• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך להתמנף בצורה הכי בטוחה וזולה?

yik - financial planner

משתמש בכיר
דירוג
2,090
הי אשמח לדעתכם,
- יש לי פקדונות שמשתחררים בחלקים עד סוף 2023(הראשון עוד חודשיים והאחרון בדצמבר 2023).
- הפקדונות כרגע בתשואה שקלית ממוצעת של 2.15%.
- כבר קיבלתי החלטה שהכסף הנ"ל יכול להיכנס להשקעה ארוכת טווח(20+ שנה) לשוק המניות.
- לדעתי המחיר הנוכחי של השוק הוא נוח והייתי רוצה להיכנס כבר עכשיו, ההערכה שלי שבסוף 2023 כבר נראה מחירים יותר גבוהים. לדעתי אפשרי שנרד עוד 5%-10%, אבל חושב שסיכוי יותר גבוה לעליות. ההרגשה שלי היא שכל עלות מימון שאשלם תהיה נמוכה לעומת הרווח הצפוי(במיוחד במחירים הנוכחים).
- פניתי לבנק שבו נמצאים הפקדונות וביקשתי לבדוק אפשרות לשבור את הפקדון הקרוב לפני הזמן. מסתבר שצריך להגיש בקשה ויש מחלקה שבודקת ונותנת תשובה מה המשמעות הכספית. הפקידה שואלת אותי מה הסיבה שאני רוצה לשבור, ואומרת "קניית נכס או מחלה". לא הבנתי את ההקשר. אם זה המקרים האלה אז הקנס יהיה נמוך יותר? בכל מקרה הגשתי בקשה לבדיקה.
אותו בנק הציע לי הלוואה כנגד הפקדון בריבית שנתית P-0.25 (היום 4%)
- פניתי לבית השקעות שבו מתנהלים הכספים הפנסיונים שלי והם מציעים P+0.1 (היום 4.35%).
- ראיתי שיש אפשרות להתמנף באמצעות קרן ממונפת, למשל "MTF סל (6D) ממונפת Nasdaq 100 פי 3 חודשי", https://www.funder.co.il/etf/1187079. התעודה בדמי ניהול 0%. אם הבנתי נכון, יש מינוף של התעודה פי 3, ושכל סוף חודש מסתנכרנים עם המדד. אשמח להסבר מה ההבדל בין לקחת הלוואה לבין להשתמש בקרן כזו?
- או אולי לשלב, לקחת הלוואה יותר קטנה אבל לשים בקרן ממונפת, בכדי להוריד עליות. בכל מקרה את הקרן הממונפת לא ארצה להחזיק לטווח ארוך, אז צריך להתחשב גם במיסים.
- אחרי החג אמור להצטרף לבנקאות פרטית בבנק אחר(לא איפה שהפקדונות נמצאים), האם שם יש הלוואות יותר זולות?

אשמח לדעתכם לאפשרויות הנ"ל גם מבחינת סיכון וגם מבחינת עלויות.
תודה
@אורי ג. @האזרח הקטן @מישו2 @Ehud
@klayhamn @kongi @roneng

דרכים למינוף:

1. הלוואה
א. הלוואה רגילה
ב. הלוואת margin
2. קרנות סל ממונפות
3. מינוף בעזרת נגזרים (חוזים עתידיים / אופציות)

**
יתרונות וחסרונות:

1א - הלוואה רגילה.
יתרונות:
- הכי פשוט ומוכר
- אין חשש להפסדים מעבר לקרן. צריך רק להבטיח יכולת עמידה בהחזר החודשי.

חסרונות:
- לרוב הריבית אינה נמוכה.
- [הלוואה מקרן פנסיה/השתלמות לרוב מוסיפה דרישה שהמסלול לא יהיה מנייתי. עלול לגרום לתשואה נמוכה יותר.]
- [לסוחרים שעושים המון פעולות: מימון חיצוני עלול לשנות את הגדרות המיסוי]

1ב - הלוואה במרג'ין (למשל בIB).
יתרונות: ריבית נמוכה יותר.
חסרונות:
- אפשר להגיע לmargin call (שבחלק מהברוקרים זו מכירה מיידית),
בפרט בזמני משבר (סיכון ל-flash crash, דרישה גבוהה יותר לביטחונות).

