• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

גלריית התיקים שלנו

עד כמה התיקים שבעמוד הראשון מעודכנים? לדעתי זה פוסט חשוב עם הרבה אינפורמציה אבל נראה שרובם לא מעודכנים וחשוב לעשות סדר :>

כל אחד שהתיק שלו מקושר בעמוד בראשי מוזמן לכתוב עדכון בשרשור שלו, האם התיק השתנה, ואיך או גם אם לא השתנה פשוט לעדכן אותנו שהוא ממשיך באותו המסלול.
מי שאין לו קישור מהעמוד הראשי וכן כתב שרשור על התיק שלו, שימו פה לינק ואני אעדכן.
מי שלא פתח שרשור עדיין - תפתחו ושימו פה לינק.

התיק שלי:

מניות:
iShares Core S&P 500 UCITS ETF-30%
10%-iShares Core MSCI EM IMI UCITS ETF
iShares Core MSCI Europe UCITS ETF EUR-
20%
אג"ח:
40%-אג"ח חוב ממשלתית כלשהי לטווח של 2-5 שנים (נניח
5108857 - מיטב ד”ש - תכלית TTFי (00) ממשלתי שקלי ריבית קבועה 2-5 שנים
מח”מ ממוצע 3.03 )

הערות:
*כיוון שאני צעיר יחסית (בן 27), אני חושב להקצות פלח גדול יחסית למניות, אך לא גדול מדי (חשבתי על 60 אחוז לטובת מניות ו40 אחוז אגרות חוב).
*אני מתכוון להשקיע דרך ברוקר ישראלי בלבד (ככל הנראה מיטב דש).
*סכום ההשקעה הראשוני יהיה כ-30 אש"ח, כאשר בכל רבעון, כפי שכבר ציינתי, אפקיד עוד כמה אלפי שקלים (בשאיפה להפקיד כל רבעון כ10 עד 15 אש"ח).
*אין לי קרן השתלמות, המעסיק לא פותח אחת ולכן כל כספי יופקד אחר ורק בחשבון ממוסה.
*אופק השקעה: טרם החלטתי אם אני מעוניין בפרישה מוקדמת או עבודה עד גיל פרישה, כך או כך, המטרה היא כרגע להנות מאפקט הריבית הדריבית, במקרה הכי קיצוני אגע בתיק ההשקעות בגיל הפרישה בלבד (לצערי-להסתמך רק על הקרן הפנסיונית בלבד לא יהיה מעשה חכם במיוחד).

הסבר על הרכב התיק:
החלטתי לקנות קרנות סל של בלאקרוק (איריות) ולא קרנות סל של וואנגארד משתי סיבות:
א. אני לא רוצה להיות חשוף למס ירושה אמריקאי (כן, אני יודע שמס ירושה רלוונטי למשקיעים מעל 60K בדולרים, אבל אני מניח שתוך כמה שנים אגיע לסכום כזה בתיק ההשקעות).
ב. אין בי רצון להמיר את השקלים שלי לדולרים ולקנות בהם קרנות של וואנגארד ועקב כך לשלם עמלת המרה דרקונית.

אשמח לשמוע מכם הערות אם ישנן

טוב אז אתמול קניתי את את הנכסים לתיק ההשקעות הראשון שלי D:
בן 21, עדיין גר אצל ההורים ויש לי מעט מאוד (מאוד מאוד) כסף יחסית למה שאצטרך להשיג בשביל עצמאות כלכלית, והרבה מאוד זמן להישאר בשוק ולכן הרכב התיק הינו:
51.5% קרן סל VTI
48.5% קרן סל VXUS
החלוקה ע"פ הנתח של ארה"ב בקרן VT.
התיק כמובן ישתנה בעתיד אך זו החלוקה לבינתיים.
למה ישתנה?

למה ישתנה?
משום שבעתיד ארצה גם לשמור על ההון שלי ואקנה אחוז מסוים של אג"ח, וגם החלוקה בין VTI ל- VXUS תמשיך להתעדכן ע"פ שווי השוק לאותו זמן ולא תישאר תמיד באותם אחוזים שציינתי.

