• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סיפור חיינו

כמו שכתבתי הכנסנו באזור ה30 ברוטו כל אחד מרגע השחרור ורק הוצאנו בין 6-9 בחודש, אז זה יצא חיסכון חודשי של 20-25 אלף חודשי.
לא מסתדרים הסכומים...
הכנסה ברוטו של 30 זה כ 20 אלף נטו בוודאי עם הטבות מס לחיילים משוחררים.ואקדמאים, דהיינו 40 אלף נטו לזוג. אם מוציאים כ 9 אלף בחודש זה חיסכון של 31 אלף נטו לזוג, לא 20-25.
או שההוצאות גבוהות יותר?

סיפור דרך מעולה. אצלנו ההוצאות שלנו גדלו משמעותית עם הילדים. הדבר הכי חשוב בחיים (בין אם בפרישה ובין אם לא) זה איזון. אם אהיה 100% מהזמן עם הילדים, אצא מאוד מהר מאיזון. היו לי לצערי הרבה הזדמנויות לגלות את זה מאז 2020. וזה אישי כמובן. מאז שנולדו הילדים, אנחנו משתמשים ביותר כסף מבעבר כדי להגיע לאיזון. למשל, התשלום על הגנים הוא אחד הפקטורים המשמעותיים באיכות החיים שלנו היום. אנחנו נוסעים הרבה יותר ברכב מאשר פעם ולכן משלמים יותר על דלק. פחות יעילים מבחינת אוכל. משלמים יותר על אטרקציות. מתנות לימי הולדת.

בקיצור, כדי להיות גמישים...

דרך אגב, כדוקטורנט תוכל להינות מעוד כל מיני הטבות, כמו בריכה מחוץ לאונ', טיסות לחו"ל (כתלות בכמה המנחים שלך עשירים), הזדמנות לקבל מלגות חיצוניות ומענקי מחקר, וכמובן תוספת שכר על הוראה.

@ירושלמי_בנשמה כל הכבוד!

נערך לאחרונה ב:
הכנסה ברוטו של 30 זה כ 20 אלף נטו בוודאי עם הטבות מס לחיילים משוחררים.ואקדמאים
לצערינו הרב 30 ברוטו יוצא הרבה פחות מ- 20 נטו, והטבות לאקדמאים וחיילים הן לא עד כדי כך משמעותיות, וגם תקפות למעט זמן (שנה כל אחת?)

גם לזוג שעובדים בתור מזכירה וקופאי (נניח ללא ילדים) ומרוויחים מינימום? לחסוך 50% אומר למעשה שהזוג צריך לחיות ממשכורת מינימום אחת. האם זה אפשרי?
לדעתי ללא ילדים זה מאוד אפשרי. קודם כל, מי שחרוץ ואין לו מחויבות כמו ילדים חופשי לעבוד בעבודות עם הכנסות יותר גבוהות (מלצרות לדוגמה יכולה להגיע ל70+ שקל לשעה), אפשר לעבוד יותר ממשרה מלאה, אפשר לעשות מיליון ואחד דברים.

אמנם היום אנחנו מוציאים 6-8 + יש לנו את הבית אבל פעם היינו מוציאים 6-8 כולל השכירות שלנו. גרנו בדירה קטנה באזור המרכז ב3200 שכירות (נמוך, אבל אפשר למצוא כאלה) וכמעט כל ההוצאות שלנו על אוכל היו מהתן ביס.

מלצרות לדוגמה יכולה להגיע ל70+ שקל לשעה), א
באזור בו אני גר, גם בעבודות קלות יותר כמו מוכר בחנות, מרוויחים מעל המינימום.

אמנם היום אנחנו מוציאים 6-8 + יש לנו את הבית אבל פעם היינו מוציאים 6-8 כולל השכירות שלנו. גרנו בדירה קטנה באזור המרכז ב3200 שכירות (נמוך, אבל אפשר למצוא כאלה) וכמעט כל ההוצאות שלנו על אוכל היו מהתן ביס
תיקון (קטנוני). אם רוצים באמת למדוד את עלות המחיה צריך להוסיף את ההכנסה מהתן ביס והטבות אחרות מהעבודה לשורת ההוצאות.

נערך לאחרונה ב:
דירת גן בב"ש, חמישה חדרים ב1.8?
אם לא מדובר בשכונה א', ה' או שכונות באותו האופי, לא נראה לי שקיים דבר כזה.
בנווה זאב, דירת גן 3 חדרים, בניין של 20+ שנה, נמכר בסביבות 1.9-1.8. דירת גן היא בין המוצרים המבוקשים בארץ ובב"ש בפרט.

