• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

גמילה מעישון - היפנוזה?

אשתף בסיפורי האישי:
כמעשן אידיאולוגי תמיד ידעתי להסביר מה הערך המוסף שעישון נותן לך, ועד כמה מי שלא עישן לא יבין זאת.
יום אחד פגשתי קרוב משפחה מבוגר שמעשן קופסה וחצי ליום במשך 50 שנה, הוא תיאר לי לפרטי פרטים את כל ה"מתנות" שהסיגריות נתנו לו ואיך בדיוק הוא הולך להתפגר בגלל העישון. שאלתי אותו למה הוא לא מפסיק, הוא אמר בחיוך עצוב שזה כבר מאוחר מידיי.
למחרת חטפתי דלקת גרון של פעם בעשור, כזאת שאתה בקושי יכול לבלוע את הרוק. לא עישנתי איזה שבוע וחצי פשוט כי לא יכולתי, החלטתי להשלים לשבועיים והשאר היסטוריה
אני מאחל לכם שתמצאו את הדרך להפסיק לעשן, ושזה לא יהיה מאוחר מידיי

banning the sale of tobacco to anyone born on or after January 1, 2009.
כן, אני יודעת.
אני תוהה איך לא הכניסו עד היום את הסיגריות לקטגוריית הסמים האסורים, לא רק בישראל - בכל העולם.
הניחוש שלי הוא כסף (ולוביזם שמגיע מהקפיטליזם הנהדר והמוצלח של חברות הטבק), אבל גם בסמים מעורב הרבה מאד כסף - למה דווקא שם כן אסרו?
I dont want you to get lung cancer
מאד נוגע ללב שניק וירטואלי דואג לניק וירטואלי אחר, רק מראה כמה אנחנו יכולים להיות אמפטים גם בלי שם פרטי ומשפחה. תודה לך!

סיגריות אלקטרוניות לי עזרו
ואני כבר לא מעשן סיגריות רגילות

Will you contact your knesset representative
להעיף את כולם מהמשכן ולהביא 120 ח"כים חדשים, רעננים ומלאי רצון טוב, זה הדבר היחיד שאני יכולה לחשוב בהקשר של הכנסת.

מבחינתי התחום שווה ערך לאסטרולוגיה, גרפולוגיה וניתוח טכני של מניות :)
They want to be elected, so if we keep asking them to ban cigarettes maybe they will listen?
אני לא יודעת באיזו מדינה אתה גר ואיך נבחרים שם חברי הפרלמנט, אבל בישראל הח"כים מחוייבים לאנשי שלומם, הונם ומי שמחליט על משרתם וזה לא אני.

מבחינתי התחום שווה ערך לאסטרולוגיה, גרפולוגיה וניתוח טכני של מניות :)
זה שגוי עובדתית - להבנתי יש ראיות מדעיות חזקות מאוד לחלק משיטות הטיפול
(למשל יצא לי לקרוא על התחום של CBT - טיפול קוגניטיבי-התנהגותי, ועל ההוכחות לכך שהוא יעיל מאוד לבעיות מסוימות).

אגב, גם היפנוזה זה כלי פסיכולוגי...

בנוסף, לא רוצה לפתוח מחדש את הנושא שעלה בקורונה של אמון בפתרונות שהרפואה המודרנית מציעה,
רק מעיר שכדאי להסתכל גם על הנזק מהמחלה עצמה (קורונה/עישון).

נניח שבצד אחד יש את חוסר האמונה שלך בטיפול פסיכולוגי,
אבל האם את מאמינה שגם העישון עצמו גורם נזקים?
אם כן - אולי כדאי בכל זאת לנסות כלים פסיכולוגיים לגמילה מעישון?

נערך לאחרונה ב:
זה שגוי עובדתית - להבנתי יש ראיות מדעיות חזקות מאוד לחלק משיטות הטיפול
(למשל יצא לי לקרוא על התחום של CBT - טיפול קוגניטיבי-התנהגותי, ועל ההוכחות לכך שהוא יעיל מאוד לבעיות מסוימות).
ליעילות של cbt אכן יש לא מעט ראיות.

למען ההגינות צריך לומר שיש גם תחומים שלמים בפסיכולוגיה שלא ממש מתוקפים מדעית.
להבנתי חלק גדול מהתחום של תיאוריות האישיות לדוגמא הוא בלתי ניתן להפרכה (לא עומד בקריטריונים של פופר).

