• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מלחמת "שמחת תורה" עם פוטנציאל למלחמת לבנון ה-3

אתה טוען שכל הקיצבאות פר ילד שעשו ממשלות השמאל/רווחה לדורותיהם עד שבא ביבי כשר אוצר וחתך זה בכדי להיטיב לחרדים? משונה...
אני מסכים איתך שדרעי גפני וסמוטרטריץ מיצגים את השמאל, אבל יותר מדוייק להגיד שהם מייצגים את מקורביהם ומצביעיהם בלבד.
תקשיב, אני לא מכיר שום חרדי או חרדית ששולחים לפנימיות, עם או בלי סבסוד של המדינה, ואני מכיר די הרבה חרדיים...
בחרדית אני מבין שקוראים למוסדות בהם בני-נוער לנים אוכלים ולומדים ישיבות ולא פנימיות. המדינה מסבסדת את הישיבות בסעיפים שונים - ובמסורת ההסוואה החרדית חלק מהסעיפים הנ״ל מתיחסים ל״פנימיות״ שמשרתות כמובן את ״כל העם״. ולפני שתגיד שבעיה שלי שאני לא זורק את הילדים שלי לפנימיה - הסיבסוד לפנימיות הוא בעיקר בגלל שמי ששולח ילדים לפנימיות הם ברובם חרדים.
שוב, אתה יכול ג''כ לא לעבוד, וממילא לשלם ביטוח לאומי לא כאחוז מהשכר שלך אלא תשלום מופחת קבוע. אם זה כ''כ משתלם למה אתה לא עושה את זה?
יש לי אחריות לפרנסת ילדי, ולא על חשבון אחרים. המטרה שלי היא גם לתרום לחברה באמצעות העבודה שלי, ולא לנצל את הכלל. אדם עובד משלם אחוזים ממשכורתו, וכרגיל ממן את אילו שלא עובדים.
שילמתי ואני משלם על הדירה שלי לא פחות ממך,
הטענה היתה שלמי שלא עובד אין בעיה לגור בפריפריה שם הדירות זולות יותר.
תסתכל באתר כל זכות,
סיוע ברכישת דירה ובשכר דירה לפי מספר אחים ומספר ילדים
תגיד, לא ניתחת את המלגות כבר בשרשורים אחרים?
מעיר שגם כשמוסיפים את המע״מ לנתונים זה לא משנה את התמונה הסופית - חילונים משלמים למדינה, חרדים מקבלים מהמדינה.

נערך לאחרונה ב:
@AsherV
@Nuqo

יש לכם הסבר למה נופלים חיילים במקום שצה"ל ישטח שכונות שלמות מהאוויר?

לתשובה יש קשר ליכולת שלנו לבצע את "תוכנית ההכרעה".
אני מסכים. זה חלק מהבעיה. גם סמוטריץ' לא מעלה בדעתו להפציץ בלי בקרה - לאף אחד בימין.

אני מבקש 2 דברים:
1. תאמר בפה מלא שאין פה שום ריבונות כי על כל צעד ושעל אנחנו צריכים תמיכה. זה אמור להציק לך הרבה יותר מקצבאות החרדים
2. עיקר תוכנית ההכרעה היא לא בפרקטיקה - אלא בגישה.
סמוטריץ טוען שהבעיה היא שאנחנו עדיין מאמינים שאפשר להגיע להסדר מדיני שיסיים את העניין. אתה כתבת בעצמך לפני מספר ימים ש"אין פתרון טוב".
זה חשוב לומר את זה - חשוב להבין שאי אפשר להגיע לפתרון מדיני עם הפלסטינים, צריך להפנים את זה - מי שלא - חי בחלם.
3. אחרי שהציבור הישראלי יפנים שלא ייתכן הסדר מדיני, ולא ייתכן לחשוב שזה בעיה של המתנחלים שהם חיים במקומות מסוכנים - נוכל לחשוב מה עושים, ולהגיע לפתרונות יצירתיים.
נוכל לפעול מול העולם בשיפור מצבם של הפלסטינים במה שאפשר, בהסדרת ופיתוח יו"ש, בחינוך הפלסטיני וכן הלאה.
אבל זה חייב לצאת מנקודת הנחה שהסדר לא יהיה - אי אפשר לחשוב שהם לא רוצים לרצוח בנו. אז חייבים להתקדם הלאה

הפרקטיקה של סמוטריץ' לא משנה - יש גם הסדרים אחרים שאפשר למצות.
אבל הגישה/התודעה היא המשנה - אי אפשר להמשיך לריב אם יש שלום/אין שלום