אני צריך אותו כמשקולת בגלל הקורלציה שלו עם הSPX
משום שבעתיד ארצה גם לשמור על ההון שלי ואקנה אחוז מסוים של אג"ח, וגם החלוקה בין VTI ל- VXUS תמשיך להתעדכן ע"פ שווי השוק לאותו זמן ולא תישאר תמיד באותם אחוזים שציינתי.
ככל שתתקרב לפרישה תגדיל את אחוז האגח?

ככל שתתקרב לפרישה תגדיל את אחוז האגח?
השרשור הזה מיועד להצגת התיק והפניה (ככל וקיים) לשרשור נפרד שדן בתיק.
נא לפתוח, או לחפש את אותם שרשורים נפרדים.

ומי שפותח שרשור חדש עם התיק שלו, תוסיפו לינק לתגובות שלכם פה כדי שנוכל לעקוב לפי העניין.
תודה

תיק ממוסה:
Vanguard VDU - 15%
Vanguard VEE - 10%
Vanguard VUN - 25%
Vanguard VNQ- 20%
Vanguard VAB- 30%
הבחירה ב ETF קנדי בגלל מס ירושה ארה"ב וכי הדולר הקנדי היה בשפל היסטורי בעת בניית התיק
גמל IRA לפי תיקון 190
50% iShares IWDA
10% iShares EIMI
20% iShares LQDE
20% iShares IBTM
אופק השקעה - עשרות שנים...
משתלם לך תיקון 190 בגלל דמי הניהול הנוספים ושזה 15% נומינלי ולא ריאלי ולא עדיף לך חשבון עצמאי?

שלום,
שמי יבגני וזהו תיק הנכסים הפיננסיים שלי:

1. תיק ממוסה
100% SCHB מפקיד כל רבעון סכום של $4000. (נפתח לפני כחודש).

2. קרן חירום
מזומן שמספיק ל 8 חודשי מחייה ( נכון להיום) נמצא בחשבון חסכון (ריבית שנתית 1.3%).

3.נדל"ן
דירה בישראל (ללא משכנתא) שמייצרת הכנסה קבועה של 1700 ש"ח בחודש.

4. קרן פנסיה+קה"ש: סכומים נמוכים שנצברו במהלך היותי סטודנט ובגלל שאני חי כעת בארה"ב אין לי הפקדות חדשות. כמו כן העברתי את הקרנות למסלול "מנייתי".

בשל העובדה שאני תושב ארה"ב עובד וחי בארה"ב פתחתי חשבון ממוסה כאן ע"מ לפשט את תהליך הדיווח.
למה. Schb. ולא ?ivv,voo,spdx

טוב אז אתמול קניתי את את הנכסים לתיק ההשקעות הראשון שלי D:
בן 21, עדיין גר אצל ההורים ויש לי מעט מאוד (מאוד מאוד) כסף יחסית למה שאצטרך להשיג בשביל עצמאות כלכלית, והרבה מאוד זמן להישאר בשוק ולכן הרכב התיק הינו:
51.5% קרן סל VTI
48.5% קרן סל VXUS
החלוקה ע"פ הנתח של ארה"ב בקרן VT.
התיק כמובן ישתנה בעתיד אך זו החלוקה לבינתיים.
למה ישתנה?

התיק שלי:

מניות:
iShares Core S&P 500 UCITS ETF-30%
10%-iShares Core MSCI EM IMI UCITS ETF
iShares Core MSCI Europe UCITS ETF EUR-
20%
אג"ח:
40%-אג"ח חוב ממשלתית כלשהי לטווח של 2-5 שנים (נניח
5108857 - מיטב ד”ש - תכלית TTFי (00) ממשלתי שקלי ריבית קבועה 2-5 שנים
מח”מ ממוצע 3.03 )

