• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מתחילה מההתחלה

את הדוח למ"ה להחזר מס אפשר להגיש שש שנים אחורה ולא חייבים להגיש כל שנה כדי לקבל.
אם בא לך להלוות כ 6K כל שנה למדינה (לא משנה באיזו ריבית ולפי החוקים הנוכחיים), זאת החלטה שלך
לי באופן אישי יש דברים אחרים לעשות עם הכסף

אם בא לך להלוות כ 6K כל שנה למדינה (לא משנה באיזו ריבית ולפי החוקים הנוכחיים), זאת החלטה שלך
לי באופן אישי יש דברים אחרים לעשות עם הכסף
אתה חוסך חמש דוחות ומקבל את ההחזר עם ריבית דריבית לפי ארבע אחוז מס נטו
שזה תשואת קרנות מחקות ממוצעת.

אתה חוסך חמש דוחות ומקבל את ההחזר עם ריבית דריבית לפי ארבע אחוז מס נטו
שזה תשואת קרנות מחקות ממוצעת.
אתה יכול לקרוא לזה איך שתרצה, זה לא ישנה את העובדה שזאת הלוואה למדינה
הלוואה לצד שיכול לשנות את תנאי ההלוואה בכל עת
ואנחנו המממנים, למקרה ששכחת שזה יוצא ישירות מהכיס שלך ושל כולנו

בכל מקרה, שלא תחשוב לרגע שאני בא לשכנע אותך או להניע אותך
אבל את תשואתך אתה משלם לעצמך, רק שהעובדות יהיו על השולחן

כפי שכתבתי מקודם, לי יש דברים אחרים לעשות עם כספי

תודה רבה לכל העונים .

לאחר קריאת הגרפים של @ramiv , הטבלאות של @adamshalev והתגובה של @OnTheVerge , מסקנתי היא שהאופציה המיטבית הן לחשבון הממוסה והן לקרן ההשתלמות היא בלאקרוק ישראלית. צודקת?
הגרפים הראו ששלושים שנה אחורה 3 האיריות סנופי, אירופה ומתעוררות עשו אותה תשואה כמו ויטי?

מה עם עדיפות המיסוי של הקרנות האמריקאיות לטווח הקצר בינוני שזה עד שלושים שנה?(אולי זה לא מהותי כל כך)

מבחינת ד"נ האיריות ישראליות הן 0.1% כמו האמריקאיות למרות ש האמריקאיות מכסות קצת יותר. (אולי זה לא מהותי כל כך)

במקרה שלי רוצה לתת גם העדפה לקטנות אז רוצה 20-30% מניות קטנות ואין איריות ישראליות כאלה מה שיחייב אותי לרכישת vb/vo ו vss שיקח יותר עמלות ודמי המרה אבל אפשר לרכוש אותם בIB ומקסימום להעביר לארץ אבל צריך לעשות במקסם/קפריסאי לחסוך עשר דולר דמי חשבון מתחת למאה אלף דולר תיק.

@שלמה 123 היי, תודה על התגובה.
על פי הגרפים זה אכן נראה שהאיריות עושות תשואה טובה מעט יותר מאשר VTI+VXUS , אלא אם פספסתי משהו.

מהטבלה של @adamshalev עולה שהן אידיאליות עבור מי שרוצה לכסות את כל העולם מבלי להתעסק עם דיבידנדים ומוכן לאזן לעתים רחוקות (שזה נשמע כאילו נכתב עלי!)- אמנם זה נכתב על IWDA+EIMI , אבל אני מניחה שזה רלוונטי גם לאיריות הישראליות (אם אני טועה, אשמח שתאיר את עיני). פלוס מעדיפה לא להיות חשופה למס ירושה, אם הבחירה בידי.

על הדרך, יש לי עוד שאלה של בגינרז: עד עכשיו חשבתי שהיות והחשבון שלי הוא במיטב דש , שהיא חברה ישראלית- משמע הדבר שהברוקר שלי ישראלי וזו הטבלה עליה רלוונטי לי להסתכל.
עכשיו אני קוראת את ״התמונה הגדולה״ , ולומדת משם שאם ה ETF נסחר בבורסה זרה, משמע הדבר שהברוקר זר.
אז בעצם בכל מקרה בדיון הזה, הברוקר שלי זר, יס?

