• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הפקדות לקהש רגילה וההעברת צבירה פעם ב ל ira או קניה חודשית (+סיפור )

ranv

משתמש רשום
דירוג
0
ההצעה של התותחים כאן ( @איליה ועוד) :

http://www.hasolidit.com/kehila/thr...כה-במכרז-קבוצת-הרכישה.6415/page-7#post-153742

>> 2. אז איך אני מנהל IRA:
- קניה חודשית של קרן ישראלית לא מגודרת עוקבת MSCI WORLD (אפשר גם קרן עוקבת SP500)
- פעם בשנתיים קנייה של קרן אירית צוברת עוקבת MSCI WORLD (אפשר גם קרן עוקבת SP500)
זה הכל. סופר פשוט ו זול. אין איבוד תשואה, אגב, .... לא אמורה להיות בעיית עקיבה ...
לגבי פעולות על קרנות איריות: .... לא הכי נוח .. לא נורא. ..פעם בכמה שנים... . לא גרידי בלימיטים.
--------
אבל ... למי שלא רוצה לעבוד בקה"ש כל חודש (במיוחד כשההפקדות קטנות אבל המצטבר לא ) , לא יותר סביר לצבור בקה"ש רגילה.. ואחת לשנה (או שלוש) , להעביר את הצבירה בלבד, ל ira ?
ובדומה, האם אפשר להעביר את הצבירה לקרן אחרת , כך שההפקדות ימשכו לקרן הקודמת (הרגילה) .
1) זה אפשרי ? ( ibi כתבו לי "זה יוצר בעיות.. עם הוותק אי אפשר " , לא הבינו אותי ?! )
2) יש מישהוא שעושה כך ? אני העצלן היחיד ?

אם זה אפשרי ,זה (גם) יכול להיות פתרון ל בעיתיות-ההודעה-לסוכן-או-לחשב-על-שינוי-קופה ( לפעמים הודעה לחשב\או הסוכן יכולה להיות מאד בעיתית, למשל כלסוכן יש קשרים במקום העבודה )

============
סיפור:
באותו עינין, העברתי תיק של 300 א"שח מפסגות (בעיקר קה"ש ב 1.8 % שסידר לי אייל מסוכנות שקל >:D ) ל ibi. במעבר, פסגות הציעו לי 0.3% לכל החיים לכל המוצרים שלהם. כשראו שאני נחוש, אמרו שאם כבר לעבור, עדיף 500 s&p סנופי של הפניקס בגלל דמי ניהול . וש 0.5% על פסיבי זה יקר. ( למה פסגות ממליצים על הפניקס ? )
אגב, לא פשוט להבין את העמלות מהאתר של הפניקס, ניראה שזה יותר יקר מ ibi (אולי הייתי צריך לבקש איש קשר מפסגות בתוך פניקס).
ibi הציאו 0.5% ל 500 s&p ו 0.3% ל ira . לא התוכחתי.

