• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

גלריית התיקים שלנו

גמל:
40% - ריטים נבחרים בארה"ב
30% - PRNT (סל מדפסות תלת מימד)
10% - תא 125
10% - PPA (תעשיות בטחוניות ותעופה בארה"ב)
10% - מניות סין A

השתלמות:
55% - ריטים נבחרים בארה"ב
30% - PRNT
5% - תא 125
5% - PPA
5% - מניות סין A

נראה שאתה נוקט פוזיציות מאוד ברורות לגבי תעשיות ומדינות מסוימות. תוכל להסביר מה הרציונל מאחורי הפוזיציות הללו?

נראה שאתה נוקט פוזיציות מאוד ברורות לגבי תעשיות ומדינות מסוימות. תוכל להסביר מה הרציונל מאחורי הפוזיציות הללו?
@דוד פ אם אתה מעוניין לדון בתיק שלך, נא לפתוח שרשור חדש ייעודי (ולקשר אליו מפה).

התיק שלי-
סכום השקעה: 76k
מניות- 75 אחוז מהתיק. מתוכם:
55 אחוז בspx של בלאקרוק.
30 אחוז בקרן של בלאקרוק על אירופה.
15 אחוז בקרן של בלאקרוק על שווקים מתעוררים.
אגח- 25 אחוז מהתיק. מרכיבים:
קרן על כלל האגח הממשלתי 5116181.
בן 22, אופק השקעה ארוך. אשמח לתגובות.

התיק שלי-
סכום השקעה: 76k
מניות- 75 אחוז מהתיק. מתוכם:
55 אחוז בspx של בלאקרוק.
30 אחוז בקרן של בלאקרוק על אירופה.
15 אחוז בקרן של בלאקרוק על שווקים מתעוררים.
אגח- 25 אחוז מהתיק. מרכיבים:
קרן על כלל האגח הממשלתי 5116181.
בן 22, אופק השקעה ארוך. אשמח לתגובות.
קישור לשרשור שהרגע פתחת
נא להגיב שם למי שיש שאלות או המלצות (חוקיות)

היי, בן 24 עם אופק השקעה ארוך טווח. קראתי המון באתר ובפורום בשבועות האחרונים והגעתי להחלטה להשקיע בצורה הזו, באופן הדרגתי:

~ 60% - קרן על ארה"ב - iShares Core S&P 500 UCITS ETF
~25% - קרן על אירופה - iShares Core MSCI Europe UCITS ETF
~15% - קרן על שווקים מתעוררים - iShares Core MSCI EM IMI UCITS ETF

על אג"ח אני לא סגור כרגע כך שממשיך ללמוד ולאחר מכן אחליט כמה איך ואיפה אני משקיע. משאיר כרגע את הסכום שמיועד כביכול לאג"ח בעו"ש.
כיוון שזו פעם ראשונה שאני משקיע אני זקוק לחיזוק אחרון, הערות, הצעות לשיפור אם יש וכו' לפני שאני שם את הכסף בפנים.
תודה רבה

היי, בן 24 עם אופק השקעה ארוך טווח. קראתי המון באתר ובפורום בשבועות האחרונים והגעתי להחלטה להשקיע בצורה הזו, באופן הדרגתי:

על אג"ח אני לא סגור כרגע כך שממשיך ללמוד ולאחר מכן אחליט כמה איך ואיפה אני משקיע. משאיר כרגע את הסכום שמיועד כביכול לאג"ח בעו"ש.
כיוון שזו פעם ראשונה שאני משקיע אני זקוק לחיזוק אחרון, הערות, הצעות לשיפור אם יש וכו' לפני שאני שם את הכסף בפנים.
תודה רבה
אם אתה רוצה לקבל פידבק על התיק תצטרך לפתוח שרשור ייעודי (וללנקק אליו בהודעה שלך כאן).

תודה רבה
זה הלינק https://www.hasolidit.com/kehila/threads/התיק-שלי-אשמח-להצעות-ולביקורת.15808/

אז התיק שלי...
תיק סופר דופר מורכב, מוכנים?

100% CSPX

בן 29, נושק ל-30(עוד חודשיים).
המטרה היא, כמו הרוב, להגיע לעצמאות כלכלית. מתי? מהר ככל האפשר, אבל לא באמת הצבתי לעצמי דדליין, אם וכאשר זה יגיע - זה יגיע. הבחירה שלי ספציפית ב-CSPX (מחקה S&P500 של בלאקרוק) היא מהסיבה שדמי הניהול הם יחסית נמוכים ולא צפויים לעלות, בניגוד לקרנות מחקות ישראליות.
וכמובן גם ללא תוספת עמלות כמו המרת מט"ח וכו'.
מוכן(מקווה) לספוג את הסיכונים וההפסדים שכרוכים בתיק 100% מנייתי(גם אם מדובר בירידה של חצי מהתיק).
כרגע מקצה לתיק ממוצע של 6K בחודש ומתכוון להמשיך ככה כל עוד ביכולתי.
אני יודע שבשביל לקבל ביקורות צריך לפתוח שרשור על התיק, אבל חשבתי שאולי מיותר לפתוח שרשור לתיק כ"כ פשוט(?)
דעתכם?

