• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

Margin Increase Warning Notification בחשבון IB

נבטוטון

משתמש רשום
דירוג
8
קיבלתי את ההודעה הבאה. מישהו יכול להסביר אותה:

Dear Client,

You are receiving this notice as you hold positions in one or more products listed below in account whose margin requirement is scheduled to be increased as described in the table below.

ScheduleAffected ProductsInitial Margin Increase to¹ Maintenance Margin Increase to¹Effective Date
1CSGOLD 100%20220526
50%20220526
75%20220531
100%20220602
¹ The target margin requirement is subject to change and may be higher than the value above without further notice to you.

When implementing margin changes, IBKR makes every effort to provide as much advance notice as possible, subject to regulatory and market volatility considerations. In addition, where practical, increases are implemented in stages and as of the market close so as to allow time for position adjustments and/or the deposit of additional funds.

We strongly recommend that you consider the effect of this change on your account and take the necessary steps to ensure that the account remains margin compliant throughout the implementation schedule. Consistent with our stated policy, accounts which are not margin compliant are subject to immediate and automated liquidation to restore compliance.

Margin increases are generally attributable to the factors below:
Elevated market volatility
FINRA Ready Market test: FINRA requires 100% margin (zero collateral value) for stocks that do not meet certain standards of market capitalization, average turnover/volume, inclusion in global benchmarks, and other criteria.

קיבלתי את ההודעה הבאה. מישהו יכול להסביר אותה:
יש לך אחזקה של CSGOLD בחשבון.
השווי שלה לבטחונות ירד ל0 החל מה2/6.
אם אתה לא ממונף אין לזה משמעות לגביך.

@אורי ג. יש איזה כלי ב IB שיכול לומר לי כמה שיווי יש לכל נייר לבטחונות?

RISK NAVIGATOR בTWS, תחת עמודת Margin Sensitivity
1 מינוס המספר המספר הזה יתן לך את שווי לבטחונות.

@אורי ג. תראה, מצאתי כלי אוליין
זה רק קירוב כי אני חושב שהוא מתחשב בכל מיני פרמטרים. ובכל מקרה צריך את התיק המלא בשביל תשובה, כי הוא מתחשב בכל הפויזציות שלך, אבל אני חושב שככלי אונליין מהיר זה נחמד מאוד.

לצערי לא הצלחתי לשים שם ניירות אירים.

זה רק קירוב כי אני חושב שהוא מתחשב בכל מיני פרמטרים. ובכל מקרה צריך את התיק המלא בשביל תשובה, כי הוא מתחשב בכל הפויזציות שלך, אבל אני חושב שככלי אונליין מהיר זה נחמד מאוד.
נחמד רק שיש את זה גם בRISK NAVIGATOR.
אתה יכול לפתוח שם תיקי דמו, כולל איריות.

קצת מטריד לקבל התראה שיש לך כמה ימים להחזיר הלוואה פתוחה שיש לך כנגד נייר לא כזה תנודתי.
זה סוג של margin call בפני עצמו.

מישהו יודע ממה נובע השינוי? קשור לרגולציה כלשהיא? ומה הסיכוי שדבר כזה יכול לקרות גם לניירות עוקבי מדדים רגילים.

אפשר פשוט לחפש את נייר הערך באפליקציה ולדעתי גם בפורטל.
זה יופיע תחת Maintenance ב Margin Requirements. המשלים של זה הוא שווי הבטחונות (מאה פחות הערך)
הרבה יותר פשוט מ TWS לדעתי כפי ש @אורי ג. הציע

קבצים מצורפים

• Screenshot_20220608-193552_Docs.jpg
    Screenshot_20220608-193552_Docs.jpg
    KB 551.5 · צפיות: 25
זה יופיע תחת Maintenance ב Margin Requirements.
מגניב מאוד
זה הגיוני שעל אותו נייר אני מקבל תוצאה שונה מאוד? אבל ממש.
אני יודע שיש גורם אינדיבידואלי לתיק, אבל זה נראה חריגScreenshot_2022-06-09-23-28-32-127_atws.app.jpg

מגניב מאוד
זה הגיוני שעל אותו נייר אני מקבל תוצאה שונה מאוד? אבל ממש.
אני יודע שיש גורם אינדיבידואלי לתיק, אבל זה נראה חריג

ההבדל נובע מכך שהחשבון שלך מוגדר כחשבון margin רגיל והחשבון של @liranviper מוגדר כportfolio margin.
חפש בפורום על ההבדלים ביניהם.

מנצלש לאור הירידות האחרונות ועליית הריבית: היות שהריבית על margin ביורו נמוכה מזו על דולר - יש הגיון בלהמיר ולהיכנס ל"מינוס" ביורו כדי לצמצם כמה שיותר את ה"מינוס" בדולר? נשמע לי קצת טוב מדי כדי להיות אמיתי.

מנצלש לאור הירידות האחרונות ועליית הריבית: היות שהריבית על margin ביורו נמוכה מזו על דולר - יש הגיון בלהמיר ולהיכנס ל"מינוס" ביורו כדי לצמצם כמה שיותר את ה"מינוס" בדולר? נשמע לי קצת טוב מדי כדי להיות אמיתי.
סיכון מט"ח.

