• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ברוח התקופה, IBUK וSIPC

חדש בשוק

משתמש רגיל
דירוג
144
שלום חברים,
אני כרגע משקיע דרך IBUK (בריטניה). לאחר הקריסות האחרונות, רציתי לוודא שמה שקראתי לפני כ-7 שנים עדיין נכון, ומזל שבדקתי.
הגעתי לדף הזה, שבעצם אומר ש-IBUK לא מכוסה על ידי ה-SIPC, אלא רק IB האמריקאית.
בכנות, הייתי בטוח שהכיסוי חל גם על UK. כשהבנתי שלא, נכנסתי לאתר של ה-FSCS וראיתי שתקרת הביטוח היא 85K פאונד בריטי.
זו... בעיה חמורה עבורנו, שקצת מלחיצה אותי, לא אשקר.

ברוח הסולידית, התיק שלנו מורכב מ-VTI, VT, VXUS ו-VWRA שבשבועות האחרונים התחלנו לקנות בסכומים גדולים.
אין בכלל מזומן בתיק. התיק ב-IB מהווה כמעט את כל השווי שלנו.

השאלות שלי הן:
1. האם אני מבין את הסיטואציה נכון? האם הכיסוי הנוכחי שלי, למרות ש-IBUK היא ״IBUK is a wholly owned subsidiary of Interactive Brokers Group (IBG LLC)״, אני עדיין לא מבוטח על ידי ה-SIPC אלא רק עד ל-85K פאונד ע״י ה-FSCS?
2. הצעד המתבקש הבא עבורי היה לחשוב על להעביר את החשבון ל-IBG LLC (הגוף האמריקאי). האם זה אומר פשוט לפתוח חשבון ולבצע העברה של התיק? יש ענייני עמלות / בירוקרטיה / מיסוי שאני צריך להיות מודע אליהם ופספסתי?
3. כמו שציינתי, מחזיק ני״ע אמריקאים ואירים. אין לי מזומן משמעותי בתיק. בהנחה שיעבור מספיק זמן לפני קריסה אפשרית (שבוע? חודש?) מאז הקניה האחרונה, האם הרישום בבורסה עצמה לא מספיק לכיסוי התיק? האם יש לי מה לדאוג במצב כזה?

אשמח לתשובות בנושא, וכמובן לחפירות - כל פיסת מידע עלולה להרגיע / לעורר אותי לנקוט פעולה ולכן אשמח להיות מודע כמה שיותר.
אם אפשר יהיה לצרף קישורים (אם זמינים במהירות), אשמח מאוד.

תודה.

נתקלתי בפוסט הזה, שאחת התגובות מציינת:
״As IBUK clients are carried by our US broker, IBL, the securities segment of their account may be eligible for insurance by the Securities Investor Protection Corporation (“SIPC”) at an amount of up to USD 500,000

מעניין, למישהו יש קישור לבסס את הטענה הזו?

אני לא אוהב לעשות את זה, אבל @אורי ג. @FIYaacov יש לכם רעיון?

לפי דעתי הלא מקצועית, המשפט הראשון בלינק ששמת אומר שאין לך בעיה.

Information Relating to Customer Protection of Assets

The below information applies to trading of non-US index options, OTC CFDs and non-US index futures (when combined with non-US index options)

וכשממשיכים לדפדף מגיעים ל -

The below information applies to customers who were or are continuing to trade all products (except metals and OTC CFDs) through IB LLC.

Interactive Brokers LLC (“IBLLC”)

ואני חושב ששם רשום שיש הגנה של SIPC.

אבל לא יותר קל ורגוע פשוט לשלוח להם שאלה ?

נערך לאחרונה ב:
בהנחה שיעבור מספיק זמן לפני קריסה אפשרית
הSIPC לא מגן מפני נפילות בשוק ההון, זה יותר למקרים כמו פצצה שנוחתת על משרדי החברה וכל הרישומים נמחקים.

מעבר לזה אין לי מידע על זכאות לSIPC בחברת בת הבריטית של IB, נראה שכן לפי מה ש @Zorg הביא

איך יודעים אם החשבון שלי מנוהל בשלוחה הבריטית או לא?
כשאני מתחבר לClient Portal הכתובת היא
חשבתי שהסטנדרט הוא הדומיין הבריטי בגלל סיבות כאלה ואחרות אבל שעדיין החשבון הוא מול IB האמריקאית, זה לא המצב?

איך יודעים אם החשבון שלי מנוהל בשלוחה הבריטית או לא?
כשאני מתחבר לClient Portal הכתובת היא
חשבתי שהסטנדרט הוא הדומיין הבריטי בגלל סיבות כאלה ואחרות אבל שעדיין החשבון הוא מול IB האמריקאית, זה לא המצב?

אני גם שאלתי את עצמי, האתר עם סיומת co UK לא אומר כלום.

תסתכל/תוציא activity statement ותראה בלמעלה של הדף הראשון לאיזו ישות החשבון שלך שייך.

אם זה interactive brokers LLC אז זה האמריקאי, מקור:

הSIPC לא מגן מפני נפילות בשוק ההון
כן ברור לי, התכוונתי שעבר מספיק זמן מאז הקניה האחרונה על מנת שכל הרישומים יהיו settled. לא הייתי בטוח מתי זה קורה וזכרתי שלטריידים לוקחים כמה ימים להתבצע באמת. תודה.
תסתכל/תוציא activity statement ותראה בלמעלה של הדף הראשון לאיזו ישות החשבון שלך שייך.
מצוין! עשיתי בדיוק את זה ולמעלה באמת כתוב IB LLC עם הכתובת האמריקאית שלהם. נרגעתי מאוד!! תודה לך!
בכל מקרה, כמו שהציעו פה, אשלח מייל מסודר שמוודא שאכן אני נמצא בשלוחה האמריקאית ומכוסה על ידי הSIPC.

תודה רבה לכם חברים, הרגעתם אותי מאוד והראיתם שוב איזה פורום מדהים הפורום הזה. תודה!

אם יש לי בחשבון מניות בלבד, האם בכלל אמור לעניין אותי הכיסוי הביטוחי של SIPC?

זה הכיסוי היחיד שמעניין אותך במצב זה

למה בעצם? האם למקרה שהבנק או מישהו מטעמו עשו אתי אלון ומכרו את המניות שלי? האם נניח במקרה של התמוטטות בנק כמו SVB עקב משיכת כספים המונית יש סכנה למניות של לקוחות?

מנצל"ש:
האם ה SIPC מבטח גם ניירות איריים?

אני גם שאלתי את עצמי, האתר עם סיומת co UK לא אומר כלום.

אם זה interactive brokers LLC אז זה האמריקאי, מקור:
מדהים! רשום
Interactive Brokers LLC, Two Pickwick Plaza, Greenwich, CT 06830

מעריך מאוד את התשובה

כי הוא הביטוח שמכסה ניירות ערך (בניגוד לFDIC שמכסה פקדונות ומזומנים בעו"ש)

האם נניח במקרה של התמוטטות בנק כמו SVB עקב משיכת כספים המונית יש סכנה למניות של לקוחות?
לא חושב שיש קשר ישיר, אבל מן הסתם זה גורם לחוסר אמון כללי לשוק ועלול לגרום לאנשים למכור מניות מה שיוריד מחירים.
בכל מקרה לא על זה הביטוח.

Back
למעלה