• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מלחמת "שמחת תורה" עם פוטנציאל למלחמת לבנון ה-3

זה סביר מאוד. מדובר במהלך שתוכנן במשך שנים.
גם אם זה נכון, ואף אחד פה לא יודע לומר אם זה נכון או לא, זה ממש לא משנה את ההחלטות האסטרטגיות והאירועים האחרונים. מדובר על כישלון ישיר של שר הביטחון וראש הממשלה. לא יודע למה צריך להסביר עם קונספירציות מה שמוסבר היטב על ידי ההתנהגות של סמוטריץ ובן גביר.

עניתי על השאלה הזאת לפני כמה עמודים. ההתחממות באיוש הייתה מהלך יזום ומתוכנן.
יזום ומתוכנן ביחד עם המתנחלים?

מה המתנחלים עשו (בתיאום עם החמאס כנראה) כדי לפגוע בתושבי הדרום:
פוגרום בתורמוסיע
פוגרום באום ספא
פוגרום בחווארה
פוגרום באום צפע
צבי סוכות פותח לשכה בחווארה
בן גביר עולה להר הבית
״ילדים קטנים שחוטפים טילים זה לא פופולרי אבל מיגון עולה כסף״
בתכלס אני יכול להביא לך כתבה מכל שבת שבה המתנחלים עושים אישזהו פוגרום (וצבא ההגנה למתנחלים מגן עליהם בכוחות גדולים) ועוד שלל אמירות ומעשים של חברי כנסת ושרים בקואלציה שמעודדים\לא מנסים לעצור את התנהגות המתנחלים

למען הסר ספק - ארגוני הטרור הערבים הם האכזריים ביותר בכל הסיפור הזה. בלי שום ספק. יחד עם זאת, מצופה מהמדינה להבין את הסיכונים בהפיכת צה"ל לצבא ההגנה למתנחלים וריכוז 70% מהכוחות בשטחים.

פוגרום זה כאשר שוחטים המונים, התפרעות אלימה זה מה שצטטת קודם.

ברוך גולדשטיין הוא דוגמא ליהודי שעשה פוגרום.

לצערנו עכשו הבנו מה זה באמת פוגרום בניגוד להתפרעות :(

נערך לאחרונה ב:
עוד חצי שנה יהיה מעניין לקרוא את השרשור הזה.

משער שרוב הקביעות העובדתיות וההערכות לגבי העתיד יהיו מוטעות.

עוד חצי שנה יהיה מעניין לקרוא את השרשור הזה.

משער שרוב הקביעות העובדתיות וההערכות לגבי העתיד יהיו מוטעות.
כנראה. מה שמטריד כאן ובמקומות אחרים זו המסקנה שלא יכול להיות שהממשלה נושאת באשמה, ולא צריך לבדוק את העובדות.

למקרה ומישהו עוד מתעניין בתשובה...
לממשלה יש מספר כלים - מוסד, שב"כ, משטרה, צה"ל.
לכל כלי יש את המטרה והיעוד שלו.
כשהבעל הכלי משתמש בכלי למטרות אחרות - הוא פוגע בכלי.
כשהבעל הכלי לא מתחזק את הכלים - הוא מקבל כלים חלודים, לא מתפקדים.

כן, לצהל יש אשמה - נגיד בלא להכין את הימ"חים (שוב).
כן, לממשלה יש אשמה והרבה - כשראש ממשלה אומר שהמדינה יכולה להסתדר בלי חייל אויר, אבל לא בלי ממשלה - האזרחים כרגע מוכיחים הפוך -
מתפקדים בלי ממשלה, אבל סומכים על חיל האויר.
ממשלה שלא מגיבה לתקיפה כי חצי שומר שבת וחצי "משחק בשומר שבת" - אבל עמית סגל הגיע לשדר לפני צאת השבת כי צריך לקבע את הנרטיב.
כשהשופרות מצד אחד קוראים לאחדות ומצד שני מהדהדים שקרים על "בוגדים בקרבנו"... כמו טלי גוטליב שהאשימה את שצה"ל והשב"כ עובדים עם חמאס רק לפני שבוע.

כנראה. מה שמטריד כאן ובמקומות אחרים זו המסקנה שלא יכול להיות שהממשלה נושאת באשמה, ולא צריך לבדוק את העובדות.

אתה מדמיין דברים ובונה לעצמך בראש תמונה שאין קשר בינה למציאות. אף אחד לא הסיר אחריות מהממשלה.

יזום ומתוכנן ביחד עם המתנחלים?

מה המתנחלים עשו (בתיאום עם החמאס כנראה) כדי לפגוע בתושבי הדרום:
פוגרום בתורמוסיע
פוגרום באום ספא
פוגרום בחווארה
פוגרום באום צפע
צבי סוכות פותח לשכה בחווארה
בן גביר עולה להר הבית

הפעולות האלו שכמובן ראויות לכל גינוי הגיעו בתגובה לאסקלציה מכוונת. זה באמת מאוד פשוט אבל משום מה אתם לא מצליחים לראות צעד אחד קדימה מעבר למובן מאליו.

הפעולות האלו שכמובן ראויות לכל גינוי הגיעו בתגובה לאסקלציה מכוונת. זה באמת מאוד פשוט אבל משום מה אתם לא מצליחים לראות צעד אחד קדימה מעבר למובן מאליו.

נכון. רק אתה רואה.

קודם שתהיה ממשלה. 9 חודשים היו עסוקים לזרוק חרא אחד על השני כמו בבונים בספארי בקניה, אבל בזמן האמת כולם נעלמו. אפילו מהמלך שלנו לא שמענו מאז יום שבת וזה אחד שממש אוהב לשמוע את עצמו מדבר. כפי שכתבתי לא פעם אם הממשלה הזאת הייתה משקיעה בסוגיות אחרות 10% מהאנרגיה שהם השקיעו במהפכה המשפטית הזאת שאף אחד לא ביקש ואף אחד לא צריך המדינה הזאת הייתה נראת אחרת לגמרי.

