• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

נגיף ה-coronavirus

• פותח הנושא Leo1
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.
משום שהשנה לא ציפו לכזאת חרדת התחסנות ופחד מהשפעת שתודלקה בגלל התקשורת והמדיה שהחליטו להבהיל את הציבור משום מה
זה לא מדויק עד כמה שאני יודע ושמעתי מראיונות עם רופאים. העונה היו יותר חולים בארץ ויותר מתים בארץ. גם אנשים בגילאי ארבעים ללא מחלות רקע. השנה נפוץ?/דומיננטי? הזן של שפעת החזירים שהוא יותר אלים.
כמו כן ההצטיידות היתה מאוחרת השנה עקב החלטה מאוחרת על איזה זנים לכלול בחיסון מצד היצרניות.
אין בעיה לרדת על התקשורת כשצריך. עד כמה שאני יודע, השנה זה לא המקרה.

השוק הסיני ירד 10% מאז פרוץ החדשות על הווירוס. די בטוח שזה לא סוף הירידה עבור השוק הסיני. אין שום מגמת שיפור, ההסגרים אין להם שום סיכוי לעבוד ורק מכבידים על המשק עוד יותר. כל יום יש חדשות על מדינה חדשה שמקשיחה את תנאי התנועה מ\אל סין.
הווירוס עצמו אולי לא קטלני יותר לעומת דברים אחרים שהם כבר ב״נורמה״, אבל התגובה של הממשל הסיני ושל מדינות אחרות היא חריגה מאד, ומפתיע שהתגובה של השווקים היא עדיין מתונה מאד.

השוק הסיני ירד 10% מאז פרוץ החדשות על הווירוס. די בטוח שזה לא סוף הירידה עבור השוק הסיני. אין שום מגמת שיפור, ההסגרים אין להם שום סיכוי לעבוד ורק מכבידים על המשק עוד יותר. כל יום יש חדשות על מדינה חדשה שמקשיחה את תנאי התנועה מ\אל סין.
הווירוס עצמו אולי לא קטלני יותר לעומת דברים אחרים שהם כבר ב״נורמה״, אבל התגובה של הממשל הסיני ושל מדינות אחרות היא חריגה מאד, ומפתיע שהתגובה של השווקים היא עדיין מתונה מאד.
התגובה של המשטר הסיני חריגה מאד בסטנדרטים מערביים. מדובר במשטר נוקשה ואכזר ואוכלוסייה צייתנית. מבחינתם שלילת חרות של אזרחים על כל שטות היא דבר שגרתי.

התגובה של המשטר הסיני חריגה מאד בסטנדרטים מערביים. מדובר במשטר נוקשה ואכזר ואוכלוסייה צייתנית. מבחינתם שלילת חרות של אזרחים על כל שטות היא דבר שגרתי.
נגיד, אבל המשקיעים אינם כבולים (*) למשטר הסיני. הם אמורים להיות מסוגלים להביע את דעתם וחששותיהם באופן חופשי. הדעה המשתמעת מהם היא שזה בקושי משהו שיש לדאוג ממנו.
* ב-2015 הממשל הסיני החיל מגבלות נוקשות על מסחר, אבל לא כעת.

מדובר במשטר נוקשה ואכזר ואוכלוסייה צייתנית. מבחינתם שלילת חרות של אזרחים על כל שטות היא דבר שגרתי.
דווקא הסגר זה רעיון טוב. גם הארכת החופשות, וההוראה לעובדים להישאר בבית.

האזרחים, העובדים, והממשלה, כולם ירוויחו אם המגיפה תיבלם במהרה.

בוא נגיד שהצעדים של הממשל בסין, מוצדקים בהרבה מהצעדים של ממשלת ישראל בסיבוב האחרון של מלחמת עזה הבלתי נגמרת.

כן, זה רעיון טוב בשביל להאט את התפשטות המחלה. ו*אולי* זה גם בדרך נס יצליח לעצור אותה לחלוטין, אם כי אני בספק.
נגיד שההתפשטות לא עוצרת - מה הממשל עושה? משאיר את כל המדינה בהסגר במשך שנה עד שימצאו חיסון\טיפול? מודה שאין לו יכולת לעצור את ההתפשטות ומורה לכולם לחזור לעבודה כרגיל ״למען המשק״?