נערך לאחרונה ב:
אז התיק שלי...
תיק סופר דופר מורכב, מוכנים?

100% CSPX

בן 29, נושק ל-30(עוד חודשיים).
המטרה היא, כמו הרוב, להגיע לעצמאות כלכלית. מתי? מהר ככל האפשר, אבל לא באמת הצבתי לעצמי דדליין, אם וכאשר זה יגיע - זה יגיע. הבחירה שלי ספציפית ב-CSPX (מחקה S&P500 של בלאקרוק) היא מהסיבה שדמי הניהול הם יחסית נמוכים ולא צפויים לעלות, בניגוד לקרנות מחקות ישראליות.
וכמובן גם ללא תוספת עמלות כמו המרת מט"ח וכו'.
מוכן(מקווה) לספוג את הסיכונים וההפסדים שכרוכים בתיק 100% מנייתי(גם אם מדובר בירידה של חצי מהתיק).
כרגע מקצה לתיק ממוצע של 6K בחודש ומתכוון להמשיך ככה כל עוד ביכולתי.
אני יודע שבשביל לקבל ביקורות צריך לפתוח שרשור על התיק, אבל חשבתי שאולי מיותר לפתוח שרשור לתיק כ"כ פשוט(?)
דעתכם?

שזה לדעתי התיק הטוב ביותר שיש אם אתה לא אמריקאי והסיכון הגבוה לא מהווה בעיה.

מה השיקול נגד פיזור עולמי רחב יותר?

מה השיקול נגד פיזור עולמי רחב יותר?
הסיבות שלי:
1. סיבה עיקרית - אני מאמין מאוד בכלכלת ארה"ב, ומאמין שהיא תמשיך לצמוח ולהוביל. אני סבור שאם הייתי מוסיף ניירות משאר העולם, זה היה פוגע לי בתשואה לטווח הארוך. אני כמובן לא נביא, אבל זאת פשוט האמונה שלי.
2. כמו שיעקב כתב - סיבוכיות, התעסקות עם עוד ניירות, המרות למט"ח וכו'. הרבה יותר קל לי לשגר סכום לנייר אחד בלי להתעסק עם איזונים.
3. אומנם פחות משמעותי, אבל גם סיבה - שמתי לב שניירות שהן לא ארה"ב, לרוב דמי הניהול שלהם גבוהים יותר. לא במשהו אסטרונומי, אבל המנעות מהם זה חסכון בטוח לפחות בקטע של הדמי ניהול, במיוחד לטווח הארוך.

אני סבור שאם הייתי מוסיף ניירות משאר העולם, זה היה פוגע לי בתשואה לטווח הארוך.
אולי. אבל זה גם מפחית את הסיכון.
על אותו טיעון אפשר לשאול למה להשקיע בארה״ב ולא רק במניות של חברות טכנולוגיה בארה״ב, לא?

@MeiriZon
השרשור הזה מיועד רק להצגת תיקים.
אם רוצים לדון בתיק יש לפתוח שרשור ייעודי (וכמובן ללנקק אליו כאן, כדי שאנשים שמתרשמים מהתיקים יוכלו להגיע גם לדיון על התיק שלך).

בטוח בנוגע למה?
לא טענתי שאין הבדל ברמת הסיכון. האמת שאני רואה שמ2009 גם הסטיה של VT גבוהה משל VFINX אבל לטווח יותר ארוך פיזור עולמי מוריד את הסיכון (עד כמה שידוע לי). ידוע לך על קרן עולמית עם היסטוריה ארוכה יותר?

אני השתכנעתי מהמאמר הזה של ואנגרד אבל אשמח לשמוע את דעתך. אני מסכים אגב שהסיכון בלהשקיע רק במניות ארה״ב הוא מאוד מאוד נמוך - גם בגלל הנפח של החברות הללו וגם בגלל רמת הפעילות הגלובלית שלהן. השאלה אם פיזור עולמי לא נותן איזשהו גידור מפני שקיעתה האפשרית של האימפריה. אני לא מדבר על תרחישים אפוקליפטים למניהם אלא פשוט על שינוי איטי במאזן הכוחות הכלכלי בעולם.

בטוח בנוגע למה?
לגבי התשואה.
. ידוע לך על קרן עולמית עם היסטוריה ארוכה יותר?
לא מכיר.
השאלה אם פיזור עולמי לא נותן איזשהו גידור מפני שקיעתה האפשרית של האימפריה. אני לא מדבר על תרחישים אפוקליפטים למניהם אלא פשוט על שינוי איטי במאזן הכוחות הכלכלי בעולם.
כן, אבל האימפריה היחידה ששוקעת בעתיד הנראה לעין היא אירופה.

נושאים דומים

Back
למעלה