• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סיפור חיינו

גם קניית בית במרכז אפשרית במרווח הזה, אם נניח דירה ב2.8M וחסכון של 2.9M שישאר, אבל זה יותר בדוחק (בהנחה שההוצאה תגדל בכמה עשרות אחוזים אבל יש הכנסה של 4+)
אני הנחתי דירת גן (כמו שיש להם כיום) במרכז במיקום עם חינוך טוב ולדעתי זה עולה יותר מ 2.8M.
נכון, אבל זה לא שאי אפשר לשלם שכירות במרכז מ4M+ (הרי ה1.8M יצא מאיפשהו) של פרישה מוקדמת
מסכים, הייתה לי אקסיומה שהם רוצים דירה בבעלות, במידה ומוכנים לעבור לשכירות יש יותר גמישות.

בכל מקרה, הנקודה שרציתי להדגיש היא שייתכן ששווה לקחת בחשבון צורך במעבר עתידי לטובת חינוך טוב יותר שיגדיל את העלויות.

תודה על ההתייחסות, לא ציפיתי לכל כך הרבה הודעות בכזאת מהירות.

כמו שכתבתי הכנסנו באזור ה30 ברוטו כל אחד מרגע השחרור ורק הוצאנו בין 6-9 בחודש, אז זה יצא חיסכון חודשי של 20-25 אלף חודשי.

אני התעסקתי בעולם הדאטה (זה גם מה שאעשה במסגרת הדוקטורט), אשתי התעסקה בעולמות הפיתוח המערכות מידע (sap) בשילוב ניהול מוצר - היא לא יודעת אם היא תמשיך את זה כשהילדים יהיו יותר גדולים, בינתיים טוב לה בבית ועם השיעורים שהיא מלמדת, היא כישרונית מאוד ואני לא מאמין שיהיה לה בעיה למצוא עבודה גם עוד 15 שנה...

עלה פה הרבה הנושא של החינוך, אנחנו מתכננים כרגע להשאיר את התינוק בבית לשנים הקרובות. כמובן שברגע שעולים לכיתה א השיקול נהיה הרבה יותר רציני, חשבנו על קרית גת אבל בגלל הדוקטורט (בבן גוריון) חשבנו לעבור לפה ולראות מה יהיה בהמשך. בכללי בגלל שאנחנו הרבה יותר חופשיים וגמישים זה נותן לנו את האפשרות לדאוג לחינוך ולא לסמוך באופן בלעדי על הבית ספר.

עלה פה גם העניין של יכולת התקיימות גם בעתיד בהנחה ויהיה עוד ילדים (אנחנו כרגע רוצים שלושה ילדים, הגיוני מאוד שישתנה), חוץ ממעונות פרטיים גידול ילדים לא צריך להיות עסק יקר. חוגים וכו' הם חשובים אבל ברגע שאנחנו עם הילדים לא צריך דברים כמו שיעורים פרטיים, חוגים נוספים זה נחמד ואני בטוח שאנחנו נוכל לעמוד בהוצאות האלה.

במסגרת הדוקטורט יהיה לי מלגה של 5-6 אלף לפחות (כנראה שיהיה יותר אבל זה המינימום), אז כנראה שנוכל להתקיים מבלי למשוך מהחסכונות בכלל.

אין לנו בעיה להיות בשכירות ולא בדירה שלנו אבל בחרנו בבאר שבע בגלל מה שאנחנו מקבלים תמורת המחיר - דירת גן גדולה משופצת עם 5 חדרים באזור המרכז יעלה 3 מיליון מינימום או 8 אלף שכירות חודשית. אנחנו קרובים מאוד לרכבת, והשכונה שלנו מאוד נחמדה.

נשמע מושלם ובשבילנו זה באמת חלום שעבדנו קשה מאוד כדי להגיע אליו אבל בעיני רבים מהאנשים שאנחנו מכירים מהעבודה והצבא הם חושבים שזאת טעות פטאלית לעצור את הקריירה בשלב כזה, לוותר על החיים במרכז הארץ ובכללי שאין שום סיבה להיות כל כך חסכנים ולא לבזבז את הכסף על דברים כמו בגדים, טיסות רוכבים חדשים.

עלה פה הרבה הנושא של החינוך, אנחנו מתכננים כרגע להשאיר את התינוק בבית לשנים הקרובות. כמובן שברגע שעולים לכיתה א השיקול נהיה הרבה יותר רציני, חשבנו על קרית גת אבל בגלל הדוקטורט (בבן גוריון) חשבנו לעבור לפה ולראות מה יהיה בהמשך. בכללי בגלל שאנחנו הרבה יותר חופשיים וגמישים זה נותן לנו את האפשרות לדאוג לחינוך ולא לסמוך באופן בלעדי על הבית ספר.