2 - קרנות סל ממונפות.
יתרונות:
- המינוף לרוב יומי, ובזמני שוק שורי אפשר להגיע לרווחים מדהימים.
- ריבית נמוכה
- פשוט וקל להשקעה
- אפשר לקנות במוצרים פטורים כמו קה"ש IRA

חסרונות:
- בזמן שוק תנודתי, יש תופעה שנקראת שחיקה, שעלולה לגרום הפסדים
- בזמני שוק יורד בצורה חזקה - תיתכן ירידה של הקרן לערכים כמעט אפסיים.
- התנהגות התעודה גורמת לכך שזה לא השקעה (על הצמיחה בשוק) אלא הימור (על כיוון השוק - שורי/יורד/תנודתי).

חסרונות:
- פחות מוכר למשקיע המתחיל
- בתנאים מסויימים, אפשר להפסיד גם מעבר לקרן
- סיכון margin call.
- [השקעה בנגזרים עלולה לשנות את הגדרות המיסוי]

**
כל סוגי המינוף חשופים לסיכון מוגבר.

נערך לאחרונה ב:
יש קרנות ממונפות יומית ו חודשית. האם התשואה מחושבת רק בסוף תקופה?
אפשר לקנות ולמכור בכל זמן ?
מה החוקים?

התעודה בדמי ניהול 0%
כרגע.
חפש על ״מלכודות מס״.

- אפשר להגיע לmargin call (שבחלק מהברוקרים זו מכירה מיידית),
מרג׳ין קול בהגדרה היא לא מכירה מיידית אלא התראה לפני מכירה.
אבל כמובן שאתה צודק ויש ברוקרים שלא מחוייבים לתת התראה ומוכרים מיידית (IB בינהם).

הי אשמח לדעתכם,
- יש לי פקדונות שמשתחררים בחלקים עד סוף 2023(הראשון עוד חודשיים והאחרון בדצמבר 2023).
- הפקדונות כרגע בתשואה שקלית ממוצעת של 2.15%.
- כבר קיבלתי החלטה שהכסף הנ"ל יכול להיכנס להשקעה ארוכת טווח(20+ שנה) לשוק המניות.
- לדעתי המחיר הנוכחי של השוק הוא נוח והייתי רוצה להיכנס כבר עכשיו, ההערכה שלי שבסוף 2023 כבר נראה מחירים יותר גבוהים. לדעתי אפשרי שנרד עוד 5%-10%, אבל חושב שסיכוי יותר גבוה לעליות. ההרגשה שלי היא שכל עלות מימון שאשלם תהיה נמוכה לעומת הרווח הצפוי(במיוחד במחירים הנוכחים).
- פניתי לבנק שבו נמצאים הפקדונות וביקשתי לבדוק אפשרות לשבור את הפקדון הקרוב לפני הזמן. מסתבר שצריך להגיש בקשה ויש מחלקה שבודקת ונותנת תשובה מה המשמעות הכספית. הפקידה שואלת אותי מה הסיבה שאני רוצה לשבור, ואומרת "קניית נכס או מחלה". לא הבנתי את ההקשר. אם זה המקרים האלה אז הקנס יהיה נמוך יותר? בכל מקרה הגשתי בקשה לבדיקה.
אותו בנק הציע לי הלוואה כנגד הפקדון בריבית שנתית P-0.25 (היום 4%)
- פניתי לבית השקעות שבו מתנהלים הכספים הפנסיונים שלי והם מציעים P+0.1 (היום 4.35%).
- ראיתי שיש אפשרות להתמנף באמצעות קרן ממונפת, למשל "MTF סל (6D) ממונפת Nasdaq 100 פי 3 חודשי", https://www.funder.co.il/etf/1187079. התעודה בדמי ניהול 0%. אם הבנתי נכון, יש מינוף של התעודה פי 3, ושכל סוף חודש מסתנכרנים עם המדד. אשמח להסבר מה ההבדל בין לקחת הלוואה לבין להשתמש בקרן כזו?
- או אולי לשלב, לקחת הלוואה יותר קטנה אבל לשים בקרן ממונפת, בכדי להוריד עליות. בכל מקרה את הקרן הממונפת לא ארצה להחזיק לטווח ארוך, אז צריך להתחשב גם במיסים.
- אחרי החג אמור להצטרף לבנקאות פרטית בבנק אחר(לא איפה שהפקדונות נמצאים), האם שם יש הלוואות יותר זולות?

