• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סיפור חיינו

ירושלמי_בנשמה

משתמש רשום
דירוג
31
אמל"ק - זוג הייטקיסטים בני 32, יצאנו לפרישה לפני תשעה חודשים.

אז הסיפור שלנו הוא ככה, פגשנו אחד את השני בקורס תכנות בצה"ל, די מהר היה ברור שנהיה ביחד. בתחילת הקבע עברנו לגור ביחד ליד הבסיס חודש אחרי השחרור כבר היינו נשואים.

שנינו תמיד היינו חסכנים, חישבנו כמה זמן יקח לצבור מספיק כסף כדי להגיע לפרישה והבנו שאנחנו יכולים להספיק לצאת לפרישה לפני שיהיה לנו ילדים...

הרווחנו 30+ מיד לאחר השחרור, הוצאנו רק 6-8 אלף בחודש וחשבנו שתוך שמונה שנים יהיה לנו די והותר כסף לכל החיים.

לפני שנה וקצת אשתי נכנסה להריון, ידענו שאנחנו רוצים לצאת לפרישה חודש לפני הלידה וכך היה. נולד לנו בן מתוק שהיום כבר זוחל וצוחק.

החלטנו לעבור לפריפריה כדי לחסוך בעלויות, קנינו דירת גן בבאר שבע לפני שנה בעלות של 1.8 מיליון ואנחנו מאוד אוהבים את המקום

המצב הכלכלי:

עובר ושב (למקרי חירום וכו') - 50 אלף
דירה - 1.8 מיליון
קרנות השתלמות - 800 אלף
השקעות (הכל בs and p) - 3.9 מיליון
פנסיה - 1.4

כיום ההוצאות שלנו באזור ה6000-7000

אין משכנתא אז משלמים רק חשבונות - 1000 לחודש
אוכל - 1500-2000 בחודש
רכב (קנינו רק לפני הלידה) - 1000 בחודש
שונות - 1000-3000 בחודש

כרגע אנחנו מאוד נהנים מהחופש וזמן האיכות עם הבן שלנו, בנוסף, אשתי מעבירה כמה שיעורי יוגה/פילאטיס/מדיטציה בשבוע ולי יש עסק קטן של שוקולדים ואנחנו מכניסים ביחד בערך 4000 בחודש.

מתישהו בקרוב אני מתכנן להתחיל לימודי דוקטורט, יש לי כבר מנחה ונושא, עושה את זה בעיקר לכיף שלי, ואני חושב שלהתעסק במחקר נותן הרבה מאוד חופש וגמישות.

ברוכים הבאים.

איזה סיפור כייפי!
מתכננים חינוך ביתי?

ברוך הבא, בהחלט יומן שונה בנוף, יהיה מעניין לקבל עדכונים על חיי פרישה בגילאים כ"כ צעירים

מהסיפור שלכם
אני כמעט מצליח לשמוע את דממת הלילה בזמן שהבן הצחקני מכין לעצמו בקבוק ב-2 בלילה ונרדם חזרה. מתעורר וקם לבד, מכין לעצמו א. בוקר, ואז מעיר אתכם ב-12 בצהריים (אתם עוד ישנים מהלילה) כדי שתקלחו אותו לפני שנת הצהריים שלו (ושלכם).

עולם מושלם

וואו איזה חלום! הלוואי והסיפור שלכם היה בחומר הלימודים בתיכון, רק בשביל שיראו שיש אפשרות כזאת.
עלו והצליחו, תמשיכו לעדכן!

יפה מאוד.
לצורך האתגר המחשבתי, חשבתם פעם אם תוכלו לשמור על רמת החיים הנוכחית שלכם לפי כלל 300/400 במקרה תאורטי בו לא תכניסו 4 אלף בחודש?, או במקרה ותרצו בילד נוסף?.
בקיצור, האם מבחינתכם הפרישה היא ללא חזרה, או סוג של האטה מהמירוץ של החיים אבל אתם מסוגלים לחזור לעבודה אינטנסיבית במקרה הצורך?