אני דווקא רוצה להצביע על הגילאים הצעירים יותר (שנה וחצי עד ארבע, נגיד) בתור גילאים שהילד/ה חייבים שלל אינטרקציות עם ילדים ואנשים וזה מאוד חשוב שייחשפו להרבה כאלה. גן נותן לכם את זה "בחינם", וללא גן זה דורש מאמץ משמעותי (במיוחד שהאחרים בגן...)

כמובן אני אומר את זה מראיית עולמי ונסיוני הקטן עם תאומות בנות קצת יותר משנתיים, אני לא מומחה ולא קראתי מחקרים.

נשמע מושלם ובשבילנו זה באמת חלום שעבדנו קשה מאוד כדי להגיע אליו אבל בעיני רבים מהאנשים שאנחנו מכירים מהעבודה והצבא הם חושבים שזאת טעות פטאלית לעצור את הקריירה בשלב כזה, לוותר על החיים במרכז הארץ ובכללי שאין שום סיבה להיות כל כך חסכנים ולא לבזבז את הכסף על דברים כמו בגדים, טיסות רוכבים חדשים.
כל אחד ומה שחשוב לו בחיים. אם אתם כן אוהבים לגור במרכז, ואתם מוותרים על משהו במגורים בבאר שבע, אתם כן יכולים לחזור מתישהו למשרה חלקית ולחסוך כדי להגשים זאת.
אם זאת סתם רדיפה אחרי עוד חומר, עוד רכב, עוד בית, עוד טיסות, שאתם לא מעוניינים - אין שום טעם לרדוף רק כי "כולם רודפים".

והכי חשוב לאנשים במצבכם זה להבדיל בין עבודה לכסף, להתקדמות ובין עבודה בשביל העצמי. מאוד יכול להיות שתרצו שוב לעבוד - אבל בשביל הנשמה.
לעבודה יש כמה פונקציות. אם זה כדי לשרוד, בשביל זה אתם כבר לא צריכים אותה. אם זה חומרנות, נראה שאתם לא רוצים. נותר לעבוד, אם רוצים, כדי להגשים, כמו הדוקטורט.

אני דווקא רוצה להצביע על הגילאים הצעירים יותר (שנה וחצי עד ארבע, נגיד) בתור גילאים שהילד/ה חייבים שלל אינטרקציות עם ילדים ואנשים וזה מאוד חשוב שייחשפו להרבה כאלה. גן נותן לכם את זה "בחינם", וללא גן זה דורש מאמץ משמעותי (במיוחד שהאחרים בגן...)

כמובן אני אומר את זה מראיית עולמי ונסיוני הקטן עם תאומות בנות קצת יותר משנתיים, אני לא מומחה ולא קראתי מחקרים.
מסכים לגמרי, קראתי קצת (באמת קצת) מאמרים ומראים שההשקעה הכי משתלמת בחינוך זה לגילאים 0-5, לכן כן התלבטנו אם אולי לשלוח למעון. בינתיים אשתי מצאה כמה חברות פה שיש להן ילדים בגילאים דומים, זה כנראה מסובך יותר בגיל שנתיים בערך כשהרוב המוחלט של ההורים כבר חוזרים לעבוד.

זה נשמע הגיוני שההשקעה בגילאים הצעירים חשובה.
אבל קח בחשבון שבגילאים הבוגרים יותר, נניח מבית הספר היסודי והלאה, החברה (ילדים בכיתה, מעגל חברים, וכו') משפיעה מאוד, ומבחינות מסוימות בגילאי ההתבגרות הופכת ליותר משפיעה מאשר ההורים והמשפחה.
חשוב לבחור סביבה בה יהיו ילדים איכותיים וכאלה שתרצה שילדיך יתחברו אליהם, עד כמה שזה בשליטתך (וזה ממש לא תמיד בשליטה, רק בממוצע וגם זה בעייתי)

כל הכבוד על הדרך שעשיתם במשך שנים, על ההתמדה וכל השאר.

מעבר לסיפור האישי המדהים הזה, מפריע לי משהו אחד. הבלוג של הסולידית גידל ופיתח את תיאוריית ה״כל אחד יכול לפרוש מוקדם״, וגם הרבה מחברי הפורום מאמינים בזה לפי תגובותיהם.

פה אנחנו רואים סיפור הצלחה של זוג הייטקיסטים צעיר, חסכן בצורה גבוה מאוד, וגר בפריפריה. שימו לב כמה כוכבים צריכים להסתדר בשורה כדי להגיע לפרישה המוקדמת. אני מוסיף לזה שרשורים אחרים על זוג עם ילדים שעובד בעבודות כפיים (קופאים אם אני זוכר נכון) שאומרים שהם בקושי מצליחים לחסוך קרן חירום.

האם חלום הפרישה המוקדמת הוא באמת חלום בר השגה לכולם בישראל כיום? אולי פעם זה היה אפשרי והיום לא? או שמעולם זה לא היה נחלת הכלל?

