• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מלחמת "שמחת תורה" עם פוטנציאל למלחמת לבנון ה-3

ודאי שזה משנה וזה בדיוק מה שמחפשים שונאינו - שקרים של ישראל אשר לעמדתם מוכיחים שאי אפשר לתת אמון באף גרסה ישראלית.
לא זלזלתי.
אמרתי שכל הלקאה עצמאית בלי תכלית אמיתית, מיותרת ומזיקה לנו פנימה.
העולם לא צריך סיבות כדי לא להאמין לך/לשנוא אותך.

העולם לא צריך סיבות כדי לא להאמין לך/לשנוא אותך.
ודאי שכן. רוב האנשים יודעים מעט מאד על הסכסוך ולא מוטים מראש במאה אחוז לאחד הצדדים. אם אתה אמין, מאמינים לך. אם אשת ראש הממשלה מפיצה שקרים בבית הלבן, פחות מאמינים לך.
זו לא הלקאה עצמית, אלא הפקת לקחים.

ודאי שכן. רוב האנשים יודעים מעט מאד על הסכסוך ולא מוטים מראש במאה אחוז לאחד הצדדים. אם אתה אמין, מאמינים לך. אם אשת ראש הממשלה מפיצה שקרים בבית הלבן, פחות מאמינים לך.
זו לא הלקאה עצמית, אלא הפקת לקחים.
טוב. פשוט לא נסכים.
הערה קטנה;
״אשת ראש הממשלה מפיצה שקרים״ - כי הקרניים שמתחבאות לה בין השערות ולשון הנחש המפוצלת לשניים דוחקים בה לעשות זאת?

ביקורת עניינית מישהו?

טוב. פשוט לא נסכים.
הערה קטנה;
״אשת ראש הממשלה מפיצה שקרים״ - כי הקרניים שמתחבאות לה בין השערות ולשון הנחש המפוצלת לשניים דוחקים בה לעשות זאת?

ביקורת עניינית מישהו?
אז בעיניך אין בעיה עם תעמולה מבוססת שקרים?
לא הבנתי מה אתה אומר על שרה.
היא אשת ראש הממשלה והיא הפיצה שקר ועוד בבית הלבן. מה קשור קרניים ונחש?

אז בעיניך אין בעיה עם תעמולה מבוססת שקרים?
לא. אסור שזה יקרה.
הטענה שלי הייתה על ״חוסר האחריות״. כאילו הכל כל כך פשוט
לא הבנתי מה אתה אומר על שרה.
היא אשת ראש הממשלה והיא הפיצה שקר ועוד בבית הלבן. מה קשור קרניים ונחש?
הפיצה שקר.
בכוונה?
אתה יודע שזה דוברר גם בתקשורת?

הפיצה שקר.
בכוונה?
ברור לי שהיא לא בדקה כלום ופשוט העתיקה מהתקשורת. זו הרמה שלה ושל יועציה.
אתה לא חושב שצריך לבדוק אמיתות לפני שממהרים להפיץ כזה דבר?

זה מתחבר ללא מעט סיפורים שהופצו בשבוע הראשון (בין היתר על ידי זק"א) והיו שקר (40 תינוקות וכו')
נתת דוגמה ספציפית ולגביה, למיטב זיכרוני אף גורם רשמי לא דיווח על 40 תינוקות. גם לא זכור לי שגופי חדשות רציניים דיווחו על זה.
בעצם, עכשיו כשחיפשתי, מצאתי את הציוץ הזה (שעדיין באוויר) עם די הרבה צפיות. אבל עדיין לא זכור לי שערוצי חדשות רציניים נפלו בפח.
במציאות נרצחו תינוקת אחת, 12 ילדים מתחת לגיל 12 ו36 מתחת לגיל 18.
איפה הנתונים המלאים? הבנתי שביטוח לאומי פרסמו נתונים אבל אני לא מוצא את המקור המלא.
לגבי הכתבה בהארץ לגבי נובה, אף אחד לא היה ממציא דבר כזה, אם זה לא היה נכון.
מה אני אגיד לך, שכנעת אותי.

