• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם הקריסה הגדולה הגיעה

מצב
הנושא נעול.
ולכן אין שום סיבה שמניות לא ימשיכו לעלות לנצח. עם בועה פה ושם. כמות האנשים כפונקציה להצלחה לא משהו שאני מאמין בו אישית. איכות האנשים כן, מספר האנשים - לא ממש. פחות עוני נראה לי כיותר "איכות". יותר אנשים - ממש לא. זה פשוט לא קריטריון בעייני.
זה לא כל כך פשוט. אנחנו דנים על מדינות מפותחות וגם בהן הירידה בילודה גדולה יותר אצל העשירים מאשר אצל העניים (גם בישראל).

אני מנחש ששינוי למגמה כזו יכול להיגרם רק על ידי משהו אפוקליפטי. ולכן, אם נתעלם מארמגדון, סביר להניח שאפילו החתול שלי ימצא כסף לקנות מניות בשוק בשנים הבאות. בקצור - יש יותר מדי כסף היום ליותר ויותר אנשים ששופכים אותם לשוק כי אין להם מה לעשות, וזה לא הולך להשתנות, זה הולך להחמיר לפי המסלול של העוני המוזכר לעיל
אני דווקא רואה מצב אחר לגמרי, של יותר יותר אנשים שקונים אייפונים וסמסונגים כל שנה.
ולא נשכח ביגוד, הנעלה ואביזרים ממותגים בהרבה מאוד כסף.
רכבים חדשים, בתים גדולים יותר ועוד ועוד
בכסף ממש לא זורם לבורסה בכזו קלות...

אני דווקא רואה מצב אחר לגמרי, של יותר יותר אנשים שקונים אייפונים וסמסונגים כל שנה.
מישהו מרוויח הרבה כסף מהצריכה המיותרת הזו ...

מישהו מרוויח הרבה כסף מהצריכה המיותרת הזו ...

מדינות מתפתחות (עם ילודה נמוכה), מהווה מקור משיכה לעניים.
תופעת העשור האחרון היא תנועה עולמית של מיליונים רבים מאפריקה והמזה"ת (עם הרבה ילדים) למדינות מפותחות. אוכלוסיה זו תשמש גורם ייצור שימשיך לפתח את הכלכלית הללו

מדינות מתפתחות (עם ילודה נמוכה), מהווה מקור משיכה לעניים.
תופעת העשור האחרון היא תנועה עולמית של מיליונים רבים מאפריקה והמזה"ת (עם הרבה ילדים) למדינות מפותחות. אוכלוסיה זו תשמש גורם ייצור שימשיך לפתח את הכלכלית הללו
ימים יגידו. האוכלוסיה הזו יכולה גם להביא למערב את התרבות שלה, לרבות חלקיה הלא יצרניים.

נראה לי שהשרשור קיבל טוויסט אוף טופיק לגמרי..
מהסיבה הפשוטה שכמות הצרכנים ישפיע ללא ספק על הכלכלה ורווחי חברות
זה כל כך נכון..
קראתי את המשפט הזה אחרי קריאת טקסט היסטורי על המהפכה התעשייתית בראשות בריטניה, שהאימפריאליזם שלה 'הכריח' את הקולוניות לצרוך את התוצר שלהם... ואוו כמו כפפה ליד..
והעובדה שכולנו עדין בני של קין
שגוי לגמרי
נדמה לי שהוא היה בטלן.
גם זה ממש לא נכון
ממש זורם, בכזו קלות

זה כל כך נכון..
קראתי את המשפט הזה אחרי קריאת טקסט היסטורי על המהפכה התעשייתית בראשות בריטניה, שהאימפריאליזם שלה 'הכריח' את הקולוניות לצרוך את התוצר שלהם... ואוו כמו כפפה ליד..
כמות הצרכנים לא בהכרח תשפיע על הכלכלה ורווחי חברות. הרבה משאבים בידי צרכנים, זה כן. ראה ערך הודו.

כמות הצרכנים לא בהכרח תשפיע על הכלכלה ורווחי חברות. הרבה משאבים בידי צרכנים, זה כן. ראה ערך הודו.
התכוונת שהודו היא דוגמא לריבוי צרכנים וכלכלה לא מפותחת?
אני הקטן משער להיפך, שהודו תנסוק. בסין נלחצים מכך שהודו הולכת לעקוף אותם בריבוי האוכלוסיה.
ימים יגידו.
בכל מקרה, חלק גדול אם לא רוב החברות הגדולות בעולם אינן מייצרות עבור צרכנים תחומים גיאוגרפית אלא לכלל השוק העולמי, לפחות ה״מערבי״ הצרכני.