אנחנו מתכננים כרגע להשאיר את התינוק בבית לשנים הקרובות
זה נהדר בעיניי, בטח כשמדובר בזוג הורים משכיל ובעל ערכים כמוכם.
חברה לילדים היא דבר חשוב, אבל אין שום סיבה שהדרך למצוא אותה היא רק במסגרת בי"ס.
הנכדה שלי בת שנה וקצת, נמצאת בבית עם מטפלת נהדרת (ההורים בעבודה ובצו 8) והיא פורחת. זה אמנם יקר, והסיבה היא בעיקר חשש מסיפורי התעללויות בגנים, אבל הילדה מוקפת בבני משפחה (כולל בני דודים) ולומדת להתחבר לבני גילה בג'ימבורי, חוג הורים-ילדים ובגינה.
אני מוסיף לזה שרשורים אחרים על זוג עם ילדים שעובד בעבודות כפיים (קופאים אם אני זוכר נכון) שאומרים שהם בקושי מצליחים לחסוך קרן חירום.

האם חלום הפרישה המוקדמת הוא באמת חלום בר השגה לכולם בישראל כיום? אולי פעם זה היה אפשרי והיום לא? או שמעולם זה לא היה נחלת הכלל?
כשהסולידית פתחה את הבלוג, היא יצאה מנקודת הנחה שתיק ההשקעות יספיק לה עצמה. היא לא תיכננה ילדים בתמונה, ולכן השינוי שקרה בחייה דרש ממנה להוסיף הכנסות מעבר לתשואת התיק.
הזוג הצעיר בשרשור כאן החליט בגיל צעיר להתמקד ברעיון הפרישה כולל ילדים, ולכן עבדו בפול טורים בעשור האחרון תוך כדי חסכון גבוה מאד.
המזכירה, שבעלה קופאי, רוצה להגדיל הכנסות כשיש לה כבר שלושה ילדים (שזה כנראה מעל ומעבר בהתחשב במשכורות הנמוכות שלהם כיום) וכשבעלה בכלל לא מגוייס לרצון להפשיל שרוולים לצורך הזה. וגם היא לא מראה רצון לשנות את המקצוע/מקום העבודה/שעות עבודה.

אני חושבת שכדאי יותר לחלום על עצמאות כלכלית חלקית שמאפשרת לקיחת חל"ת מדי פעם, ירידה באחוז המשרה, מעבר לעבודה רגועה יותר ורווחית פחות וכן הלאה.

הזוג הצעיר בשרשור כאן החליט בגיל צעיר להתמקד ברעיון הפרישה כולל ילדים, ולכן עבדו בפול טורים בעשור האחרון תוך כדי חסכון גבוה מאד.
המזכירה, שבעלה קופאי, רוצה להגדיל הכנסות כשיש לה כבר שלושה ילדים (שזה כנראה מעל ומעבר בהתחשב במשכורות הנמוכות שלהם כיום) וכשבעלה בכלל לא מגוייס לרצון להפשיל שרוולים לצורך הזה. וגם היא לא מראה רצון לשנות את המקצוע/מקום העבודה/שעות עבודה
אני מסכים. אני לא משווה ביניהם, אלא מנסה לחשוב על מגמה גדולה יותר. האם בכלל עצמאות כלכלית זוהי מטרה אפשרית לכולם או שהיא אפשרית רק לחלק מאוד קטן מהאוכלוסיה ?

אני מסכים. אני לא משווה ביניהם, אלא מנסה לחשוב על מגמה גדולה יותר. האם בכלל עצמאות כלכלית זוהי מטרה אפשרית לכולם או שהיא אפשרית רק לחלק מאוד קטן מהאוכלוסיה ?
אפשרית כמעט לכולם, אבל יש לה מחיר שתלוי ברמת ההכנסה שלך ויש מחירים שאנשים חושבים שלא כדאי לשלם (ואפילו לא ראוי לשקול אותם).

האם בכלל עצמאות כלכלית זוהי מטרה אפשרית לכולם
כן, אם אתה מסוגל לחסוך 50% מההכנסות שלך לאורך תקופה ארוכה ולהכניס למדדי מניות רחבים.
לא לכולם, בהבנה שבני אדם ברובם מתעדפים את הכאן והעכשיו על פני המחר.
כן לכולם, בהבנה שכמות השפע שבורכנו בימינו מאפשרת חלוקה של חצי לעכשיו וחצי לאחר-כך.
לא לכולם, בהבנה ששיווק ופירסום מטרלל מוחות בקלות ולכן אנשים שואפים לפנטזיות ממותגות היטב.
בקיצור - מסובך :>

אפשרית כמעט לכולם, אבל יש לה מחיר שתלוי ברמת ההכנסה שלך ויש מחירים שאנשים חושבים שלא כדאי לשלם (ואפילו לא ראוי לשקול אותם).
כן לכולם, בהבנה שכמות השפע שבורכנו בימינו מאפשרת חלוקה של חצי לעכשיו וחצי לאחר-כך
גם לזוג שעובדים בתור מזכירה וקופאי (נניח ללא ילדים) ומרוויחים מינימום? לחסוך 50% אומר למעשה שהזוג צריך לחיות ממשכורת מינימום אחת. האם זה אפשרי?

