• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם הקריסה הגדולה הגיעה

מצב
הנושא נעול.
דעתי האישית - אנחנו בשיא (לשנים הקרובות).
:) בשביל הספורט:
ב-10.10.18 בתחילת השרשור ביום של הציטוט:
סנופי היה ב 2700~ והיום הוא באיזור ה-3000~ [כן, הייתה נסיגה משמעותית בדרך].
אני מסכים איתך שזה מרגיש "שונה" אבל יש מצב שכמונו יש אנשים שמרגישים ככה כמה שנים.

עד שאיזה בנק לא יקרוס [מי אמר דויטשה] או שמנייה לא תיעלם, יש מצב שזה ימשיך ככה עד חוב 40 טריליון דולר...

אם אתה אוהב את הכתבות של Hussman, אני חושב שתאהב גם את זה - מחקר שפרסם הבחור (האנונימי, תחת הכינוי Jesse Livermore) שכותב את הבלוג philosophicaleconomics המעולה. המחקר, תקציר מנהלים, ואפשר לשמוע את זה בגרסת אודיו בקצרה בראיון שהוא עשה בפודקסט, איפהשהו מהדקה ה-30 (אישית, כל השיחה הייתה לי מעניינת).
קראתי את התקציר מנהלים, זה הרבה יותר קליל מהמחקר המלא. בכלל, הבחור סופר מרשים עם העבודה החדשנית והמעמיקה שהוא עושה. באמת יוצא דופן.
לגבי המסקנה שלו - מבין כל ההערכות יוקר\תשואה הרציניות שראיתי, זאת הכי אופטימית עם 4% תשואה נומינלית ל-10 שנים לפני חודש, ולפי הגרף זה היה גם 2% ב-2018, אם כי קצת קשה לראות במדוייק. אני מחשיב את זה כחסם עליון, כאשר רוב השערוכים עדיין מדברים על סביב 0%.
גם 2-4% זה far cry מהממוצע ההיסטורי של 8-9% נומינלי.

נערך לאחרונה ב:
ב-10.10.18 בתחילת השרשור ביום של הציטוט:
סנופי היה ב 2700~ והיום הוא באיזור ה-3000~ [כן, הייתה נסיגה משמעותית בדרך].
בספטמבר 2018 הוא היה 2930~.
כשרשמתי שלדעתי אנחנו בשיא הכוונה הייתה לערך המכסימלי האחרון (2930) לא לערך שבו ההודעה נכתבה.
היום אנחנו ב-3000~, זה מרחק יריקה מהשיא הנ״ל.

עד שאיזה בנק לא יקרוס [מי אמר דויטשה] או שמנייה לא תיעלם, יש מצב שזה ימשיך ככה עד חוב 40 טריליון דולר...
אין לי שום ספק שזה יכול עוד להמשיך, אין לי שום הימורי אופציות בעניין, אלא רק התאמה של הקצאה ברמת מאקרו. אבל זה לא יימשך לנצח, סימני המיתון רק הולכים ומתחזקים.

אין לי שום ספק שזה יכול עוד להמשיך, אין לי שום הימורי אופציות בעניין, אלא רק התאמה של הקצאה ברמת מאקרו. אבל זה לא יימשך לנצח, סימני המיתון רק הולכים ומתחזקים.
האם לדעתך זה לא זמן טוב להכנס עם סכום גדול? (לא ייעוץ כמובן D:)

לא הבנתי.
אתה מפקפק בכך שטראמפ/שר האוצר שלו/נגיד הפד ("הם") יכולים לתחזק באופן מלאכותי את העליות האלה למטרות הפוליטיות של טראמפ ?

כל שני וחמישי טראמפ מצייץ על השיאים של ה-S&P500. זה לא משחק בשבילו ואני מאמין שכדי להיבחר שנית הוא יעשה הכל.
אם צריך הוא יורה שוב להוריד שוב את הריבית ל-0 ויכריז על QE נוסף.
עכשיו הוא בכלל מצייץ נגד הביטקוין כדי להרוג את אופציית הגידור של הציבור וזה הצליח לו.
הביטקוין ירד חזק אחרי הציוצים שלו.

לא הבנתי.
אתה מפקפק בכך שטראמפ/שר האוצר שלו/נגיד הפד ("הם") יכולים לתחזק באופן מלאכותי את העליות האלה למטרות הפוליטיות של טראמפ ?

