• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מלחמת "שמחת תורה" עם פוטנציאל למלחמת לבנון ה-3

יש פה מגוון תרחישים בין המצב שביבי עף עד למצב שהוא מנצל את מצב החירום כדי להמשיך לקדם את ההפיכה המשטרית ומצליח להעביר את ישראל לדיקטטורה על מלא.
זה קל, אין דיקטטורה אם העם לא מציית לשלטון, ואף אחד לא יציית יותר לחבורת המוקיונים שם.

תהיה החלפת שבויים - כל השבויים שלנו תמורת כל השבויים שלהם.
זו גם ההערכה שלי, רק אנא כתוב "חטופים".
אם תהיה עסקה כזו כדאי להפסיק להעמיד לדין מחבלים, כדי להגן על חירותם וחייהם של אזרחים ישראלים בארץ ובעולם שיהפכו במהרה לסחורה חמה לצורך שחרור מחבלים.

אני חושב ומרגיש שחיילים אמיתיים לא מרגישים עכשיו את מה שאתה אומר, ואם הייתי מאמין למה שאתה כותב אכן הייתי מרגיש בושה עמוקה.

אתה תגיד מי זה חייל אמיתי?!
אני חייל אמיתי!
אחים שלי חיילים אמיתיים!
אחים שלי בקבר היו חיילים אמיתיים!!

ומה אתה? יא חתיכת עלוב חיים.
מה אתה כותב פה כל היום חופר חופש חופר, סע לבסיסים. לך תגייס כסף לקסדות שצה״ל לא רכש כי כל הכסף הלך לכיסים העמוקים של ההנהגה שלך.
רימון אחד של דרעי זה אמצעי מיגון לגדוד שלם.

הדבר היחיד שראוי שתעשה עכשיו זה תסתום את הפה שלך, תוריד את הראש, תעשה חשבון נפש, ותיסע לבסיסים להביא למילואמניקים ציוד.

זה קל, אין דיקטטורה אם העם לא מציית לשלטון, ואף אחד לא יציית יותר לחבורת המוקיונים שם.
בינתיים זה הולך בדיוק בכיוון ההפוך וחבורת המוקיונים מה-"אופוזיציה" מתייצבת מאחורי חבורת המוקיונים מהקואליציה. השאלה איך זה ישתנה.

בינתיים זה הולך בדיוק בכיוון ההפוך וחבורת המוקיונים מה-"אופוזיציה" מתייצבת מאחורי חבורת המוקיונים מהקואליציה. השאלה איך זה ישתנה.
תבדיל, בזמן מלחמה עדיף להציג חזית מאוחדת. אחר כך יבואו בחשבון עם האחראים.

תבדיל, בזמן מלחמה עדיף להציג חזית מאוחדת. אחר כך יבואו בחשבון עם האחראים.
חזית מאוחדת בשביל מה? בשביל לתת לגיטימציה למי שהביא עלינו את האסון הזה ומוביל להשמדת מדינת ישראל? בשביל להגיע לכניעה לחמאס שתיארת וכדי שביבי יפיל את כל האשמה על גנץ ולפיד?

אני אסתכן בביזיון אבל הנה הניחוש שלי:

חיזבאללה לא יצטרפו. ההצהרות של ארה"ב + נושאת המטוסים שהם שלחו לאזור זה מספיק כדי לשכנע אותם.

מה לגבי עזה? לא ניתן לחסל את החמאס אלא אם כן תהרוג 90% מהתושבים שם. יקרה בדיוק מה שקרה בכל 20 המבצעים הקודמים - הליגיטימציה והסבלנות הבינלאומית תלך ותדעך, בסוף תהיה שם תקלה עם עשרות נשים וילדים הרוגים ויגידו לנו לעצור. תהיה החלפת שבויים - כל השבויים שלנו תמורת כל השבויים שלהם.
חיזבאללה הודיעו שלא יצטרפו אם ישראל לא תתגרה בהם.

א. חזית מאוחדת זה סימבולי.
ב. הזדמנות להעיף חלק מהזבל מהממשלה

אני ממש מאוכזב מלפיד שרק הולך ומרכך את הדרישות שלו בתמורה לממשלת אחדות. הדרישה צריך להיות פשוטה ממשלת אחדות בלי בן גביר, סמוטריץ והחרדים. שיקחו את האתרוגים שלהם ויסגרו את הדלת.

אתה תגיד מי זה חייל אמיתי?!
אני חייל אמיתי!
אחים שלי חיילים אמיתיים!
אחים שלי בקבר היו חיילים אמיתיים!!

ומה אתה? יא חתיכת עלוב חיים.
מה אתה כותב פה כל היום חופר חופש חופר, סע לבסיסים. לך תגייס כסף לקסדות שצה״ל לא רכש כי כל הכסף הלך לכיסים העמוקים של ההנהגה שלך.
רימון אחד של דרעי זה אמצעי מיגון לגדוד שלם.

הדבר היחיד שראוי שתעשה עכשיו זה תסתום את הפה שלך, תוריד את הראש, תעשה חשבון נפש, ותיסע לבסיסים להביא למילואמניקים ציוד.
אל תתיחס אליו. הוא סתם טרול מטומטם.

א. חזית מאוחדת זה סימבולי.
ב. הזדמנות להעיף חלק מהזבל מהממשלה

אני ממש מאוכזב מלפיד שרק הולך ומרכך את הדרישות שלו בתמורה לממשלת אחדות. הדרישה צריך להיות פשוטה ממשלת אחדות בלי בן גביר, סמוטריץ והחרדים. שיקחו את האתרוגים שלהם ויסגרו את הדלת.
אין שום משמעות לריכוך דרישות, כי הוא כבר מהתחלה לא דרש שום דבר בעל משמעות כלשהי. הדרישה צריכה להיות ממשלה בלי ביבי. כל השאר לא רלוונטי.