אשמח לדעתכם לאפשרויות הנ"ל גם מבחינת סיכון וגם מבחינת עלויות.
תודה
@אורי ג. @האזרח הקטן @מישו2 @Ehud
@klayhamn @kongi @roneng
אישית, לא משתמש במינוף ומאד נזהר מהשקעות אשר מעורב בהן מינוף משמעותי.
מינוף זה דבר ממכר, זה משהו שעובד באחוז גדול מהזמן ובזמן שהוא עובד זה נהדר...אבל בעולם(ההשקעות ובכלל) בו יש תוצאות long tail שמנות וארוכות...הנזק שיכול להגרם מאיזשהו אירוע...הוא בעיני לא שווה את הסיכון. צריך להתעשר רק פעם אחת ואני אגריסיבי מספיק בחלוקת הנכסים וההשקעות שלי...אין לי רצון לאבד את מה שאני צריך עבור משהו שאיני צריך.

אם תסתכל קצת על דוגמאות של אנשים/חברות חכמים מאד/מצליחים מאד...אחת מהסיבות העיקריות לאובדן מהותי של נכסים שחוזר על עצמו בכל מקרה הוא שימוש בכסף מושאל. מינוף. הייתי ממליץ לך גם לקרוא על LTCM.
אנשים חכמים מאד, גאונים. עם ניסיון אישי כל אחד של עשרות שנים ובמצטבר מאות שנים בעולמות הפיננסים..זוכי נובל...אנשים שעבדו עם הכסף שלהם...לא רק של אחרים.
והצליחו להפסיד את הכל...בגלל מינוף.
עכשיו אני די בטוח שאתה לא מכוון לרמות המינוף שהם השתמשו בהן...אבל אם אתה מחפש לעשות שינוי מהותי בתשואה כנראה שתצטרך להתמנף לא ב10-20%...
למה לפי דעתך המחיר הוא נוח עכשיו?(בעיקר בגלל שהיו ירידות? יש להן סיבות...אחת לא קטנה בכלל היא שינוי באלטרנטיבה המשמעותית, הריבית חסרת הסיכון), שים לב לזה שאתה אומר כאן הרבה הנחות/הרגשות...למה שבסוף 2023 נראה מחירים יותר גבוהים?
זה נראה בעיקר כמו ניתוח פסיכולוגי, recency bias של העשור האחרון ו fomo.
שלא תבין לא נכון, אכן מניות(בעולם "רגיל") לאורך זמן "עולות" מהמון סיבות שזה לא הפוסט עבורן...ואני אישית מושקע בנכסים מניבים וריאלים בצורה אגרסיבית מאד.
אבל אני חושב שעדיף להשתמש בדברים יותר פשוטים כמו rebalancing כאשר יש ירידות מהסוג הזה ולא במינוף.

בקשר לכלים, אין לי המון מה לחדש, מעבר לזה שכנראה בבנקות פרטית תוכל לקבל ריבית מאד טובה(מתחת לפריים וכו) כנגד תיק ההשקעות וכנראה גם ללא ערבות אישית...אבל תצטרך מה הרמה בה הם עושים margin call ולנסות לחשוב טוב מאד מה יקרה במקרים כאלו שהיו בעולם ...וכאלו שעדיין לא...
תראה כמה ביחס לעלות זה שווה את זה עבורך...