על הדרך, יש לי עוד שאלה של בגינרז: עד עכשיו חשבתי שהיות והחשבון שלי הוא במיטב דש , שהיא חברה ישראלית- משמע הדבר שהברוקר שלי ישראלי וזו הטבלה עליה רלוונטי לי להסתכל.
עכשיו אני קוראת את ״התמונה הגדולה״ , ולומדת משם שאם ה ETF נסחר בבורסה זרה, משמע הדבר שהברוקר זר.
אז בעצם בכל מקרה בדיון ה
החשבון שלך ישראלי אז הברוקר שלך ישראלי ובברוקר הישראלי את יכולה לקנות קרנות מחקות ישראליות כלומר נסחרות בבורסה בישראל וגם קרנות שנסחרות בחול... ההבדל ביניהם הןא שהקרנות הישראליות. בשח ואת חוסכת. דמי המרה וגם עמלת הקניה של הישראליות בשח ונמוכה יותר מהקרנות הזרות כלומר מהקרנות שנסחרות בבורסות בחו"ל...
אמנם זה נכתב על IWDA+EIMI , אבל אני מניחה שזה רלוונטי גם לאיריות הישראליות (
Iwda נוגע למניות גדולות בעשרים וארבע מדינות מפותחות והיא נבחרת בלונדון וצריך דמי המרה ועמלה בדולרים גבוהה מקרן אירית ישראלית בד"נ 0.2% שקצת גבוה, שלוש האיריות הישראליות הן זולות בד"נ ועמלות,ולכן מעדיף אותן ....מס ירושה לא כל כך מעשי ולא צריך לחשוש לדעתי..

הקרנות האיריות שהושוו הם סנופי, אירופה ומתפתחות?

@שלמה 123 תודה שאתה עושה לי סדר במוח, זה מאוד עוזר .
אני מסתכלת על הקרנות לפי הסימולציה של @ramiv (צדיק נוסף):
  1. CSPX
  2. IMEU
  3. EIMI

אגב , נחשפתי לקרן של אלטשולר שחם , שאמורה להיות בקורלציה שלילית למניות- תוהה אם לקחת אותה ברצינות במקום מרכיב אג״חי בתיק .
    https://www.as-invest.co.il/interstedin/market-neutral/

דעתכם?

נערך לאחרונה ב:
@שלמה 123 תודה שאתה עושה לי סדר במוח, זה מאוד עוזר .
אני מסתכלת על הקרנות לפי הסימולציה של @ramiv (צדיק נוסף):
  1. CSPX
  2. IMEU
  3. EIMI

אגב , נחשפתי לקרן של אלטשולר שחם , שאמורה להיות בקורלציה שלילית למניות- תוהה אם לקחת אותה ברצינות במקום מרכיב אג״חי בתיק .

דעתכם?
1.35% דמי ניהול ו0.03% דמי נאמן.
אני אישית הייתי מתרחק מזה כמו מאש.

@שלמה 123
  1. אגב , נחשפתי לקרן של אלטשולר שחם , שאמורה להיות בקורלציה שלילית למניות- תוהה אם לקחת אותה ברצינות במקום מרכיב אג״חי בתיק .

דעתכם?
נראה כמו השקעה במניות לפי פאקטורים עם דמי ניהול משוגעים. לא רואה איך אפשר לקרוא לזה השקעה סולידית או למקם את זה כנכס שמתאים לחלק האג"חי בתיק.

בחשבון ממוסה במיטב דש, האופציה הכי פשוטה, קלה וללא סכנת מס ירושה היא קניית הקרנות השקליות של בלאקרוק בבורסת תל אביב. אין צורך בהמרה.
אם רוצים השקעה עולמית כמשנתה של הסולידית אז התיק עשוי להיות מורכב מהקרנות המנייתיות הבאות:
אשס.חוץ SPX 500, מס’ נייר 1159250 (65% מהתיק, מקבילה ל-CSPX)
אשס.חוץ MSCI EM, מס’ נייר: 1159169 (22% מהתיק, מקבילה ל-IMEU)
אשס.חוץ MSCIEURO, מספר נייר: 1159094 (13% מהתיק, מקבילה ל-EIMI)

כמובן, לא ממליץ, לא מייעץ ולא לוקח אחריות.

אתה בטוח שלא התבלבל בנתח של EM לעומת EUROPE?
אני חושב שEUROPE הוא הגדול יותר.
למשל ב MSCI WORLD הסכימה באחוזים של המדינות הגדולות באירופה היא 16.61% מתוך המדד העולמי, שזה כבר יותר מה13% שכתבת (ומן הסתם יש עוד מדינות קטנות באירופה תחת הקטגוריה others).

נושאים דומים

Back
למעלה