זה אכן תרחיש אפשרי מאוד. זה ישאיר את ישראל במצב נוראי. ההרתעה תקרוס לחלוטין וזה עניין של זמן עד שיתקפו אותנו שוב ובצורה גדולה הרבה יותר.
העניין הוא אבל שתיארת רק חלק מהתמונה. החלק החשוב הרבה יותר הוא מה יקרה בישראל. יש פה מגוון תרחישים בין המצב שביבי עף עד למצב שהוא מנצל את מצב החירום כדי להמשיך לקדם את ההפיכה המשטרית ומצליח להעביר את ישראל לדיקטטורה על מלא.
יתכן מאוד שכדי להעיף את החמאס מעזה , נצטרך לעשות מה שנחשב לפי החוק הבינלאומי ל'פשעים נגד האנושות" בהיקף גדול.
אם זה מה שיביא לנו ניצחון שחיכינו לו 15 שנה , איך יראה הויכוח על עילת הסבירות , ובגצ אח"כ לרוב המצביעים ?
איך יראה הנושא של בעיית ערביי ישראל , במיוחד אם יהיו מהומות ,לרוב המצביעים?

יתכן מאוד שכדי להעיף את החמאס מעזה , נצטרך לעשות מה שנחשב לפי החוק הבינלאומי ל'פשעים נגד האנושות" בהיקף גדול.
אם זה מה שיביא לנו ניצחון שחיכינו לו 15 שנה , איך יראה הויכוח על עילת הסבירות , ובגצ אח"כ לרוב המצביעים ?
איך יראה הנושא של בעיית ערביי ישראל , במיוחד אם יהיו מהומות ,לרוב המצביעים?
אני אגיד לך איך. נתניהו בכוונה יעשה דברים עקום כדי שיפסלו ע"י בג"ץ. ואז יהיה לו תירוץ מצויין להאשים את בג"ץ בכל המחדלים של עצמו ולהעביר בכל הכוח את ההפיכה המשטרית.

למען הסר ספק - ארגוני הטרור הערבים הם האכזריים ביותר בכל הסיפור הזה. בלי שום ספק. יחד עם זאת, מצופה מהמדינה להבין את הסיכונים בהפיכת צה"ל לצבא ההגנה למתנחלים וריכוז 70% מהכוחות בשטחים.
אתה שוכח שאם 70% מהכוחות לא היו שם (בהנחה שזה נכון) הפוגרומים היו בתל אביב, לא בדרום. ולא שדם המרכז סמוק יותר, יש פשוט הרבה יותר אנשים.
ההבדל בין עזה לגדה - התיישבות צבאית ואזרחית בתוך השטח. זה הכל.

אבל להאשים אותו בלבד זה קיצוני ושגוי כמו להאשים את כולם מלבדו. ברור שהיו כאן שגיאות נוראיות ברמה הטאקטית באוגדה .

תעשו לי טובה ותרדו מהשטויות האלה עכשיו של מי אשם ומי לא , זה לא מעניין .
יהיה זמן בועדת החקירה.
אין ספק. ביבי הוא לא האשם כרגע. כרגע צריך לנהל מלחמה. לשחק משחקי האשמות לא יחליש אותנו, אלא פוטנציאלית יקבור אותנו.
אחר כך? בוודאי שיש מחיר לשנים של מדיניות השתקה, הבלגה ושקט תעשייתי. וזה מתבטא גם ביחס לחמאס, וגם במילוי הכנסת בח"כים שחנפנותם אומנותם, ותו לא.

אין ספק. ביבי הוא לא האשם כרגע
הפוך גוטה. אין ספק שביבי הוא האשם כרגע, מהסיבות שהזכרתי כאן:
פרסם בנושא 'מלחמת "שמחת תורה" עם פוטנציאל למלחמת לבנון ה-3' https://www.hasolidit.com/kehila/th...ם-פוטנציאל-למלחמת-לבנון-ה-3.28767/post-634464

אחרי המלחמה נוכל למצוא את האשמים האחרים, מהדרג הצבאי והמדיני.

אני אגיד לך איך. נתניהו בכוונה יעשה דברים עקום כדי שיפסלו ע"י בג"ץ. ואז יהיה לו תירוץ מצויין להאשים את בג"ץ בכל המחדלים של עצמו ולהעביר בכל הכוח את ההפיכה המשטרית.
הוא אפילו לא צריך לעשות עקום: המטרה מיטוט החמאס. מספיק שיציג בחירה בין פלישה קרקעית עם לא יודע כמה אבדות לצד שלנו, מול מצור על עזה עד שיערמו שם הגופות שבג"צ לא יאשר כי זה נגד המשפט הבנלאומי.

אני אכתוב זאת בזהירות, אבל זאת נקודה שחשוב שתיבחן.
אם בסוף המלחמה הזאת הנהגת חמאס תישאר בחיים, כמו שקרה בכל המבצעים הקודמים תחת ביבי, כל אחד יוכל להסיק לבד את המסקנה על מה קרה כאן. מקווה מאוד שזה לא מה שקורה.

האם המצרים כרגע סיפקו לנו את האקדח המעשן לרשלנות של סגול השיער?

אני אכתוב זאת בזהירות, אבל זאת נקודה שחשוב שתיבחן.
אם בסוף המלחמה הזאת הנהגת חמאס תישאר בחיים, כמו שקרה בכל המבצעים הקודמים תחת ביבי, כל אחד יוכל להסיק לבד את המסקנה על מה קרה כאן. מקווה מאוד שזה לא מה שקורה.

יש סיכוי טוב שהנהגת החמאס כבר מזמן - מזמן לא ברצועה.

נושאים דומים

Back
למעלה