בכל אתרי התקשורת למיניהם פורסם בהתחלה שזה "הערכת מערכת הביטחון" - גם במגזין את.
אני מניח שלשכת רה"מ קיבלה את הידיעה דרך שם.
אתה מסתמך רק על התקשורת, כן?
כי מערכת הביטחון לא פרסמה כלום ודובר צהל סירב להתייחס.
העובדה שאין מקור שמוכיח שדובר על התאילנדית, מוכיח את דבריי לגבי ההתקפה שהידיעה שקרית - מישהו החליט שהתאילנדית היא ההריונית, ואז גילו שהיא לא. אבל מי אמר שההריונית הנ"ל היא בכלל תאילנדית? אתה מבין? לזה התכוונתי
כן, הבנתי גם בפעם הקודמת שמבחינתך מי שהפיץ את הפייק לא חייב להסביר על מה הוא מדבר גם כשהוא נשאל ומי שלא בסדר זה מי שמנסה לבדוק את נכונות הטענה.
אתה עדיין דבק "בעובדה" שזה שקר - ואני מנסה להסביר לך שאין שום הפרכה חד משמעית. כי אף אחד לא אמר מעולם שדובר בתאילנדית.
1. דיברו על מישהי הריונית שנחטפה
2. מישהו החליט שזו תאילנדית
3. גילו שהתאילנדית לא בהריון
4. המסקנה - הדיווח שקרי
1. רק בתקשורת
2. רק בתקשורת כי מי שהפיץ את הפייק מסרב לגלות על מה הוא מדבר
3. נכון ושאין שום ראיה לכך שמדובר במישהי אחרת
4. נכון
אבל זה טעות - כי אף אחד לא דיווח שההריונית באמת תאילנדית.
אז יכול להיות 2 אופציות:
א. הייתה הריונית שנחטפה אבל היא לא תאילנדית
ב. לא הייתה הריונית שנחטפה. והערכת מערכת הביטחון - שגויה.
אתה שוב מאמץ אוטומטית את גרסת רעיית המנהיג, גם אחרי שאתה רואה שחור על גבי לבן שהיא לא נכונה.
האופציה שחטופה ילדה סבירה כמו האופציה שהיא למדה בשבי מנדרינית. אין שום ראיה שתומכת בכך. ולו באופן קלוש.
הטענה שלך שיש הערכה של מערכת הביטחון היא גרסת רעיית המנהיג והתקשורת, לא עובדה.

ולמה אתה קובע שאני מגן על ראש הממשלה ואשתו?
כי אתה מסרב להודות במה שברור כשמש.

זה אפשרי פרקטית? שואל ברצינות. הרי יש גבול לכמה חימוש יש לנו. ואולי גם הרבה יותר קשר לאתר פירים דרך הריסות? (אין לי מושג).

כלומר זה בטוח שמה שקרה היום נבע מחשש לחיי פלסטינים ולא משיקול פרקטי שלנו?

צריך להיות ממש מוסת, אם לא מטומטם, כדי להאמין בקונספירציה כזאת מופרכת שהארץ יפרסמו משהו כדי לתת דלק לפרו-פלסטינים.
1. אל תקרא לי לא מוסת ולא מטומטם. אני השתמשתי במילה טמטום בנוגע לגוף תקשורת ואתה ירדת לפסים אישיים.

2. סלח לי, אבל המשפט שכתבת מעט מנותק מהמציאות. לא חסר בעיתון הזה מי שיחפש בדיוק את זה. אלו מילים שנכתבו בעיתון הארץ, לא באל-ג׳זירה, בשבוע שאחרי ה07.10:
חמאס רמס אותה בפעולת פתע שהנחית, וחשף את התושייה הצבאית שלו ואת יכולתו לתכנן, לשמור בסוד את תוכניותיו ולנקוט פעולות הסחה. פעיליו הראו יצירתיות כשפרצו בשיטות שונות את חומות הכלא הגדול בעולם, שישראל דוחסת בו כשני מיליון נפש. חמושיו יצאו למסע בנכונות להקריב את חייהם ובידיעה שרבים סיכוייהם להיהרג. כמה מהם רצחו אזרחים ישראלים במה שנראה כאורגיית נקם, שמפקדיהם לא השכילו למנוע, ולו משיקולים טקטיים.

