• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מכשירים יעילים ואיכותיים

היום חיבור המכונות כביסה הם רק למים קרים!
כי כל נושא חימום המים מתבצע במכונה עצמה.
אם תחבר את המכונה למים חמים, המים שיכנסו למכונה יהיו חמים מידי, גם בתוכניות "עדינות"
סתם ככה, כשעברתי דירה, המוביל שאל אם אני רוצה שהוא יחבר לי כבר את המכונת כביסה, אמרתי לו יאללה כן.
חיבר את זה למים החמים.
אחרי כביסה אחת אישתי אומרת לי מה זה?? הכביסה ממש חמה ! חחחח
מיד הבנתי מה קרה וחיברתי למקום הנכון.
אני כמובן לא ממליץ ולא יועץ

אבל שים פשוט ברז בכניסה ותזרים מים ב40 מעלות למכונה
שתרצה כביסה קרה תשנה את הברז ל30

לא ממש רואה את הבעיה
אבל כמובן כל אחד ומה שמתאים לו

water-uses-500x282.jpg

זה גראף שמיצג את הישארלי הממוצע בהתאם למחקר של הטכניון.
אז אם אני כורדי, מסתכל על הצבע הכחול.
צריכה יומית רגילה מהברז נמצאת מעט מעל הצריכה היומית של האסלה.
מצד שני, המקלחת מככבת במצעד עם צריכת מים הגדולה ביותר
ומצד שלישי כמות המים למכונת כביסה גבוהה ממדיח אבל מביישת את המקלחת.
אז תשאלו למה הבאתי את זה?
כי המיתוס של חיבור מכונת כביסה לצינור המים החמים חוסך מופרך ואין בזה הגיון כי מכונת הכביסה צורכת כחמישית מכמות המים למקלחת
ולכן מי שטען כאן שחוסך 100 ש"ח בחשמל שוגה. אם הוא חוסך על מכונת הכביסה 100 ש"ח זה אומר [בחישוב מפית] שהוא מוציא למעלה מ 500 רק על הבוילר אם אין דוד שמש.
בנוסף, רוב החברות מתריעות על חיבור לצינור מים חמים ואיבוד אחריות.
ומה אתם עושים עם כביסה עדינה ב 20 מעלות? מה? תלכו לווסת של צינור המים החמים לפני כל כביסה ותכוונו אותו?
עכשיו כביסה מלוכלכת [60-70 מעלות], עכשיו כביסה רגילה [40-60 מעלות], עכשיו כביסה עדינה [20 מעלות].
אז מה השגתם, כלום, אתם הופכים לעבדים של המכונה במקום שהמכונה תשרת אתכם.
והכי חשוב - יש סיכוי טוב מאוד שלא תקבלו שירות כי לא חיברתם בהתאם להוראות - למים הקרים.
בהמשך למה שקפה שחור אמר החיסכון הוא בחשמל ולא במים.

מכונת כביסה ממוצעת צורכת להפעלה ממוצעת 3-4 קוטש
מדיח בממוצע 2-3 קוטש
ודוד חשמלי 3 קוטש לשעה (נגיד שעה ביום בממוצע חורף וקיץ ביחד)
עלות קוטש היא בקירוב 50 אגורות

החימום מים במדיח ובמכונות כביסה הוא 80 אחוז מה צריכה בממוצע
אז במקום 6 קוטש יוצא לי 1.2 קוטש
ולדעתי בממוצע יותא לי לחמם רק חצי שעה ורק בחורף אץ הבוילר אז זה 0.75 ליום

כלומר אני מבזבז 2 קוטש ביום במקום 9 קוטש
חיסכון של 7 קוטש כלומר 3.5 שקל ליום
105 שקל לחודש :)

לעניין הנוחות
95 אחוז ממכונות הכביסה אצלנו זה 40 מעלות
לעיתים רחוקות משתמש הרתחה
וכביסה קרה יצא לי לעשות אולי פעמיים רק בשביל לנסות להוריד כתמים מיוחדים

בכל אופן בכל תוכנית יותר חמה אין צורך לשנות כי המכונה גם ככה תחמם
בתוכנית קרה תסגור או תשנה את הברז סהכ
לי זה לא מפריע