נ"ב @Nuqo ספאמר ואני לא מבין למה אתם ממשיכים לענות לו, זה לא אותו משתמש Oshi שנחסם כבר?

איפה הנתונים המלאים? הבנתי שביטוח לאומי פרסמו נתונים אבל אני לא מוצא את המקור המלא.
YNET סיכום, YNET טבלה מתעדכנת שאפשר לייצא (ויש מי שמעדכן אותה אוטומטית לאקסל פה, והוא גם מעדכן על בסיס אחת של הארץ פה; יש לו גם מתעדכנת ידנית מדויקת של החטופים)
וכן יש גם את האתר של ביטוח לאומי של חללים אזרחים, והאתר של צה"ל לחללי צה"ל.

אבל עדיין לא זכור לי שערוצי חדשות רציניים נפלו בפח.
מאקו

נערך לאחרונה ב:
לא. אסור שזה יקרה.
הטענה שלי הייתה על ״חוסר האחריות״. כאילו הכל כל כך פשוט

הפיצה שקר.
בכוונה?
אם מישהו עושה משהו לא בכוונה אז זו לא אשמתו?
קודם זה חייל שלא התכוון להרוג אזרח ועכשיו אשת ראש הממשלה שבטעות הפיצה פייקניוז. ממש הלם, האדם אחראי למעשים שלו. וכשמדובר באשת ראש הממשלה מול הבית הלבן יש לזה משקל גדול יותר מאזרח רגיל. ולהגיד ״אופס לא ידעתי שזה שקר״ זאת תשובה של ילד בן 4

למען האמת התגובות שלך כבר גובלות בטרול, לא יודע אם באמת יש טעם עוד להגיב לזה

V
כנראה שאתה לא מעודכן על מחירי הדירות בבני ברק וירושלים. תעשה גוגל. החרדי הממוצע מתגורר בדירה יקרה הרבה יותר מהחילוני הממוצע, שוב, זו עובדה.
אין לו את הפריוולגיה לגור שלא באיזור חרדי, משא''כ החילוני. אהה, זו בחירה של החרדי? בחירה גם של החילוני לעבוד...

כל אחד יכול.
כל אחד יכול לבחור לחיות בצניעות מופלגת, לא לנסוע לחו''ל כמעט, לא להחזיק יותר מרכב אחד פשוט,אם בכלל. לא לשלוח ילדים לחוגים יקרים. לשלם כל חודש שכר לימוד מפולפל עבור כ''א מ(עשרת?) ילדיו. לא לאכול בחוץ כמעט. וכו' וכו' בקיצור, להיות סולידי.
כמו שכבר הוכח לעיל, התשלום היחיד שמקבל אברך חרדי עקב היותו אברך חרדי, הוא ה750 ש''ח בחודש.
זה הסכום שלא גורם לך לקום ולעשות את זה? אתה לא צריך לענות לי, תענה לעצמך בכנות את התשובה.

אתה מפברק או מה? תסתכל באתר כל זכות, אין (למיטב קריאתי עתה, אם אני טועה אשמח אם תפנה אותי) קריטריון כזה, יש שם הרבה מאוד קריטריונים שקיימים דווקא במגזר הכללי כמו חייל במילואים וכו', תסתכל שם.
איך היית מרגיש אם היית רואה כתבה עם כותרת ראשית בעיתון חרדי על השוד שחיילים במילואים או ניצולי שואה, נכי צה''ל וכו' שודדים את המדינה ע''י הנחה בדירה? אתה מוכן להסביר למה מה שאתה עושה כאן הוא שונה? (אם אכן ישנה הנחה שכזו, כאמור, לא מצאתי, לא קיבלתי.)

הוא עובד עליך בעיניים, איזה הנחה ואיזה סכומים עצומים? שילמתי ואני משלם על הדירה שלי לא פחות ממך, בהסתברות גבוהה אפילו יותר, כנ''ל כל החרדים שסביבי.
אתה בחור חכם, תעשה גוגל, אל תקנה כל לוקש שמוכרים לך.

