• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

את כולם מעניין לטוס לחו"ל?

אם נוסעים ל 3 שבועות, אתה צודק.
אבל חופשות קצרות יכולות להיות זולות גם בארץ והן כרוכות בפחות לוגיסטיקה (בפרט עם ילדים).
אני מסכים. חלק מהזיכרונות הכי טובים שלי מישראל היו ללכת לפארקים לאומיים בארץ עם ההורים בשבתות וחגים.

אני מניח שבשבילי כל דבר שכרוך בהישארות של יותר מלילה אחד מצדיק טיסה. לילה אחד בארץ עוד אפשר להצדיק, אם רוצים לחוות מקום כמו שהוא מוקדם בבוקר.

אם מדברים על סופ״ש ארוך, שישי-שבת-ראשון, אז אין בשבילי בכלל שאלה - זה ללכת לאירופה או מדינות אחרות באזור.

אפשר גם לטייל סולידי בעיקר כשזה בקונטקסט של אדם יחיד. לינה בהוסטל. לינה בעבור עבודה, גלישת ספות או לעבוד במקביל נגיד.
בכל אופן אני מאוד מתקשה להבין מה יש לא לאהוב בלטוס לחול, אני אומנם פחות אוהב את הז'אנר הנפוץ של לטוס, להזמין מלון יקר ומיותר וכו אבל בעיני להיות סביב תרבות אחרת, לראות מקומות מאוד שונים מהנוף הרגיל שלך ולעשות דברים שלמדינה אין להציע או מציעה פחות טוב או שזה פשוט שונה מה יש לא לאהוב בזה

*המשתמש הנ"ל היה פעם אחת בחייו בחול מחופשה שהוא לא היה כזה מרוצה ממנה*

אז מה היתרון של קרוואן על פני צימר או דירה ?
גם בצימר אפשר לבשל.
אנחנו בדיוק מתחבטים בשאלה הזאת עכשיו לקראת התכנון לקיץ.
מבחינתי, העובדה שאני יכול לישון במקומות שנותנים לי גישה ישירה יותר לטבע ולחסוך לי נסיעות מיותרות זה יתרון גדול.
יתרון נוסף זה שתמיד יש איתך את כל מה שאתה צריך - בגדים, מגבות, שירותים, מקלחת.
זה בעצם כמו צימר שנוסע - אם אתה רוצה לזוז בין כמה מקומות אז לרוב תעביר דברים ממקרר בצימר אחד למקרר בצימר הבא וכאן הכל תמיד איתך.
מצד שני, אנחנו נהנים כי הטיולים שלנו הם עם עוד חברים \ משפחה ואז יש יותר מעמדת בישול אחת ואפשר לגוון ולהכין כמה דברים במקביל.

אנחנו בדיוק מתחבטים בשאלה הזאת עכשיו לקראת התכנון לקיץ.
מבחינתי, העובדה שאני יכול לישון במקומות שנותנים לי גישה ישירה יותר לטבע ולחסוך לי נסיעות מיותרות זה יתרון גדול.
יתרון נוסף זה שתמיד יש איתך את כל מה שאתה צריך - בגדים, מגבות, שירותים, מקלחת.
זה בעצם כמו צימר שנוסע - אם אתה רוצה לזוז בין כמה מקומות אז לרוב תעביר דברים ממקרר בצימר אחד למקרר בצימר הבא וכאן הכל תמיד איתך.
מצד שני, אנחנו נהנים כי הטיולים שלנו הם עם עוד חברים \ משפחה ואז יש יותר מעמדת בישול אחת ואפשר לגוון ולהכין כמה דברים במקביל.
לדעתי בקראוון יש 2 בעיות.

1. הצפיפות, אם מדובר ביותר מ 2 אנשים.
2. נהיגה בכבישים בהרים עם דבר כזה גדול.

לדעתי בקראוון יש 2 בעיות.