אולי לא הבנתי אותך בכלל..

הקיטון בילודה הוא באמת מדאיג אבל זה תהליך יחסית ארוך.
אני לא מצפה לירידה חדה יום אחד של 50% ואז המשך התדרדרות רק בגלל הירידה בילודה, אני מציפה שחיקה הדרגתית ונמשכת ובהתאמה מצפה שבשלב כלשהו אנשים יגידו לעצמם , אנחנו צריכים למצוא מקור חליפי להכנסות (האמת אני לא מצפה שירידת האוכלוסיה תמשיך לאורך זמן , ככל הנראה מספר הילודה יירד אבל בד בבד אני מצפה לאורך חיים עולה מתוך בריאות , יכולת להשיב אנשים שמתו לתחיה (כגרסא מסויימת שלהם , לאו דווקא הם ממש - יותר אדם חי שנראה כמותם)) .

אגב אם כבר תרחישים בעייתיים בואו נדבר על רובוטים שלוקחים עוד ועוד עבודות מהשוק ויכולים פוטנציאלית לגרום לכל השוק להשתנות, מי צריך אייפון כשיש לו מכונה שתעשה כל מה שהוא רוצה ויודעת הכל?
ותחשבו איך יראה העולם שלנו אם נגיע למצב של התפתחות רובוטית אוטונומית (שזזה לא מופרך כמו שזה נשמע), יש הרבה אי וודאות ל50 שנה הקרובות , השאלה המעניינת יותר היא האם זה מעניין אותנו?
*אין לנו דרך לנבא או להתגונן מכל דבר עתידי* , so why worry?

אגב מה עם סיכונים פשוטים יותר?

וונגרד פושטים רגל , חשבון הנאמנות שלהם מבצע מעילה, טיל לבית שלכם במהלך מלחמה, פיגועים, סתם שוד שנגרר לרצח, תאונות דרכים והרשימה עוד ארוכה...

וונגרד פושטים רגל
לא משפיע על אף אחד מהמשקיעים בקרנות של וואנגרד.

חשבון הנאמנות שלהם מבצע מעילה,
אתה מתכוון שפקיד בחשבון נאמנות מבצע מעילה? ישפיע אולי על הקרנות הספציפיות שמופקדות באותה נאמנות. ואנגרד מפצלת את הקרנות שלהם על המון בנקים.

טיל לבית שלכם במהלך מלחמה
כרגע הממשלה די עוזרת במקרים כאלה (בהנחה ונשארת בחיים), אבל ביטוח מבנה וביטוח חיים בעיקרון.

לכל שאר הדברים, ביטוח חיים וקורס קרב מגע.

לא משפיע על אף אחד מהמשקיעים בקרנות של וואנגרד.
משפיע, פחות שחקן יגרום למחיר הFEE של השחקנים האחרים לעלות, אולי ייכנס שחקן נוסף לוואקום ואולי לא, סביר שייקח זמן עד ששחקן נוסף ייכנס כי לדעתי וונגרד קורסת זה מקרה כאוטי.

סביר שייקח זמן עד ששחקן נוסף ייכנס כי לדעתי וונגרד קורסת זה מקרה
זן כבר טענה אחרת, האם ואנגארד יכולה לקרוס כשיש לה את המבנה העסקי הכי רזה בלי ששאר החברות יקרסו גם. מסכים שיש בזה היגיון.

במצב פסיכי וכאוטי כזה גודל תיק ההשקעות שלך יהיה אחרון דאגותיך. (גם זהב בכספת לא באמת יעזור לך).

• אהבתי
Reactions: MMM
@sogi
@HHH
@נולי
@תומר אאא
@Mamaof
@פסיוני
@avi90

ברכות על הכימות המדוייק לירידה של S&P500 - רשמתם 15-20%, והוא ירד 20.18%, אז לדעתי זאת הקטגוריה המנצחת, אבל גם 20-25% זה נכון כמו שאמרו:

@גרהם
@מייקל
@tdc
@קמצן מורשה
@Drizzy

עד הקריסה הבאה!
מה הפרס?
אפשר לקבל קריסה של 50% או לחלופין עליה רצופה של 60 שנים? D:

מצב
הנושא נעול.

נושאים דומים

Back