• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מלחמת "שמחת תורה" עם פוטנציאל למלחמת לבנון ה-3

אבל בצד השני יש חבורה של מתחנפים חסרי דעה אמיתית שרוצים אחדות ושיוויון, ומה קיבלנו
אתה נוגע מכיון אחר בנקודה שיצא לי לשמוע בפרק של המנגנון עם שירלי רימון, לא עם הכל אני מסכים אבל אחד המשפטים שתפס אותי זה שמרוב שהחינוך הממלכתי מנסה להכיל לפנות למחנה המשותף הרחב ביותר מקבלים מערכת חלולה בלי ערכים. וזה בדיוק נכון לאנשים כמו גנץ, לפיד, וגם יוסי כהן.

לדעתי הדרך היחידה שישראל תשרוד זה אם נהיה אגרסיביים בדרישות שלנו. להפסיק להיות גנץ.
לדעתי אין לאג'נדה שאתה מתאר מספיק קונים ואם גנץ "יפסיק להיות גנץ" הוא פשוט יצנח בסקרים בצורה משמעותית.

אם המחשבה היא שהישועה תגיע מעוד מפלגה של 15 מנדטים שתדאג לאינטרסים החילוניים הרי שהיו כאלה בעבר וזה לא הוכיח את עצמו (לדעתי).

נערך לאחרונה ב:
לדעתי אין לאג'נדה שאתה מתאר מספיק קונים ואם גנץ "יפסיק להיות גנץ" הוא פשוט יצנח בסקרים בצורה משמעותית.

אם המחשבה היא שהישועה תגיע מעוד מפלגה של 15 מנדטים שתדאג לאינטרסים החילוניים הרי שהיו כאלה בעבר וזה לא הוכיח את עצמו (לדעתי).
ככל הנראה זה נכון, אבל בעיניי עדיף לנסות מאשר להמשיך לאבדון.
ואני לא רוצה שתדאג לאינטרסיים החילוניים, אלא לאינטרסים של אנשים שמבינים שבלי חובות אין זכויות ושחופש הוא ערך עליון ולא שיוויון

והנה מתפרסם נתון רשמי:
מאז יום הזיכרון הקודם נוספו 1655 חללי מערכת הביטחון וקורבנות פעולות האיבה.
מתוכם 1533 נרצחו בטבח ונהרגו עד עכשיו במלחמה.
מקור: הארץ

אני תוהה מה התוכנית לצפון.
האם יכול להיות שאיבדנו את הצפון באופן קבוע?
וזה עוד יכול להתרחב. בקצב הזה עוד נאבד את עכו, כרמיאל וצפת.

אני תוהה מה התוכנית לצפון.
האם יכול להיות שאיבדנו את הצפון באופן קבוע?
וזה עוד יכול להתרחב. בקצב הזה עוד נאבד את עכו, כרמיאל וצפת.
אותה תוכנית שיש לשליטה בעזה ובכל נושא מרכזי אחר שבאחריות הממשלה.

אותה תוכנית שיש לשליטה בעזה ובכל נושא מרכזי אחר שבאחריות הממשלה.
האמת היא שעם כל התיעוב שיש לי לממשלת נתניהו, ההתנהלות שלהם בצפון היא הרע במיעוטו בהינתן הנסיבות הקיימות.

בדיעבד כנראה שביום הראשון היה צריך להפציץ בבירות כדי לסמן להם "עד כאן", אבל זו חכמה שבדיעבד. גם לא ברור שהאמריקאים היו מאשרים את זה.

האמת היא שעם כל התיעוב שיש לי לממשלת נתניהו, ההתנהלות שלהם בצפון היא הרע במיעוטו בהינתן הנסיבות הקיימות.

בדיעבד כנראה שביום הראשון היה צריך להפציץ בבירות כדי לסמן להם "עד כאן", אבל זו חכמה שבדיעבד. גם לא ברור שהאמריקאים היו מאשרים את זה.
התכוונתי יותר לכלכלה, גיוס, חינוך ועוד.
בקשר לצפון, אני חושב שזה מסוג הנושאים שחסר לי בהם מידע רלוונטי.
מה היתה עמדת ארה"ב, מה היכולות של צהל להלחם בשתי חזיתות ועוד שורה של נושאים שקשורים לשחקנים הנוספים באזור.
די ברור שהזמן לא שיחק לטובתנו, אבל קשה להגיד אם בזמן אמת היה מדובר בטעות.
מה שבטוח זה שמי שצרח על אובדן הרתעה בגלל "מסירת שטחי מולדת" בהם גרים כמה דגים בים של לבנון, לא בחר בחלופה שתבטיח הרתעה מול חיזבאללה. ההיפך הגמור מזה.

הרע במיעוטו? איך בדיוק? לי זה נראה כמו בדיוק ההפך מ-הרע במיעוטו.
איך אתה רואה את זה נגמר?

בלי שת"א וחיפה משוטחות (יחד עם בירות).
שאלתי ברצינות.
לי זה נראה שבשנות שלטונו של נתניהו ובייחוד בשנה האחרונה ישראל נפלה לכל בור שאויביינו הכינו לנו, ולהרבה בורות, שממשלת ישראל חפרה בעצמה רק כדי שניפול אליהם. ישראל מעולם לא הייתה במצב כזה עגום ביטחונית ולא קרוב לזה. כל יום אנחנו רק מסתבכים יותר. אני באמת תוהה איך נצא מזה.