אם הבנתי נכון, אתם כבר עכשיו מושכים מחסכונות כדי לסגור את החודש (וזה בעבור הוצאות צנועות, בפריפריה, יחד אחד). האם חישבתם באיזה מצב פיננסי תהיו נניח רק עוד 10 שנים, בהינתן התנאים הקיימים פחות או יותר + הוצאות חריגות, חופשות וכדומה + ילד נוסף (ובעבור אותו רף הכנסות לכל היותר) ?

אתם ממש text book example לאנשים סולידיים, כל הכבוד!
רק דבר אחד אני לא מבין, איך ירושלמי בנשמה מתפשר על ב״ש?? :lol:

מתישהו בקרוב אני מתכנן להתחיל לימודי דוקטורט, יש לי כבר מנחה ונושא, עושה את זה בעיקר לכיף שלי, ואני חושב שלהתעסק במחקר נותן הרבה מאוד חופש וגמישות.
זה נכון שדוקטורט זה עסק מדהים עם מלא חופש (מחקרי) וגמישות, אבל קח בחשבון שזאת עבודה משמעותית יותר מאומצת מאשר משרה מלאה בהייטק. מנסיון אישי לפחות.

יפה מאוד.
לצורך האתגר המחשבתי, חשבתם פעם אם תוכלו לשמור על רמת החיים הנוכחית שלכם לפי כלל 300/400 במקרה תאורטי בו לא תכניסו 4 אלף בחודש?, או במקרה ותרצו בילד נוסף?.
בקיצור, האם מבחינתכם הפרישה היא ללא חזרה, או סוג של האטה מהמירוץ של החיים אבל אתם מסוגלים לחזור לעבודה אינטנסיבית במקרה הצורך?
אם הבנתי נכון, אתם כבר עכשיו מושכים מחסכונות כדי לסגור את החודש (וזה בעבור הוצאות צנועות, בפריפריה, יחד אחד). האם חישבתם באיזה מצב פיננסי תהיו נניח רק עוד 10 שנים, בהינתן התנאים הקיימים פחות או יותר + הוצאות חריגות, חופשות וכדומה + ילד נוסף (ובעבור אותו רף הכנסות לכל היותר) ?
הם מוציאים 6-7 בחודש. כלומר משלימים 3 אלף שקל בחודש מהתיק. זה 1% מהתיק שלהם בשנה.

- דוקטורנטים בדר"כ מקבלים מלגה לא קטנה. אנשים חיים מזה גם בלי תיק השקעות. אפשר לתרגל או למצוא משהו באוניברסיטה במקביל. אפשר לעשות יותר שיעורי יוגה בחודש,
- אחד מהם בכיף יכול לחזור לעשות חצי משרה בהייטק ולהרוויח מספיק כדי לכסות על כל ההוצאות שלהם פלוס פלוס.

נראה לי שניצחתם :) בהצלחה!

ראוי להערכה. 4 מיליון אמור לסחוב אתכם לא רע 30 שנה קדימה, גם לפי הערכות מחמירות. בטח כשיש בית בבעלות. ואז כבר יהיה אפשר למשוך פנסיה - שעד אז תהיה מיליונים.
עריכה: ועוד פספסתי את המכניסים 4 בחודש. ממש חיים את החלום!

קחו בחשבון שיתכן שתשתעממו והnovelty will wear off - דוקטורט זה אחלה דרך להלחם בזה, אבל תמיד אפשר לחזור לחצי\רבע\עשירית משרה.
קחו בחשבון שיתכן שרמת החיים תעלה - תחשבו על אם באר שבע היא הסביבה שאתם רוצים לגדל בה את הילד שלכם - ואם אתם רואים את עצמכם שם גם עוד 40 שנה.

