• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרית מלאכי מתחרדת

• פותח הנושא c881
  • פורסם בתאריך
אתה מציין זאת כביקורת ?

המילה מפחדים אינה המינוח הנכון הקדושה והחשיבות של השמרנות כבר התקבלה כעיקרון דתי.

מי שבעיקרון נגד השמרנית והוא גם דתי זה סוג של דת חדשה....
סליחה על השימוש במילה מפחדים , זאת מילה ששמעתי ממי שהסביר על זה, בחור דתי.
השמרנות היא קדושה ? מעניין.

לא חשבתי שאצטרך להסביר מה ההבדל בין ללכת סתם ברחוב לבין מי שמגיעה בכוונה תחילה, בהופעה פרובקטיבית, בעיתוי פרובקטיבי מתוך מטרה להתגרות, לחולל מהומות ולתעד אותם, משהו שהיא לא הייתה מעיזה לעשות ברהט.
יש לי חדשות מדהימות בשבילך - אתה ממש ממש ממש, אבל ממש לא מעניין בחורות חילוניות. לצורה שהן מתלבשות אין שום קשר אליך, וממש לא אכפט להן מה אתה חושב בנדון, או מה אתה חושב בכלל. חילונים מתרחקים מאנשים שלובשים בגדים שחורים וארוכים בקייץ הישראלי, מסבות ברורות, להוציא מצבים של חוסר ברירה. חילוניות לא באות בכוונה תחילה במטרה לעשות מהומות, אבל אם אתה מבייש את עצמך ואת התרבות שאתה מגיע ממנה, אז כן, הן מתעדות ומפיצות את האלימות נגדן, כי זכותן ללכת בכל מקום בלי הטרדות במדינה שלהן.

סליחה על השימוש במילה מפחדים , זאת מילה ששמעתי ממי שהסביר על זה, בחור דתי.
השמרנות היא קדושה ? מעניין.
קדושה במובן שהיא נהפכה להיות חלק מהדת

ואגב קרית מלאכי בעיר חריש נסגר מכרז ללא משתתפים להפעלת קאנטרי בצמוד לשכונה שאחוז החרדים בה גבוה, כשאחד מסעיפיו היה הפעלתו גם בשבתות.
כלומר, אף חילוני לא היה מוכן להכניס ראש בריא למיטה חולה.

יש לי חדשות מדהימות בשבילך - אתה ממש ממש ממש, אבל ממש לא מעניין בחורות חילוניות. לצורה שהן מתלבשות אין שום קשר אליך, וממש לא אכפט להן מה אתה חושב בנדון, או מה אתה חושב בכלל. חילונים מתרחקים מאנשים שלובשים בגדים שחורים וארוכים בקייץ הישראלי, מסבות ברורות, להוציא מצבים של חוסר ברירה. חילוניות לא באות בכוונה תחילה במטרה לעשות מהומות, אבל אם אתה מבייש את עצמך ואת התרבות שאתה מגיע ממנה, אז כן, הן מתעדות ומפיצות את האלימות נגדן, כי זכותן ללכת בכל מקום בלי הטרדות במדינה שלהן.
מדהים. לשפוט אירוע בלי שמץ של מושג מה היה. אולי זה רק בעיה בהבנת הנקרא. לא אתפלא אם תראה מפגינים בכביש 4 ותגיד שסתם בא להם לטייל במרכז כביש סואן ולא חס וחלילה להפריע לתנועה.
אבל אחרי הפצת בורות שקרים ועלילות בלי אפילו להתנצל או להודות בטעות כבר שום דבר לא מפתיע. התחלנו עם החרדים לא עובדים, המשכנו עם ״מלמדים את הילדים לראות במדינה ובחילונים את הפריץ הגוי שחובה לנצל אותו״ וכן הלאה.

אגב ההתכחשות למקורות, לא ברור לי איזה הצדקה יש לשבת על קרקעות שנגזלו מפלסטינים ?

