• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מכונת קפה

ומכאן איש הישר בעיניו יעשה
ברור! אז אתה נהנה מקפה והוא טעים לך וזה מעולה. אני לא מצליחה להבין את ההיכנסות לפרטי פרטים של מכונות, לחץ, הבדלי טמפ' בין 90 ל-92, סוגי קפה וסוגי הכנה. ושתיית קפה זה תחביב? קטונתי מלהבין את הראש הזה.

לא תופס מעצמי מומחה גדול של קפה, אבל יש באמת הבדלים גדולים בטעם.
יש לא מעט מקומות באירופה שמכינים לך קפה ממין מכונה כזו שטוחנת את הקפה במקום והכל, אבל כנראה שלא ממצה מספיק טוב את הקפה הטחון והקפה שיוצא ממנה פשוט לא טעים.

אבל יש באמת הבדלים גדולים בטעם.
בטח! אפילו אני מרגישה בזה. אבל ראשית זה סובייקטיבי ושנית -למה לדעת את כל המסביב? טעים זה מספיק.
אנינות טעם היא תכונה נרכשת (בד"כ לא בקיבוצים ;))
חדר אוכל הוא בהחלט לא המקום לפתח אנינות טעם חחח...
רק שנראה לי שגם צדיק ובנימין גדלו על קציצות ושניצל. גם הבן שלי לדאבוני התחיל להתהדר בתואר פודי מאז הגיעו לעיר הגדולה ולמשכורת הייטקיסטית.

בטח! אפילו אני מרגישה בזה. אבל ראשית זה סובייקטיבי ושנית -למה לדעת את כל המסביב? טעים זה מספיק.

חדר אוכל הוא בהחלט לא המקום לפתח אנינות טעם חחח...
רק שנראה לי שגם צדיק ובנימין גדלו על קציצות ושניצל. גם הבן שלי לדאבוני התחיל להתהדר בתואר פודי מאז הגיעו לעיר הגדולה ולמשכורת הייטקיסטית.
לי אין מכונת קפה, ולא הרבה מושג בעניין, אבל התיאורים שלהם ממש עשו לי חשק...

למה לדעת את כל המסביב?
כדי לא לשלם ל"ממסד" כלשהו שיכין לך אותו
אז מסופקים כאן מידע לשימוש ביתי כדי לחסוך את התשלום על המקצועיות של הבריסטה והבוס (בעל הבית קפה)

טעים זה עניין של תוצאת הכנה לא של רכיבי המוצר
אפשר להרוס קפה טוב וקשה מאוד להציג קפה טוב אשר עשוי מקפה חרא או בשימוש לקוי

מה שתמיד מדהים אותי שהבריסטות ובעלי הבית קפה לא יודעים גרוש וחצי על טיפול במכונה ורכיביה

יש לי מכונה של נספרסו lattissima one
נוחה וקלה לשימוש. רכשתי מאתר שנתן 20% הנחה ו200 ש" לרכישות קפסולות.
אוהב מאד קפה וצורך אותו בכל מיני דרכים.

ברור! אז אתה נהנה מקפה והוא טעים לך וזה מעולה. אני לא מצליחה להבין את ההיכנסות לפרטי פרטים של מכונות, לחץ, הבדלי טמפ' בין 90 ל-92, סוגי קפה וסוגי הכנה. ושתיית קפה זה תחביב? קטונתי מלהבין את הראש הזה.
כשמחברים בין גברים לתחביבים -מקבלים מוצרי פרימיום.

אני זקנה, סוציאליסטית, שמאלנית וגודלתי על ברכי המושג תרבות שמשמעו זה אמנות הציור, הפיסול, השירה (משוררים, לא איל גולן) והספרות הגבוהה. קשה לי מאד עם הטענה שלו שאוכל זה תרבות, אף כי אני מסכימה עם זה במובן העממי יותר כתרבות שימושית (יחד עם אופנה, שתיה, בישום, יצירת כלים ובניית טכנולוגיות מסוימות).

אני זקנה, סוציאליסטית, שמאלנית וגודלתי על ברכי המושג תרבות שמשמעו זה אמנות הציור, הפיסול, השירה (משוררים, לא איל גולן) והספרות הגבוהה. קשה לי מאד עם הטענה שלו שאוכל זה תרבות, אף כי אני מסכימה עם זה במובן העממי יותר כתרבות שימושית (יחד עם אופנה, שתיה, בישום, יצירת כלים ובניית טכנולוגיות מסוימות).
אייל גולן זה רמה גבוהה לעומת מה שקורה היום במוזיקה הישראלית .
עדן בן זקן לדוגמא.