כמובן שלא ממליץ . לא לוקח אחריות וכל אחד יעשה מה שמתאים לו

לי זה חוסך גם כסף, גם פחות חשמל (טןב לזיהום אוויר), וגם יותר נוח הדוד הזמן משמעותית

אז לי זה רק פלוסים (-:

בכל מקרה רק לידיעה זה רכיב ממש פשוט
יש מד טמפ בתוך הדוד פשוט
בנקודה אסטרטגית (כנראה באמצע)
והוא יודע לפי גודל הדוד לחשב עבור כל טמפ כמה מים חמים יש
זה לא ממש תהליך בקרה מורכב
בדוד אכן יש בסך הכל מד טמפרטורה אבל הבקר יותר מחוכם מסתם מפסק נשלט אפליקציה. מפסק יודע להדליק את הדוד בזמן מסוים ואם יש מד טמפ בדוד אז יכול לעצור לפי טמפ מסוימת מבוקשת.
הבקר יודע להכין את הדוד לשעה מסוימת, שאז יהיו מים חמים בדוד בכמות הרצויה.
בהפעלה ראשונה (או אחרי ריסט) הבקר מפעיל את דוד החימום לזמן קצוב ומודד את עלית הטמפ בדוד. מכאן הוא גוזר את "קבוע" התחממות הדוד (משקף את איכות הבידוד, עוצמת גוף החימום וכדומה). בקבוע הוא משתמש כדי לחשב כמה זמן מראש יש להדליק את הדוד כדי להגיע לכמות (או טמפ בעצם) בכפוף למצב הקיים.
לא הבקרה הכי מתקדמת בעולם אבל מרחק שנות אור ממשחקי התזמון של מפסק חכם.

• אהבתי
Reactions: ITS
בדוד אכן יש בסך הכל מד טמפרטורה אבל הבקר יותר מחוכם מסתם מפסק נשלט אפליקציה. מפסק יודע להדליק את הדוד בזמן מסוים ואם יש מד טמפ בדוד אז יכול לעצור לפי טמפ מסוימת מבוקשת.
הבקר יודע להכין את הדוד לשעה מסוימת, שאז יהיו מים חמים בדוד בכמות הרצויה.
בהפעלה ראשונה (או אחרי ריסט) הבקר מפעיל את דוד החימום לזמן קצוב ומודד את עלית הטמפ בדוד. מכאן הוא גוזר את "קבוע" התחממות הדוד (משקף את איכות הבידוד, עוצמת גוף החימום וכדומה). בקבוע הוא משתמש כדי לחשב כמה זמן מראש יש להדליק את הדוד כדי להגיע לכמות (או טמפ בעצם) בכפוף למצב הקיים.
לא הבקרה הכי מתקדמת בעולם אבל מרחק שנות אור ממשחקי התזמון של מפסק חכם.
לא הבנת אותי אז
במערכת הזאת (לדוגמא אצלי כרומגן דיגיטל)
היאא מורכבת ממד טמפ נוסף שמכניסים לדוד ו הוא מקושר בחוט לקונסולה שנמצאת בבית ששם יש בקר מאוד פשוט שקורא את הטמפ ולפי כל מספר יודע כמה זמן לחמם וכמה זמן לפני הזמן המיועד

למרות שהם כותבים שזה חכם ולומד וכו
לדעתי זה תכנות מאוד פשוט
דוד 150 ליטר עומד בטמפ 56 תחמם 10 דק לכל מקלחת
בדוד 200 שוכב תחמם 12 דק וכו...

די בטוח שאפשר לבנות את זה בעצמך עם ארדואינו באיזה 100 שקל
אבל הנוחות.של הצג וכו היתה שווה לי את ה1000 שקל בזמנו

לפי כלל ה300 ה1000 שקל האלה לי שווים 30 אלף שקל בחיסכון

החימום מים במדיח ובמכונות כביסה הוא 80 אחוז מה צריכה בממוצע
אז במקום 6 קוטש יוצא לי 1.2 קוטש
ולדעתי בממוצע יותא לי לחמם רק חצי שעה ורק בחורף אץ הבוילר אז זה 0.75 ליום