כנראה שאתה לא מעודכן על מחירי הדירות בבני ברק וירושלים. תעשה גוגל. החרדי הממוצע מתגורר בדירה יקרה הרבה יותר מהחילוני הממוצע, שוב, זו עובדה.
אין לו את הפריוולגיה לגור שלא באיזור חרדי, משא''כ החילוני. אהה, זו בחירה של החרדי? בחירה גם של החילוני לעבוד...

כל אחד יכול.
כל אחד יכול לבחור לחיות בצניעות מופלגת, לא לנסוע לחו''ל כמעט, לא להחזיק יותר מרכב אחד פשוט,אם בכלל. לא לשלוח ילדים לחוגים יקרים. לשלם כל חודש שכר לימוד מפולפל עבור כ''א מ(עשרת?) ילדיו. לא לאכול בחוץ כמעט. וכו' וכו' בקיצור, להיות סולידי.
כמו שכבר הוכח לעיל, התשלום היחיד שמקבל אברך חרדי עקב היותו אברך חרדי, הוא ה750 ש''ח בחודש.
זה הסכום שלא גורם לך לקום ולעשות את זה? אתה לא צריך לענות לי, תענה לעצמך בכנות את התשובה.

אתה מפברק או מה? תסתכל באתר כל זכות, אין (למיטב קריאתי עתה, אם אני טועה אשמח אם תפנה אותי) קריטריון כזה, יש שם הרבה מאוד קריטריונים שקיימים דווקא במגזר הכללי כמו חייל במילואים וכו', תסתכל שם.
איך היית מרגיש אם היית רואה כתבה עם כותרת ראשית בעיתון חרדי על השוד שחיילים במילואים או ניצולי שואה, נכי צה''ל וכו' שודדים את המדינה ע''י הנחה בדירה? אתה מוכן להסביר למה מה שאתה עושה כאן הוא שונה? (אם אכן ישנה הנחה שכזו, כאמור, לא מצאתי, לא קיבלתי.)

הוא עובד עליך בעיניים, איזה הנחה ואיזה סכומים עצומים? שילמתי ואני משלם על הדירה שלי לא פחות ממך, בהסתברות גבוהה אפילו יותר, כנ''ל כל החרדים שסביבי.
אתה בחור חכם, תעשה גוגל, אל תקנה כל לוקש שמוכרים לך.
אני לא יודע לגבי כל המגזר החרדי. לא ממש מכיר את הנושא.

אבל כן יש הגירה חרדית לכל מיני מקומות עם דירות זולות מאוד בפריפריה.ועם הנחות.

דיברתי עם חילונים שאני מכיר מהדרום והצפון , קשה להתפרנס , למצוא עבודה יציבה , ולפחות בחלק מהמקרים היחס חרא,או העבודה ממש ממש גרועה. אנשים שאני מכיר עזבו בגלל זה את הפריפריה.כמובן יש ויש.

לא ככ יודע איך החרדים שעוברים לפריפריה , נגיד לטבריה או דימונה או ל אופקים מתפרנסים.

אשמח לדעת.

נערך לאחרונה ב:
אנסה להפריך את התיאוריה שלך, וכן לדבר בעובדות.