נחזור לקפה...
נספרסו ושאר ירקות בעיקר מפיקים מים בצבע (וכנראה עוד תוצרים של תעשיות הנדסת המזון כגון קורנפלור לקבלת ״קרמה״ של הקפה וכו׳).
לא טעים ולא קפה - רק דאווין.
לגופו של עניין אם לא מוכנים להשקיע כ 5000 וצפונה במכונה רצינית אז לשתות רק בבית קפה, ובית קפה רציני.
קפליקס, מאה, נחת וכו׳
ממש לא פרסומת, רק דעה (והמלצה) אישית. אחרי ששותים כמה פעמים קפה טוב אין דרך חזרה.

נחזור לקפה...
נספרסו ושאר ירקות בעיקר מפיקים מים בצבע (וכנראה עוד תוצרים של תעשיות הנדסת המזון כגון קורנפלור לקבלת ״קרמה״ של הקפה וכו׳).
לא טעים ולא קפה - רק דאווין.
לגופו של עניין אם לא מוכנים להשקיע כ 5000 וצפונה במכונה רצינית אז לשתות רק בבית קפה, ובית קפה רציני.
קפליקס, מאה, נחת וכו׳
ממש לא פרסומת, רק דעה (והמלצה) אישית. אחרי ששותים כמה פעמים קפה טוב אין דרך חזרה.
מסכים עם כל מילה
וכמאמר הפתגם
״ההבדל בין גברים וילדים זה המחיר של הצעצועים״
ומי שיטעם קפה טוב לא יבין אחרי זה
איך הוא שתה תמצית צבע קודם..

אוכל זה תרבות
אוכל צרפתי זה לא תרבות? מרוקאי? עיראקי? פיני?

אצל סוציאליסטים לא מתייחסים לאוכל כתרבות, בגלל שאין אוכל. :>

אני מסכים שזה סוג שונה של תרבות, יותר קרוב לאומנות (craft). אין ספק שזה שונה מספרות וקולנוע. אבל גם באוכל יש המון יצירתיות וטכניקה.

לא בטוח עד כמה קפה נכנס לשם אולי אצל האיטלקים... קפה נראה לי יותר תחביב, ואוּמְנוּת. וכמובן צעצוע.

אגב, זה פרי בגדול, או גלעין של פרי. כמו שיש 200,000 סוגי עגבניות...

אני מסכים שזה סוג שונה של תרבות, יותר קרוב לאומנות (craft)
כן, אומנות שימושית.
אצל סוציאליסטים לא מתייחסים לאוכל כתרבות, בגלל שאין אוכל.
אני לא מברה"מ, להזכירך. בקיבוץ אכלו טוב מאד אפילו בתקופת הצנע אבל מה לעשות שהחלוצות היו ממזרח אירופה והכירו רק מלח, פלפל וסוכר?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Mamaof מכונת קפה חצי אוטומטית - בדיקה ליד שניה אוף טופיק 12
א רכישת מכונת כביסה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
ת התלבטות בין 2 מכונת כביסה Bosch או Constructa ? צרכנות פיננסית 16
נ האם קונה יכול להתקין מכונת כביסה בעצמו או שצריך טכנאי מוסמך אוף טופיק 16
G מכונת כביסה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
hommie ניקוי מכונת נספרסו אוף טופיק 17
S קרח-מכונת קרח/מורה נבוכים צרכנות פיננסית 28
E גיבור ''מכונת הכסף'', מייקל ברי: הצלחתי לזהות את הבועה הבאה בשוק שוק ההון 48
M שאלה לגבי מכונת שטיפה אוף טופיק 0
א שעת מזגן, הפעלת מכונת כביסה וכו'- עלות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
א מיקרוגל+מכונת כביסה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Myrath מכונת גילוח לשיער צפוף ונוקשה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
C מכונת מסטיקים להשקעה :) שוק ההון 5
עומר המלצת סרט: "מכונת הכסף" (The Big Short) אוף טופיק 76
Plato קפסולות קפה לא של נספרסו פוסטים מאיכות נמוכה 24
ה עסק ראשון כישלון ראשון (או: להיות בעלים של רשת חנויות קפה בגיל 26 ולצאת מזה בחיים בשביל לספר על זה) יומני מסע אישיים 26
korma המלצה למטחנת קפה/תבלינים/קטניות אוף טופיק 14

נושאים דומים

Back
למעלה