בכל מקרה שיהיה בהצלחה,

כרגע.
חפש על ״מלכודות מס״.
בכל מקרה מדובר על אחזקה לזמן קצר, אז במקרה הזה זה פחות רלוונטי.
עלות ההלוואה שמשתמשים בקרן ממונפת היא הדמי ניהול בלבד או שיש עלויות נוספות?

תראה כמה ביחס לעלות זה שווה את זה עבורך...
הכוונה היא רק להקדים את הכניסה לשוק, כאשר כל פיקדון שישתחרר יחזיר חלק מההלוואה עד פרעון מלא. גם לא כל הסכום ייכנס ביום הראשון.
איזה סיכון יש בזה למעט הפסד של עלות המימון?
אם אני עומד בתשלומי הריבית מה יכול להשתבש?
זה לא שאני לוקח כסף שאין לי. יש לי אבל לא זמין לי כרגע...

בקשר לכלים, אין לי המון מה לחדש, מעבר לזה שכנראה בבנקות פרטית תוכל לקבל ריבית מאד טובה(מתחת לפריים וכו) כנגד תיק ההשקעות וכנראה גם ללא ערבות אישית...אבל תצטרך מה הרמה בה הם עושים margin call ולנסות לחשוב טוב מאד מה יקרה במקרים כאלו שהיו בעולם ...וכאלו שעדיין לא...
למה כנגד תיק השקעות? יש פקדונות, מה הסיכון של הבנק?

למה לפי דעתך המחיר הוא נוח עכשיו?(בעיקר בגלל שהיו ירידות? יש להן סיבות...אחת לא קטנה בכלל היא שינוי באלטרנטיבה המשמעותית, הריבית חסרת הסיכון), שים לב לזה שאתה אומר כאן הרבה הנחות/הרגשות...למה שבסוף 2023 נראה מחירים יותר גבוהים?
זה נראה בעיקר כמו ניתוח פסיכולוגי, recency bias של העשור האחרון ו fomo.
נכון, זה הרגשה וניסיון אישי. במקרה הגרוע הפסדתי את עלות המימון(~4%). במקרה הסביר אראה רווחים של 20%-30%.

תודה

נערך לאחרונה ב:
1א - הלוואה רגילה.
יתרונות:
- הכי פשוט ומוכר
- אין חשש להפסדים מעבר לקרן. צריך רק להבטיח יכולת עמידה בהחזר החודשי.

חסרונות:
- לרוב הריבית אינה נמוכה.
- [הלוואה מקרן פנסיה/השתלמות לרוב מוסיפה דרישה שהמסלול לא יהיה מנייתי. עלול לגרום לתשואה נמוכה יותר.]
קודם כל, פוסט מעולה.

בנוגע לחיסרון הראשון -

במקרה של הלוואה מקרן פנסיה/השתלמות - לרוב הריבית הכי נמוכה. לפני שנה פריים פחות חצי, היום מניח שפריים.
לא יודע כמה מקורות הלוואה טובים יותר יש.

בנוגע לחיסרון השני - בעיקרון, זה נכון.
בפועל - אני לקחתי לפני שנה הלוואה מאלטשולר.
הייתי במנייתי.
אמרו לי גם לעבור למסלול אחר.
שאלתי מה אפשר לעשות אם אני רוצה להיות במנייתי בכל זאת.
אמרו לי - אין בעיה, אחרי כמה ימים תבקש להעביר בחזרה.
ביקשתי - והעברתי למנייתי (בדיעבד באסה, כי אלטשולר חטפו, אבל זה לא קשור).
קיצור - החיסרון הזה לא באמת נאכף.