קראתי את הכתבה, משום מה מרגיש שעובדות זה לא הצד החזק שלהם...- הכותרת היא על 5,400 ש''ח, בפועל מפורטים שם כ3500 ש''ח?
אבל לפני הכל האם אתה מסכים איתי שהאמירה הזו שמי שיוצא לעבוד מפסיד הטבות כאלו ואחרות נכונה גם על מי שאיננו חרדי? למעט קיצבת משרד הדתות שעומדת כיום על 700 ש''ח, (אולי 800, אין לי כרגע את הנתון המדויק)? שאר כל ההטבות, הם כחלק ממדיניות הרווחה שאפשר בהחלט להתנגד לה, (ואני אכן מתנגד) אבל היא לא ייעודית לחרדים. יש?
יתירה מזו, סכום המילגה שכתוב שם 1900, שמתוכו יותר מאלף ש''ח הוא מתורמים פרטיים, כפי שהם ציינו בעצמם בכתבה. האם יש קייס מוסרי להתנגד לזה? אם מישהו ייתן לך 10000 בכדי שלא תעבוד אלא תכתוב יצירות מוזיקליות למשל, ואתה תבחר אכן לעשות כן, האם אפשר לבוא אליך בטענה?
כמובן שעצם העובדה הזו יש בה בכדי תמריץ שלילי לצאת לעבוד, אך האם היית רוצה לחסום את התורמים ע''י חקיקה למשל?
בקיצור, המצב אכן לא אידיאלי ודורש פיתרון לטווח הרחוק, אבל הוא מצב שלא נוצר מחמת תמיכה של המדינה, גם אם תבטל את כל ההעברות הישירות ללומדי תורה (כ700-800 ש''ח כאמור), זה לא אמור לשנות את המצב.

קיצבת האברך, - לא גדלה. עובדה. וכו'- ???. יש מצב שעובדים עליך...

אני אתן לך נתונים על כוללי אברכים, תמיכת משרד הדתות כאמור היא באיזור 700-800 ש''ח, כל השאר ראשי המוסדות מממנים או מגייסים בעצמם מתרומות, זו עובדה. ואני מכיר אותה מקרוב על כמה וכמה מוסדות. אבל אל תאמין לי, תעשה גוגל תראה את הנתונים הללו.

תגיד, לא ניתחת את המלגות כבר בשרשורים אחרים?
מצד אחד מבקש נתונים והוכחות מצד שני אתה יודע עובדות ומכיר אותן מקרוב, יכול להיות שפספסתי ואתה הבאת פעם מקורות עם נתונים, חוץ מלטעון שאתה יודע את האמת?
מתוך 75 פוסטים, 8 מחוץ לפוליטיקה...
אולי איזה גילוי נאות?

שלום, אני רפי ואני ...

נ.ב.
שמתי לב גם לכך שאתה חושב הפוך מהיתר..
כלום אומרים "תביא X ילדים שאתה יכול לפרנס בעצמך" ואתה ב "אתה בחרת להביא רק 2 ילדים ולא לנצל טיפולי שיניים בחינם/ הנחות בארנונה/..."
סט ערכים מעניין יש בסביבה שלך.

נערך לאחרונה ב:
@Tim_Duncan

עקף אותך פעם רכב/ אופנוע במהירות גבוהה משלך? התגובה הראשונית היא תמיד בהגזמה.
"עקף אותי פסיכי על 180 קמ"ש..."
אני הייתי הפסיכי והאופנוע שלי לא עובר את ה-140, אלא אם הוא בצניחה חופשים מעזריאלי.
מה שכן, זוכר את הרקטה שהתפוצצה על שיפא שהגיאהד האיסלמי שיגר?
5 דקות אחרי חמאס הוציא הודעה ש-500 נהרגו.לעומת דובר צה"ל שהודיע שיחקרו את האירוע...
לקח כמה שעות עד שהוציאו הודעה מסודרת שמצאה שהשיגור היה מהכיוון של הרצועה ונשאלה השאלה איך הספיקו לספור 500 מתים, או איך זה שרקטה עם כמה קילוגרמים~עשרות קילוגרמים הורגת 500 בזמן שצהל פוגע עם פצצות של טון ובדרך כלל לא הורג איתן יותר מכמה...
אבל הצעקות מכל העולם...

אז הוציאו הודעה של X ביום הראשון, עוד לפני שספרו את כולם, עדיין מזהים וחוקרים אם הגופה היא גופה או שתיים, שלנו או שלהם ולך תדע כמה גופות לא תמצא לעולם כי נחטפו לרצועה.

נ.ב.
אני די בטוח שאם תספור טוב תמצא שה-6,000,000 זה לא בדיוק 6.