כלומר אני מבזבז 2 קוטש ביום במקום 9 קוטש
חיסכון של 7 קוטש כלומר 3.5 שקל ליום
105 שקל לחודש :)
רעיון מעניין,בדקת את זה במציאות או שזה חישוב מפית?
בהקשר המכונת כביסה,רוב הכביסות שלי ב30 מעלות ולוקח אצלנו זמן למים החמים להגיע מהגג אז אני לא בטוח כמה מהם באמת יגיעו חמים כבר וכמה זה יחסוך.
המדיח עובד בטמפרטורה גבוה אבל עוד פעם הבעיה שהוא צורך מעט מאוד מים ואני חושב שלא יגיעו כמעט מים חמים בגלל אורך הצנרת מהגג למדיח.
אבל אולי אני ינסה גם ,יש לי ברז מים חמים בחדר כביסה\ליד המדיח והרבה זמן פנוי למשחקים כאלה;).

תודה על הרעיון\מידע

כמה מהם באמת יגיעו חמים
הם יוצאים הרבה יותר חמים, הם יגיעו כמעט אותו דבר, אין קור בחוץ
אבל אולי אני ינסה גם
אז לצורך הבדיקה כפי שאני רואה את זה
צריך מד זרם לבדוק מה הצריכת חשמל של המכונת כביסה לחמם "אמבט" ל 30 מעלות (אפשר גם לבדוק ל 60)
ואז לקחת את אותה הבדיקה אבל עם מים חמים מראש
נכון?

Top 4 של השנה האחרונה (לפי סדר):
1. אוזניות מסננות רעשים של Bose
2. מסך מחשב
3. קינדל
4. אוזניות אלחוטיות קטנות של xioami (עלו 120 ש"ח ומחזיקים כבר יותר משנה)

רעיון מעניין,בדקת את זה במציאות או שזה חישוב מפית?
בהקשר המכונת כביסה,רוב הכביסות שלי ב30 מעלות ולוקח אצלנו זמן למים החמים להגיע מהגג אז אני לא בטוח כמה מהם באמת יגיעו חמים כבר וכמה זה יחסוך.
המדיח עובד בטמפרטורה גבוה אבל עוד פעם הבעיה שהוא צורך מעט מאוד מים ואני חושב שלא יגיעו כמעט מים חמים בגלל אורך הצנרת מהגג למדיח.
אבל אולי אני ינסה גם ,יש לי ברז מים חמים בחדר כביסה\ליד המדיח והרבה זמן פנוי למשחקים כאלה;).

תודה על הרעיון\מידע
האמת די חישוב מפית
לא היה לי לפני משהוא אחר להשוואת אליו
אבל יחסית אנחנו 4 נפשות בבית והצריכת חשמל שלנו 400 שקל בחודש שזה די זול
אז אני מעריך שזה תורם

לגבי המים החמים הצינור אתה צודק
אני בזמנו מראש מקמתי את הדוד עצמו (לא הקולטים) מעל המקלחות והמכונת כביסה ככה שאורך צינור המים מהדוד הוא בערך 2 מטר
אבל זה היה בשביל לחסוך במים במקלחות בעיקר

אם נמשיך על החישוב מפית קוטר צינור המים הוא בערך 1 סמ
אז אפשר להגיד בקירוב שנפח המים בכל 1 מטר זה 0.08 ליטר
כלומר עבור 12 מטר צנרת מים חמים תבזבז 1 ליטר
בפועל זה יותר כי המים מתקררים בצינור ולוקח זמן לחמם את הצינור
אז הייתי מכפיל ב2
בכל מקרה כנראה שלבית פרטי זה זניח
אולי בדירה שצריך לרדת 4 קומות זה משמעותי יותר

כך או כך שהמכונת כביסה ולדעתי גם המדיח מתחילים זה לא ישר על מים חים
בהתחלה זה מים קרים כי בחישוב שלה לוקח לזה זמן לחימום המים גם ככה
שעושים נגיד הרתחה במכונת כביסה גם בהתחלה וגם בסוף זה מים קרים הרי אחרת יהיה לך כוויה שתפתח את הדלת

אם יש לך סמן וכוח לחישוב יותר מדיוק להסתכל על זה
כנל מדידות אימפריות (תמלא דלי במים עד שיגיעו החמים ותראה כמה ליטר התמלא)