בלינק שצירפתי יש קישור לאתר הבורסה.
מצאתי

ראה בעמ׳ 6 של התשקיף:
כמו כן מחירי הנגזרים המשמשים את מנהל הקרן לצורך יצירת המינוף, מושפעים מעלויות ריבית, ואף זה עלול לגרום לכך שתשואת הקרן תהיה פחותה ממכפלת שיעור השינוי במחיר המדד בשיעור המינוף הקיים בקרן.

הכוונה היא רק להקדים את הכניסה לשוק, כאשר כל פיקדון שישתחרר יחזיר חלק מההלוואה עד פרעון מלא. גם לא כל הסכום ייכנס ביום הראשון.
איזה סיכון יש בזה למעט הפסד של עלות המימון?
אם אני עומד בתשלומי הריבית מה יכול להשתבש?
זה לא שאני לוקח כסף שאין לי. יש לי אבל לא זמין לי כרגע...
תודה
אוקי אז אתה פשוט עושה rebalancing ורוצה לעשות אותו עכשיו במקום בזמן שהכסף ישתחרר?
סבבה, אז זה יורד לשאלה של האם הפער בין הריבית שתשלם עד לשחרור של הכסף יהיה גדול או קטן יותר מהשינוי של המחיר ...אני חושב שאתה יכול באמת לדעת את רק את העלות שתשלם...
כל עוד אתה בטוח ככל שאתה יכול בכך שלא תהיה בעיה בשחרור הכספים ולא תכנס לחוב שלא תוכל לצאת ממנו/margin call...אז מבין את הכוון...רק חושב שאתה לא באמת יכול לחשב את התוחלת.

סבבה, אז זה יורד לשאלה של האם הפער בין הריבית שתשלם עד לשחרור של הכסף יהיה גדול או קטן יותר מהשינוי של המחיר ...אני חושב שאתה יכול באמת לדעת את רק את העלות שתשלם...
נכון, לדעתי הסיכויים נוטים יותר לכך שהרווח יהיה גבוה מעלות המימון.
אבל אולי אפשר להתסכל על זה אחרת? מה עדיף? לקנות במחיר של (היום +4%) או במחיר של 1.1.24? (תחת ההנחה שהשוק יתנהג כמו ב 150 שנה האחרונות)

נערך לאחרונה ב:
מעבר להודעה הכללית שכתבתי למעלה, אני רוצה להתייחס ספציפית למקרה שלך:
1. גם אם הייתי רוצה להשקיע בקרן ממונפת, לא הייתי עושה את זה בעזרת קרן ישראלית קטנה שעלולה להיסגר בירידות בלי התראה (ולקבע הפסדים למשקיע). הסיכון קיים כמובן גם בקרנות הגדולות (וגם קרה בפועל בעבר), אבל לדעתי ככל שהקרן קטנה יותר - הסיכון גדול יותר.

2. כתבת שאתה מעוניין בהגדלת חשיפה לשוק המניות, ובעצם רוצה "הלוואת מעבר" עד שהפיקדון ייפתח. לאחר מכן, אני מבין (גם מהודעות אחרות שלך בפורום) שיש לך אסטרטגיית "קנה והחזק" בקרנות סל רגילות. אם הבנתי נכון, אז:

א. השקעה בתקופת המעבר באמצעות קרן ממונפת, תיאלץ אותך למכור את הקרן הממונפת כשהפיקדון ייפתח.
זה אומר שבמקרה הטוב שבו השוק יעלה בתקופה הזו כמו שאתה מאמין, תיאלץ לשלם מיסים (ולאבד את היתרון של דחיית מס).

ב. אני רוצה שוב להדגיש את העובדה שהשקעה בקרן ממונפת אינה בהכרח חשיפה לשוק עצמו, אלא הימור על התנודתיות/כיוון השוק.
זה לא אסטרטגיה נפוצה למשקיע שדוגל בשיטת "קנה והחזק"...

