• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מלחמת "שמחת תורה" עם פוטנציאל למלחמת לבנון ה-3

מה שכן, אני נוטה להאמין שהכוונות של בנט היו טובות. הוא פשוט לא הבין את הסיטואציה ולא הצליח להשתחרר לגמרי מראיית העולם הביביסטית. הוא בעצמו התחיל את דרכו הפוליטית אצל ביבי. הוא היה סוג של גיבור טראגי, האדם הלא נכון במקום הלא נכון.

"כעשרה ימים לפני מתקפת הפתע של חמאס לשטח ישראל, התקשר שר המודיעין המצרי, גנרל עבאס כאמל, לראש הממשלה בנימין נתניהו והזהיר אותו כי מ"משהו חריג, מבצע אימתני", שעומד להתרחש מכיוון עזה. גורם בכיר מאוד במודיעין המצרי אמר כי כאמל "נדהם מהאדישות שהפגין נתניהו""

התגובה של נתניהו? להעביר את אוגדת עזה לאיו"ש.

אם חסר קסדות זה בגלל סדרי עדיפויות של צהל שהזניח במשך שנים את זרוע היבשה
בטח, צה״ל אשם, החילונים אשמים, ההומואים אשמים, לפיד אשם, ברק אשם.

כוווווולם אשמים, חוץ מראש ממשלת ישראל ב 15 שנים האחרונות שכרת ברית דמים עם מגזר נצלני.

"כעשרה ימים לפני מתקפת הפתע של חמאס לשטח ישראל, התקשר שר המודיעין המצרי, גנרל עבאס כאמל, לראש הממשלה בנימין נתניהו והזהיר אותו כי מ"משהו חריג, מבצע אימתני", שעומד להתרחש מכיוון עזה. גורם בכיר מאוד במודיעין המצרי אמר כי כאמל "נדהם מהאדישות שהפגין נתניהו""

התגובה של נתניהו? להעביר את אוגדת עזה לאיו"ש.

אם זה אמיתי ולא ניסיון של מצרים לערער אותנו עוד יותר אז לעשות משפט שדה ולהעמיד אותו מול כיתת יורים.

אם זה אמיתי ולא ניסיון של מצרים לערער אותנו עוד יותר אז לעשות משפט שדה ולהעמיד אותו מול כיתת יורים.
ברור שזה אמיתי, אבל זה בקטנה. מקווה שיחקרו יותר לעומק מה היה כאן. אולי יתגלו דברים הרבה הרבה הרבה יותר מזעזעים. אני מאוד מקווה שאין פה סיפור יותר גרוע. ומאסר עולם מספיק.

נערך לאחרונה ב:
די מסביר למה הוא לא ממהר להרכיב ממשלת אחדות

די מסביר למה הוא לא ממהר להרכיב ממשלת אחדות
ממשלת אחדות היא אינטרס מספר אחד שלו. או שהוא משחק אותה קשה להשגה או שהוא בהלם ולא מתפקד.

ממשלת אחדות היא אינטרס מספר אחד שלו. או שהוא משחק אותה קשה להשגה או שהוא בהלם ולא מתפקד.
האינטרס מספר אחת שלו היא לנסות להשאר בשלטון בסוף המלחמה, כל השאר שולי עכשיו. סביר להניח שאם הוא ישאר בשלטון הוא ינסה להמשיך במהפכה המשפטית תוך משא ומתן עם הפרקליטות שהוא לא יכנס לכלא/יועמד לדין עבור המתנות והמחדל הצבאי שלו.

אם השותפים שלו ירגישו שזה הסוף שלו, הם עלולים לנסות להפיל אותו ,לפני שהוא יסיים לעשות את התרגיל.

מתחילים לפרסם עדויות על מה באמת קרה. החדירות זוהו ודווחו. רק שלא היו מספיק כוחות להגנה. ואיפה חיל האויר? איפה התמיכה באש? זה נשמע כמו כשל מוחלט של מערך ההגנה ברמה לא נתפסת.

נערך לאחרונה ב:
רק שלא היו מספיק כוחות להגנה.
מסתובבים סרטונים בהם טנקים נפגעים ומושבתים (חלק באמצעות רחפנים, וחלק לא ברור אם רחפן או טיל), כך גם מערכות הירי על הפילבוקסים.
מהסרטונים עולה רושם (יתכן ושגוי כמובן), שהאמצעים שהיו אמורים להתמודד עם פשיטה המונית פשוט שותקו.

מסתובבים סרטונים בהם טנקים נפגעים ומושבתים (חלק באמצעות רחפנים, וחלק לא ברור אם רחפן או טיל), כך גם מערכות הירי על הפילבוקסים.
מהסרטונים עולה רושם (יתכן ושגוי כמובן), שהאמצעים שהיו אמורים להתמודד עם פשיטה המונית פשוט שותקו.
גם אם האמצעים צמודי הגדר נפגעו, לצה"ל אמורה להיות יכולת להתמודד עם פלישה בו זמנית של כל צבאות ערב. פה זאת פלישה רגלית ובאמצעות רכבים קלים של משהו כמו גדוד חי"ר על פני חזית רחבה(תקנו אותי אם אני טועה לגבי הסד"כ ויש מספר אחר). לא אמורה להיות בעיה בכלל לעצור דבר כזה. ממה שהתצפיתנית מתארת, הם היו נצורים ותחת אש במשך 16 שעות. ופה לא מדובר על ישוב עם בני ערובה, אלא על מוצב, שנמצא תחת התקפה. זה גם לא איזה מעוז מרוחק בסיני, אלא מיקום במרכז הארץ בגזרה הכי חמה. והם עוד ברי המזל, כי בשאר הבסיסים זה נגמר רע מאוד.