היית רוצה לראות את הילדים והנכדים שלך? להמשיך להנות מהחיים?
לי יש במשפחה 2 גברים שעישנו כבד, אחד מהם לא זכה לראות את נכדיו והשני במזל עוד חי אחרי 2 אירועי לב.
סבא שלי ואחיו. שניהם מעשנים כבדים, שניהם חובבי בשר. שניהם עברו אירוע לב והרופא אמר להם להפסיק לעשן ולהפחית בכולסטרול.
סבא שלי לא נגע בסיגריות יותר, עד כדי כך, שאני אף פעם לא ראיתי אותו מעשן.
אחיו המשיך כרגיל.
האח מת בגיל 60 מהתקך לב. סבא שלי חי בבריאות טובה עד גיל 85 ונפטר, אחרי שבץ בגיל 87 כשהיו לו כבר מספר נינים שהכיר.

זה לא שרשור על אמינות המקצוע/דיספלינה של פסיכולוגיה. ואם תרצו, יש לא מעט חומר על זה.
כל אחד שיחיה איך שהוא רוצה. ואם בת העמק מעדיפה להתרחק מפסיכולוגים, שתתרחק. אבל רק כדי לסדר את הרקורד, לא, פסיכולוגיה לא נמצאת על אותו מדף כמו אסטרולוגיה, גרפולוגיה או ניתוח טכני של מניות.
ובכל מקרה נראה לי שעדיף להתקרב לפסיכולוגים ולהתרחק מעישון. אבל שוב, זה דבר אישי.
ואפשר לצורך העניין להשתמש בסיפור, שיכול להיות שהוא רק סיפור ולא אמת (כנראה שהוא לא אמיתי), אבל הוא נחמד, על נילס בוהר, שהחזיק פרסת סוס במעבדה שלו. וכששאלו אותו כיצד מדען מכובד כמוהו מחזיק באמונה טפלה שכזו, והוא ענה שהוא שמע שהפרסה עוזרת גם אם מאמינים וגם אם לא מאמינים בה.
אז שוב, פסיכולוגיה לא שקולה לאמונה טפלה, אבל לצורך העניין, אם הייתי מעשן ולא הייתי מאמין, הייתי מנסה בכל זאת.
ג"נ- המציג הינו פסיכולוג.

ובכל מקרה נראה לי שעדיף להתקרב לפסיכולוגים ולהתרחק מעישון.
:>
מעדיפה להתרחק משניהם, אל תיקח באופן אישי...
גם היפנוזה זה כלי פסיכולוגי...
אני לא טוענת שאין מניפולציות שיכולות לחזק/להחליש אותנו ואת בחירותינו. גם טקס וודו עובד לא רע שמעתי, וגם לחשים ומצוות דתיות.
היומרות לשיטות מדעיות הן הבעיה מבחינתי. לטעמי זה שייך לתחומי האמונה, לא הרציונאל. הלוואי ולא הייתי כל-כך קטנת אמונות באופן כללי.

נכון, ההתמכרות המהירה שלי בגיל כל-כך צעיר גרמה לי לא להתקרב לסמים אי פעם. הייתי מספיק נבונה להבין שאסור לי לתת לזה צ'אנס, אפילו שהסביבה די ניסתה לשדל אותי לזה (קיבוצניקים סטלנים, נו מה :) )
קצת סוטה מנושא הדיון אבל למיטב ידיעתי, הטבק ממכר בעשרות מונים...
ואני בא בגישה של - אם אני כבר בחרתי ללכלך את הריאות, אז לפחות שזה לא יהיה סתם ויהיה אפקט מעניין :) .
:>
מעדיפה להתרחק משניהם, אל תיקח באופן אישי...

אני לא טוענת שאין מניפולציות שיכולות לחזק/להחליש אותנו ואת בחירותינו. גם טקס וודו עובד לא רע שמעתי, וגם לחשים ומצוות דתיות.
היומרות לשיטות מדעיות הן הבעיה מבחינתי. לטעמי זה שייך לתחומי האמונה, לא הרציונאל. הלוואי ולא הייתי כל-כך קטנת אמונות באופן כללי.
אז המחקרים בתחום הזה לא שווים דבר ?

E-cigarettes produce a number of dangerous chemicals including acetaldehyde, acrolein, and formaldehyde. These aldehydes can cause lung disease, as well as cardiovascular (heart) disease. E-cigarettes also contain acrolein, a herbicide primarily used to kill weeds.

Bauer, 34, spent his hours off from his landscaping job in De Soto, Missouri — near St. Louis — golfing, snowboarding and skateboarding. Cigarettes, he thought, were the only negative. A former smoker who went through a pack a day for four years, Bauer switched to vaping in 2014.

“I thought it seemed like a safer alternative,” Bauer said. “In hindsight, it seems like I should have just quit sooner ... it’s not good to inhale anything in your lungs, other than oxygen, obviously.”

So when Bauer entered an urgent care clinic outside of St. Louis in April with the flu, he expected to recover fast.

“They were just like, ‘He’s got the flu, there’s a little bit of pneumonia in his lungs, here’s a Z-Pak, you’re good to go,’” Susan Gore, Bauer’s girlfriend of seven years, said at a news conference Wednesday. “And the next day he couldn’t walk.”