נערך לאחרונה ב:
אתה לא חושב שצריך לבדוק אמיתות לפני שממהרים להפיץ כזה דבר?
חובה לבדוק אמיתות.
וגם יש טעויות שנעשות בתום לב.
חיפשתי, לא מצאתי מקור ישיר שסותר את העניין. לשכת ראש הממשלה אומרת שיש בידיהם מידע מוסמך, צה״ל אומר שהם לא הצליחו לאשש זאת, וארגון העובדים זרים אומר שאין בידיהם שום מידע שמאשש שההיא הייתה בהריון. כלומר הכל הערכות.
לדעתי מה שקרה זה שהייתה ידיעה ברורה מאזרחים שיש מישהי בהריון מתקדם שלא נמצאת וכנראה העריכו שהיא נחטפה, ולפי החישובים יוצא שהיא ילדה בשבי.
זה טבע הדברים שיש כאוס כזה.
אם מישהו עושה משהו לא בכוונה אז זו לא אשמתו?
אנסה להיות קצר וברור.
1. כל אדם אחראי למעשיו. חייל שהורג בשוגג, אשת ראש ממשלה, אתה ואני. כל אדם
2. האם אפשר לשפוט כל אדם בקלות כזו? לא.

הפער בינך לביני הוא שאתה מתעקש על החלק הראשון (שכבר הדגשתי שאני מסכים לו), ואני מתעקש על החלק השני (בתקווה שאנשים יבינו כמה נזק גורם שיפוט לא ענייני)

חיפשתי, לא מצאתי מקור ישיר שסותר את העניין. לשכת ראש הממשלה אומרת שיש בידיהם מידע מוסמך, צה״ל אומר שהם לא הצליחו לאשש זאת, וארגון העובדים זרים אומר שאין בידיהם שום מידע שמאשש שההיא הייתה בהריון. כלומר הכל הערכות.
לדעתי מה שקרה זה שהייתה ידיעה ברורה מאזרחים שיש מישהי בהריון מתקדם שלא נמצאת וכנראה העריכו שהיא נחטפה, ולפי החישובים יוצא שהיא ילדה בשבי.
זה טבע הדברים שיש כאוס כזה.
אין גם מקור ישיר שסותר את הטענה שהחטופים פגשו חייזרים.
לגבי המקרה הזה אפילו הוכח שמדובר בפייק מוחלט ואם לשכת ראש הממשלה אומרת מה שכתבת, אז חבל שהיא מגדילה את הנזק ההסברתי רק כדי להגן על אשת המנהיג.
אכן טבע הדברים הוא שנוצרות שמועות בכאוס שנוצר. תפקיד אנשי המקצוע מטעם המדינה לדאוג שלא יופץ מידע לא מאומת, והפעם הם כשלו בכך, או שמי שהפיצה את הפייק לא נעזרה באנשי מקצוע והסתפקה בשמועות בטוויטר.

אין גם מקור ישיר שסותר את הטענה שהחטופים פגשו חייזרים.
לגבי המקרה הזה אפילו הוכח שמדובר בפייק מוחלט ואם לשכת ראש הממשלה אומרת מה שכתבת, אז חבל שהיא מגדילה את הנזק ההסברתי רק כדי להגן על אשת המנהיג.
אכן טבע הדברים הוא שנוצרות שמועות בכאוס שנוצר. תפקיד אנשי המקצוע מטעם המדינה לדאוג שלא יופץ מידע לא מאומת, והפעם הם כשלו בכך, או שמי שהפיצה את הפייק לא נעזרה באנשי מקצוע והסתפקה בשמועות בטוויטר.
ולפי הקישור פה זה הגיע מהערכות של מערכת הביטחון.
אז כנראה משם היא לקחה זאת. ורק אח״כ התברר שזה לא נכון.
גם לא הבנתי איך יודעים שהיא דיברה על התאילנדית, זה לא כתוב בשום מקום.
נשמע כאילו מישהו הפיץ תמונה של אחת החטופות בטענה שהיא ההריונית, ואח״כ גילו שהיא בכלל לא בהיריון.
לא ראיתי קשר שמה שהתקשורת/מערכת הביטחון דיברו היה התאילנדית

לא ראיתי קשר שמה שהתקשורת/מערכת הביטחון דיברו היה התאילנדית
ראית שזו מישהי אחרת?
היום יודעים את שמות כל החטופות. אם זה לא פייק, היו מפרסמים במי מדובר כדי להשתיק את שונאי ישראל שרואים בסיפור הוכחה שישראל משקרת גם לגבי דברים אחרים.
אפילו אם אתה צודק ואכן מדובר בהערכות של מערכת הביטחון (יש קישור לפרסום של דו"צ?), יש מספיק סיפורי זוועה אמיתיים שאפשר להשתמש בהם לפני שמשתמשים בסיפורי סבתא לא מאומתים.

