• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם הקריסה הגדולה הגיעה

מצב
הנושא נעול.
מדד= כל דבר שאפשר למדוד, אפשר ליצור מדד על כל החברות שמחילות באות A, כל עוד המדד כולל יותר מחברה אחת אפשר ליצור עליו מדד.
נכון, אז לא ברור איך מהאמירה של רונן הגעת למסקנה ש-
בהנחה שברור לך שבשנים הקרובות הנאסד"ק ימשיך להוביל את התשואות על פני שאר המדדים והעולם, אז בהחלט

השקעה פסיבית במדד לא בהכרח אומרת שמשקיעים פסיבית בנאסדק.
יש הרבה תיקים שונים שמורכבים בדרכים שונות ומיועדים להשקעה פסיבית במדדים.

בכל מקרה הטענה של רונן הייתה שעדיף מדד אמריקאי שהוכיח את עצמו עשרות שנים על פני קרן ישראלית מנוהלת שההצלחה שלה מוטלת בספק (אפילו בתקופה הקצרה שבה היא נחשבת מוצלחת)

בכל מקרה הטענה של רונן הייתה שעדיף מדד אמריקאי שהוכיח את עצמו עשרות שנים על פני קרן ישראלית מנוהלת שההצלחה שלה מוטלת בספק (אפילו בתקופה הקצרה שבה היא נחשבת מוצלחת)
טיעון בעייתי מאוד, מובנית כאן ההנחה שלעולם מדד אמריקאי יהיה עדיף על כל מדד עולמי אחר כולל אלו הישראלים

בהנחה שברור לך שבשנים הקרובות הנאסד"ק ימשיך להוביל את התשואות על פני שאר המדדים והעולם, אז בהחלט
למה צריך את ההנחה הזו? אם מוסדי ישראלי לא יכול לנצח את הסנופי כטענתך, לא צריך שום הנחה על ביצועי הסנופי. הוא עדיף בהגדרה.

טיעון בעייתי מאוד, מובנית כאן ההנחה שלעולם מדד אמריקאי יהיה עדיף על כל מדד עולמי אחר כולל אלו הישראלים
זהו כמובן לא טיעון שאפשר לטעון בוודאות מוחלטת.
הרי מחר יכול להיות שפתאום ישראל תהפוך להיות מעצמת העל שהשוק שלה שווה 55% מהשוק העולמי.

אבל בסבירות גבוהה מאוד זה לא יקרה.
בסבירות גבוהה מאוד מדד אמריקאי יהיה עדיף על קרן מנוהלת ישראלית (כשהטיעון המרכזי הוא כנגד העובדה שהיא מנוהלת, לאו דווקא נגד זה שהיא ישראלית).

למה צריך את ההנחה הזו? אם מוסדי ישראלי לא יכול לנצח את הסנופי כטענתך, לא צריך שום הנחה על ביצועי הסנופי. הוא עדיף בהגדרה.
שכחתי לרגע שגונן בעצמו אמר שמוסדי ישראלי לא יכול לנצח את הסנופי...
אוי הבושה.

אין לי בעיה עם זה, מוסדי ישראלי שמושקע גם רק בפוטסי או בקאק לא יוכל גם להכות אותו.
אבל קרנות ההשתלמות והפנסיות לא מוגבלות רק לסנופי ולא רק לפוטסי או לכל מדד אחר, ומכאן באה ההשוואה בין בתי ההשקעות השונים שמושקעים בשלל מדדים שונים וסקטורים שונים ברחבי העולם כולל בחירת מניות פרטנית, וכאן בולט היתרון של אלטשולר.

אני חוזר ואומר, כל הניסיון להשוות את אלטשולר וקרנות הפנסיה וההשתלמות לסנופי הוא מגוחך, כי קרנות הפנסיה וההשתלמות לא מושקעות רק במדדים אמריקאים, מה לעשות, וגם לא לעולם חוסן, אף אחד לא מבטיח שתמיד השוק האמריקאי יניב תשואות עודפות, אני זוכר שנים שהשווקים המתפתחים עשו הרבה יותר טוב. העבר לא מבטיח את העתיד, וגודל הכלכלה לא רלוונטי לתשואה בשוק ההון, השווקים בארה"ב מתמחרים מצויין את זה שהם במיקום תחרותי ומוביל

זהו כמובן לא טיעון שאפשר לטעון בוודאות מוחלטת.
הרי מחר יכול להיות שפתאום ישראל תהפוך להיות מעצמת העל שהשוק שלה שווה 55% מהשוק העולמי.
לא הבנתי, שווי השוק של המניה/מדד משליך במשהו על התשואה ועליית הערך בשנים הבאות?