לא הבנת אותי אז
במערכת הזאת (לדוגמא אצלי כרומגן דיגיטל)
היאא מורכבת ממד טמפ נוסף שמכניסים לדוד ו הוא מקושר בחוט לקונסולה שנמצאת בבית ששם יש בקר מאוד פשוט שקורא את הטמפ ולפי כל מספר יודע כמה זמן לחמם וכמה זמן לפני הזמן המיועד

למרות שהם כותבים שזה חכם ולומד וכו
לדעתי זה תכנות מאוד פשוט
דוד 150 ליטר עומד בטמפ 56 תחמם 10 דק לכל מקלחת
בדוד 200 שוכב תחמם 12 דק וכו...

די בטוח שאפשר לבנות את זה בעצמך עם ארדואינו באיזה 100 שקל
אבל הנוחות.של הצג וכו היתה שווה לי את ה1000 שקל בזמנו

לפי כלל ה300 ה1000 שקל האלה לי שווים 30 אלף שקל בחיסכון
ראשית, אני מכיר את המערכת ויש לי אחת כזו (בבית של אמא).
שנית, התקשורת בין מד הטמפרטורה שבדוד לבין הבקר היא על גבי מוליכי החשמל, בדומה לרכיבי רשת ביתית שניתן לרכוש (למשל כדי לספק רשת בתוך ממד שמתנגד לוויפי ללא צורך בקידוחים).
שלישית, אכן עם ארדואינו תוכל לבנות כזה אבל רק אם תתכנת בקרה מתאימה. אני עדיין טוען שיש שם יותר מבקרה פשוטה של זמן, משהו ברמה של בקר PID תעשייתי למשל, לא יותר.

אוזניות אחלוטיות TRONSMART SPUNKY BEATS, קניתי ב80 שקל לפני כמעט שנה, עובדות פרפקט עם איכות מטורפת וזמן עבודה מרשים ביותר

הם יוצאים הרבה יותר חמים, הם יגיעו כמעט אותו דבר, אין קור בחוץ
הכוונה לכמות המים הקרים בצינור+הצינור סופח חלק מהחום.
אצלי לוקח לא מעט זמן כשאני פותח את המים החמים להגיע לחום מלא והמדיח בחצי גודל לוקח מעט מאוד מים אז כנראה הם לא יגיעו מאוד חמים.
אז לצורך הבדיקה כפי שאני רואה את זה
צריך מד זרם לבדוק מה הצריכת חשמל של המכונת כביסה לחמם "אמבט" ל 30 מעלות (אפשר גם לבדוק ל 60)
ואז לקחת את אותה הבדיקה אבל עם מים חמים מראש
נכון?
נראה לי סתם סיבוך.
עדיף לחבר מד צריכה בפעולה רגילה ואז לחבר אח"כ בזמן השימוש בחמים ולראות מה ההבדל.

כלי כתיבה -
קניתי לפנ 3 שנים תריסר עפרונות ומחדד ב 5.90. עדיין נשארו 4 עפרונות.
משמשים אותי לרשימת קניות וכל דבר אחר וגם ליד המיטה + דף ניר לרשום כל דבר ורעיון שצץ לי לפני השינה...
אולד טיימר, פחות זמן מלפתוח את הלפטופ או את הסמארטפון ולרשום ב Notes.

