• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

נגיף ה-coronavirus

• פותח הנושא Leo1
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.
אני אישית בחשש. אמרו שבניגוד לסארס, הקורונה מתפשט לאט יותר בגוף. כלומר יש אפשרות שמישהו חולה, ויודע על זה רק אחרי שבועיים.
עם שמיים פתוחים כמו היום באמת שקשה to contain דברים כאלה.
אבל זה רק אני כמובן.

מעולם לא חלינו בהן. מעולם לא נדבקנו בהן מאף אחד. מעולם לא הכרנו מישהו שחלה בהן. מעולם לא מצאנו עצמנו בסערה של אפידמיה מאחת המחלות הללו.
חצבת, אדמת, שעלת, דיפיטריה (קרמת), כלבת, טטנוס (צפדת), פוליו, חזרת, אבעבועות רוח (בקטנה, לא?), הפטיטיס, פפילומה (נגיף שגורם לסרטן)...
הדגשתי בבולד את אלה שאני מכירה מילדותי (שמחה תמיד להיות כבר פרק בהיסטוריה).

ארגון בשם CEPI או; Coalition for Epidemic Preparedness Innovations
התחילו לעבוד על פיתוח חיסון בעצמם, נקווה לשמוע לטוב מהם.
בלי קשר, הסארס פשוט נעלם (הנגיף לא היה חזק עד כדי כך כדי להמשיך ולהתקיף את האנושות), הוא לא היה איום מהותי לכל העולם גם אם היה מצער

ארצות הברית ובריטניה עוצרות טיסות לסין.

הסינים מאריכים את חופשת החג עד ל 9/2/20.

@ביולוג ירושלמי תודה שאתה שופך אור מהידע שלך!
בשמחה 3>
משתדל לעזור כשיש לי סבלנות וחשק לכתוב.

אם החיסון לשפעת חשוב כל כך ,למה לא מכניסים אותו לסבב החיסונים ?
לא חייב להכריח כל דבר ולקבוע לאנשים.
פטרנליזם אנחנו לא אוהבים. שמכריחים אותנו אנחנו לא אוהבים.
יש שלל הערכות סיכון לכל מחלה ומחלה, ויש חיסוני "חובה" וחיסונים שהם פחות חובה.
בגלל שהשפעת הוא חיסון שבכל שנה צריך לנחש מהם הזנים שיופיעו ברמת האוכלוסיה ויגרמו לתחלואה (כן, סוג של בהחלט לנחש, אפילו שמדובר במודלים מאוד מתוחכמים שמתבססים על ביג דאטה), אז לא מבטיחים לציבור ולא מכריחים אותו.
כל אחד שיהיה אחראי על עצמו ועל הצאצאים שלו.

למה מביאים ממנו כמות מלאי מוגבלת ?
משום שהשנה לא ציפו לכזאת חרדת התחסנות ופחד מהשפעת שתודלקה בגלל התקשורת והמדיה שהחליטו להבהיל את הציבור משום מה (ואז הגיעה נעמה יששכר ועיסקת המאה, אז הכל בסדר).
אין מה להבהיל. נגיף השפעת הוא חתיכת דרעק רציני מאוד שהורג אנשים במאות (ובעולם במליונים), בערך 2.5 אנשים מתחת לגיל 65 ו- 80 אנשים מעל גיל 65 לכל 100,000 (תרשים 12+13), והוא ממש לא ההצטננויות הקלילות/בינוניות הללו שאתם חושבים שהם שפעת.
והדרך משפעת לדלקת ריאות קלה מתמיד.
זו רק התקשורת שמחליטה האם לנפח או שלא לנפח.
הכמות לא הייתה כל כך מוגבלת כמו שכל הציבור שבדרך כלל לא מתחסן פתאום החליט שהפעם הוא כן מתחסן... קשה מאוד לצפות מראש בהלה שכזו שמתודלקת על ידי אינטרסנטים של חדשות ומדיה.