1. הצפיפות, אם מדובר ביותר מ 2 אנשים.
2. נהיגה בכבישים בהרים עם דבר כזה גדול.
עשינו את שניהם באוסטריה, עכשיו מתכננים את צ'כיה וזאת לא בעיה.
לגבי הצפיפות - רלוונטי רק לשינה כי כל שאר הזמן יש לך הרבה יותר מקום, בין אם זה בנסיעה עצמה ובין אם זה בחניוני קרוואנים.
לגבי נסיעה בהרים - אירופה, זה לא ישראל. נסעתי עם רכב ידני ולא היה נורא בכלל. מצד שני, בצעירותי נהגתי על משאית בארץ אז יש לי נקודת פתיחה נמוכה...

חשבתי דומה לך בעניין תמונות ופסלים.

עד שסחבו אותי לראות את הפסל של דוד בפירנצה (״חבל על הזמן, יש פה תמונות גדולות של הפסל הזה בכל מקום״).

העוצמה, הרושם ואפשר אפילו לקרוא לזה החוויה שהפסל הזה משאיר עליך, זה משהוא שאי אפשר לתפוס רק מלהסתכל בתמונות. מאז, אני משתדל כשאני בעיר עם מוזיאון מפורסם, ללכת לראות.
So if I asked you about art, you'd probably give me the skinny on every art book ever written. Michelangelo, you know a lot about him. Life's work, political aspirations, him and the pope, sexual orientations, the whole works, right? But I'll bet you can't tell me what it smells like in the Sistine Chapel. You've never actually stood there and looked up at that beautiful ceiling; seen that.

המלצה על מסלול? (אם יש משהו של כמה ימים עד שבוע עם בקתות מדי ערב)
פארק ונואז - יש אפשרות להאריך אותו
Gran Paradiso - *זו רק המחשה של המסלול, לא צריך מדריך בתשלום

עשיתי את שניהם והיה נוף מהמם. מי שמטייל רק בישראל, לא מבין מה הוא מפספס. בגלל זה אני מעדיף בהרבה לטייל כאן במדבר, כי יש בו משהו ייחודי שקשה למצוא בטיסה קצרה (לפחות למדינה לא עויינת).
מומלץ מאוד להגיע לפחות בסוף יולי, ולא לפני, ככה נמנעים משלג באיזורים בעייתיים במסלול.

בנוסף, למרות שלא מדובר במסלולים סופר פופולריים, כדאי להזמין את הבקתות הרבה זמן מראש, לפעמים חצי שנה.

נערך לאחרונה ב:
עד שסחבו אותי לראות את הפסל של דוד בפירנצה (״חבל על הזמן, יש פה תמונות גדולות של הפסל הזה בכל מקום״).

העוצמה, הרושם ואפשר אפילו לקרוא לזה החוויה שהפסל הזה משאיר עליך, זה משהוא שאי אפשר לתפוס רק מלהסתכל בתמונות.
אני חושש שאתה פשוט גילית דברים חדשים בקשר לזהותך המינית... :roll:

בחברה, וגם בקרב חבריי ומכריי זו מעין ברירת מחדל.
חופשה = חו"ל.
אני נמנה מבין האנשים היחידים, שזה לא מדבר אליהם או מעניין אותם יותר מדי?

תראה,
אפשר לחיות גם בלי לסוע להופעות בחו"ל או לאכול במסעדת פועלים הודית או לעשות טראק מטורף באלפים או להכיר, להריח ולשמוע אנשים משפות שונות.
אם אתה נמנה מבין האנשים היחידים שזה לא מדבר אליהם או מעניין אותם יותר מדי ?

לדעתי אתה מפסיד עולמות שלמים,
אבל אם אתה לא מרגיש ככה, אז הכל טוב אולי אפילו עדיף,
מכל מקום אני אוהב אותך כמו שאתה. בלי קשר.

מסכים, הן לא תחליפיות הן משלימות. אני לא נגד חוויה אינטלקטואלית, אני נגד הטענה ששוללת את החוויה החושית.
אני חושב שהן מעשירות אחת את השניה וגורמות לכל אחת להיות הרבה יותר טובות.
+1
אני אוהבת גם וגם.
אה… ואני גם מאוד מאוד אוהבת את הבית שלי, שהוא כמו צימר מבחינתי, וכיף לי לנוח ולנפוש בו.
אני מודה שאני לא מרגישה ״צורך״ לנסוע/לנפוש בחו״ל, אבל אני מאוד מאוד נהנית מזה.
מאוד אוהבת ללכת ברגל בנופים מדהימים שנספגים בנשמה, והכי אני אוהבת את החוויה המשפחתית (או עם החברים). אוהבת לחוות את החוויות ביחד עם האנשים שאני אוהבת, ואוהבת את הזכרונות שזה משאיר לי בלב.