קח למשל את המקרה הבא של קרן במינוף יומי (מקרה דומה הובא בסרטון שקישרתי מקודם) -
סכום ראשוני: 100
תשואת השוק ביום 1: עלייה של 10%
תשואת השוק ביום 2: ירידה של 10%
תשואת השוק ביום 3: עלייה של 1.5%.
סכום בסוף יום 3סכום בסוף יום 2סכום בסוף יום 1
100.48599110קרן סל רגילה
95.09591130קרן ממונפת יומית פי 3
אפשר לראות איך השוק עלה, אבל התעודה הממונפת ירדה.
אז במידה שאתה משקיע שדוגל בשיטת "קנה והחזק" (רוצה לקבל את התשואה ארוכת הטווח של השוק) -
האם כדאי לך להחליף את האסטרטגיה הזו בהימור על התנודתיות בשוק?!

נערך לאחרונה ב:
חסרונות:
- פחות מוכר למשקיע המתחיל
- בתנאים מסויימים, אפשר להפסיד גם מעבר לקרן
- סיכון margin call.
- [השקעה בנגזרים עלולה לשנות את הגדרות המיסוי]
אוסיף לחסרונות מעבר לעלות הגלגול שכבר צויין פה, שגם אין דחיית מס כתוצאה מהגלגול.

@איניגו מונטויה תודה על ההתיחסות המפורטת.

כן, האסטרטגיה שלי זה קנה והחזק.
פחות הייתי בכיוון של קרן ממונפת ואחרי השרשור הזה אני בטוח עוד יותר. גם אני זיהיתי את החיסרון של המיסוי בשימוש בקרן ממונפת.
במידה ואלך על זה, אז יהיה בהלוואה רגילה.
כרגע כ 62% מסכום הפקדון משתחרר ב 12.23. המטרה היא להחליק את המעבר למניות בצורה מדורגת מעכשיו ולכל אורך 2023.

כרגע כ 62% מסכום הפקדון משתחרר ב 12.23. המטרה היא להחליק את המעבר למניות בצורה מדורגת מעכשיו ולכל אורך 2023.
אם התוכנית היא להיכנס בצורה מדורגת, הייתי בודק אם אפשר לקחת סדרה של הלוואות קטנות במקום אחת גדולה.
חבל לשלם ריבית כבר מעכשיו על כסף שבעתיד הקרוב יוחזק במזומן, ויועבר למניות רק לקראת סוף 23...