1) +100 על קינדל
אני עם קינדל מאז שיצאה הגרסה הראשונה של המכשיר אי שם ב 2008 אם לא טועה. כיום עם דגם paperwhite (הדגם עם התאורה האחורית) מ2012, עובד פיקס אפס תקלות. אכן אפשר לקרוא בו שעות גם בשמש הישירה והמפלחת של ישראל וגם בחשכת הליל אם יש תאורה אחורית, והעיניים לא מתעייפות. מה גם שאפשר להתאים גודל פונט, מרווח בין שורות ועוד ועוד. בשנים בהם הסתובבתי בעולם, בפינות נידחות שבהם לשאול "WIFI?" זה כמו לשאול "UFO?" היה לי דגם עם חיבור 3G, היום מתחברת לוויפיי להורדת הספרים.
אני יכולה לכתוב פה על היתרונות שלו בלי סוף, למזלי חלק כבר צוינו ע"י אחרים :)
מאז הקינדל הפסקתי לרכוש ספרי נייר, עברתי לאקטרוני בלבד. בתור תולעת ספרים מדופלמת, החיסכון הוא עצום (הפער בין מחיר ספרי נייר לאלקטרוני בהתחלה היה מטורף, היום עדיין קיים אם כי הפער קטן משמעותית, כתלות בפופולריות הספר) לא רק כלכלית, אלא למשל חיסכון במקומות אחסון בבית... את מרבית הספרים אני רוכשת באמזון, גם מנויה ב unlimited שם שזו בעצם ספריית השאלה לכל דבר, שואלים ספר אחד מחזירים אחר במקומו.
החיסרון היחיד בעיניי כרגע - ספרות מקור ישראלית. יש אתר בשם e-vrit לרכישת ספרים אלקטרוניים בעברית, ויש לו אפליקציה ייעודית. בעבר ניתן היה לרכוש את הספרים בפורמט מותאם לקינדל, אבל הבנתי שאמזון איימו בתביעה אז הם הסירו את האפשרות... כמובן שאמזון לא הציעו תחליף אחר לרכישה חוקית של ספרות מקור ישראלית וזה מעצבן ממש. אם מישהו מצא פתרון לנושא אשמח לשמוע.

מעבר לזה, חיסרון של הקינדל אולי זה התמיכה בpdf - כן עובד, אבל כנראה שיותר נוח בטאבלט.
עוד נקודה, למיטב זכרוני הגירסה הכי זולה היא בלי אור מובנה - לקרוא בלילה אי אפשר.
ממליץ בחום, על קינדל בכלל ובפרט הגירסה המוארת (עוד 10$ בערך).

את כל מסמכי הPDF שלי אני קוראת בקינדל אחרי שאני ממירה לפורמט azw3 או mobi, עושה זאת כבר שנים ועובד לי חלק, אפשר להגדיר בתהליך ההמרה זיהוי תוכן עניינים, מספרי פרקים וכו' וגו' - אבל את זה אנשי התכנות ידעו להסביר טוב ממני
@שלמה 123
@ITS
לידיעתכם כי התעניינתם

2) שואב אבק ידני של graetz. אחת הקניות אם לא ה-, בחיי, ולגמרי במקרה. ראיתי אותו בבית של חברה והתלהבתי מכוח השאיבה, קלות הנשיאה וגודל - גרה בדירה קטנה ולא זקוקה למפלצת. המחיר המקורי היה סביב ה-500 שח אם לא טועה, אבל לא הצלחתי למצוא אותו במלאי באף מקום. ואז עלה לי רעיון, התקשרתי ליבואן brimag ומפה לשם אומרים לי "האמת לא נשארו כמעט בארץ, אבל יש אחד שהחזירו לנו בקופסה סגורה. אני יכול למכור לך ב100 שח, רוצה?".
הריצו קדימה 3 שנים אח"כ, משתמשת בו כל יום, עדיין עובד כמו חיה, אחת הרכישות הכי חסכוניות שלי.

נערך לאחרונה ב:
את כל מסמכי הPDF שלי אני קוראת בקינדל אחרי שאני ממירה לפורמט azw3 או mobi, עושה זאת כבר שנים ועובד לי חלק, אפשר להגדיר בתהליך ההמרה זיהוי תוכן עניינים, מספרי פרקים וכו' וגו' - אבל את זה אנשי התכנות ידעו להסביר טוב ממני
ניראה לי שאמזון חוסמת כל מיני פורמטים אחרים ואין חברה אחרת לספרים אלקטרונים שקוראת הכל?

שואב אבק של דייסון עם אביזרים (שנמכרים בנפרד)
אצלנו כבר שנה ועושה עבודה מצויינת.

איירובוט.