אבל האזרחים כאן הם בתחתית. מה שחשוב זה ההישרדות של המלך וכת הפאנטים שרוקדת סביבו ומשוכנעת שאם הוא הולך המדינה מתפרקת.

אתמול דיברתי עם קולגה שהוא אמריקאי. הוא ואשתו התגרשו לפני כמה שנים והיא לא התאזרחה בתקופה שהם היו נשואים והגרין קארד שלה לא בתוקף. הם שוקלים להתחתן פקטיבית רק כדי שהיא תקבל גרין קארד והם יקחו מכאן את הילדים חזרה לארה"ב.

נערך לאחרונה ב:
אתה מדמיין דברים ובונה לעצמך בראש תמונה שאין קשר בינה למציאות. אף אחד לא הסיר אחריות מהממשלה.
אני קורא ושומע דברים אחרים לגמרי, אבל אם כבר העלית את האפשרות, אז אכן גם מדבריך אפשר היה להבין דברים שונים.

חד משמעית. אין פה שום קשר לביבי או לרפורמה וחבל שאתם מנסים (מבורות אני מניח) לקשור בין הדברים.

אפילו מהמלך שלנו לא שמענו מאז יום שבת וזה אחד שממש אוהב לשמוע את עצמו מדבר.
כתבתי על זה לפני כמה עמודים.
לפחות ממה שאני ראיתי (בעיקר ערוץ 12 וגם זה לא כל הזמן), גם השרים לא בתקשורת (מצייצים?) ומשאירים את הבמה לכל מיני לשעברים חסרי סמכות וידע עדכני.
כל אחד לעצמו על מלא מלא.
אה, נזכרתי בהודעה אחת שכן הגיעה מלשכת ראש הממשלה - אחרי שתי יממות של אי תפקוד ממנים אחראי על נושא השבויים והחטופים. כמובן בחרו מכל המועמדים אדם עם כתב אישום שהתפוטר מהצבא על רקע כשלון בתיפקוד, אבל זה כבר באמת בקטנה.

כן, לממשלה יש אשמה והרבה - כשראש ממשלה אומר שהמדינה יכולה להסתדר בלי חייל אויר, אבל לא בלי ממשלה - האזרחים כרגע מוכיחים הפוך -
מתפקדים בלי ממשלה, אבל סומכים על חיל האויר.
בול

וגם המהפיכה המשפטית וההפגנות בקפלן זה בטח אירועים מתוזמנים של חמאס, נכון? עדיף לחכות לתחקירים לפני ששולפים מהמותן כל מני תיאוריות

בחייך הוא בעצמו אישר לקטארים להזרים לעזה מאות מיליוני דולרים, זה פורסם בכל מקום. מה אתה חושב שהם עשו עם הכסף?
הייתי מאוד רוצה לדעת מה נאמר בשיחות האחרונות על העברת כסף לחמאס. נשמע שהקטארים לא רצו להגדיל את התשלום לחמאס, אבל התקבל רושם חזק שמישהו דחף מאוד להעביר עוד כסף. הייתי מאוד שמח אם במסגרת ועדת החקירה ייבדק מה הייתה עמדתה של ישראל בנושא.

נראה לי יש פה ויכוח סרק.
אין טענה שאין אחריות לממשלה (הכושלת בהיסטוריה) ולעומד בראשה, אך חלק מהמחדלים החמורים הם של הצבא שהיו קורים כמעט בכל ממשלה אלטרנטיבית - כל מי ששירת בצבא וראה איך דברים מתנהלים (לדוגמא גם עכשיו מילואמניקים שלא קיבלו ציוד), יודע שבלי ניעור גדול מאוד של המערכת כלום לא ישתנה. האם היה פוליטיקאי שהתריע על כך? חוץ מהאלוף במיל' בריק שכותב על החידלון של צבא היבשה, אף אחד לא העז להעביר ביקורת על צה"ל שלנו.

3 טילים נפלו ליד הבית שלי באשדוד
הרבה מאוד עשן
מר ביטחון בפעולה

נערך לאחרונה ב:
אבל האזרחים כאן הם בתחתית. מה שחשוב זה ההישרדות של המלך וכת הפאנטים שרוקדת סביבו ומשוכנעת שאם הוא הולך המדינה מתפרקת.
המלך הולך ,תהיה בטוח בזה . הניהול האסטרטגי ב15 שנה האחרונות הוא עליו.
אבל להאשים אותו בלבד זה קיצוני ושגוי כמו להאשים את כולם מלבדו. ברור שהיו כאן שגיאות נוראיות ברמה הטאקטית באוגדה .

תעשו לי טובה ותרדו מהשטויות האלה עכשיו של מי אשם ומי לא , זה לא מעניין .
יהיה זמן בועדת החקירה.

המלך הולך ,תהיה בטוח בזה . הניהול האסטרטגי ב15 שנה האחרונות הוא עליו.
אבל להאשים אותו בלבד זה קיצוני ושגוי כמו להאשים את כולם מלבדו. ברור שהיו כאן שגיאות נוראיות ברמה הטאקטית באוגדה .

תעשו לי טובה ותרדו מהשטויות האלה עכשיו של מי אשם ומי לא , זה לא מעניין .
יהיה זמן בועדת החקירה.

צודק. אני רק פורק זעם. חדר כושר סגור.

השמועות אומרות שגברת פסיכולוגית הילדים B.A M.A לא בארץ. זה נכון?

נושאים דומים

Back
למעלה