• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מכונת קפה

amidar

משתמש רגיל
דירוג
1,080
אז אני רוצה לפנק אותה כי (לדעתי, כמובן) מגיע לה, וגם כי זו פנטזיה שלה.
זה לפנק רק אותה, כי אני לא שותה קפה.

כן, אני יודע שזה לא סולידי, תחסכו ממני את ההטפות.

אם הגעתם עד כאן, ואתם שותים קפה, ויש לכם ניסיון כלשהו עם מכונות קפה, אשמח אם תחלקו אותו איתי.
היא שותה הפוך ואספרסו, בערך כוס אחת עד שתיים ביום.

הבנתי שיש מכונות עם קפסולות, ואז הקנייה הראשונה היא זולה (ביחס למכונות מסוגים אחרים), אבל לאורך זמן המחיר יקר יותר בגלל הקפסולות, אבל המגוון של הסוגים גדול והשימוש במכונה מאד פשוט, נקי ומהיר - אז כרגע זה מה שאני מכוון אליו.

אם יש מבצעים שאתם יודעים עליהם - שתפו.
אם יש מקומות שאתם יודעים שזול בהם כרגע - שתפו.
אם יש דברים שצריך להתעקש עליהם (קפסולות במעמד הקניה? מנוי לקפסולות? שירות? אחריות?) - שתפו.

אם שכחתי להתייחס למשהו - בבקשה האירו את עיניי.

תודות מראש :)

אני רק שאלה, איך רכישת מכונת קפה קשורה לפורום צרכנות פיננסית?

אני אישית נגד כל הטרנד של הקפסולות מכמה סיבות:
1) זה פחות טעים .
2) קפסולה דחוסה שמפיקים ממנה קפה היא פר הגדרה עם יותר חומרי טעם ריח מייצבים וכו׳ ולכן פחות איכתותי / בריאה
3) אתה מגביל את עצמך אך ורק לסוג אחד של נותן שירות. ואם תיהיה עם האישה באמריקה הנפלאה ושם תיהיה חנות בוטיק מהממת של פולי קפה סופר איכותיים בטעמים ... סתם בסה כל המכונה לא שווה אם אי אפשר להנות מהרבה סוגים
4) מדובר על מכונות יחסית קטנות ולכן יכולת ההקצפה שלהן של החלב נמוכה יותר ואיכותית פחות. מה שמכריח אותך לקנות מקציף חיצוני.

מכונה איכותית (יקרה!) כבדה ועם מוט מקציף יכולה להחזיק מעמד לנצח נצחים (עשר שנים לפחות והיא אפילו לא מתאמצת) לא יודעת כמה המכונות הקטנות והחמודות האלא של נסטלה איכותית ומחזיקות לטווח הארוך.

הדעה שלי בנושא :) קנה והצלח.

מנסיון, מכונת הקפה תעלה אבק אחרי שנה.
אין קפה טוב יותר מהמקור שזה קפה שחור אמיתי טחון לפי אופן ההכנה המועדף.
אבל עבור שלום בית, תפנק אותה.

לאחר התנסות של מספר גדול של כוסות אספרסו אני די מאוכזב ממכונת הקפסולות של נספרסו, ( לא אני קניתי את המכונה ולא את הקפפסולות ;))
אני מציע שתלך איתה לטעום ולהתנסות.

אני רק שאלה, איך רכישת מכונת קפה קשורה לפורום צרכנות פיננסית?
בדיוק שמתי לב שהעבירו את הדיון למינימליזם... ואני כבר חשבתי להעביר ל"אוף טופיק"...

בדיוק שמתי לב שהעבירו את הדיון למינימליזם... ואני כבר חשבתי להעביר ל"אוף טופיק"...
זה גבולי לכאן או לכאן, נראה לאן הדיון יקח אותנו ואעביר או לא..כנראה אוף טופיק מתאים יותר..

טוב לא מאוד סולידי אבל...
ממליצה על נספרסו, מהדגמים הישנים שמכונת ההקצפה ומכונת האספרסו מופרדים ולא נמכרים כיחידה אחת אנחנו עם דגם הפיקסי כבר 4 שנים ובן זוגי מאוד מרוצה (פינקתי אותו).
איך מורידים עלויות במועד הרכישה:
לקנות בראש השנה או פסח מקבלים 200 ש"ח לקפסולות בדרך כלל.
לקנות בסייל, לבדוק און ליין מי מוכר הכי בזול ולקנות שם, אף פעם לא מחנות נספרסו.

חשוב לדעת כשהמקציף מת אז הוא מת ואתם תוציאו כסף על חדש, טפו עדיין לא קרה לנו, אבל זו הנקודה הפגיעה של המכונות וזה ידוע.
וזהו.. תהנו (:

קשור רק לקפה-
יש פה עוד מישהו שהתאהב בקפה מוקה?

חשוב לדעת כשהמקציף מת אז הוא מת ואתם תוציאו כסף על חדש, טפו עדיין לא קרה לנו, אבל זו הנקודה הפגיעה של המכונות וזה ידוע.

