• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יזם זקוק לייעוץ

lmnop

משתמש רשום
דירוג
2
היי,

אני יזם בן 29, נשוי ללא ילדים כרגע, שותף בחברה שעברה אירוע נזילות חלקי שהכניס לכיסי 1.1 מליון ש"ח נטו. אין לי שום נכס על שמי נכון להיום. אני מרוויח משכורת יפה מהחברה שלי, אך מבזבז די הרבה. אני חוסף בערך 5,000 ש"ח בחודש.
בקשר לעסק - הוא ברמת סיכון מאוד גבוהה, ועל אף שאני אופטימי שיגיעו עוד תקבולים יפים, קשה לדעת מתי ואיך ואם בכלל. אם הייתי צריך להמר, ובהתאם לתחזיות שלנו, הייתי אומר שעד סוף 2020 אכניס עוד 400 אלף ש"ח נטו מעבר למשכורות. אבל לגמרי יש אפשרות שלא אכניס עוד שקל מלבד משכורות. זה מהעולמות האלו שאפל יכולה להחליט שמהיום אסור לעשות משהו ספציפי וכל המודל מתרסק (בדרך כלל קמים מזה בסופו של דבר אבל זה יכול להרוס את כל התחזיות של השנה).

אני מעולה בתחום העיסוק שלי, אבל קשה לומר שאני יודע משהו על השקעות. כראייה, כל הכסף כרגע נמצא בעו"ש (כבר כמה חודשים יפים). אני מניח שתוך שנה וחצי בערך ארצה לרכוש דירה, רק כי זה מה שכולם עושים. לא מעניין אותי להיות חכם ויעיל עד הסוף מבחינת ההשקעות, אני מרגיש כרגע שכל שנייה שאני משקיע בעסק מייצרת לי הרבה יותר מאשר אם אני אנהל את התיק של עצמי או משהו כזה. מצד שני, ברור לי שזה פשע שהכסף יושב בעו"ש. הייתי שמח לשמוע מה אתם הייתם עושים במקומי. אין לי בעייה לקחת סיכונים סבירים, כלומר אם אפסיד בסופו של דבר 10 אחוז אתבאס מאוד אבל אוכל לחיות עם זה.

עצה מעולה יכולה אפילו להיות - אתה צריך לדבר עם איש מקצוע X. אני אפילו לא יודע מי יכול לעזור לי כרגע. יועץ השקעות? יועץ משכנתא?

תודה,

נערך לאחרונה ב:
אני מרגיש כרגע שכל שנייה שאני משקיע בעסק מייצרת לי הרבה יותר מאשר אם אני אנהל את התיק של עצמי או משהו כזה
ראייה טובה ונכונה.
אני מניח שתוך שנה וחצי בערך ארצה לרכוש דירה.
א.
תחפש בגוגל "חניה" או "חנייה" בצירוף hasolidit.com
ב. אחת האפשרויות שעלתה פה בפורום היא פקדון בבנק ירושלים שיכול להציע לך תשואה נמוכה ללא סיכון לטווח קצר.

רק כי זה מה שכולם עושים
ואם כולם יקפצו מהגג, גם אתה תקפוץ?
(כמה זקן מצידי...)

מה רע בדירה?
אם כולם עושים משהו אולי זה דווקא כן דבר טוב?

פשוט הסיבה "כי כולם" לא טובה בעיני.
צודק, תתעלם ממה שכולם עושים, תעשה מה שטוב לך.
רע לך דירה? אני אישית שזה לא רק שלא רע לרוב האנשים, זה מעולה.

. לא מעניין אותי להיות חכם ויעיל עד הסוף מבחינת ההשקעות, אני מרגיש כרגע שכל שנייה שאני משקיע בעסק מייצרת לי הרבה יותר מאשר אם אני אנהל את התיק של עצמי או משהו כזה.
צודק

מצד שני, ברור לי שזה פשע שהכסף יושב בעו"ש
פשע? שמע, זה חבל, אבל אל תילחץ מזה

הייתי שמח לשמוע מה אתם הייתם עושים במקומי.
הולכים למתכנן פיננסי. בסכומים שלך אתה יכול להגיע לאנשים מקצועיים באמת.
עצה מעולה יכולה אפילו להיות - אתה צריך לדבר עם איש מקצוע X.
יש לי שם בראש, אם מעניין אותך שלח הודעה. אבל בגדול, יועץ פיננסי או יועץ השקעות כלשהו שאתה משלם לו, ולא חברות הביטוח שגורמות לו לדחוף לך מוצרים. שלם לו עבור הזמן הזה, העצות שתקבל עשויות להיות שוות הרבה כסף.

כלומר אם אפסיד בסופו של דבר 10 אחוז אתבאס מאוד אבל אוכל לחיות עם זה.
תתרחק ממניות. לא בשבילך.

דירה נשמע לי כמו אחלה דבר בהתחשב בסיבולת הסיכון האפסית שלך, הידע הפיננסי הלא גבוה שלך והמוטיבציה הנמוכה שלך להתמקצע. כל אלה לא דברים רעים בהכרח כשלעצמם, גם אם הם ההפך ממה שאני שואף לו ;)
כאמור, אתה מרוויח יותר מהעסק מאשר להתעסק באיזו קרן לוקחת חצי אחוז פחות דמי ניהול. תתרכז בזה.