נגיד, אבל המשקיעים אינם כבולים (*) למשטר הסיני. הם אמורים להיות מסוגלים להביע את דעתם וחששותיהם באופן חופשי. הדעה המשתמעת מהם היא שזה בקושי משהו שיש לדאוג ממנו.
* ב-2015 הממשל הסיני החיל מגבלות נוקשות על מסחר, אבל לא כעת.
גם לדעתי אין כאן מצב חריג שמצדיק ירידות חדות. התקשורת תמיד תעצים ארועים כאלו. בינתיים אין מידע מאומת על מגיפה.

האזרחים, העובדים, והממשלה, כולם ירוויחו אם המגיפה תיבלם במהרה.

בוא נגיד שהצעדים של הממשל בסין, מוצדקים בהרבה מהצעדים של ממשלת ישראל בסיבוב האחרון של מלחמת עזה הבלתי נגמרת.
לא דיברתי על השאלה אם זה טוב או רע, אלא על החריגות. במונחים סינים מה שנעשה כאן לא חריג בכלל.
גם אם מדובר בהחלטה נכונה, היא יושבת על מנגנון אכזר וצייתנות מוחלטת של האוכלוסיה גם כשפוגעים קשות בזכויות האזרחים. נראה לי שיותר קל לאכוף סגר על 60 מליון סינים מאשר על כיתה ג' אחת שלא תצא להפסקה בישראל.

נגיד שההתפשטות לא עוצרת - מה הממשל עושה? משאיר את כל המדינה בהסגר במשך שנה עד שימצאו חיסון\טיפול?
אם זה אבעבועות שחורות, אז וודאי.
אם זה שפעת אז כלום. לוקחים את האברים של ראש העיר ועושים מעורב ווהאני וזהו.
נראה לי שיותר קל לאכוף סגר על 60 מליון סינים מאשר על כיתה ג' אחת שלא תצא להפסקה בישראל
שוב, שמועות, אבל ממה שסיפרו לי, המוני אנשים ברחו מהסגר.
השודד ג'יה מוסר דש...

שוב, שמועות, אבל ממה שסיפרו לי, המוני אנשים ברחו מהסגר.
אינ מאחל להם בריאות. אישית, הייתי מעדיף שיתשעל עלי מישהו עם קורונה מאשר להפר הוראה של משטר שיכול להוציא לך כליה או עין כי חבר מפלגה צריך ניתוח דחוף.
אמממ בכל מלחמה כולם נעמדים דום ומתיישרים
היית פעם כאדם בוגר בכיתה בבית ספר ישראלי?

