוש במזומן?

Lian

משתמש רגיל
דירוג
118
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5734146,00.html

האם מדובר אכן בקומבינה של הבנקים כדי שנהיה תלויים בהם
והם יוכלו לשחק בעלויות העמלות כרצונן, לנו האזרחים לא יהיה שום מנוף מול הבנקים לכן אסור להסכים למהלך שכזה?
או שבעצם מנצלים את המצב לשנות את העולם?

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5734146,00.html

והם יוכלו לשחק בעלויות העמלות כרצונן, לנו האזרחים לא יהיה שום מנוף מול הבנקים לכן אסור להסכים למהלך שכזה?
את עדיין משתמשת במזומן?

את עדיין משתמשת במזומן?
אני לא, רק אשראי. השכנה שלי, ועוד צמד שכנים, גם לא מעט אנשים מבוגרים שאני מכירה. לא רק מבוגרים, גם משכונות לא הכי זוהרות.
חד הוריות, אנשים שאף פעם לא היה להם אשראי, אנשים שלא רוצים אשראי.
האם הם שקופים? שנכריח את כולם לעבור לאשראי רק כי אנחנו, הצעירים, קל לנו ואנחנו אוהבים לתקתק על המסך ועשינו הכל עם האשראי?
ממתי איבדנו את קצת הרגש שיש לנו כלפי אנשים חלשים ומוחלשים? לא מספיק שהם חלשים ומוחלשים מראש, כי אף אדם שפוי מראש
לא יוותר על ההנאה של שימוש באשראי, לכן מי שמראש אין לו - כנראה הסיבות שלו מוצדקות, אז למה אנחנו ממשיכים להתעלל באנשים כאלה?
אני בטוחה שהשאלה שלך נשאלה בתמימות ללא שום כוונה כלל וכלל, מקווה שהתשובה הארוכה שלי ענתה לך. אם הייתי אמורה לנחש, ואתה מוזמן לסתור את הניחוש שלי, זה ספורט יפה אצלנו הישראלים - אתה בעד להוציא את המזומן כמה שיותר. כי אם לא - לא היית שואל. או היית מסכים או היית מדלג על הנושא.
טוב שיש לנו עוד אנשים כמוך.

זה השלב האחרון לפני שמשתילים לכולם צ'יפ מעקב ושליטה במוח באמצעות 5G.
הכל כדי שאנשים ימשיכו להאמין שכדוה"א עגול.
תגובות כאלה גורמות לזילות של הפורום, הופכות את האתר ואת הגולשים שבו לבדיחה.
לא יודעת אולי אני "כבדה" מדי. לכן נשאל את בעלת האתר @הסולידית או את שאר ההנהלה @yossik @בת העמק
הם כמובן לא עובדים אצלי. לא ביצעתי "קריאה" והם אמורים לחזק אותי / לתת BAN למי שמגיב ככה.
רק להגיד - האם תגובות כאלה לא מגחיחות את האתר? לא גורמות לאווירה צחוקים? לזלזול? שוב אולי אני כבדה מדי.
אני רגילה ליחס גורר יחס.

אף אדם שפוי מראש
לא יוותר על ההנאה של שימוש באשראי
אני חושב שאת פשוט מבלבלת בין אשראי לכסף. אשראי זה חוב וכרטיס אשראי הוא מוצר שנותן לך הלוואות על בסיס חודשי.
אבל גם אם מישהו לא יכול להוציא כרטיס אשראי, זה לא אומר שאין לו גישה לכסף שלו בצורה דיגיטלית. פשוט מוציאים כרטיס דביט, נוקשים שיניים בפעם פעמיים הראשונות. וזהו... אף אחד לא מודר.

טוב שיש לנו עוד אנשים כמוך
ציניות?

קשה מאוד להאמין שזה הסיבה.
זה לדעתי הסיבה.
אבל זה כ"כ דרמטי זה מהלך שקורה כבר הרבה שנים של מדניות צמצום מזומן.
זה חלק מהחיים כמו שסוסים ועגלות נעלמו ככה גם מזומן יעלם בסוף.
אכן זה גורם להתמודדות אם בעיות חדשות(לצד היתרונות רבים)
לדעתי הבעיה הגדולה זה פרטיות וחופש.
מצד שני יש גם הרבה יתרונות ולפרטיות יש עוד בעיות יותר חמורות.

• אהבתי
Reactions: ITS
הרבה תקופות משבר הן טריגר לשינויים שהיו נחוצים מזה תקופה.
זה גם מה שקורה פה - ממילא יש תוכניות לצמצם עוד ועוד את השימוש במזומן, ועל הדרך קפץ וירוס שהשימוש בכסף פיזי תורם להפצתו. אז באופן טבעי זה מגביר עוד יותר את הרצון לצמצם שימוש במזומן.

זה לא אומר שחייבים לעבור לאשראי או לכרטיסי חיוב, אגב. אני אישית מאוד מקווה שזה יהיה טריגר גם לאפליקציות תשלום ישיר מהטלפון, כמו מה שקורה היום בסין. תשלומים נוחים לשליטה ולמעקב שוטף.

אבל מה יעשו כל המבוגרים עם טלפון חוגה?
איפה החמלה?

אנחנו לא הודו. שום הפסקת שימוש לא תיעשה מהיום למחר.
בטח שהיא לא תיעשה לפני שתחליפים יהיו מספיק מושרשים. אנחנו בכל זאת בישראל...

וחוץ מזה, בתקופת הקורונה לכל המבוגרים כבר יש זום, זה סופם המצער של טלפוני החוגה ;)

מעניין כמה נכנסו לקרוא את הכתבה. שום קשר לטענות.