תגובות השמחה על הישגו הנוכחי אינן צריכות להפתיע. הרי האויב הכל יכול הוצג במערומיו: צבא לא מוכן, הוא מגן על מתנחלים מתפללים בחווארה ועל פולשים יהודים למעיינות פלסטיניים. חיילים ושוטרים מבולבלים, שהורגלו לחשוב שלחימה זה להעיר ילדים משנתם בכידוני רובים שלופים, או לפלוש בג'יפ משוריין למחנה פליטים. ממציאי רוגלות ומפעילי משת"פים, ששמחו כל כך בהישגיהם עד שזילזלו בגורם האנושי; כלומר, השאיפה של כל אדם לחירות. "חצי מתושבי שדרות נמצאים בעזה, וחצי מתושבי עזה נמצאים בשדרות", התלוצצו תושבים בעזה בשבת, כשהתברר מספר הישראלים שנלקחו בשבי. אלו התלוצצויות של עצירי־עולם, שמכירים מהסיפורים של סבא וסבתא הפליטים את הנופים של ג'יה, בריר, חמאמה, נג'ד, דמרה, סמסם ועוד כפרים הרוסים בעוטף עזה. אבל מה אחרי השמחה ותחושת ההישג?

נערך לאחרונה ב:
2. סלח לי, אבל המשפט שכתבת מעט מנותק מהמציאות. לא חסר בעיתון הזה מי שיחפש בדיוק את זה. אלו מילים שנכתבו בעיתון הארץ, לא באל-ג׳זירה, בשבוע שאחרי ה07.10:
בעיתון הארץ מפרסמים מאמרי דעה של כל מני אנשים. הם מפרסמים הרבה דעות מנוגדות, ועם חלקן אני לא מסכים, כמו עם הכותבת שציטטת. אין אבל שום קשר בין הציטוט שהבאת למה שטענת. טענת שיכול להיות שהארץ פרסמו ידיעה שקרית בכוונה כדי לתת דלק לפרו-פלסטינים. איזו ידיעה שקרית יש בציטוט שהבאת? ואיזה דלק זה נותן לפרו-פלסטינים? איפה הם ציטטו את זה כנגד ישראל? אם הם רוצים דלק נגד ישראל, יש להם מבחר ענק מתוך מה שמפרסמים השופרות הביביסטיים בתקשורת, ותעמולה פרו-פלסטינית בהחלט מצטטת אותם. מתוך כל כלי התקשורת הממוסדים בישראל, הארץ הוא זה שניתן למצוא בו באופן מובהק הכי פחות ידיעות שקריות, והכי פחות דלק מיותר לתעמולה פרו פלסטינית. בשני הפרמרטרים האלה השופרות הביביסטיים הם ממש בכוכב אחר. לצערי הרעל הביביסטי חדר גם לצה"ל, וגם צה"ל מפרסם ידיעות שעוזרות לתעמולה פרו פלסטינית, כמו התיעוד של חיילי צה"ל יורים באנשים, שמרימים ידיים, ואז עומדים מעל הגופות שלהם ומתגאים בזה. ולצערי הסתבר שזאת ממש לא היתה מעידה חד פעמית.

לא ביבי מצליח ביביסט לקרוא ביביזם את ביבס ההודעה שרה שלך, אתה במקלדת על שפת רק-ביבי-רק-לא-ביבי?

אם כבר פתחתם על זה דיון אז חשבתי לשתף שלאחרונה יש לי תחושות מעורבות כלפי ערוצי התקשורת.
אני לא צופה הדוק של חדשות בכלל אבל עוקב אחרי מה שקורה, פעם מערוץ 12, לפעמים 13 וynet. בעקבות המלחמה אני מרגיש שהערוצים פשוט איבדו את זה, שידורים חסרי תוכן, כתבות שאמורות לעודד אמפתיה כלפי הצד השני? לא יודע דברים מוזרים שלא יודע להצביע בדיוק מה מפריע לי ואני לא ימני או שמאלי קיצוני.
ברור לי שהתקשורת היא משוחדת וערוץ 14 יעביר מסרים אחרת מערוץ 12, אבל עכשיו זה ממש בולט בצורה בוטא ולא מתנצלת שאני כבר מעדיף להתעדכן בערוצים פרטיים בטלגרם שמעברים את המידע בלי הטפת מוסר.

והינה דוגמא מהיום, הכותרת הראשית, כאילו מדובר באיזה מגזין אופנה עם המלצות לחיטוב הגוף: (אני קראתי את זה באותו משקל של 5 סיבות למה את לא מצליחה לרדת במשקל):

1. אל תקרא לי לא מוסת ולא מטומטם. אני השתמשתי במילה טמטום בנוגע לגוף תקשורת ואתה ירדת לפסים אישיים.