הסיבות שאני רואה נגד הרעיון הן:
1) לדעתי האישית לחתום על טפסים העברה פעם ב2-3 שנים ולרדוף אחרי הנציגים שיעבירו את הכסף זה יותר כאב ראש מאשר פעם בחודש לקנות קרן נאמנות בכמה קליקים.
2) בזמן שהכסף עובר בין הגופים הוא לא מושקע ולכן עלול לאבד תשואה.
3) הדמי ניהול בקרן הקטנה הזמנית ככל הנראה יהיו גבוהים יותר מהקרן העיקרית וזה כנראה יעלה לך יותר מעמלת קניה + מכירה של קרן ישראלית.
4) אני אישית מעדיף הרבה יותר שהכסף יהיה בשליטתי ולא בחשבון מנוהל, הרבה יותר קל לי לעקוב אחרי הכסף ואין לי חשדות שהכסף המנוהל לא מושקע כמו שאני רוצה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
M עזרו לי להבין, יש לי קופת גמל מעסיק ישנה, ללא הפקדות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ביטוח נכות\אכ"ע בלי הפקדות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Z האם ניתן לקבל הטבות מס בשל הפקדות לפנסיה מהמס ששולם על רווח הון בשוק ההון? מיסים 14
O קרן השתלמות IRA במגדל - לא ניתן להפקיד הפקדות חדשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57
ה עיכוב שיוך הפקדות קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
א חישוב מס רווח הון - הפקדות לקרן השתלמות (עצמאי) מעל לתקרה המזכה: מיסים 7
S קרן השתלמות נזילה על סך 20 אלף ש״ח ללא הפקדות בזמן הקרוב - האם לפדות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
S העברת כספי פיצויים לקופת גמל והמשך הפקדות תגמולים לקרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E פדיון חלקי לקרן השתלמות עם הפקדות מעל התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
TheTieMan שינוי מסלול - הפקדות עבר + הפקדות עתיד או רק הפקדות עתיד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Y הגשת דו״ח מס עבור הפקדות של יותר מ500 אלף מיסים 0
P משיכת שליש מקרן השתלמות לא חוסמת הפקדות? מיסים 4
F קה"ש IRA עם הפקדות מעל התקרה - מכירה למען איזון תיק זה אירוע מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
A התייעצות לגבי פנסיה ללא הפקדות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
P בדוח שנתי - חובה לדווח על הפקדות פנסיוניות? מיסים 12
ז אסטרטגיית הפקדות שוק ההון 18
S הפקדות רטרואקטיביות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
doc29 העלאת דמי ניהול בקופת גמל ללא הפקדות ועם הלוואה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
י פיצול הפקדות פנסיה וגמל -שאלת ביטוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ק חישוב תשואת תיק עם הפקדות חודשיות במשך 15 שנים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
ז גודל הפקדות שוק ההון 2
Y הפקדות פנסיונר לקרן השתלמות בניהול אישי - האם יש מגבלה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
M כיצד לחסוך מזומן שבידיי ובנוסף הפקדות חודשיות לטובת פרישה לגמלאות בעוד 10-12 שנים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
E שיוך הפקדות כ"אינן מוטבות" בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
B הפקדות של שכיר שהוא גם עוסק פטור לקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
י החזר מס בגין הפקדות לפנסיה מיסים 6
D טעויות שנעשו בשיוך הפקדות בשנת 2020 בקרן פנסיה שניידתי, יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ג הפקדות רטרואקטיביות לפנסיה - מי מממן את הפרשי התשואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
נגב הפקדות לקרן השתלמות כעצמאי - האם אני מפספס משהו? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
B שיוך הפקדות חודשיות מהמעסיק - כמה זמן זה אמור לקחת ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
פ קרן השתלמות שאלה על הפקדות וסגירה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G הפקדות קריטיות לקרן ההשתלמות שוק ההון 34
O עזרה בהבנת היתרונות בפיצול הפקדות בין פנסיה לגמל (האפשרות הנוספת) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
לארוצה יצירת קובץ הפקדות לבנק לאומי צרכנות פיננסית 1
B פיצול הפקדות בין קופות בשכר מעל 34K פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 54
M הפקדות לקרן ההשתלמות, מהברוטו או מהנטו? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב הפקדות להשתלמות מעל התקרה כדאי ? בהינתן הפרטים שלי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
T פיצול הפקדות פנסיה וגמל בין בתי השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ל העברת קופות פנסיה פעילות לקרן עם דמי ניהול נמוכים מצבירה, ולהעביר הפקדות לקרן חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T הפקדות מתמשכות לפק"מ שוק ההון 16
Y עליית שכר משמעותית - איך לשנות הפקדות לקרן השתלמות ופנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
O מעקב הפקדות בתיק ההשקעות שוק ההון 27
Kipodi מיטב דש - שירות בעייתי בנושא הפקדות שוק ההון 1
W מעסיק לא העביר הפקדות לקרן השתלמות עבור מספר חודשים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
B קרן השתלמות מנוהלת או הפקדות עצמאיות שוק ההון 5
שניצלוינאי הפקדות באירו ל-IB שוק ההון 24
I הפקדות פנסיוניות לעובדת קשישה לפני גיל פרישת חובה צרכנות פיננסית 1
H למה להמשיך הפקדות לקרן פנסיה בחופשת לידה/חל"ת צרכנות פיננסית 1

נושאים דומים

Back
למעלה