אני לא, רק אשראי. השכנה שלי, ועוד צמד שכנים, גם לא מעט אנשים מבוגרים שאני מכירה. לא רק מבוגרים, גם משכונות לא הכי זוהרות.
האם הם שקופים? שנכריח את כולם לעבור לאשראי רק כי אנחנו, הצעירים, קל לנו ואנחנו אוהבים לתקתק על המסך ועשינו הכל עם האשראי?
ממתי איבדנו את קצת הרגש שיש לנו כלפי אנשים חלשים ומוחלשים? לא מספיק שהם חלשים ומוחלשים מראש, כי אף אדם שפוי מראש
לא יוותר על ההנאה של שימוש באשראי, לכן מי שמראש אין לו - כנראה הסיבות שלו מוצדקות, אז למה אנחנו ממשיכים להתעלל באנשים כאלה?
אני בטוחה שהשאלה שלך נשאלה בתמימות ללא שום כוונה כלל וכלל, מקווה שהתשובה הארוכה שלי ענתה לך. אם הייתי אמורה לנחש, ואתה מוזמן לסתור את הניחוש שלי, זה ספורט יפה אצלנו הישראלים - אתה בעד להוציא את המזומן כמה שיותר. כי אם לא - לא היית שואל. או היית מסכים או היית מדלג על הנושא.
טוב שיש לנו עוד אנשים כמוך.
מה הוא שאל ומה ענית..

אני חושב שאת הולכת סתם רחוק מידי..
ההגבלה שיש על המזומן זה כי רוצים להוריד את הסיכון שיעלימו מס

מינשנוח לו מזומן יכול להמשיך להשתמש בו ומי שפחות נוח כמו לי למשל ישתמש באשראי

זה נשמע לי ממש כמו תיאור מוגזם של המצב

אבל מה יעשו כל המבוגרים עם טלפון חוגה?
איפה החמלה?
או מה יעשה כל מי שעוד רוכב על סוס כשהוא רוצה להגיע מעיר לעיר כשכל המכוניות מסביב מסכנים אותו ותופסים לו את הדרך כשהן נוסעות בפראות

מכירה המון חד הוריות.. לא הבנתי מה הקשר לאשראי.
לקשישים וגם חד הוריות יש אשראי בשביל למשוך כסף מהכספומט.
זה סה"כ עניין של הרגלים.

מה גם שלקשישים של היום היה כרטיס אשראי באייטיז, כשהיו מגהצים אותו על אמת, עם המכונה עם הנייר פחם.

עוד פעם כתבה מיינט?
כל הסוחרים בזמן הקורונה מאוד אהבו את המזומנים שלי...

את יכולה לפרט?
כיום רוב כרטיסי אשראי הם חוץ בנקאים - ולרוב עם קצת מחקר, אפשר לקבל כ"א עם 0 עמלות. יש לי 3 כרטיסים כאלה.
לגבי כסף מזומן :
1. אין ספור אפשרויות הונאה - מהקל לכבד : גניבה, הטעיה (מכוונת או לא מכוונת), זיוף, הלבנת כספים.
2. וגם מעביר מחלות וחיידקים.

הראשונים שיפגעו מזה - זה בדיוק אותם מוחלשים שאת דואגת להם. אז האם את דואגת להם שאת "דואגת" להם?

את עדיין משתמשת במזומן?
בהחלט.
מושך מזומן בכספומט, מעדיף את זה למרות הנוחות של שימוש בכ. אשראי.
ניסיתי להשתמש בכ.א. ביום-יום וראיתי שפשוט מתבזבז יותר כסף,
לא יודע להסביר את זה אבל מסתבר שכל מי שטען ששימוש בכ. אשראי גורם לצריכה גבוהה יותר צדק, לפחות כלפי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M כיצד הייתם מנצלים את קיפאון הייצור שנוצר עקב הקורונה שוק ההון 5
O איך מנצלים את נקודות הזיכוי בשנה הראשונה בה לא עובדים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
A מישהו מכיר את הבנקים האלו: צרכנות פיננסית 0
Z CSPX מחזיק את המניות ישירות ולא דרך החוזים. שוק ההון 5
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P את כולם מעניין לטוס לחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 109
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 26
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A פרוייקטים מעניינים ששמתם עליהם את העין נדל"ן 46
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E חברים, איך נכון יהיה לי לחשב את ההוצאות האלה באקסל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
קפיטליסט_מרושע עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 63
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
R עד כמה מפחיתים את ההפסד במידה ולוקחים ACWI למול S&P בתיק הפטור? שוק ההון 0
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
R האם אני יכול לעזוב את הבית של ההורים יומני מסע אישיים 27
מ מעביר את התיק השקעות ממיטב דש לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי שוק ההון 23
B איך מורידים את הקובץ אקסולידית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
yossik שכן אחד מחמם את המים של הבניין אוף טופיק 25
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
ט לשים את כל הכסף הפנוי בIB שוק ההון 10
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
oferM נתניהו דרש מראש השב"כ להזהיר את לפיד: בלי פשרה על עילת הסבירות הסכנה למלחמה תגדל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 47
A איך אני בודק את התאריך שבו קניתי מניה במערכת ספארק? פוסטים מאיכות נמוכה 1
C ככה מנצחים את האינפלציה? שוק ההון 1
R האם יש דרך לקבל את מדד המחירים לצרכן ב-Google Sheets? מיסים 6
J עמלת סנט למניה - לא מבין את ההגיון שוק ההון 3
א שאלה המטילה בספק את כל צורת ההשקעות הנפוצה כאן בבלוג שוק ההון 20

נושאים דומים

Back
למעלה