אז דווקא בקטע הזה, באופן מפתיע, אין לנו בעיה - היות ואני שותה חלב מוקצף במשקה אחר שאני אוהב, יש לנו מקציף מקצועי שכנראה ישרוד עוד הרבה שנים :)

תודה על הטיפ, זה בהחלט סגר לי את הפינה!

לא סולידי, אבל חמותי קנתה במבצע של ילו את מכונת הקפה של לאבצה, עם קפסולות, וכל המשפחה מבסוטה עד השמיים.
הקפה איכותי והשימוש מאוד נוח. (בקפסולות הפשוטות אין חומרי טעם וריח, זה קפה טחון סגור בוואקום, לא ברורה לי הקביעה שהועלתה מקודם).
טוחנים את המכונה עד דק, וזאת אחרי שמכונה קודמת לשימוש עם קפה טחון העלתה אבק עקב חוסר נוחות השימוש.

אמנם אמרת שהיא שותה כל יום קפה אז אולי זה בכלל לא רלוונטי, עדיין אשמח להמליץ על אפשרות אחרת, זולה יותר, למקרה שמישהו לא מכיר: גם אני חשבתי לקנות מכונת קפה ואז אני ובן זוגי החלטנו ביומולדת של לפני שנתיים לנסות קודם לצרוך קפה באמצעות מקינטה ומקציף קטן (עלות של 300~ סה"כ), גם יותר זול , גם חוסך במקום, אמנם אנחנו משתמשים בה רק בסופ"שים ובארועים מיוחדים P: כי בעבודה יש מכונת קפה, אבל בינתיים זה יוצא ממש משתלם, אנחנו קונים קפה טחון בעלות של בערך 50 שקל וזה מחזיק לנו כחודשיים, זה טעים, וורסטילי כי אפשר לקנות כל פעם קפה בטעמים שונים, מבחינת ההכנה עצמה, כ5 דקות הכנה. מומלץ.

אני ממליץ על אמזון איטליה. זוג חברים הזמין משם את אחת המכונות האוטומטיות וחסכו מעל אלף שקל (בהשוואה לקניה בארץ). לא בטוח אם זה רלוונטי למכונות היותר פשוטות אבל שווה מבט.

קפה ממכונת קפה קלאסית עם מטחנה יוצא הרבה יותר טעים מקפסולות. הרבה יותר כיף להכין אותו גם: אפשר לשחק עם סוגי פולי הקפה, רמת הטחינה, כמות הקפה, כמות לחץ המים (פונקציה של כמה דחסת את הקפה ב-Portafilter) ועוד מלא פרמטרים. כל שינוי קטן במשתנים מפיק כוס שונה. החסרון הגדול פה הוא מחיר התחזוקה ומחיר ההתמכרות הפוטנציאלית לדבר הזה. צריך לנקות כל פעם, לזכור לנקות אבנית, להשתמש במים מסוננים, ואם כבר קנית מכונה, לא תקנה גם 7 שקיות קפה שונות, כוסות ומקינטה?

לעומת זאת, יש את מכונות הקפסולות. קטנות, אסטטיות, הקפה יוצא דיי מיץ קפה, פחות איכותי מטחינה במקום, אבל המגוון הרבה יותר גדול, יש "טעמים", המכונות יותר זולות והתחזוקה פחות או יותר לא קיימת. פעם בחודשיים להעביר מלח לימון ולנקות את הפלסטיקים. החסרון הוא הקפסולות עצמן - ~23 ש"ח ל-10, ועד שתמצא מה שאתה אוהב, אתה תזמין הרבה. זה נכון שיש טעימות, אבל לא תטעם 20 "סוגי" (טעמי) קפה בחצי שעה וממילא החוויה תלויה גם במתי אתה שותה אותו.

לי יש בבית Nespresso Inissia שקיבלתי במתנה (~500 ש"ח במבצע) והיא מצויינת כרהיט, ולאירוח. אנשים מתלהבים מהפעולה שלה והיא עושה ריח טוב כשמכינים קפה. במשרד יש לי מכונה עם מטחנה שעלתה בסביבות ה-3k ולוקח 10 דקות להכין קפה (שאגב זה אחלה...) ועוד 5 ניסיונות עד שמוצאים את האיזון הנכון כל פעם שמחליפים פולים. יותר טעים? בהחלט. שווה את הכסף? הבוס משלם. לבית לא הייתי מכניס אותה.
אני אגב שותה שחור ונס. זול, טעים ועם פי 2 כמות קפאין.