פה אנחנו רואים סיפור הצלחה של זוג הייטקיסטים צעיר, חסכן בצורה גבוה מאוד, וגר בפריפריה. שימו לב כמה כוכבים צריכים להסתדר בשורה כדי להגיע לפרישה המוקדמת. אני מוסיף לזה שרשורים אחרים על זוג עם ילדים שעובד בעבודות כפיים (קופאים אם אני זוכר נכון) שאומרים שהם בקושי מצליחים לחסוך קרן חירום.

לא ממש מסכים - כל הכוכבים הסתדרו להם בשורה, והם פרשו אחרי פחות מ10 שנות עבודה. פרישה בגיל 31, עם שחרור לפחות בגיל 21, כנראה מאוחר יותר.
אם נניח 80 שנות חיים, זה לעבוד רק עשירית מהן, כשאדם ממוצע עובד, מה, חצי מהחיים, 40-50 שנים? פי 4-5?

אז להם היה מזל, וכוח רצון, ונטייה טבעית. אבל זה לא אומר שלאדם שיש לו רק חלק מהתנאים (שניים מתוך 3 - משכורת הייטק, חסכנות, מגורים בפריפריה) לא יצליח - רק לאט יותר.

באזור בו אני גר, גם בעבודות קלות יותר כמו מוכר בחנות, מרוויחים מעל המינימום.
מעניין איפה אתה גר, כי אצלי דווקא כן מינימום. ואני גם "במרכז". ולפי מיטב הידוע לי, בפריפריה בוודאי אלה עבודות של מינימום, כמו המון עבודות בפריפריה. תקנו אותי אם לא.

מעניין איפה אתה גר, כי אצלי דווקא כן מינימום. ואני גם "במרכז". ולפי מיטב הידוע לי, בפריפריה בוודאי אלה עבודות של מינימום, כמו המון עבודות בפריפריה. תקנו אותי אם לא
באזור השרון בסביבה חזקה כלכלית אבל לא הומוגנית.
אין לי מושג לגבי הפריפריה.

אז להם היה מזל, וכוח רצון, ונטייה טבעית. אבל זה לא אומר שלאדם שיש לו רק חלק מהתנאים (שניים מתוך 3 - משכורת הייטק, חסכנות, מגורים בפריפריה) לא יצליח - רק לאט יותר
כן, אם אתב מתכוון שאחרים יכולים לפרוש בגיל פנסיה אז אני מניח שאתה צודק. פשוט כל העניין בפרישה מוקדם זה לפרוש לפני

כן, אם אתב מתכוון שאחרים יכולים לפרוש בגיל פנסיה אז אני מניח שאתה צודק. פשוט כל העניין בפרישה מוקדם זה לפרוש לפני
בין גיל 31 לגיל 67 יש טווח מספיק גדול של פרישה מוקדמת, לא?
החלק החשוב בפוסט הפותח הוא ששניהם היו שותפים לרעיון מלכתחילה, ומגוייסים אליו די בקיצוניות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
איליה סיפור על משיכת רצף פיצויים או הדיסוננס בין האנשים במערכת למערכת עצמה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
נ אי שם במזרח אירופה - סיפור בדיוני בהמשכים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 24
S סיפור על מכירת בית נדל"ן 34
מ סיפור הכניסה שלי להייטק (ואיך הכפלתי משכורת פי 5 בשנתיים) יומני מסע אישיים 61
מ סיפור חיים יומני מסע אישיים 54
A התייעצות על סיפור הזוי שקרה לי שוק ההון 9
S סיפור תאורטי על אדם שהלך לאיבוד בים המידע שוק ההון 15
Rahash סיפור שמח שכמעט היה עצוב מאוד שוק ההון 4
Rahash סיפור על 3 אגורות שכמעט עלו לי 460 ש"ח צרכנות פיננסית 20
מ סיפור קטן ואופייני על 278.61 ש"ח צרכנות פיננסית 20
ב סיפור שאינו נגמר עם אי.בי.אי - הלמן אלדובי צרכנות פיננסית 9
amit סיפור מטורף על השקעה באופציות שוק ההון 3
ranv הפקדות לקהש רגילה וההעברת צבירה פעם ב ל ira או קניה חודשית (+סיפור ) צרכנות פיננסית 1
H סיפור העברת מניות ל Interactive Brokers צרכנות פיננסית 8
ה סיפור המסע של המתמיד יומני מסע אישיים 53

נושאים דומים

Back
למעלה