יש לי שם בראש, אם מעניין אותך שלח הודעה. אבל בגדול, יועץ פיננסי או יועץ השקעות כלשהו שאתה משלם לו, ולא חברות הביטוח שגורמות לו לדחוף לך מוצרים. שלם לו עבור הזמן הזה, העצות שתקבל עשויות להיות שוות הרבה כסף.

אשמח אם תוכל לשלוח לי המלצה על אדם רציני.

תודה לכולם על התשובות.

מה רע בדירה?
אם כולם עושים משהו אולי זה דווקא כן דבר טוב?
מה עם המיתוס שאם תשכור דירה ותשקיע את הכסף בשוק ההון אחרי עשרים, שלושים שנה תוכל לרכוש שתי דירות בזמן שאתה גומר לשלם את המשכנתא על הדירה האחת שהיית קונה?

מודע לקושי להחליף דירות, שיפוץ והתאמה לצרכים אבל יש דירות שזה אפשרי

לרוב האנשים זה המיתוס
בדיוק. הדיעה הרווחת היא שאחרי עשרים, שלושים שנה עם משכנתא אתה נשאר עם דירה ביד בעוד מי ששוכר נשאר עם כלום ביד (כי לא משקיע/לא יודע להשקיע/לא מודע לאפשרויות ההשקעה)

דווקא מכיוון ששוק השכירות בארץ לא משוכלל כמו בארה"ב ולרוב אתה נאלץ להתמודד עם כל מיני בעלי דירות הזוים (בעיקר בת"א) ולא עם חברות ניהול מקצועיות אז דווקא רכישת דירה בארץ זו החלטה מעולה, גם אם לא מאה אחוז אופטימלית מבחינה כלכלית. בסופו של דבר, יש אנשים שלא רוצים לסחוט כל אחוז תשואה אפשרי והם מוכנים להחליף את אותה תשואה פוטנציאלית בנוחות גבוהה יותר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A השקעת במתחם האלפיים/אלף דרך יזם נדל"ן 5
N יזם צעיר המעוניין להקים עסק אוף טופיק 35
hommie התייעצות לגבי שמאות לפני תביעת יזם נדל"ן 2
T הערת אזהרה לטובת יזם בתמ״א שבקשתו להיתר סורבה נדל"ן 0
צ'רצ'יל יזם בתחילת הדרך- שילוב של סולידי עם יצר של לקיחת סיכונים יומני מסע אישיים 25
E יומנו של יזם יומני מסע אישיים 11
A יזם נדל"ן דרישות התפתחות אישית 3
י תמא 38/1 - יש פה יזם שעושה/עשה פרויקט כזה? נדל"ן 4
ח זקוק לעצה צרכנית אוף טופיק 16
זריקת תבונה בנק אבא - זקוק לעזרה לפתח אפליקציה פשוטה אוף טופיק 16
A זקוק לעזרה לאחר ישיבה עם סוכן פנסיוני צרכנות פיננסית 17
T משקיע מתחיל, זקוק ל2 הבהרות שוק ההון 10
D אוף... כמה שאני זקוק לעזרה! יומני מסע אישיים 6
A מעבר לנאסדק - זקוק לעזרה והכוונה שוק ההון 2
A עזרה בהבנת עמלות-משקיע ראשוני ללא רקע זקוק לייעוץ שוק ההון 71
O.G זקוק לעזרה בבחירת כלי ההשקעה ב-IRA שוק ההון 5
SpidiMan זקוק לעצה מהמומחים - במה להשקיע בארץ? שוק ההון 29
לא חשוב שמות זקוק להסבר ורקע בנושא מסלולי ברירות מחדל לפנסיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 124
לא חשוב שמות זקוק להדרכה מפיקוד העורף כיצד לנהל תיק השקעות בזמן משבר ניחוח 2008 אוף טופיק 3
omertal זקוק לעזרה חישובית שוק ההון 4
Y זקוק לעזרה בנושא קרן פנסיה צרכנות פיננסית 6
לא חשוב שמות זקוק לפונקציה כלשהי באקסל לשם חסכנות. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
A זקוק להמלצה ליועץ פנסיוני צרכנות פיננסית 3
פישי התנאים בבנק שאני עובד איתו זקוק להבהרה שוק ההון 6
nimrodko זקוק לדחיפת עידוד צרכנות פיננסית 22
waskindalost זקוק לעזרה בהחזר מס צרכנות פיננסית 4
B אני זקוק לעזרתכם בפקודה/פונקציה ב-EXCEL!!! אוף טופיק 6
D קורס מומלץ לייעוץ משכנתאות והשקעות נדל"ן שוק ההון 0
ריש-לקיש שכר מקובל לייעוץ אסטרטגי - משרה התחלתית פוסטים מאיכות נמוכה 15
ה מערכת בינה מלאכותית שסורקת את המסלקה הפנסיונית שלי ונותנת המלצות אובייקטיביות כתחליף לייעוץ פנסיוני? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
N היי אשמח לייעוץ בנושא השקעות בIB. שוק ההון 53
א המלצה לייעוץ פנסיוני אוביקטיבי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
סנופקין אשמח לייעוץ על משיכת כספי פיצויים צרכנות פיננסית 38
V יועץ פנסיוני מומלץ ? עלות לייעוץ ? צרכנות פיננסית 24

נושאים דומים

Back
למעלה