מה שלא תחליטו - יש לכם יותר חופש ללכת אחרי הרצונות שלכם מאשר 95% מהאוכלוסיה.

אשמח אם תשתף בקצרה בדרך שלך -
כמה שנים זה לקח?
אני מניח ששחרור בגיל 21, 30+ כל חודש מייד לאחר השחרור, עד גיל 31 (פרישה לפני כשנה) - כ120 משכורות, 30+ לחודש, 3.6M+? פחות 7K בממוצע בחודש - 2.7M+?

בין יולי 13 ליולי 23 התשואה השנתית היא 10.45. בנתונים האלה, כדי להגיע ל3.9M, כ9 חודשים אחרי הפרישה ביולי 23, זה מגלם השקעה נטו של 17.5K כל חודש בעשור הזה.
לפני דירה של 1.8, כמובן, ובלי פנסיה והשתלמות.

נערך לאחרונה ב:
אמל"ק - זוג הייטקיסטים בני 32, יצאנו לפרישה לפני תשעה חודשים.

אז הסיפור שלנו הוא ככה, פגשנו אחד את השני בקורס תכנות בצה"ל, די מהר היה ברור שנהיה ביחד. בתחילת הקבע עברנו לגור ביחד ליד הבסיס חודש אחרי השחרור כבר היינו נשואים.

שנינו תמיד היינו חסכנים, חישבנו כמה זמן יקח לצבור מספיק כסף כדי להגיע לפרישה והבנו שאנחנו יכולים להספיק לצאת לפרישה לפני שיהיה לנו ילדים...

הרווחנו 30+ מיד לאחר השחרור, הוצאנו רק 6-8 אלף בחודש וחשבנו שתוך שמונה שנים יהיה לנו די והותר כסף לכל החיים.

לפני שנה וקצת אשתי נכנסה להריון, ידענו שאנחנו רוצים לצאת לפרישה חודש לפני הלידה וכך היה. נולד לנו בן מתוק שהיום כבר זוחל וצוחק.

החלטנו לעבור לפריפריה כדי לחסוך בעלויות, קנינו דירת גן בבאר שבע לפני שנה בעלות של 1.8 מיליון ואנחנו מאוד אוהבים את המקום

המצב הכלכלי:

עובר ושב (למקרי חירום וכו') - 50 אלף
דירה - 1.8 מיליון
קרנות השתלמות - 800 אלף
השקעות (הכל בs and p) - 3.9 מיליון
פנסיה - 1.4

כיום ההוצאות שלנו באזור ה6000-7000

אין משכנתא אז משלמים רק חשבונות - 1000 לחודש
אוכל - 1500-2000 בחודש
רכב (קנינו רק לפני הלידה) - 1000 בחודש
שונות - 1000-3000 בחודש

כרגע אנחנו מאוד נהנים מהחופש וזמן האיכות עם הבן שלנו, בנוסף, אשתי מעבירה כמה שיעורי יוגה/פילאטיס/מדיטציה בשבוע ולי יש עסק קטן של שוקולדים ואנחנו מכניסים ביחד בערך 4000 בחודש.

יפה מאוד. בהצלחה.

להבנתי זו אחת מההחלטות הקריטיות שאיפשרו את הפרישה המאוד מוקדמת (אם היה מדובר בדירה דומה במרכז הייתם צריכים עוד כמה מליונים).
מה שמוביל אותי לשאלה הבאה, האם בדקתם את רמת החינוך בעיר/בשכונה ואתם מרוצים ממנה?

להבנתי זו אחת מההחלטות הקריטיות שאיפשרו את הפרישה המאוד מוקדמת (אם היה מדובר בדירה דומה במרכז הייתם צריכים עוד כמה מליונים).
זה אכן תנאי מחייב; בהנחה שמחירי דירות במרכז יעלו, וללא הכנסה משמעותית - אם ירצו לעבור למרכז לדירה בבעלות אז יצטרכו לנגוס משמעותית בתיק או לחזור למשרה מלאה במעגל העבודה.