הערות:
*כיוון שאני צעיר יחסית (בן 27), אני חושב להקצות פלח גדול יחסית למניות, אך לא גדול מדי (חשבתי על 60 אחוז לטובת מניות ו40 אחוז אגרות חוב).
*אני מתכוון להשקיע דרך ברוקר ישראלי בלבד (ככל הנראה מיטב דש).
*סכום ההשקעה הראשוני יהיה כ-30 אש"ח, כאשר בכל רבעון, כפי שכבר ציינתי, אפקיד עוד כמה אלפי שקלים (בשאיפה להפקיד כל רבעון כ10 עד 15 אש"ח).
*אין לי קרן השתלמות, המעסיק לא פותח אחת ולכן כל כספי יופקד אחר ורק בחשבון ממוסה.
*אופק השקעה: טרם החלטתי אם אני מעוניין בפרישה מוקדמת או עבודה עד גיל פרישה, כך או כך, המטרה היא כרגע להנות מאפקט הריבית הדריבית, במקרה הכי קיצוני אגע בתיק ההשקעות בגיל הפרישה בלבד (לצערי-להסתמך רק על הקרן הפנסיונית בלבד לא יהיה מעשה חכם במיוחד).

הסבר על הרכב התיק:
החלטתי לקנות קרנות סל של בלאקרוק (איריות) ולא קרנות סל של וואנגארד משתי סיבות:
א. אני לא רוצה להיות חשוף למס ירושה אמריקאי (כן, אני יודע שמס ירושה רלוונטי למשקיעים מעל 60K בדולרים, אבל אני מניח שתוך כמה שנים אגיע לסכום כזה בתיק ההשקעות).
ב. אין בי רצון להמיר את השקלים שלי לדולרים ולקנות בהם קרנות של וואנגארד ועקב כך לשלם עמלת המרה דרקונית.

אשמח לשמוע מכם הערות אם ישנן
תשקיע דרך IB ואין דמי המרה דרקוניים רק שני דולר על מאה אלף דולר

המחיר של יחידה אחת ב VOO או IVV לעומת לֹSCHB
איך המחיר של יחידה אחת משנה? הוא לא רלוונטי ומה שחשוב זה דמי הניהול ואיכות העקיבה.
בנוסף אם כבר אני מגיב לדעתי קרן החירום שלך גדולה מידי, במיוחד כשיש לך דירה

S&P 500 : 40% (מחולק בין חשבון ממוסה לבין קה"ש) ( מחכה מדד תכלית/ קסם/הלמן אלדובי)
Nikkei 225 : 10% (מחקה מנורה/פסגות)
STOXX600 : 10% (מחקה תכלית)
Russel 2000 : 5% (מחקה קסם/מנורה)

35% : (מדד אג"ח ישראל -פסגות / ממשלתית מאוזנת -מנורה )

בעצם תיק של bogleheads מעוברת עם 5% שינוי (2000 russel),
שינוי שלמרבה האירוניה בינתיים לא הוכיח את עצמו ;) .
דמי ניהול משוקללים : % 0.27 ~
בן 39 , משקיע כשנתיים

כל אחד שהתיק שלו מקושר בעמוד בראשי מוזמן לכתוב עדכון בשרשור שלו, האם התיק השתנה, ואיך או גם אם לא השתנה פשוט לעדכן אותנו שהוא ממשיך באותו המסלול.
מי שאין לו קישור מהעמוד הראשי וכן כתב שרשור על התיק שלו, שימו פה לינק ואני אעדכן.
מי שלא פתח שרשור עדיין - תפתחו ושימו פה לינק.
נשארתי באותו המסלול בדיוק, עדיין לא הכנסתי הכנסות נוספות לתיק (מטעמי אי בהירות לעתיד הקרוב) - אך מקווה להתחיל להכניס לשם גם בקרוב. בינתיים התיק גדל מעצמו ב-20%+ תוך איזון עצל כל חצי שנה - שנה (:
וכמובן, עדכנתי חתימה על המסמך של עצמי ועשיתי חישובי הוצאות אישיים בהתאם.

נושאים דומים

Back
למעלה