אופה לחם יד 2 - פחות משתי דק' להכניס מצרכים ויש לחם טרי, טעים ומזין.
בעבר הייתי רוכש שלושה כיכרות משני סוגים ומקפיא כדי למעט ללכת לסופר.
היום כשנגמר במקום ללכת לסופר פשוט מכין חדש.
בונוס: הריח בבית :)

4. אוזניות אלחוטיות קטנות של xioami (עלו 120 ש"ח ומחזיקים כבר יותר משנה)

אוזניות אחלוטיות TRONSMART SPUNKY BEATS, קניתי ב80 שקל לפני כמעט שנה, עובדות פרפקט עם איכות מטורפת וזמן עבודה מרשים ביותר
הדגמים שציינתם כוללים מיקרופון שמאפשר גם קיום שיחות טלפון/הקלטות קוליות?
אם כן,
האם הן מתאימות לספורט?
ז"א יחזיקו ויישארו במקומן בתוך האוזן בזמן פעילות גופנית כמו אופניים/חדר כושר?

כלי כתיבה -
קניתי לפנ 3 שנים תריסר עפרונות ומחדד ב 5.90. עדיין נשארו 4 עפרונות.
משמשים אותי לרשימת קניות וכל דבר אחר וגם ליד המיטה + דף ניר לרשום כל דבר ורעיון שצץ לי לפני השינה...
אולד טיימר, פחות זמן מלפתוח את הלפטופ או את הסמארטפון ולרשום ב Notes.
אהבתי.
גם אני קצת אולד סקול, ומזדהה עם רישום המחשבה/הערה המהיר (במקום לגשת למכשיר דיגיטלי), אבל יש לי בעיה אחר כך כשזה מצטבר כבר לכמות הערות מלל ודפים גדולה כי אין אפשרות לעשות "חיפוש" או "קופי-פייסט" ולהזיז אינפורמציה בקלות ממקום למקום.
אני סקרן לדעת איך אתה מתמודד איך אלו.

@SeaGull
תודה על הפירוט והתגובה המושקעת :)

אופה לחם יד 2 - פחות משתי דק' להכניס מצרכים ויש לחם טרי, טעים ומזין.
בעבר הייתי רוכש שלושה כיכרות משני סוגים ומקפיא כדי למעט ללכת לסופר.
היום כשנגמר במקום ללכת לסופר פשוט מכין חדש.
בונוס: הריח בבית
נשמע מדהים.
אני צרכן די גדול של לחמים מלאים וזה קורץ לי, אבל אני תמיד חושב על ההתעסקות שזה דורש ושאולי בסוף גם לא ממש ייצא טעים...
אשמח לאיזה תרשים זרימה כזה של התהליך שאתה עושה מההתחלה ועד הסוף כדי להגיע ללחם שאתה מבסוט ממנו וטיפים עם יש - אולי זה יוריד לי את המחסום הפסיכולוגי הזה.

אהבתי.
גם אני קצת אולד סקול, ומזדהה עם רישום המחשבה/הערה המהיר (במקום לגשת למכשיר דיגיטלי), אבל יש לי בעיה אחר כך כשזה מצטבר כבר לכמות הערות מלל ודפים גדולה כי אין אפשרות לעשות "חיפוש" או "קופי-פייסט" ולהזיז אינפורמציה בקלות ממקום למקום.
אני סקרן לדעת איך אתה מתמודד איך אלו.
מאוד פשוט,
פנקס קטן בכיס האחורי של המכנסיים, מוסיף הערה/תזכורת/רשימת קניות.
[רשימת קניות כתובה מאוד חשובה כי אם עוקבים אחריה אז לא זורקים כסף ספונטנית].
משימה הושלמה, תולש את הדף ומעיף לזבל. מה שלא הושלם - מעתיק לדף הבא.
אבל, דברים חשובים כמו טלפון שירותי גרירה, מספר הרכב שלי וכדומה - שומר ב notes בטלפון.

• אהבתי
Reactions: ITS
הקנייה הכי טובה שעשיתי בשנה האחרונה - מאדה.
כמו הזה שמכינים בו באנים במסעדות.
אפשר להכין בו באנים, ירקות, בשר, דג, אורז.
הכל יוצא מדהים + ללא טיפת שמן + הכי פשוט שיש.

וכל התענוג הזה עולה 80-120 שקל, אני ממליץ לכל מי שרק מוכן לשמוע.
(למי שלא מכיר, זה הסלסלת במבוק/עץ ששמים מעל סיר עם מים רותחים)

Back
למעלה