גם אני ממליצה בחום על מקניטה. גיליתי אותה כשגרתי באיטליה והיה לי יותר זול לקנות קפה טחון מלנסות להשיג קפה שחור.
חסכוני, לא מחייב, מהיר ונוח. אחלה של דבר.
אני קניתי אחת זולה (12 יורו) שעושה עבודה לא רעה, אבל אם אתה כבר בעניין של להשקיע רצוי להשיג סוג איכותי יותר, רצוי של Bialetti

אני מכור לקפה
יש לי את ה-U של נספרסו, המכונה הכי פשוטה שלהם לדעתי- מוציאה 3 אורכים של אספרסו ללא אופציה להקצפה
כיאה למכונת קפסולות, אינה דורשת תחזוקה יוצאת דופן, אולי רק ניקוי אבנית פעם בשנה
היא עלתה גרושים, הקפסולות לעומת זאת זה עסק די יקר
מאוד נהנה מהקלות שבתפעול והקפה טוב מאוד בעיני

נערך לאחרונה ב:
גם אני ממליצה בחום על מקניטה. גיליתי אותה כשגרתי באיטליה והיה לי יותר זול לקנות קפה טחון מלנסות להשיג קפה שחור.
חסכוני, לא מחייב, מהיר ונוח. אחלה של דבר.
אני קניתי אחת זולה (12 יורו) שעושה עבודה לא רעה, אבל אם אתה כבר בעניין של להשקיע רצוי להשיג סוג איכותי יותר, רצוי של Bialetti

מצטרף להמלצה על המקינטה, רק לא ברור לי למה מה האיכות שלה המקינטה תורמת - השתמשתי באחת זולה המון שנים... עד שהפסקתי לגמרי עם הקפה...

אז נכנעתי ללחץ החברתי/סביבתי ורכשתי מכונת קפה תואמת נספרסו.
עכשיו אני מחפש מקור לרכישת קפסולות תואמות בזול, ז"א פחות מ 80 אגורות לכוס [קפסולה].
אשמח לשמוע מכם היכן אתם רוכשים.

אז נכנעתי ללחץ החברתי/סביבתי ורכשתי מכונת קפה תואמת נספרסו.
עכשיו אני מחפש מקור לרכישת קפסולות תואמות בזול, ז"א פחות מ 80 אגורות לכוס [קפסולה].
אשמח לשמוע מכם היכן אתם רוכשים.
לא חושב שזאת בחירה טובה...

או שתיקח מכונה אוריגינל של נספרסו, בגלל הלחץ (600 שח) (מיקרוגל ומקציף פושטי זה יותר ממספיק לחלב), ותקנה קפסולות מקוריות. והתוצאה תהיה אספרסו/ ריסטרוטו טוב. זאת האופציה העדיפה לדעתי לחובב קפה, שלא שותה המון.
או שתקנה מקינטה (שים לב לטחינה). וקנה קפה טוב. לא תקבל אספרסו, אבל בשימוש נכון יוצא קפה טוב.
או שתקנה מטחנה טובה, ומכונה טובה, שנותנת לחץ רציני. ואז אתה יכול להשיג קפה מעולה, בשבריר העלות של נספרסו.

כל האפשרויות באמצע הן מעפנות. כל פתרון קפסולות הוא יקר, ומההיכרות שלי כל מה שלא נספרסו הוא נחות (אולי יש אחרות טובות, אני לא נתקלתי). מקינטה זה מה שזה. זול ובסדר גמור, אבל לא תקבל מיצוי של אספרסו. מכונה אמיתית- המכונה עצמה דיי יקרה, אבל הקפה הרבה יותר זול מקפסולות. עם מכונה אמיתית, וקפה שתטחן לבד, תוכל לקבל תוצאה מעולה, ויש לך הרבה יותר אפשרויות בחירה.

שים לב, כשאתה קונה קפה, או טוחן, למידת ואיכות הטחינה, יש השפעה מאוד גדולה על התוצאה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Mamaof מכונת קפה חצי אוטומטית - בדיקה ליד שניה אוף טופיק 12
א רכישת מכונת כביסה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
ת התלבטות בין 2 מכונת כביסה Bosch או Constructa ? צרכנות פיננסית 16
נ האם קונה יכול להתקין מכונת כביסה בעצמו או שצריך טכנאי מוסמך אוף טופיק 16
G מכונת כביסה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
hommie ניקוי מכונת נספרסו אוף טופיק 17
S קרח-מכונת קרח/מורה נבוכים צרכנות פיננסית 28
E גיבור ''מכונת הכסף'', מייקל ברי: הצלחתי לזהות את הבועה הבאה בשוק שוק ההון 48
M שאלה לגבי מכונת שטיפה אוף טופיק 0
א שעת מזגן, הפעלת מכונת כביסה וכו'- עלות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
א מיקרוגל+מכונת כביסה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Myrath מכונת גילוח לשיער צפוף ונוקשה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
C מכונת מסטיקים להשקעה :) שוק ההון 5
עומר המלצת סרט: "מכונת הכסף" (The Big Short) אוף טופיק 76
Plato קפסולות קפה לא של נספרסו פוסטים מאיכות נמוכה 24
ה עסק ראשון כישלון ראשון (או: להיות בעלים של רשת חנויות קפה בגיל 26 ולצאת מזה בחיים בשביל לספר על זה) יומני מסע אישיים 26
korma המלצה למטחנת קפה/תבלינים/קטניות אוף טופיק 14

נושאים דומים

Back
למעלה