אפשר לראות את דרישות המארגין גם דרך האפליקציה בנייד: נכנסים לנייר ערך שמחזיקים ובמידע זה גם מראה את דרישות המארגין. גם כאשר עושים פעולת קניה/מכירה זה מראה את ההשפעה על דרישות המארגין. לא הכי נח אבל לא חייבים להתקין AWS. מעצבן שאי אפשר להוסיף עמודה עם המידע על מארגין.
1655480183822.png

סיכון מט"ח.
במובן שהמטבע שאני ממיר אליו ייחלש יותר מהמטבע אותו אני ממיר? על פניו זה 50:50 אבל הריבית הגבוהה יותר על דולר היא ודאית, ולכן כדאי לעבור ליורו, אני מפספס משהו?
(אלא אם כן הדברים הם לא בלתי תלויים - וכל עוד יש ריבית גבוהה יותר בדולר הוא יתחזק ביחס ליורו ולכן מה שארוויח בחיסכון בריבית על המינוס אפסיד בירידת ערך היורו- אבל גם אז- הייתי מצפה ששער היורו-דולר יגיע לשיווי משקל די מהר ומאותו רגע הריבית הנמוכה יותר מנצחת, לא?).
סליחה אם אני לא ברור.

עריכה: אני עכשיו רואה שאולי הייתי לא ברור בניסוח. אנסח שוב:
בהינתן שיש מרג'ין גם בדולר וגם ביורו - האם לא הגיוני להמיר יורו לדולר ובכך להעמיק את המרג'ין ביורו ולבטל (או להקטין) את המרג'ין בדולר לאור העובדה שהריבית על מרג'ין ביורו נמוכה יותר?

במובן שהמטבע שאני ממיר אליו ייחלש יותר מהמטבע אותו אני ממיר? על פניו זה 50:50 אבל הריבית הגבוהה יותר על דולר היא ודאית, ולכן כדאי לעבור ליורו, אני מפספס משהו?
פערי הריבית משקפים צפי לשינויי שע"ח ובדוגמה שלך השוק חושב אחרת ממך לגבי הסיכוי של התחזקות היורו כלפי הדולר.
אם זה היה אחרת , היה ארביטראז' (כשקיים פער חיובי בין ריבית הזכות על המטבע בו אתה משקיע לריבית שאתה משלם על הלוואה במטבע השני). הנה דוגמה למישהו די מתוחכם שהגיע לפשיטת רגל בגלל ההימורים האלו.

פערי הריבית משקפים צפי לשינויי שע"ח ובדוגמה שלך השוק חושב אחרת ממך לגבי הסיכוי של התחזקות היורו כלפי הדולר.
אם זה היה אחרת , היה ארביטראז' (כשקיים פער חיובי בין ריבית הזכות על המטבע בו אתה משקיע לריבית שאתה משלם על הלוואה במטבע השני). הנה דוגמה למישהו די מתוחכם שהגיע לפשיטת רגל בגלל ההימורים האלו.
אוקיי, אז כרגיל הפעולה הרציונלית היא לא לעשות כלום...
אגב הכיווניות היא לא הפוכה? כלומר שער המטח (=ההחלטות של אנשים אם לקנות דולר או יורו) משקף את הציפיות שלהם לגבי הריביות בארהב ובאיחוד האירופי?

דרך נוספת להתבונן.
אפשר להמיר את השאלה לשאלה הבאה:
משקיע רוצה לבחור בין אג"ח ממשלתי 10 שנים של מדינה א, ב ו-ג.
אחת נותנת 1%, אחת 3% ואחת 10%.
לפי אותו רציונל, הוא לא יודע איזה מטבע יתחזק או יחלש ולכן יבחר להשקיע באג"ח שנותן 10%. אבל אנחנו יודעים שלא דוקא.
קצת בגלל הבדלים בסיכון אבל בעיקר בגלל הבדלים בצפי האינפלציה של אותו מטבע שהם אלה שאוכלים את ארוחת החינם שכביכול היתה יכולה להיות פה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב הלוואת margin לעומת מכירת box spread (לא סולידי) שוק ההון 4
מ margin או cash בib שוק ההון 5
T חשבון margin ב IB שוק ההון 11
ב ניתוח מינוף מניות עם margin או: למה ויתרתי על הרעיון שוק ההון 20
AbuNafha ביטוח SIPC בחשבון Margin עם הלוואה פעילה שוק ההון 1
ב הלוואת margin בתקופת אבטלה? שוק ההון 2
M השקעה בנדל"ן באמצעות margin loan שוק ההון 13
D margin בקרנות שוק ההון 7
twister מינוף margin באמצעות הברוקר, האם ובכמה אתם ממונפים? שוק ההון 56
A גידור מניה חסומה -- הכרה במניות שמוחזקות מחוץ לברוקראז׳ לצורך margin שוק ההון 6
F הון עצמי לדירה - מכירת מניות, margin, הלוואה כנגד קה"ש או "למשכן" דירה של הורים? נדל"ן 13
P הלוואות Margin ב IB - על מה להסתכל כדי להמנע מ margin call ? שוק ההון 5
EnsilZah Using Margin in Retirement שוק ההון 10
ל SRET והסיכון (הנוסף) בחשבון margin שוק ההון 2
M Interactive Brokers Margin Account שוק ההון 2
נ סיכון margin בהלוואה על חשבון קרן השתלמות\פנסיה צרכנות פיננסית 2
N רציתי לדעת קצת על חשבון margin ב-IB שוק ההון 93
חדש בשוק ריבית ה margin ב ib שוק ההון 10
Octopus חשבון margin ב-IB שוק ההון 10
L Reg-T margin vs Portfolio margin ב-IB שוק ההון 16
nicepo1 MARGIN בTD שוק ההון 3
EnsilZah 'Bogle Sounds a Warning on Index Funds' שוק ההון 4

נושאים דומים