שאלתי ברצינות.
לי זה נראה שבשנות שלטונו של נתניהו ובייחוד בשנה האחרונה ישראל נפלה לכל בור שאויביינו הכינו לנו, ולהרבה בורות, שממשלת ישראל חפרה בעצמה רק כדי שניפול אליהם. ישראל מעולם לא הייתה במצב כזה עגום ביטחונית ולא קרוב לזה. כל יום אנחנו רק מסתבכים יותר. אני באמת תוהה איך נצא מזה.
נצא מזה כמו תמיד: הפסקת אש, הסכם שלא שווה את הנייר שעליו הוא נכתב ותאריך קבוע לסבב הבא. הצבא יתעצם במקומות בהם הפתיעו אותו, ויתעלם מההפתעה הבאה. מי שחי על הגבולות יסבול. פה ושם אנשים בת"א ימותו לפיגוע. הפופוליזם ימשיך, ביבי או דמוי ביבי יבחר כי אף אחד מוכשר לא רוצה להתעסק בחרא הזה. לפחות לחמאס יקח יותר משנתיים להשתקם הפעם. אולי.

הבעיה היא שזה התרחיש האופטימי.
כרגע גם ביבי וגם סינוואר מעוניינים בהמשך המלחמה לנצח.
יהיה צריך שלפחות אחד מהם ילך.
המשך הלחימה לנצח זה כמו הסבבים הבאים בתשלומים. ימשיך עד שלציבור יימאס אני מניח. עדיין אין מאסה קריטית שמעוניינת בהפסקת הלחימה. יכול להיות שגם הבחירות בארה"ב ישנו משהו? זה באמת wildcard שמעניין איך יטרוף את הקלפים.

לפחות לחמאס יקח יותר משנתיים להשתקם הפעם. אולי.
אני לא מבין בזה יותר מידי אבל לא בטוח שבאמת מדובר בשיקום שייקח שנים רבות, רק הבוקר קראתי שבשכונה שהיינו בה, יצאנו ממנה וחזרנו אליה (זייתון) הם כבר הספיקו לשים גדוד של חמאס עם המון אמל"ח ואפילו להקים שם מפעל לייצור נשק.

הבעיה היא שזה התרחיש האופטימי.
כרגע גם ביבי וגם סינוואר מעוניינים בהמשך המלחמה לנצח.
יהיה צריך שלפחות אחד מהם ילך.
זה נכון, אבל זה חמור יותר מזה. המצב בצפון קטסטרופה. נראה לי שמנסים לגמד את חומרת המצב ולהסתירו מהציבור. למה שחיזבאללה יסכים להפסקת אש, אלא אם יקבל משהו גדול בתמורה? וגם אם באיזה נס הוא יסכים, איך אנשים יחזרו לישובים סמוכי גדר, כשהם יודעים שגורלם עלול להיות דומה לעוטף עזה.
ואם החמאס ממשיך לשלוט בעזה, בשביל מה שלחנו חיילים למות?
ואיראן גרעינית.
ונראה עוד לאן מעמדה של ישראל יתדרד בעולם. אפילו מצרים, האייבת מספר אחת של חמאס, שגם הזהירה את נתניהו מכוונות חמאס לקראת 7.10, משמיעה איומים על ישראל. ובארצות הברית כשיהיה נשיא אחר במקום ביידן עוד נתגעגע לביידן מאוד.

למה שחיזבאללה יסכים להפסקת אש
חיזבאללה מצהיר שינצור את האש כשיהיה שקט בעזה. כך גם היה ברמאדן למשל כאשר ישראל עצרה את המלחמה. גם הכפריים אצלו סובלים מהמצב ויש לו הרוגים.
כל שאר התובנות שלך - נכונות.

שבשכונה שהיינו בה, יצאנו ממנה וחזרנו אליה (זייתון) הם כבר הספיקו לשים גדוד של חמאס עם המון אמל"ח ואפילו להקים שם מפעל לייצור נשק.
נראה לי שהתרגשות מזה היא נפילה לתעמולת אויב.
קל לארגן תמונה אחת או היתקלות אחת, או אפילו עשר. זה לא בהכרח מעיד על המצב המהותי.

כמו התמונות שפורסמו לפני כמה שבועות על "שוטרים" שמסדירים דברים אזרחיים באזורים שצה"ל יצא מהם.

לא הכל טופל, אבל הרסו והורסים להם תשתיות, מנהרות, מלאים, דברים שהם הכינו במשך שנים אם לא עשור או יותר. בנוסף פגיעה הולכת וגוברת בשדרה הפיקודית שלהם. גם מסלולי האספקה שלהם בגבול עם מצרים בתהליכי חסימה. "כיסוח הדשא" החוזר קל יותר (הרושם הוא שהרבה מהחיילים הנפגעים לאחרונה זה דו"צ. :(), ובפעם הבאה לא יהיה גדוד אלא פלוגה. וגדוד אחד יותר בעיר עזה זה אחד פחות ברפיח או בדיר אל-בלח.

הם לא אנשי על והם לא מאות אלפים. גם הם מושפעים מעייפות, מלאי אנשים בעלי יכולת, מורל, כסף ומשאבים אחרים...

נערך לאחרונה ב:
אני רק מזכיר שכל זה מתנהל לפי התוכניות של הצבא, כפי שדיברו עליהם כבר בהתחלה;
דיברו על 3 שלבים:
* שלב א - טיהור הישובים בעוטף.
* שלב ב - כיבוש - השלב שהשלימו בצפון הרצועה ובחאן יונס.
* שלב ג - פעילות במבצעים נקודתיים להמשך ריסוק חמאס.

אפשר להעביר ביקורת על התוכנית הזו, להגיד שהיא רעה, אבל להגיד שצהל נכשל בתוכנית המלחמה?
הוא מתנהל לפי התוכנית המקורית שלו.

נושאים דומים

Back
למעלה