חשבתי דומה לך בעניין תמונות ופסלים.

העוצמה, הרושם ואפשר אפילו לקרוא לזה החוויה שהפסל הזה משאיר עליך, זה משהוא שאי אפשר לתפוס רק מלהסתכל בתמונות. מאז, אני משתדל כשאני בעיר עם מוזיאון מפורסם, ללכת לראות.
זה מה שהרגשתי ברומא.
עברתי שם ממש חוויה מטלטלת (במובן החיובי של המילה).
(יודעת שיש כאלו שלא סובלים את העיר (מלוכלכת, צפופה). עבורי זה היה כאילו אני הולכת בתוך עיר שהיא לא באמת עיר אלא מוזיאון ענק)

למשל מבחינתי, אין הרבה הבדל בין לראות נוף מדהים במציאות לבין הנוף המדהים שראיתי בסרט אווטאר בתלת מימד, או אפילו צפייה בסרט טבע על מסך גדול.
(כשיגיע לארץ) תנסה עם ה- Vision Pro (לא ניסיתי רק ממה שקראתי על החוויה)

אין דחף לכלום.
כרגע, להתחיל מכך שיהיה דחף או רצון כלשהו כזה או אחר.
בינתיים, פשוט לחיות בפשטות.
אני לא חווה לצערי או לשמחתי Fomo
אין שום בעיה להינות מהחיים הפשוטים ולא להרגיש FOMO. להיפך, זה הכי כיף כי זה אומר שנהנים מהמון דברים קטנים שהם ״כאן ועכשיו״.
השאלה אם ״אין לי דחף לכלום״ זה דרך אחרת להגיד שאתה לא נהנה מכלום. ואז זה בכלל לא קשור לטיולים בחו״ל…

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
ח למה כולם לא שמים את הקרן פנסיה שלהם מנייתית? צרכנות פיננסית 44
A מישהו מכיר את הבנקים האלו: צרכנות פיננסית 0
Z CSPX מחזיק את המניות ישירות ולא דרך החוזים. שוק ההון 5
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 26
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A פרוייקטים מעניינים ששמתם עליהם את העין נדל"ן 46
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E חברים, איך נכון יהיה לי לחשב את ההוצאות האלה באקסל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
קפיטליסט_מרושע עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 78
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
R עד כמה מפחיתים את ההפסד במידה ולוקחים ACWI למול S&P בתיק הפטור? שוק ההון 0
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
R האם אני יכול לעזוב את הבית של ההורים יומני מסע אישיים 27
מ מעביר את התיק השקעות ממיטב דש לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי שוק ההון 23
B איך מורידים את הקובץ אקסולידית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
yossik שכן אחד מחמם את המים של הבניין אוף טופיק 25
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
ט לשים את כל הכסף הפנוי בIB שוק ההון 10
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
oferM נתניהו דרש מראש השב"כ להזהיר את לפיד: בלי פשרה על עילת הסבירות הסכנה למלחמה תגדל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 47
A איך אני בודק את התאריך שבו קניתי מניה במערכת ספארק? פוסטים מאיכות נמוכה 1
C ככה מנצחים את האינפלציה? שוק ההון 1
R האם יש דרך לקבל את מדד המחירים לצרכן ב-Google Sheets? מיסים 6
J עמלת סנט למניה - לא מבין את ההגיון שוק ההון 3
א שאלה המטילה בספק את כל צורת ההשקעות הנפוצה כאן בבלוג שוק ההון 20
חתול לילה למה הקרן המחקה שלי לא נותנת את תשואת המדד? שוק ההון 209
לאץ' להבין את התפלגות הנכסים של בתי ההשקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6

נושאים דומים

Back
למעלה