ראית שזו מישהי אחרת?
ראית שזו התאילנדית?
אתה מבין למה התקשורת בעייתית?
היום יודעים את שמות כל החטופות. אם זה לא פייק, היו מפרסמים במי מדובר כדי להשתיק את שונאי ישראל שרואים בסיפור הוכחה שישראל משקרת גם לגבי דברים אחרים.
שוב, פרשנות.
אפילו אם אתה צודק ואכן מדובר בהערכות של מערכת הביטחון (יש קישור לפרסום של דו"צ?)
לא דו״צ פרסם. בתקשורת מפורסם ״הערכת מערכת הביטחון״. ולא, זה לא אומר שהיא לקחה זאת מהתקשורת, אלא שלשכת רה״מ קיבלה זאת ממערכת הביטחון
, יש מספיק סיפורי זוועה אמיתיים שאפשר להשתמש בהם לפני שמשתמשים בסיפורי סבתא לא מאומתים.
נכון.

אבל שים לב איך כל האויר מהבלון המנופח של השמצת שרה - יצא לו.
בהתחלה כתבת שהיא ״מפיצה שקרים״ וזה כמובן מתחבר לך לתמונה ה״עובדתית״ שהיא שטן תהומי.
ועכשיו מתברר שזה כנראה הערכה לא מוצלחת של מערכת הביטחון, אם בכלל - אף אחד לא אמר שמדובר בתאילנדית - אבל זה פורסם בתקשורת אז כנראה עליה הם דיברו.. זה בדיוק הבעיה.

קיצר אדם אחראי על מה שהוא מפיץ, בייחוד אשת רה״מ - אין שאלה.
יש הבדל בין אחריות לבין לקטול ולהשמיץ בלי להכיר את העניין כמו שצריך, ולהסתמך על כמה פרסומים בתקשורת.
לא צריך לחפש בכוח במה שרה אשמה, יש מספיק בעיות.

תמיד משעשע בעיני עד כמה רחוק יגיעו אלו המגנים בחירוף נפש על הזוג המלכותי.
ראית שזו התאילנדית?
אתה מבין למה התקשורת בעייתית?
ראיתי שזו לא תאילנדית ולא ישראלית ולא אף אחת. זו המשמעות של פייק ניוז. מי שבעייתי זה מי שמפיץ את הפייק, ולא מי שמנסה לברר את העובדות.
שוב, פרשנות.
אז לדעתך ישראל הפיצה סיפור שהגיע עד הבית הלבן, שונאיה אומרים שזה פייק שמוכיח שישראל משקרת לגבי ארועי טבח שמחת תורה, וישראל מעדיפה לא להראות שהיא לא משקרת? סליחה, אבל ה"פרשנות" שלך מופרכת.
לא דו״צ פרסם. בתקשורת מפורסם ״הערכת מערכת הביטחון״. ולא, זה לא אומר שהיא לקחה זאת מהתקשורת, אלא שלשכת רה״מ קיבלה זאת ממערכת הביטחון
לא אמרת לפני רגע שלא נכון להסתמך על התקשורת?
מאחר שאין פרסום של מערכת הביטחון, אז סביר יותר שמה שכתבת לגבי המקור אינו נכון, מאשר שהוא נכון. אגב, כשפנו לדובר צהל הוא סירב להגיב על הנושא.
אבל שים לב איך כל האויר מהבלון המנופח של השמצת שרה - יצא לו.
בהתחלה כתבת שהיא ״מפיצה שקרים״ וזה כמובן מתחבר לך לתמונה ה״עובדתית״ שהיא שטן תהומי.
ועכשיו מתברר שזה כנראה הערכה לא מוצלחת של מערכת הביטחון, אם בכלל - אף אחד לא אמר שמדובר בתאילנדית - אבל זה פורסם בתקשורת אז כנראה עליה הם דיברו.. זה בדיוק הבעיה.
שים לב איך מרוב רצון להגן על הגברת, אתה חייב לסתור את הנחות היסוד שלך.
מה שקרוב לודאי זה שמדובר בשקר. הגרסה שלך שמדובר בהערכה של מערכת הביטחון היא סברה לא מבוססת כי אין שום ראיה לכך שזו הערכת מערכת הביטחון ואין שום ראיה לכך שאפילו אם היתה סברה כזו, היא נכונה.
יש הבדל בין אחריות לבין לקטול ולהשמיץ בלי להכיר את העניין כמו שצריך, ולהסתמך על כמה פרסומים בתקשורת.
אתה זה שמסתמך על התקשורת, כאשר התמונה העובדתית כבר די ברורה - הטענה שקרית ואין שום גורם ישראלי, מלבד אשת ראש הממשלה, שפרסם אותה.