The flu had turned into a lung infection resistant to antibiotics. On April 17, Bauer entered the intensive care unit at Saint Louis University Hospital. He was moved onto a ventilator, then into a medically induced coma.​
העתקת לפה כתבה ?

לא מכיר את החומרים שרשומים שם
בגדול הנוזל בסגריה אלקטרונית מורכב מגליצרין צמחי ופרופילן גליקול +תמציות טעם מעולם האפייה וניקוטין.

כל פעם שאני שמעתי שקרה משהו מסגריה אלקטרונית זה היה כשניסו לשים חומרים אחרים כמו שמן קנאביס וויטמין e וכל מיני שיט.

בכל מקרה הטענה היא לא שזה בריא אלא הרבה פחות גרוע ויכל לעזור בתהליך של הפסקת עישון.

הי יוסיק, קודם כל רפואה שלמה

רק יכולה לחלוק ממה שעזר לי כמעשנת לא כבדה אמנם, אבל עדיין הייתי מכורה

בגיל 18 - התאהבתי והרצון לטפח את עצמי היה חזק יותר

בגיל 24 חזרתי לעשן, ב26 הבוסית שלי עישנה את הג'ול, אהבתי את זה וקניתי גם, במשך שבועיים הייתי כל הזמן עם זה (ועדיין מעשנת סגריות רגילות, אבל הג'ול היה מחליף את הסגריות של הסתם שעמום שמעשנים 'בכוח'
אחריי שלושה שבועות לא מנעתי מעצמי סגריה רגילה אבל הייתי מעשנת אותן רק כשממש התחשק לי, כך שבלי להתכוון, הייתי מעשנת הרבה את הגול אבל סגריות ירדו ב80%
אחריי חודש, הייתי מעשנת פחות ופחות את הגול, ועדיין פעם ב סגריה רגילה
הייתי יורדת לעיר רק כדי לקנות סגריה אחת איפה שמוכרים ולא קופסא שלמה, פעם גם באמצע הלילה שהייתי חייבת

עד שיום אחד קמתי בבוקר ולא הייתי צריכה לא סגריה רגילה ולא אלקטרונית, והבנתי נחרצות שניקוטין זאת התמכרות פיזית..

יש אנשים שמכורים לאלקטרונית שאומר שיותר ממכר, אבל בשבילי זה היה בסופו של דבר איך לקרוא לזה, אביזר ביניים וזה עבד, אז לדעתי לשלב תחליפי ניקוטין ביחד עם להמשיך לעשן כרגיל, ולהתמיד בזה ולאורך זמן, אמור לקרות משהו.

בזכות זה היום אני יכולה לעשן סגריה פעם ב בלי לחזור פול טיים להתמכרות בעיקר בגלל שחוויתי על בשרי את ההבנה שזאת התמכרות פיזית ברובה

בקיצור, לא באסור, או בבת אחת או בלהגביל את עצמך (יש!). אלא שיש איזו תמיכה או מעבר ביניים עם תחליף ניקוטין וזה יקרה לאט ומעצמו ובהדרגה. ובעדינות

בהצלחה יוסיק

נערך לאחרונה ב:
בחוברת הזאת הציעו לרשום כל סיגריה שלוקחים - מתי, באילו נסיבות, מה מצב הרוח ברגע הבחירה לקחת. השיטה הזאת גורמת להגברת המודעות (למכורים הכבדים יש הרבה סיגריות שנלקחות בהיסח הדעת) ומובילה באופן מיידי להפחתת כמות הסיגריות היומית. הבעיה היא שזה לא עובד לטווח ארוך (מתרגלים לרשום והכמות עולה ואז נשברים מרישום). אחרי כמה שבועות צריך לקפוץ למים ולהפסיק לגמרי, ואת זה קשה מאד לעשות.
זאת שיטה טובה וידועה לניהול ושליטה על אוכל, בטח זה עובד גם עם הסגריות.
זה בסופו של דבר דומה למעקב הוצאות הכנסות שאנחנו יודעים שעושה פלאים..