אם התוכנית היא להיכנס בצורה מדורגת, הייתי בודק אם אפשר לקחת סדרה של הלוואות קטנות במקום אחת גדולה.
חבל לקחת עכשיו הלוואה (ולשלם ריבית) על החלקים שתכניס לקראת סוף 23...
אלא אם ניתן לבצע פירעון מוקדם חלקי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I למכור את התיק לצורך רכישה דירה או להתמנף בזול? שוק ההון 3
T קניית דירה להשקעה - עד כמה חשוב להתמנף? נדל"ן 13
סתןלי ת'כסף להתמנף או לא?! שוק ההון 59
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
A שיפור השפה האנגלית דרך שיעורי 1*1 בצורה מקצועית וזולה? התפתחות אישית 9
לאץ' איך לעשות סדר בדירה שכורה שהתנהלה עד כה בצורה לקויה? נדל"ן 19
P הפעלת מזגן בצורה חסכונית ויעילה יותר - קצת על פונקציית I-FEEL בשלט. צרכנות פיננסית 13
א המרת דולרים בצורה הכי פשוטה וזולה שוק ההון 8
י טיפים לאיך להשקיע בצורה פאסיבית בשוק ההון שוק ההון 6
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
ט האם יש דרך לראות בצורה מרוכזת את כל השרשורים שאני עוקב אחריהם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
J התלבטות בנוגע למשיכת כספי פנסיה בצורה חד פעמית לפורש לפנסיה עקב הכנסות אחרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
ל איזו משכורת צריך כדי לחיות בצורה צנועה לבד בארה"ב? התפתחות אישית 9
AbuNafha פנסיה בחברת ביטוח / בית השקעות VS ניהול פנסיה בצורה עצמאית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
I מאיפה אפשר ללמוד בצורה מסודרת על פעילות financial institutions גדולים? התפתחות אישית 2
C איך לקנות אגח בצורה נכונה עכשיו? שוק ההון 13
A הפקת נסח טאבו בצורה מקוונת, בקשה המלצה כיצד להשיג את האישור בפשטות ומהירות נדל"ן 7
A האם באמת השוק מתמחר את המניות שבו בצורה הנכונה? שוק ההון 3
F האם ניתן לבצע בצורה אוטומטית השקעה בנייר X דרך הבנק? שוק ההון 11
מ איך מחכים בצורה חכמה לדירת מגורים רצויה נדל"ן 15
J העאלת משכורת - איך עושים זאת בצורה נכונה? התפתחות אישית 41
M שיטות לחסוך כסף בצורה יומ-יומית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 103
D איך למשוך כספים מקרן השתלמות וביטוח מנהלים בצורה שאשלם כמה שפחות מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
stamEhad סדר מכירת אופציות / RSUs בצורה אופטימלית שוק ההון 7
M האם מסלולי הבטחת קצבאות בקרנות הפנסיה מתומחרים בצורה מאוזנת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
Y רכישה ברשת בצורה מאובטחת, זולה ושקופה צרכנות פיננסית 23
N איך לצאת מיידית מפוזיצית קריפטו, בצורה שלא תפגע ביכולת העתידית להעביר את הכסף לבנק ישראלי? השקעות אלטרנטיביות 28
I תלונה על רואה חשבון שלא התנהל בצורה תקינה צרכנות פיננסית 27
N איך לנהל עובדים ומשימות בצורה יעילה? אוף טופיק 10
נ למידה על שוק ההון בצורה מסודרת אוף טופיק 2
N בעל הבית גונב חשמל בצורה מתוחכמת, איך הייתם פועלים במצב הזה? אוף טופיק 211
A עזרה איך לקרוא את דו"ח הפנסיה בצורה נכונה יותר צרכנות פיננסית 2
M האם יש דרך לפצל דירה בצורה חוקית? נדל"ן 8
L ניהול הביטחונות בצורה מיטיבית לאנשים שמוכרים אופציות שוק ההון 7
פ כמה ישראלים סוחרים במניות בצורה ישירה? צרכנות פיננסית 3
D השכרת רכב בצורה הכי יעילה צרכנות פיננסית 15
E למה מניות מוצגות בצורה עשרונית שוק ההון 6
תפוזינה האם הקורונה משפיעה על קרנות הריט כמו על שאר המניות, או בצורה שונה? שוק ההון 22
bobby איך משקיעים בצורה ממונפת לטווח של שנה-שנתיים שוק ההון 57
א קניית S&P500 בהוראת קבע בצורה זולה ונוחה שוק ההון 6
C האם הייתם משקיעים בצורה אחרת אם הייתם גרים במדינה אחרת? שוק ההון 6
Y מה אפשרויות קניית כסף (מתכת) אם בקרן נאמנות או מתכת פיזית שמאוחסנת בצורה בטוחה? שוק ההון 13
H איך לחלק את כלל הנכסים בצורה חכמה? שוק ההון 3
S חיפוש בפורום? בצורה יעילה אוף טופיק 5
O בניית תקציב בצורה ויזואלית עבור ילדים צרכנות פיננסית 5
כ רכישה של אג"ח ממשלתי בצורה ישירה שוק ההון 2
Z איך מושכים כסף מIBKR לחשבון ישראלי בצורה זולה כולל המרת מט"ח? שוק ההון 3
T איפה אפשר לראות נתוני מדדים בצורה מפורטת? שוק ההון 6
R אני רוצה ללמוד על אג"ח בצורה מעמיקה, מאיפה להתחיל? שוק ההון 17
Y פתחתי חשבון הפוך בבנק אגוד, איך להמשיך להתנהל בצורה אופטימלית צרכנות פיננסית 1

נושאים דומים

Back
למעלה