• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

גלריית התיקים שלנו

אולי זה לא השרשור המתאים לדבר על תיק של משתמש ספציפי אז שווה לך לבקש מ @yossik להעביר את הודעותנו האחרונות לשרשור יעודי להתיעצות בנוגע לתיק שלך.
ההה! חיפשתי שרשור ומתאים ולא רציתי לפתוח שרשור חדש ולזהם את הפורום בכמה שאני ירוק אז הנחתי שזה בידיוק השרשור לזה, נעצור את הדיון אם זה כך

תודה על העיצות הלא עיצות ולא המלצות כמובן

ההה! חיפשתי שרשור ומתאים ולא רציתי לפתוח שרשור חדש ולזהם את הפורום בכמה שאני ירוק אז הנחתי שזה בידיוק השרשור לזה, נעצור את הדיון אם זה כך

תודה על העיצות הלא עיצות ולא המלצות כמובן
בשביל זה הפורום :)

חיפשתי שרשור ומתאים ולא רציתי לפתוח שרשור חדש ולזהם את הפורום בכמה שאני ירוק
כאשר מדובר בתיק האישי שלך, מומלץ לפתוח שרשור חדש.

נראה לי שזו דווקא הסיבה היחידה שאין כל כך איך להתווכח איתה
לעניות דעתי אין כמעט קשר בין פטריוטיות לבין השקעה בבורסה בישראל. לקח לי לא מעט זמן לעכל את התובנה הזו, אבל נדמה שמלבד העמלות לברוקר (עסק ישראלי), אין בכך תרומה לאומית.

לעניות דעתי אין כמעט קשר בין פטריוטיות לבין השקעה בבורסה בישראל. לקח לי לא מעט זמן לעכל את התובנה הזו, אבל נדמה שמלבד העמלות לברוקר (עסק ישראלי), אין בכך תרומה לאומית.
יש בזה בדיוק באותו מובן שלקעקע את דגל ישראל על הבטן הוא אקט פטריוטי. זו דרך לבטא את חיבורך למדינה.

יש בזה בדיוק באותו מובן שלקעקע את דגל ישראל על הבטן הוא אקט פטריוטי. זו דרך לבטא את חיבורך למדינה.
סבבה, רק שיהיה ברור שזו אשליה (הונאה?) עצמית.
אני מאמין ואוהב את המדינה, אפילו שם דגל בחודש אייר.
את הכסף שלי העברתי מעבר לים. תורם לכלכלה ע״י מיסוי וצריכה (ופתוח גם שמח להכיר דרכים חדשות ואמיתיות לתרום למדינה)

אני מאמין ואוהב את המדינה, אפילו שם דגל בחודש אייר.
את הכסף שלי העברתי מעבר לים. תורם לכלכלה ע״י מיסוי וצריכה (ופתוח גם שמח להכיר דרכים חדשות ואמיתיות לתרום למדינה)
לך לפוליטיקה ;)

אם אדם חושב שהוא תורם בכך למדינה אז זו הונאה עצמית. אבל אם הוא עושה את זה כדרך להזדהות עם המדינה אז זו לא.
אותי אישית זה לא ממש מעניין ואין לי רגשות לאומיים... :)

לגיטימי להעלות תיק עם סכומים אבסולוטיים ולא רק באחוזים? כלומר, לפעמים לסכום האבסולוטי גם יש משקל בקבלת החלטות בתיק.

לפעמים לסכום האבסולוטי גם יש משקל בקבלת החלטות בתיק.
אם לסכום האבסולוטי יש משמעות בתיק שלך אז אני חושב שאתה צריך לחזור על החומר.
*יוצא דופן: מזומן שמשמש כקרן חרום

אם לסכום האבסולוטי יש משמעות בתיק שלך אז אני חושב שאתה צריך לחזור על החומר.
*יוצא דופן: מזומן שמשמש כקרן חרום
אוקי זו דעתך, אני חושב שיש היגיון בזה שהתיק שלי ייראה אחרת אם השווי שלו הוא מליון ש"ח לעומת 100k למשל.
נראה לי לגיטימי שיהיה לי גם גבול אבסולוטי של הסכום שמושקע במניות שאיתו אני מרגיש בנוח וישן טוב בלילה.

נערך לאחרונה ב:
נראה לי לגיטימי שיהיה לי גם גבול אבסולוטי של הסכום שמושקע במניות שאיתו אני מרגיש בנוח וישן טוב בלילה
אם היעד הושג אז כן, במילים אחרות זה תלוי בטווח
אם אתה צובר אתה צריך לוודא שהקצאת נכסייך היא זאת שתורמת לשינה שלך בלילה
אם אתה צריך את הכסף מחר אז תוציא לגמרי ממניות (0%) - שוב הקצאת נכסים
בכל מקרה, כשאתה משקיע כסף לטווח ארוך, הידיעה שהוא לטווח ארוך מרמזת שאתה לא צריך אותו בטווח הקצר
אבל מה שלא מרגיע אותך זה שפתאום תצטרך אותו, בשביל זה יש קרן חירום ואתה יכול לשים בה כל כסף שתוכל לשלם איתו חשבונות גם אם לא תעבוד במשך מספר חודשים, כפי ש @adams ציין, קרן חירום נמדדת בסכום אבסולוטי והיא לא תלויה ב"כמות" הכסף שיש בתיק השקעות

@adams
לא מבין איך אתה יכול להיות כזה החלטי מבלי לדעת את הפרטים אבל אוקי, יכול להיות שאני צריך לחזור על החומר.

לא מבין איך אתה יכול להיות כזה החלטי מבלי לדעת את הפרטים אבל אוקי
כי אם אתה חושב להקצות סכום אחיד למניות בתיק בשווי של 5 ספרות ובתיק בשווי של 8 ספרות אז אתה לא מבין את הבסיס של השקעה שגדלה לבד כשאתה מטייל בקריביים.

אם היעד הושג אז כן, במילים אחרות זה תלוי בטווח
אם אתה צובר אתה צריך לוודא שהקצאת נכסייך היא זאת שתורמת לשינה שלך בלילה
אם אתה צריך את הכסף מחר אז תוציא לגמרי ממניות (0%) - שוב הקצאת נכסים
בכל מקרה, כשאתה משקיע כסף לטווח ארוך, הידיעה שהוא לטווח ארוך מרמזת שאתה לא צריך אותו בטווח הקצר
אבל מה שלא מרגיע אותך זה שפתאום תצטרך אותו, בשביל זה יש קרן חירום ואתה יכול לשים בה כל כסף שתוכל לשלם איתו חשבונות גם אם לא תעבוד במשך מספר חודשים, כפי ש @adams ציין, קרן חירום נמדדת בסכום אבסולוטי והיא לא תלויה ב"כמות" הכסף שיש בתיק השקעות

אוקי, אז כן, מהנקודת מבט הזאת אפשר להגיד במילים אחרות שפשוט יש לי קרן חירום גדולה מאוד.

נושאים דומים

Back
למעלה