תסמינים של מחלה קלה מספר ימים לאחר החיסון, הם דיי נפוצים (חוויתי על בשרי, וגם הילד)
כן, לגמרי.
מערכת החיסון שם בכדי להיכנס למגננה ולחשוב שתוקפים אותה שזה טוב מאוד.
אבל כל המגננה הזו לא יכולה לעבור בלי שום הרגשות, בחילות, חולשה, עייפות ותסמינים של הצטננות (בעיקר התסמינים).
אגב שהרבה פעמים אנשים מתחסנים ואפילו את זה הם לא עוברים (את התסמינים).
אכן סוג של תוקפים אותה, אבל ממש ממש בעדינות, ובעיקר משפעלים אותה ומציגים לה "בעדינות" מה עלול לתקוף אותה.
תופעות הלוואי אחרי החיסון שבהם מרגישים ש"חולים" מוסברות פה בשפה מאוד מאוד פשוטה (נשבע):

דווקא ממליצים לחסן תינוקת.
ממה שאני יודע, החל מגיל 6 חודשים (בבקשה להתייעץ עם רופא!).

אגב, אם לא הזכרתי את זה עד עכשיו ולא הייתי ברור - אז (עדיין) אין מה להיכנס לפאניקה.
ככה אני חושב, מזהה את הסיטואציה ומנתח אותה (וגם יכול מאוד להיות שאני טועה).
פחות להאמין לכל מה שמספרים בחדשות, לכל העידכונים באמצעי התשקורת, ולהבין שברקע של הדברים מתרחש לו עולם שלם, ענק, עצום, בלתי ייאמן כמעט של דברים שלא יספרו לנו, לא מספרים לנו, לא אמורים לספר לנו (אנחנו לא מתעניינים ומבינים מספיק), אין טעם שיספרו לנו, וגם אם יספרו לנו זה יחזיק בדיוק 3 דקות עד שנעבור לדבר הבא שיתפוס את תשומת ליבנו.
הכל בסדר. לנשום.

רק בריאות לכולנו.
אתם קהילה נדירה של אנשים מוכשרים, מתעמקים ומעמיקים, שכלתנים ובעלי אופק מחשבה ואני נהנה מאוד להיות פה ביניכם/ן.

אחת השאלות הגדולות כרגע הוא כמה הנגיף החדש מסוכן - איזה אחוז מהנדבקים מפתחים דלקת ריאות ואיזה אחוז מתים. מהנתונים היבשים של מספר חולים ידועים ומספר מקרי המוות אי אפשר להסיק כמעט כלום מהסיבות שציינתי למעלה. מישהו ראה מידע מהימן ועדכני בנושא?

נערך לאחרונה ב:
לזקנים, ילדים, ואוכלוסיות בסיכון, בהחלט כדאי להתחסן.
למבוגרים, בריאים.... לא יודע אם ה Cost benefit analysis בהכרח יוצא לחיוב.

החיסון בתור מבוגר בריא לא נועד בשבילך אלא בשביל הסובבים אותך.

יש מושג שנקרא חסינות העדר שאומר שככל שיותר אנשים מחוסנים זה עוזר להגן על אילו שלא יכולים להתחסן / החיסון לא פועל עליהם (ילדים, זקנים, חולים במחלות קשות).

כשאני מתחסן זה לא רק בשבילי (רוב הסיכויים שאצליח להתמודד עם שפעת) אלא כדי לא לסכן את הסובבים אותי.

אבל כל המגננה הזו לא יכולה לעבור בלי שום הרגשות, בחילות, חולשה, עייפות ותסמינים של הצטננות (בעיקר התסמינים).
בהחלט המטרה זה תגובה של מערכת החיסון. לבנות נוגדנים ותאי זכרון וכו'. אבל בפועל, חלק מהחיסונים לחלק מהאנשים לא עושים שום תופעות. ויש חיסונים עם שיעור נפטרים לא זניח (אבעבועות שחורות).

החיסון בתור מבוגר בריא לא נועד בשבילך אלא בשביל הסובבים אותך.
וואלה 3 ימים עם חום בשביל 30%~ יעילות (2018-2019)? שיתחסנו בעצמם.

מצד שני, שוב, לפני נסיעות למדינות עולם שלישי עשיתי לא מעט... והילד כל מה שבתוכנית השגרה...