אני מנסה להבין את המצב והנקודה הכי לא ברורה לי היא עד כמה הדבקה בנגיף הזה מסוכנת. בואו נסתכל על הנתונים. נכון לעדכון האחרון דווחו 9811 מקרי הדבקה, 213 מקרי מוות ו-211 אנשים שהבריאו ושוחררו.
כמעט כל אתר חדשות מחשב את סיכוי התמותה ע"י חלוקה של מספר מקרי המוות במספר המקרים הכולל. נכון לעכשיו זה נותן 2.2%
הבעיה עם החישוב הזה היא ש:
1) מספר הנדבקים האמתי די בוודאות גדול בהרבה ממספר הנדבקים המדווח - נראה שמה שכרגע חוסם את מספר הנדבקים המדווח הוא מספר ערכות הבדיקה המיוצרות בכל יום ואין לו שום קשר למספר הנדבקים האמתי.
2) חלק מהנדבקים עוד ימותו.
עכשיו בואו ננסה לחשב את אחוז המתים בדרכים אחרות:
אם נחלק את מספר המתים הכולל ב-(מספר המתים+המבריאים) נקבל תמותה של 50%
עכשיו נסתכל מה קורה מחוץ למחוז חוביי, שהוא מוקד המגפה. נכון לעדכון האחרון מחוץ למחוז דווחו 4005 מקרי הדבקה, 9 מקרי מוות ו-70 מבריאים. אם נחלק את מקרי המוות במקרי ההדבקה מחוץ לחוביי, נקבל 0.22%
אם נעשה על הנתונים האלה את החישוב השני, נקבל 8.9%
מחוץ לסין דווחו 140 מקרים ו-0 מקרי מקוות. אז כאן יוצא אחוז תמותה של 0%
עכשיו נסתכל על מחקרים מדעיים. הנה מחקר רציני שהתפרסם, שעקב אחרי החולים בבית חולים אחד בסין. במדגם שלהם אחוז התמותה היה 11%, וזה היה עוד לפני ששאר החולים הבריאו. השאלה המרכזית היא כמה המדגם של החולים שלהם מייצג, או שאולי מראש רק החולים הקשים ביותר הגיעו לבית החולים הזה. מחקר אחר מעריך את אחוז התמותה ב-14%
חיפשתי מידע על מה קורה בפועל עם חולים מחוץ לסין או בתוך סין, אבל מחוץ למוקד המגפה - כי במוקד המגפה רק החולים הקשים מאושפזים, מה שמשבש את כל הסטטיסטיקות, וקשה מאוד למצוא משהו.
העיתונות עושה עבודה מאוד רעה בסיפור הזה. יש המון כתבות, אבל נראה כאילו השאלה הכי מרכזית - עד כמה הנגיף מסוכן לא מעניינת אף אחד. הרוב פשוט חוזרים על המספר של 2% תמותה, שהוא חסר משמעות לחלוטין וגם המחקרים המדעיים שמצאתי נראה כאלו מסתכלים רק על חלק קטן מהתמונה.

נערך לאחרונה ב:
לדעתי השווקים לא מתמחרים בצורה נכונה את משבר הוירוס.
סין זו לא מדינה קטנה... הייתי מצפה לירידות חזקות יותר
קונה שורטים?
כמעט כל אתר חדשות מחשב את סיכוי התמותה ע"י חלוקה של מספר מקרי המוות במספר המקרים הכולל.
אין דרך להגיע לנתונים נורמליים. לפחות לא במצב הנוכחי. אין לך שום דרך לנטר, או להעריך, כרגע, כמה מהנדבקים עוברים את המחלה ללא סימפטומים, או עם סימפטומים של צינון~ שפעת..

לדעתי השווקים לא מתמחרים בצורה נכונה את משבר הוירוס.
סין זו לא מדינה קטנה... הייתי מצפה לירידות חזקות יותר
אם אתה עושה אקסטרפולציה למצב הנוכחי אז כן.
אבל כמה דברים שאתה אולי לא לוקח בחשבון והשוק כן:
אנשי מקצוע מכל התחומים עובדים מהרגע הראשון לפתרונות. הגנום של הווירוס מופה בתוך שבוע. נבדקות כבר היום תרכובות ידועות שפועלות נגד משפחת הווירוסים הזאת על הווירוס הספציפי הזה. נבדקים פיתוחים של חיסונים ותרופות חדשות. אני מעריך שזה סביר ביותר שבזמן סביר (חודשים) ימצא חיסון/תרופה שימתן את ההתפשטות ו/או החומרה של הווירוס אצל הנדבקים. כבר פותח פתרון לאבחון של המצאות הווירוס בתוך שעתיים.
המידע שמפורסם בחדשות הוא בעיקרו סנסציונלי, ובדיוק כמו עם בורסה, נועד למשוך קוראים, לא לתת מידע אובייקטיבי ופרופורציונלי. תקרא שרשורים של אנשי מקצוע ברדיט, תמצא שם המון מידע מדעי רלוונטי ומדוייק שאתה לא שומע בשום פרסום חדשותי.