נערך לאחרונה ב:
מדהים. לשפוט אירוע בלי שמץ של מושג מה היה.
ולך יש מושג כי אתה קורא מחשבות של בחורות זרות ? או שאתה פשוט מרכז היקום והכל בהכרח סובב סביבך ?
נשים חילוניות מגיעות לשכונות חרדיות כי יש להן מה לחפש ולעשות שם, וכמו שאתה לא היית רוצא שיאסרו עליך כניסה לשכונות חילוניות אין לך זכות לאסור עליהן כניסה לשכונה שלך במדינת ישראל, ובטח שלא לנקוט כלפיהן באלימות פיזית או מילולית, גם אם הלבוש שלהן לא לטעמך.

נערך לאחרונה ב:
אגב ההתכחשות למקורות, לא ברור לי איזה הצדקה יש לשבת על קרקעות שנגזלו מפלסטינים ?
יש ספר היסטוריה, אחד. כזה עם מציאות ארכיאולוגיות שתואמות לחלק מהאירועים שמתוארים בו.
מעבר לכך, הכניסו בו עוד כמה אגדות ומעשיות...
כמו סיפורים על אנשים ששמעו קולות, על מלך אחד שהיה כנראה ביסקסואל, אבל אל תספר דברים כאלה לדתיים.
אחרי זה מגיעים לחלק, שהאדמה הזו היתה תחת שלטון בריטי, לפניו עותמני, לפניו ערבי ועוד כהנה וכהנה... אבל כנראה שמתאים לאנשים שרוצים לטעון ללגיטימיות של התנ''ך שהציונות השתלטה על אדמות פלסטינאים בשם הספר.

מדהים. לשפוט אירוע בלי שמץ של מושג מה היה. אולי זה רק בעיה בהבנת הנקרא. לא אתפלא אם תראה מפגינים בכביש 4 ותגיד שסתם בא להם לטייל במרכז כביש סואן ולא חס וחלילה להפריע לתנועה.
אבל אחרי הפצת בורות שקרים ועלילות בלי אפילו להתנצל או להודות בטעות כבר שום דבר לא מפתיע. התחלנו עם החרדים לא עובדים, המשכנו עם ״מלמדים את הילדים לראות במדינה ובחילונים את הפריץ הגוי שחובה לנצל אותו״ וכן הלאה.

עזוב הכל סיפורים. עם הצדקות לא קונים במכולת. ההצדקה היחידה שאי פעם שינתה בעניין הזה היתה כוח.

יפה איך דיון שהתחיל בשעות הפעילות של קאנטרי קלאב בקרית מלאכי עובר לעסוק בזכות הקיום של מדינת ישראל.

@מתכנת אני אשאל שאלה אחרת...
אתה מקבל הודעה מה-QA שיש באג בתוכנה/ מערכת שכתבת.
אתה מבקש שאפשר יהיה לשחזר את הבאג? או שאתה מקבל את הקביעה של ה-QA שאכן יש באג?
ואם קיבלת הסבר ועדיין... אתה לא מצליח לשחזר את הבאג - האם היה באג?

, על מלך אחד שהיה כנראה ביסקסואל, אבל אל תספר דברים כאלה לדתיים.
זו המצאה חילונית. מה לעשות גם כאלה יש.
חלק מהזרם שלך בדת. ויש זרמים אחרים.
לא. הזמנות היא חלק מובנה מהמערכת הדת היהודית החרדית (על כל פלגיה אלא אם תמציא ברגע זה פלג חדש) יש זרמים אחרים שלא עליהם היה הנושא

זו המצאה חילונית. מה לעשות גם כאלה יש.
כלומר, הפרשנות של האורטודוכס טובה משל החילוני...
או שתרשום את זה שוב כהבדל בין עברית ל-חרדית ?