אני רק לא חושבת שצריך לקפוץ למים בכוח אחריי שבועיים, בהמשך להודעה הקודמת שלי, הכתיבה יכולה לעזור לשלוט, היא כלי עזר או תמיכה להגדלת השליטה, וזה יכול לקרות לאט לאט ובהדרגה (ובהתמדה)

זאת שיטה טובה וידועה לניהול ושליטה על אוכל, בטח זה עובד גם עם הסגריות.
זה בסופו של דבר דומה למעקב הוצאות הכנסות שאנחנו יודעים שעושה פלאים..
אני לא חושבת שזה אותו הדבר.
להבדיל מאוכל וכסף, את הסיגריות רוצים להפסיק. לא לנהל תקציב (כספי או קלורי) ומעקב אלא להפסיק צריכה לגמרי.
ניהלתי מעקב כמה חודשים וראיתי איך הצריכה ירדה בשבועות הראשונים ואז חזרתי לכמות הראשונית. בשום שלב לא קרה המעבר להפסקה גמורה.
היום אני יכולה לעשן סגריה פעם ב בלי לחזור פול טיים להתמכרות בעיקר בגלל שחוויתי על בשרי את ההבנה שזאת התמכרות פיזית ברובה
אני לא בטוחה שמדובר רק על התמכרות פיזית אבל מסכימה שזה מרכיב חזק. בנוסף יש הרגלים חזקים וטריגרים רבים.
אני יכולה להעיד על עצמי שאני כבר לא מעשנת בתוך אף בית וגם לא באוטו, דבר שהיה אמור להפחית את הזמנים בהם אוכל לעשן (וע"י כך גם את הכמות) - אבל הכמות נשארה זהה כי עברתי לגור במרפסת :$

@בת העמק
מעבר למעקב זה אמור לעזור לשלוט, למי שרוצה

גם לנהל יומן אכילה או מעקב הוצאות לא בהכרח אומר שתשפר את הרגלי הצריכה,
מעקב זה הבסיס, אם אתה רוצה לשלוט זה צעד אחד קדימה.

בנוסף יש הרגלים חזקים וטריגרים רבים.
כמובן, בגלל זה הדרגה זאת דרך עדינה

אפשר גם להחליט שתעשן כל זמן מוגדר, אבל זה עדיין מצריך שליטה ומשמעת עצמית

מה שהצעתי עם תחליפי ניקוטין ביחד עם להמשיך לעשן כרגיל ולראות אם יש שינוי אחרי בערך חודש, לדעתי יש בזה 0% משמעת וזה הכי קל וטבעי, אבל זאת לא דעה מקצועית אלא רק הנסיון.. מעניין אם אנשיי מקצוע שמציעים תחליפי ניקוטין אומרים שזה צריך לבוא ביחד עם להפסיק ישר

זה קרה לי גם עם שוקולד, כששתיתי קבוע 3 כוסות שוקו אורגני ביום, התחלתי לאכול פחות שוקולד וממתקים מעובדים באופן טבעי כי היה פחות קרייבינג, עדיין לפעמים היה בא אז הכל בסדר. אבל בסופו של דבר הייתי יכולה להגיע לכוס אחת ביום, בלי לסבול

אבל בכל מקרה הכי חשוב, שצריך באמת לרצות להפסיק...או להפחית

נערך לאחרונה ב:
היי חברים,
אני מעשן כבד, כשתי חפיסות ביום.
לפני שבועיים עברתי צנתור לב בהצלחה ואני מרגיש כמו בנאדם חדש אבל,
הבעיה שאפילו לאחר הניתוח אני לא מצליח להפסיק לעשן.
השתתפתי בעבר בסדנאות וזה היה כמו כוסות רוח למת ולא עזרו לי.
גם מדבקות למיניהן לא עזרו,
האם אתם חושבים ו/או התנסיתם בטיפול בהיפנוזה?
המודעות העצמית היא כבר 50% מהפתרון, לא? :]

זה לא כואב, זה פשוט לא מצליח לחלקנו - גם אם אתה הצלחת.
אולי פיספסתי משהו, אבל מה היה הטריגר שגרם לך פשוט להפסיק על אף ההתמכרות הכבדה כדבריך?
לא היה טריגר מסוים זה היה תהליך מתמשך של הרבה זמן.
שנאתי להיות עם דלקת גרון כל חודש, שנאתי להשתעל כל היום.
שנאתי שהקרובים שלי צריכים לשמוע אותי כל בוקר פולט את הריאות לאסלה,
וזכרתי שזה לא היה ככה שהייתי ילד.
שנאתי את זה שאני ספורטאי מלידה אבל לא הייתי מסוגל לעשות כושר מואץ
וזכרתי שזה לא היה ככה שהייתי ילד.
שנאתי את זה שאני הורג עצמי ואז גם התחלתי לשנוא את הסיגריה.
ובשלב הכי מתקדם התחלתי לשנוא את עצמי כל פעם שעישנתי, למה אני עושה את זה לעצמי?

ושכשהתחלתי למנות את הדברים הטובים, התחלתי להבין ש- 99% מהם זה שכנוע עצמי
או יותר נכון שקר עצמי,
זה לא גורם לך להיות מאושרת, זה לא מרגיע אותך כשאת כועסת, זה לא משפר את הטעם של הקפה,
זה לא עושה "כיף" אחרי האוכל, ובגדול את פשוט לא צריכה את זה.

נשמה את מכורה לחרא, תשני פאזה.

נושאים דומים

Back
למעלה