כשאני מתחסן זה לא רק בשבילי (רוב הסיכויים שאצליח להתמודד עם שפעת) אלא כדי לא לסכן את הסובבים אותי.
זו ההצדקה להרחקת ילדים לא מחוסנים ממסגרות חינוך. לא שבישראל יש סיכוי לצעד כזה במערכת הציבורית.

83513297_1051743768494504_275955497058697216_o.jpg

זו ההצדקה להרחקת ילדים לא מחוסנים ממסגרות חינוך. לא שבישראל יש סיכוי לצעד כזה במערכת הציבורית.
בדיוק ראיתי אתמול את הפרק על זה בסדרה בנטפליקס, אני בטוח שאחוז האנשים שבאמת מאוד מתנגדים לחסן את הילדים הוא נמוך מספיק, ולפי מה שידוע לי מספיק ש60 70 אחוז מהאוכלוסיה תהיה מחוסנת לתוצאות יעילות מאוד, אז אם מטילים חובת חיסון רוב ההורים לא יהיה להם את הכוח להתווכח ולריב ופשוט יסכימו, מי שלא ויהיה מוכן להגיש בקשה למשרד הבריאות ולהוכיח רשימה של דברים(בין היתר שהוא מודע לסטטיסטיקה וליעילות וההשפעות) אז בסדר, ה10 אחוז האלו לא ירגו את כולם.
באמת שבגלל שאנשים חיים כל כך טוב שהם לא יודעים מה זה למות מבעיות שהיום יש בכל סופר פארם רשימה של כדורים נגד זה שיש להם מספיק זמן לשבת ולחשוב שחיסונים לא עובדים וכל מדע הרפואה משקר להם.
אני גם כבר לא יודע מה להגיד אפילו על רופאים שאומרים לאנשים שחיסונים זה מסוכן.. איך אדם שעשה תואר שני לא יודע להבדיל בין מחקר שעשו טוב למחקר שקר?

אחת השאלות הגדולות כרגע הוא כמה הנגיף החדש מסוכן - איזה אחוז מהנדבקים מפתחים דלקת ריאות ואיזה אחוז מתים. מהנתונים היבשים של מספר חולים ידועים ומספר מקרי המוות אי אפשר להסיק כמעט כלום מהסיבות שציינתי למעלה. מישהו ראה מידע מהימן ועדכני בנושא?
כרגע זה עומד על 2% לפי מה שקראתי ברשת.

הסינים לא משחררים מידע.
מה שכן ידוע זה שמיליונים במצור,הסינים מאריכים את החופשה השנתית ,דיפלומטים בורחים מהמדינה והמון חברות תעופה כבר ביטלו את הטיסות לסין.

בערך 2.5 אנשים מתחת לגיל 65 ו- 80 אנשים מעל גיל 65 לכל 100,000 (תרשים 12+13), והוא ממש לא ההצטננויות הקלילות/בינוניות הללו שאתם חושבים שהם שפעת.
והדרך משפעת לדלקת ריאות קלה מתמיד.
לא רק דלקת ריאות. יש עדיות לעליית בסיכון להתקפי לב ושאר צרות
לחצבת יש תפועות לואי שמתגלות לאחר זמן כמו מחיקת הזכרון החיסוני וגם חצבת התעוררה בעקבות הירידה בחיסונים כך שלא היתי מגדיר אותה כ
מעולם לא מצאנו עצמנו בסערה של אפידמיה מאחת המחלות הללו.

כרגע זה עומד על 2% לפי מה שקראתי ברשת.
זה מה שמקבלים אם מחלקים את מספר מקרי המוות במספר המקרים שהתגלו. החישוב הזה די חסר משמעות, כפי שהסברתי בתחילת השרשור. הנתון האמיתי יכול להיות קטן בהרבה או גבוה בהרבה.

החישוב הזה די חסר משמעות, כפי שהסברתי בתחילת השרשור. הנתון האמיתי יכול להיות קטן בהרבה או גבוה בהרבה
אגב, ללא קשר לממשלת סין...
1. בסין לא תמיד מיחסים סיבה מוגדרת כשאדם מת "מזקנה".
2. איך מבדלים את המחלה מסתם שפעת, שיחסית קטלנית השנה, ומתי התחילו לנסות לעשות את זה?

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים

נושאים דומים

Back
למעלה