כל שני וחמישי טראמפ מצייץ על השיאים של ה-S&P500. זה לא משחק בשבילו ואני מאמין שכדי להיבחר שנית הוא יעשה הכל.
עכשיו הוא בכלל מצייץ נגד הביטקוין כדי להרוג את אופציית הגידור של הציבור וזה הצליח לו.
הביטקוין ירד חזק אחרי הציוצים שלו.
היא הנותנת לא?
אם הביטקוין ירד, אז כנראה שה"ציבור" לא מפנים שזה גידור וחושב ששיא נוסף בסנופי לפניו.
אנשים שמים את הכסף שלהם איפה שהפה שלהם.

כל עשור, עשור וחצי זה חוזר על עצמו. וכל פעם דור חדש לומד את זה על בשרו.

הוא לא יכול להורות על שום דבר כזה. הוא אפילו לא יכול לפטר את פאול. (זה לא אומר שאין לו דרכים להפעיל לחץ בכל זאת).
האם לדעתך זה לא זמן טוב להכנס עם סכום גדול? (לא ייעוץ כמובן D:)
אני סתם בוט שמחולל טקסט אקראי באינטרנט. ביפ בופ.

לגבי המסקנה שלו - מבין כל ההערכות יוקר\תשואה הרציניות שראיתי, זאת הכי אופטימית עם 4% תשואה נומינלית ל-10
זה בתקציר, כן. במאמר המפורט יש גם "גרסא" שחוזה 6% נומינלי (ממש לקראת הסוף) - כאמור, תלוי כמה רחוק אתה הולך עם ההנחות שלו. בכל מקרה, המסקנה המעניינת מבחינתי היא שהמחקר על היחס בין מכפילים ותקופות של אינפלציה נותן בסיס לטענה שהמכפילים ה"גבוההים היסטורית" היום אינם כה קיצוניים כמו שכולם חושבים.

אם טראמפ יחשוד שהשוק יירד, הוא יחתום הסכם סחר עם סין, ואז השוק יתפוצץ למעלה

קראתי את התקציר מנהלים, זה הרבה יותר קליל מהמחקר המלא. בכלל, הבחור סופר מרשים עם העבודה החדשנית והמעמיקה שהוא עושה. באמת יוצא דופן.
לגבי המסקנה שלו - מבין כל ההערכות יוקר\תשואה הרציניות שראיתי, זאת הכי אופטימית עם 4% תשואה נומינלית ל-10 שנים לפני חודש, ולפי הגרף זה היה גם 2% ב-2018, אם כי קצת קשה לראות במדוייק. אני מחשיב את זה כחסם עליון, כאשר רוב השערוכים עדיין מדברים על סביב 0%.
גם 2-4% זה far cry מהממוצע ההיסטורי של 8-9% נומינלי.

יש לך מקור לגבי מה היה הצפי שלהם בעבר?

אנשים שמים את הכסף שלהם איפה שהפה שלהם.
הפורום הזה מהווה הוכחה לכך שאנשים שמים את הכסף במקום אחד ואת הפה במקום אחר.
רק תספור כמה תיקים יש בפורום שהם לא 100% מדד מניות (כולל שלי!) ועדיין רוב האנשים כאן טוענים שתיק שמורכב מ-100% מדד מניות עדיף על כל תיק אחר שמישהו חושב עליו.

ועדיין רוב האנשים כאן טוענים שתיק שמורכב מ-100% מדד מניות עדיף על כל תיק אחר שמישהו חושב עליו.
לטווח הארוך מאוד - כנראה שכן

רק תספור כמה תיקים יש בפורום שהם לא 100% מדד מניות (כולל שלי!)
מה שמראה שלא כולם חוסכים לטווח הארוך מאוד (כולל אני!)

הפורום הזה מהווה הוכחה לכך שאנשים שמים את הכסף במקום אחד ואת הפה במקום אחר.
רק תספור כמה תיקים יש בפורום שהם לא 100% מדד מניות (כולל שלי!) ועדיין רוב האנשים כאן טוענים שתיק שמורכב מ-100% מדד מניות עדיף על כל תיק אחר שמישהו חושב עליו.
יש לך דוגמה למישהו כזה, שלא מחזיק 100% מניות אבל טוען ש"תיק שמורכב מ-100% מדד מניות עדיף על כל תיק אחר שמישהו חושב עליו"?

לטווח הארוך מאוד - כנראה שכן

מה שמראה שלא כולם חוסכים לטווח הארוך מאוד (כולל אני!)
תודה שאתה מחזק את מה שאמרתי.
אנשים אומרים X ועושים Y.

יש לך דוגמה למישהו כזה
תפתח שרשור שבו אתה חושב להשקיע במניות בודדות ותראה המון דוגמאות.

מצב
הנושא נעול.

נושאים דומים

Back
למעלה