בכל מקרה, בין אם מדובר בפייק מוחלט ובין אם מישהו במערכת הביטחון חשב בשלב מסויים שזה נכון ובין אם מערכת הביטחון התגייסה להגן על הגברת הראשונה, יש פער עצום בין המצב בו מישהו העלה סברה לבין גרסה רשמית של ישראל שמגיעה עד הבית הלבן. מה שבטוח זה שאף אחד בישראל לא חשב שלפני שיוצאים עם סיפור כזה באופן רשמי, כדאי לעשות בדיקה מינימלית, כזו מהסוג שעיתון "את" הצליח לעשות.
והתמונה העובדתית ברורה - לא שטן (מאיפה הבאת את זה?), אבל כן מישהי שנהגה בחוסר מקצועיות משווע במקרה הטוב ובאימפולסיביות חסרת אחריות במקרה הרע.

נערך לאחרונה ב:
@AsherV
@Nuqo

יש לכם הסבר למה נופלים חיילים במקום שצה"ל ישטח שכונות שלמות מהאוויר?

לתשובה יש קשר ליכולת שלנו לבצע את "תוכנית ההכרעה".

@גרהם אחי אתה הופך את הדברים שלי. אסביר בפעם האחרונה.
בכל אתרי התקשורת למיניהם פורסם בהתחלה שזה "הערכת מערכת הביטחון" - גם במגזין את.
אני מניח שלשכת רה"מ קיבלה את הידיעה דרך שם.
העובדה שאין מקור שמוכיח שדובר על התאילנדית, מוכיח את דבריי לגבי ההתקפה שהידיעה שקרית - מישהו החליט שהתאילנדית היא ההריונית, ואז גילו שהיא לא. אבל מי אמר שההריונית הנ"ל היא בכלל תאילנדית? אתה מבין? לזה התכוונתי
אתה עדיין דבק "בעובדה" שזה שקר - ואני מנסה להסביר לך שאין שום הפרכה חד משמעית. כי אף אחד לא אמר מעולם שדובר בתאילנדית.
1. דיברו על מישהי הריונית שנחטפה
2. מישהו החליט שזו תאילנדית
3. גילו שהתאילנדית לא בהריון
4. המסקנה - הדיווח שקרי

אבל זה טעות - כי אף אחד לא דיווח שההריונית באמת תאילנדית.
אז יכול להיות 2 אופציות:
א. הייתה הריונית שנחטפה אבל היא לא תאילנדית
ב. לא הייתה הריונית שנחטפה. והערכת מערכת הביטחון - שגויה.

ולמה אתה קובע שאני מגן על ראש הממשלה ואשתו? לא כל דבר זה תמיכה במנהיג. אני לא תומך בו, אני רוצה שיצא מהחיים הפוליטיים

נושאים דומים

Back
למעלה