זה אכן מאמר דעה של עמירה הס.
אין לי שום כוונה להגן על עמדותיה שנראו לי איומות גם לפני האסון, אבל חיפשתי הקשר ואם כבר ציטטת בהרחבה, אז ראוי לציין שהיא הוסיפה תיקון לפיו כשהדברים נכתבו היא לא היתה מודעת לכל העובדות בקשר לאסון.
המקבילה משמאל למאמרי הימין בימים הראשונים שהאשימו בטבח את מי שרקד בלי ספר תורה בשמחת תורה, והיום לא יכתבו כך.

היא לא היתה מודעת לכל העובדות בקשר לאסון
איך זה בדיוק משנה? אם היו רוצחים ״רק״ זוג אנשים זה היה מתאים?
.
המקבילה משמאל למאמרי הימין בימים הראשונים שהאשימו בטבח את מי שרקד בלי ספר תורה בשמחת תורה, והיום לא יכתבו כך.
ההשוואה שלך לא מדויקת כלל.
כל מי שאתה שומע/רואה שאומר שהטבח קרה בגלל שלא רקדו עם ספר תורה/צניעות של בנות/שמירת שבת/פסלי בודהה או כל המצאה אחרת הוא פשוט מטומטם חסר תקנה. כל מיני רבני יוטיוב למיניהם וחוזרים בתשובה הזויים בטיקטוק. אתה צריך להסתכל עליהם בבוז וזהו. ממש אל תקשר אותם לציבור הימני.

מנגד, עמירה הס היא כותבת בעיתון הארץ. גוף בעל השפעה רב מאוד, שגם כותביו וגם קוראיו הם לא חבורת משוגעים במרחבי האינטרנט. אלא אנשים עם כוח רב והשפעה.

איך זה בדיוק משנה? אם היו רוצחים ״רק״ זוג אנשים זה היה מתאים?
תכתוב לה מייל ותשאל. אני לא יודע מה היא לא ידעה ומה היתה כותבת אם היתה מכירה את כל התמונה.

ההשוואה שלך לא מדויקת כלל.
תתפלא, גם בשמאל האדיר ועתיר ההשפעה (4 מנדטים שגם הם משוקצים בעיני הס) יש מטומטמים שמסתכלים עליהם בבוז.

מנגד, עמירה הס היא כותבת בעיתון הארץ. גוף בעל השפעה רב מאוד, שגם כותביו וגם קוראיו הם לא חבורת משוגעים במרחבי האינטרנט. אלא אנשים עם כוח רב והשפעה.
עמירה הס מייצגת איזשהו אגף קיצוני וסהרורי בשמאל וזה מאמר דעה שלה בעיתון הארץ.

נתונים על עיתון הארץ מויקיפדיה:
שיעור החשיפה של העיתון עומד על 5.1% בימות השבוע ו-5.5% בסופי השבוע.

תזכיר לי, אתה לא אותו משתמש שהזדעק כשציטטו מאמר מהעיתון החרדי המודיע וטען שעושים הכללות?

@AsherV
@Nuqo

לתשובה יש קשר ליכולת שלנו לבצע את "תוכנית ההכרעה".

אין קשר וצה"ל בהחלט משטח שכונות שלמות מהאוויר ויעידו על כך עשרות אלפי הבתים שהופצצו מתחילת המלחמה ורבים נוספים שיופצצו לפני שהיא תסתיים.

הסיבה שלא מפציצים כל דבר מהאוויר היא שזה פשוט לא תמיד עובד - הבניין ייפול אבל המחבלים שיושבים בפיר מתחתיו לא ייהרגו וייצאו מבין ההריסות עם RPG אחרי שחיילי צה"ל יעברו אותם. זה גם כמובן מקשה מאוד על השגת מודיעין, מיפוי התת קרקע וכו'.

כן חשוב לציין שבלי הסיוע האמריקאי לתותחים, למטוסים ולמסוקים פשוט לא היה מה לירות מה שבוודאי היה מביא להרבה יותר נפגעים בקרב החיילים.

תתפלא, גם בשמאל האדיר ועתיר ההשפעה (4 מנדטים שגם הם משוקצים בעיני הס) יש מטומטמים שמסתכלים עליהם בבוז.
לא הכתמתי את כל השמאל. וברור לי שהיא חלק מקבוצה קטנה וסהרורית. אין קשר למספר המנדטים. גם אם היה 0.
סוף כל סוף יש הבדל בין חוזרת בתשובה שמעלה סרטון לטיקטוק לבין עיתונית בגוף עם המון השפעה

נושאים דומים

Back
למעלה