עכשיו אני מבין כמה מבלבל זה דיון בתוך דיון...
הדיון האחרון נראה מעניין למרות שאני לא רואה את הקשר לדיון המקורי
ואני לא מצליח למצוא את תחילת הדיון הזה ומי טוען מה :'(

סתם רציתי לפרוק..

אז מה אמרנו? מה הייתה הירידה המקסימלית?

15-20%?

עוד קריאה מעניינת של Hussman לגבי מצב השוק היום:
אם אתה אוהב את הכתבות של Hussman, אני חושב שתאהב גם את זה - מחקר שפרסם הבחור (האנונימי, תחת הכינוי Jesse Livermore) שכותב את הבלוג philosophicaleconomics המעולה. המחקר, תקציר מנהלים, ואפשר לשמוע את זה בגרסת אודיו בקצרה בראיון שהוא עשה בפודקסט, איפהשהו מהדקה ה-30 (אישית, כל השיחה הייתה לי מעניינת).

מאוד בקצרה - הוא חקר איך לאורך ההיסטוריה בארה"ב שילוב של תקופות אינפלציה וכללי הדיווח מבחינה חשבונאית גרמו ל-overstatement של earnings ובהתאם למכפילים נמוכים (ביחס למה ש"אמור" להיות). בהתאם, בתקופות הללו מדדי תמחור מבוססי יחס pe או pb היו נמוכים מבחינה מלאכותית. הוא פיתח שיטה משלו לתקנן את הנתונים הללו, ולחשב מדד תמחור משלו.

ולעניין השרשור - המדד המתוקנן הזה הוא בעל קורלציה לתשואות ארוכות טווח (10 שנים) משמעותית טובה יותר משאר המידות המוכרות (כגון cape ושות), והוא כותב גם את התחזיות התשואה העתידיות ארוכות הטווח של ה-SP500 שנגזרות מזה (4% או 6% נומינלי ל-10 שנים, תחת כמה הנחות שונות שהוא מציג שם).

@Yevgeny עברתי ברפרוף על המחקר המלא שלו כשהוא יצא, זה היה יותר מדי לספוג. אקרא את התקציר. מכיר את האתר והוא באמת אחד המעמיקים.

גם ריי דליו אומר את זה כבר שנה שנתיים...
סנופי נמצא רק קצת מעל השיא שלו לפני שנה וחצי, ובנתיים ראינו נפילה של 20%. מה בדיוק זה מוכיח?
תסתכל על הנתונים היום. ובפרט לטענות הספציפיות שמועלות במאמר.

סנופי נמצא רק קצת מעל השיא שלו לפני שנה וחצי, ובנתיים ראינו נפילה של 20%. מה בדיוק זה מוכיח?
לא הבנתי... באיזה הקשר אתה אומר את זה ?

לא הבנתי... באיזה הקשר אתה אומר את זה ?
זרקת שריי דליו אומר את זה כבר שנה שנתיים, כאילו זה מוכיח משהו, בפרט שהתחזית היתה שגויה, אבל אם אתה מסתכל לפני שנה וחצי, מדד המניות נמצא כמעט באותו המקום (השוק לא ברח) וגם חווה נפילה של 20% בטווח זמן הזה.

זרקת שריי דליו אומר את זה כבר שנה שנתיים, כאילו זה מוכיח משהו, בפרט שהתחזית היתה שגויה, אבל אם אתה מסתכל לפני שנה וחצי, מדד המניות נמצא כמעט באותו המקום (השוק לא ברח) וגם חווה נפילה של 20% בטווח זמן הזה.
סה"כ הוא מנהל את הקרן ה"גדולה בעולם" ? ודיי נעים לשמוע אותו ... לא שאני תופס ממנו יתר על המידה.
מדוע התחזית שלו שגויה, הוא כל הזמן משווה את הזמן הנוכחי לתקופת של טרום מלחמת העולם השנייה, הוא לא חוזה זמן מדויק, סתם אומר תצאו מהשוק או "תתכונן למנוע"...

סה"כ הוא מנהל את הקרן ה"גדולה בעולם" ? ודיי נעים לשמוע אותו ... לא שאני תופס ממנו יתר על המידה.
מדוע התחזית שלו שגויה, הוא כל הזמן משווה את הזמן הנוכחי לתקופת של טרום מלחמת העולם השנייה, הוא לא חוזה זמן מדויק, סתם אומר תצאו מהשוק או "תתכונן למנוע"...
אז כנראה שלא הבנתי נכון את הכוונה שלך כשציינת אותו. אני מאמין שעכשיו זה זמן מצויין לצאת (או להתכונן בהתאם, כל אחד והתוכנית שלו).

מצב
הנושא נעול.

נושאים דומים

Back
למעלה