אני רואה במהלך כמה סיכונים:
- קושי להשתלב בתעשייה מחדש, להפוך ללא רלוונטי בידע
- קושי ברכישת דירה במרכז בהמשך, כי למעשה פורשים גם מההצמדה לעליות המחירים במרכז (נומינלי)
- מושכים מהתיק כדי לכסות הוצאות צנועות (כרגע) בשלב מוקדם בחיים

זה אכן צעד מרשים, וגם אין פה סיכונים ענקיים, אבל הוא גם מגיע עם מחירים בעתיד - יש קנס ביציאה....

מה שמוביל אותי לשאלה הבאה, האם בדקתם את רמת החינוך בעיר/בשכונה ואתם מרוצים ממנה?
רמת החינוך נקבעת על ידי האוכלוסייה, במערכת חינוך שנדרשת לקבל את כולם (וגם אין בה יותר מדי משמעת).

נכון, אבל זה לא שאי אפשר לשלם שכירות במרכז מ4M+ (הרי ה1.8M יצא מאיפשהו) של פרישה מוקדמת.

נכון, אבל זה לא שאי אפשר לשלם שכירות במרכז מ4M+ (הרי ה1.8M יצא מאיפשהו) של פרישה מוקדמת.
לא בדיוק, העלות הכוללת במרכז גבוה בהרבה מאשר רק הפער בשכירות (בהנחה שמשכירים את דירת הגן בבאר שבע).

לא בדיוק, העלות הכוללת במרכז גבוה בהרבה מאשר רק הפער בשכירות (בהנחה שמשכירים את דירת הגן בבאר שבע).
בעיקר הנחתי שכירות חודשית במקום קניית הדירה בבאר שבע. קשה לי לראות איך 3.9+1.8, 5.7 מיליון - לא מאפשרים פרישה מוקדמת סולידית, גם במרכז.
מדובר על 19K חודשי לפי 300 משכורות לפני מס, וזה עוד לפני שדיברנו על הפרשי הריבית דריבית שהיו מתקבלים מה1.8 מיליון האלה.

גם קניית בית במרכז אפשרית במרווח הזה, אם נניח דירה ב2.8M וחסכון של 2.9M שישאר, אבל זה יותר בדוחק (בהנחה שההוצאה תגדל בכמה עשרות אחוזים אבל יש הכנסה של 4+)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
איליה סיפור על משיכת רצף פיצויים או הדיסוננס בין האנשים במערכת למערכת עצמה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
נ אי שם במזרח אירופה - סיפור בדיוני בהמשכים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 24
S סיפור על מכירת בית נדל"ן 34
מ סיפור הכניסה שלי להייטק (ואיך הכפלתי משכורת פי 5 בשנתיים) יומני מסע אישיים 61
מ סיפור חיים יומני מסע אישיים 54
A התייעצות על סיפור הזוי שקרה לי שוק ההון 9
S סיפור תאורטי על אדם שהלך לאיבוד בים המידע שוק ההון 15
Rahash סיפור שמח שכמעט היה עצוב מאוד שוק ההון 4
Rahash סיפור על 3 אגורות שכמעט עלו לי 460 ש"ח צרכנות פיננסית 20
מ סיפור קטן ואופייני על 278.61 ש"ח צרכנות פיננסית 20
ב סיפור שאינו נגמר עם אי.בי.אי - הלמן אלדובי צרכנות פיננסית 9
amit סיפור מטורף על השקעה באופציות שוק ההון 3
ranv הפקדות לקהש רגילה וההעברת צבירה פעם ב ל ira או קניה חודשית (+סיפור ) צרכנות פיננסית 1
H סיפור העברת מניות ל Interactive Brokers צרכנות פיננסית 8
ה סיפור המסע של המתמיד יומני מסע אישיים 53

נושאים דומים

Back
למעלה