גם לזוג שעובדים בתור מזכירה וקופאי (נניח ללא ילדים) ומרוויחים מינימום? לחסוך 50% אומר למעשה שהזוג צריך לחיות ממשכורת מינימום אחת. האם זה אפשרי?
כן. השרשור הנוכחי מדבר על זוג שחי מתקציב שגבוה במעט משכר המינימום.
ובפן ההכנסות, רוב האנשים מסוגלים להרוויח מעל שכר מינימום.

כן. השרשור הנוכחי מדבר על זוג שחי מתקציב שגבוה במעט משכר המינימום.
ובפן ההכנסות, רוב האנשים מסוגלים להרוויח מעל שכר מינימום.
אחד מאיתנו מפספס משהו. בשרשור הנוכחי ההוצאות שלהם הם 6-7 אלף בחודש ויש להם בית בבעלותם נקי ממשכנתא. תוספת של שכירות או משכנתא זה עוד כמה אלפי שקלים בחודש.

שכר מינימום ברוטו הוא 5.8 שזה נטו 5.1

אחד מאיתנו מפספס משהו. בשרשור הנוכחי ההוצאות שלהם הם 6-7 אלף בחודש ויש להם בית בבעלותם נקי ממשכנתא. תוספת של שכירות או משכנתא זה עוד כמה אלפי שקלים בחודש.

שכר מינימום ברוטו הוא 5.8 שזה נטו 5.1
זה לא מה שהבנתי.
"הרווחנו 30+ מיד לאחר השחרור, הוצאנו רק 6-8 אלף בחודש...החלטנו לעבור לפריפריה כדי לחסוך בעלויות, קנינו דירת גן בבאר שבע לפני שנה"
וכפי שכתבתי, לדעתי רוב האנשים מסוגלים להרוויח יותר משכר מינימום, ודאי כשחיים בזוגיות.

רוב האנשים מסוגלים להרוויח יותר משכר מינימום, ודאי כשחיים בזוגיות.
הסיבתיות במשפט שלך לא הפוכה?
ממה שאני מבין הרבה יותר הגיוני לטעון:
1. אם מישהו/מישהי מרוויחים יותר אז יותר קל להם להיות בזוגיות.
2. כנראה יש פרמטרים אחרים שכתוצאה מהם גם מרוויחים יותר וגם יותר קל להיות בזוגיות.

הסיבתיות במשפט שלך לא הפוכה?
לא. כשחיים בזוגיות קל יותר לחלוק במטלות הבית כך שלפחות אחד מבני הזוג יוכל לעבוד יותר ולהרוויח יותר משכר מינימום.

לא. כשחיים בזוגיות קל יותר לחלוק במטלות הבית כך שלפחות אחד מבני הזוג יוכל לעבוד יותר ולהרוויח יותר משכר מינימום.
נסכים לא להסכים פה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
איליה סיפור על משיכת רצף פיצויים או הדיסוננס בין האנשים במערכת למערכת עצמה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
נ אי שם במזרח אירופה - סיפור בדיוני בהמשכים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 24
S סיפור על מכירת בית נדל"ן 34
מ סיפור הכניסה שלי להייטק (ואיך הכפלתי משכורת פי 5 בשנתיים) יומני מסע אישיים 61
מ סיפור חיים יומני מסע אישיים 54
A התייעצות על סיפור הזוי שקרה לי שוק ההון 9
S סיפור תאורטי על אדם שהלך לאיבוד בים המידע שוק ההון 15
Rahash סיפור שמח שכמעט היה עצוב מאוד שוק ההון 4
Rahash סיפור על 3 אגורות שכמעט עלו לי 460 ש"ח צרכנות פיננסית 20
מ סיפור קטן ואופייני על 278.61 ש"ח צרכנות פיננסית 20
ב סיפור שאינו נגמר עם אי.בי.אי - הלמן אלדובי צרכנות פיננסית 9
amit סיפור מטורף על השקעה באופציות שוק ההון 3
ranv הפקדות לקהש רגילה וההעברת צבירה פעם ב ל ira או קניה חודשית (+סיפור ) צרכנות פיננסית 1
H סיפור העברת מניות ל Interactive Brokers צרכנות פיננסית 8
ה סיפור המסע של המתמיד יומני מסע אישיים 53

נושאים דומים

Back
למעלה