אני אשאל אחרת... למה יש חוקים נגד הומוסקסואליות? כי אלוהים גילה שיגיע היום ויהיו פה כאלו? לא. מכיוון שראו את זה בפועל וחוקקו נגד.
בדיוק כמו שלא לימדו איך מגיע החשמל, איך לבנות מחשב, מכונית או את הפניצילין... כי נכתב על ידי אנשים בני התקופה.

יש מי שפנה ל-ליבוביץ ושאל אותו... יש מציאות ויש מציאות של היהודים.

עובר לעסוק בזכות הקיום של מדינת ישראל.
פשוט, הדתי מגיע לנקודה שהוא מבין שאין לו על מה לעמוד בויכוח ומנסה למשוך לכך שאנחנו פה אך ורק בזכות התנ"ך.
אנחנו פה באמת בזכות התנ"ך, תנועת ההשכלה יצאה מעם שכולו היה דתי... רק שהיו מי שמשכו לפרקטיקה והיו מי שמשכו להמשיך להמתין למשיח.
אחרי זה לבקש שיתנו להם להמשיך בדרכם אצל החילונים...
והיום כשהאוד העשן גרם לשריפה, השריפה דורשת את חומר הבעירה שלה או שתכלה את הכל.

נערך לאחרונה ב:
כלומר, הפרשנות של האורטודוכס טובה משל החילוני.....
לא אמרתי שבהכרח בכל מקרה דיברתי ספציפית

כשאתה מכיר מקרוב אתה יודע לזהות מה הם מחלוקות בתוך המרחב הלגיטימי ומה הוא ליצנות כשאתה לא מכיר אתה יכול להמשיך להיתמם.

ככה זה בכל תחום.

מעניין שטוענים שהוא היה הומו ולא ביסקסואל. הרי כתוב שהוא גם אהב נשים!

לא אמרתי שבהכרח בכל מקרה דיברתי ספציפית
גם אני דיברתי ספציפית
כשאתה מכיר מקרוב אתה יודע לזהות מה הם מחלוקות בתוך המרחב הלגיטימי ומה הוא ליצנות כשאתה לא מכיר אתה יכול להמשיך להיתמם.

ככה זה בכל תחום.
הכרת את דוד מקרוב? Do tell
(זו ליצנות, למקרה ופספסת)

רוצה לנסות לענות על החלק השני של התגובה שלי?
למה אלוהים כל יכול/ כל יודע לא הכניס לתנ"ך הסברים על החשמל/ וירוסים/ מכונית...?

אפשר כמובן תמיד ללכת לפרדוקס הקלאסי של "האם אלוהים כל יכול, יכול לברוא אבן שאלוהים לא יכול להזיז"?

גם אני דיברתי ספציפית

הכרת את דוד מקרוב? Do tell
(זו ליצנות, למקרה ופספסת)

רוצה לנסות לענות על החלק השני של התגובה שלי?
למה אלוהים כל יכול/ כל יודע לא הכניס לתנ"ך הסברים על החשמל/ וירוסים/ מכונית...?

אפשר כמובן תמיד ללכת לפרדוקס הקלאסי של "האם אלוהים כל יכול, יכול לברוא אבן שאלוהים לא יכול להזיז"?
מה המטרה של זה? אתה תוכיח שאין אלוהים?

אבל כנראה שמתאים לאנשים שרוצים לטעון ללגיטימיות של התנ''ך שהציונות השתלטה על אדמות פלסטינאים בשם הספר.
תודה על התיזכורת. לגמרי שכחתי שזה מה שהדתיים חושבים. לא הבנתי איך הגענו לזכויות הפלסטינים.
יש ספר היסטוריה
לא בדיוק ספר היסטוריה, יותר סיפורי עם שנבחרו וסופרו בהתאם לקו הרישמי של המפלגה.
אתה יודע, אחת המפלגות שפוררו את העם עד שגורש מא״י.
רוב סיפורי העם לא השתמרו, אבל יש כמה שלא נכללו בפירסום הספציפי הזה, ושרדו.

נושאים דומים

Back
למעלה