הדעה שלי עדיין לא סגורה, אבל אני מאמין שאלא אם כן איזה תרחיש אימים בלתי סביר מתרחש, אנחנו נראה עוד לא הרבה ירידות עד שיהיה ברור לכולם שישנם פתרונות רפואיים ושהצרה לא גדולה כפי שדמיינו.
תרחיש האיימים הוא מגפה עולמית בלתי ניתנת לעצירה, עם אחוז תמותה כמו שהוא משתמש עכשיו (כ-2%) ללא שום אמצעי ריסון/מניעה/טיפול. בהינתן שכל מדינות העולם ואנשי המקצוע מכל התחומים יש להם אינטרס משותף שזה לא יקרה ויש את האמצעים הכי מתקדמים שאי פעם היו קיימים לאנושות, התרחיש הזה מאד לא סביר.

כל מה שצריך כדי לגדר סיכונים מול ירידה בשווקים עקב הווירוס זה לקנות מסיכות הגנת נשימה.
כל הסחורה שקניתי בשבוע שעבר שילשה (!) את המחיר שלה מאז. וזה עוד לפני בוא השוק השחור כמו בסין כיום.
מסיכות פנים הן הביטקוין החדש.

אם אתה עושה אקסטרפולציה למצב הנוכחי אז כן.
אבל כמה דברים שאתה אולי לא לוקח בחשבון והשוק כן:
אנשי מקצוע מכל התחומים עובדים מהרגע הראשון לפתרונות. הגנום של הווירוס מופה בתוך שבוע. נבדקות כבר היום תרכובות ידועות שפועלות נגד משפחת הווירוסים הזאת על הווירוס הספציפי הזה. נבדקים פיתוחים של חיסונים ותרופות חדשות. אני מעריך שזה סביר ביותר שבזמן סביר (חודשים) ימצא חיסון/תרופה שימתן את ההתפשטות ו/או החומרה של הווירוס אצל הנדבקים. כבר פותח פתרון לאבחון של המצאות הווירוס בתוך שעתיים.
המידע שמפורסם בחדשות הוא בעיקרו סנסציונלי, ובדיוק כמו עם בורסה, נועד למשוך קוראים, לא לתת מידע אובייקטיבי ופרופורציונלי. תקרא שרשורים של אנשי מקצוע ברדיט, תמצא שם המון מידע מדעי רלוונטי ומדוייק שאתה לא שומע בשום פרסום חדשותי.

הדעה שלי עדיין לא סגורה, אבל אני מאמין שאלא אם כן איזה תרחיש אימים בלתי סביר מתרחש, אנחנו נראה עוד לא הרבה ירידות עד שיהיה ברור לכולם שישנם פתרונות רפואיים ושהצרה לא גדולה כפי שדמיינו.
תרחיש האיימים הוא מגפה עולמית בלתי ניתנת לעצירה, עם אחוז תמותה כמו שהוא משתמש עכשיו (כ-2%) ללא שום אמצעי ריסון/מניעה/טיפול. בהינתן שכל מדינות העולם ואנשי המקצוע מכל התחומים יש להם אינטרס משותף שזה לא יקרה ויש את האמצעים הכי מתקדמים שאי פעם היו קיימים לאנושות, התרחיש הזה מאד לא סביר.
1. Sars
2. Mars
(שניהם קורונה)

3. באופן כללי, תרופות אנטיויראליות, הן דיי נוראיות. חוץ מאיידס, וצהבת סי, בד"כ המחלה עדיפה על התרופה.

4. יצרני החדשות מרוויחים כסף מפאניקה. אנשים שהם מצליחים להכניס לפאניקה, נוטים לקרוא אינסוף כתבות שטותיות, וחסרות תוכן, בנושא, ואז יצרני החדשות מרוויחים מפרסומות.

1. Sars
2. Mars
(שניהם קורונה)

3. באופן כללי, תרופות אנטיויראליות, הן דיי נוראיות. חוץ מאיידס, וצהבת סי, בד"כ המחלה עדיפה על התרופה.

4. יצרני החדשות מרוויחים כסף מפאניקה. אנשים שהם מצליחים להכניס לפאניקה, נוטים לקרוא אינסוף כתבות שטותיות, וחסרות תוכן, בנושא, ואז יצרני החדשות מרוויחים מפרסומות.
MERS*

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים

נושאים דומים

Back
למעלה