נראה מישהו מספר אחרי זה שלא צריך לגייס חרדים כי גם ככה לצה"ל יש יותר מדי חיילים.

גם אם האמצעים צמודי הגדר נפגעו, לצה"ל אמורה להיות יכולת להתמודד עם פלישה בו זמנית של כל צבאות ערב. פה זאת פלישה רגלית ובאמצעות רכבים קלים של משהו כמו גדוד חי"ר על פני חזית רחבה(תקנו אותי אם אני טועה לגבי הסד"כ ויש מספר אחר). לא אמורה להיות בעיה בכלל לעצור דבר כזה. ממה שהתצפיתנית מתארת, הם היו נצורים ותחת אש במשך 16 שעות. ופה לא מדובר על ישוב עם בני ערובה, אלא על מוצב, שנמצא תחת התקפה. זה גם לא איזה מעוז מרוחק בסיני, אלא מיקום במרכז הארץ בגזרה הכי חמה. והם עוד ברי המזל, כי בשאר הבסיסים זה נגמר רע מאוד.
די מתסכלת המחשבה ששדה מוקשים ותעלות נ"ט כמו במאה הקודמת היו בולמים או לפחות מאטים מאד את הפלישה והם עדיפים בהרבה על המכשול שעלה מיליארדים.

אני לא מצדיק אף אחד, רק מנסה להבין את הלך המחשבה. הטנקים והמקלעים על הפילבוקסים כנראה היו אמורים להתמודד מספיק זמן עם המון שפושט דרך הגדר עד להגעת תגבורת. הטנקים הושבתו כמו באוקראינה, ומדוע לקח שעות עד להגעת כלי טיס עדיין לא ברור לי.
די מתסכלת המחשבה ששדה מוקשים ותעלות נ"ט כמו במאה הקודמת היו בולמים או לפחות מאטים מאד את הפלישה והם עדיפים בהרבה על המכשול שעלה מיליארדים.
"מכשול רב מימדי" בשביל לשפוך על זה ים כסף. גדר. פאקינג גדר שהורידו עם לבנות חבלה וטרקטורים.

נראה מישהו מספר אחרי זה שלא צריך לגייס חרדים כי גם ככה לצה"ל יש יותר מדי חיילים.
נכון, אבל אני לא חושב שמישהו חשב שהיא רצינית גם לפני המלחמה. אפילו אם המשתמטים היו רק מחליפים יחידות מילואים, זה עדיף על המצב הקיים במישור הכלכלי וודאי במישור המוסרי.
אבל יש היבט רחב יותר בו אני מקווה לשינוי והוא המשקל העצום שיש לעמדת הצבא בעניינים בו ברור שיש לו אינטרס. למשל, בעניין גיל הפרישה

אני לא מצדיק אף אחד, רק מנסה להבין את הלך המחשבה. הטנקים והמקלעים על הפילבוקסים כנראה היו אמורים להתמודד מספיק זמן עם המון שפושט דרך הגדר עד להגעת תגבורת. הטנקים הושבתו כמו באוקראינה, ומדוע לקח שעות עד להגעת כלי טיס עדיין לא ברור לי.

"מכשול רב מימדי" בשביל לשפוך על זה ים כסף. גדר. פאקינג גדר שהורידו עם לבנות חבלה וטרקטורים.
הרגע אמרו שמצאו 1500 גופות חמאסניקים בשטח ישראל. לא יודע אם זה כולל את אלה שחוסלו בין עזה לגדר.
בכל אופן זה אומר שהיו שם 3000-4000 לפחות.
תצפיתנית אמרה שהם נותנים לחקלאים עזתים לחרוש ליד הגדר כבר שנתיים (הזיה) . ואתמול ברגע אחד החקלאים טסו עם לבנות חבלה לשערים. זה יוצר מצב שבו תוך שניות אתה מתהפך משגרה לפריצה ,ובינתיים טנדרים ואופנועים דוהרים לשערים. ואיתם 4000 מחבלים ועוד מלא נספחים שלקחו נשק חם או קר ורצו פנימה לרצוח.

הרגע אמרו שמצאו 1500 גופות חמאסניקים בשטח ישראל. לא יודע אם זה כולל את אלה שחוסלו בין עזה לגדר.
מה זה אמרו? מי אמר? זה נתון רשמי?

לחקלאים עזתים לחרוש ליד הגדר כבר שנתיים (הזיה) . ואתמול ברגע אחד החקלאים טסו עם לבנות חבלה לשערים.
היה להם מספיק זמן לבנות את ההסוואה.
מספיק לראות סרטי בריחה מכלא - כשיש לך מטרה וזמן הכל אפשרי, גם לפרוץ למדינה השכנה.

נושאים דומים

Back
למעלה