• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בישול, מטבח - Tricks & Tips

כשאני מסתובב בסופר אני ממש לא מבין למה הצרכנים קונים בקצביה שניצל דפוק למוות.
מסכימה!
המתכון שלי הכי פשוט.
שלי יותר: מערבבת קמח+מים+תבלינים+חרדל בקערה גדולה. משקיעה את השניצלים שם לשעה ואחר-כך מצפה בפירורי לחם כמו שכתבת ולמחבת עם שמן זית.
*בעלי אומר שלהשתמש בביצה במתכון עוף זה שווה ערך לגדי בחלב אמו :)

כדי שיהיה יותר פריך
כנראה שלא אכלת עדיין שניצל אמיתי.
למשל מסעדת פינגווין בנהריה שמפורסמת בארץ בזכות השניצל המיתולוגי שלה ב 60 שנים האחרונות לא דופרים את חזה העוף, מקבלים נתח יפה, עבה, עסיסי וגם פריך. ואני הולך לפי המתכון שלהם.
אבל, סחטיין, על טעם וריח אי אפשר להתווכח, גם אני אוהב לפעמים שניצל דק כמו צ׳יפס ופעם ב... חוטא ודופק אתו.

כנראה שלא אכלת עדיין שניצל אמיתי.
למשל מסעדת פינגווין בנהריה
עם כל הכבוד, הם לא המציאו את השניצל...
שניצל דופקים, כך במקור, ואין שום קשר לתקופת הצנע.
אתה רשאי לאהוב חזה עוף לא דפוק מצופה ומטוגן, אבל שניצל דופקים.
(גילוי נאות- נמנע מאכילת בעלי חיים בעלי ניאו-קורטקס)

הכי טוב שניצל של סבתא

לגמרי לא לדפוק. בסופר שלי מוכרים שניצל שפשוט חתוך דק. הקצבית חותכת לי במקום את החזה עוף.
חוץ מזה, לאוהבי אפקט הקראנצ'יות, אני חותכת את החזה לחתיכות די קטנות, סטייל נאגטס. ככה כל ביס מלא בציפוי קריספי יאמי.
המתכון שלי-
קמח עם מלח ופלפל, ביצה עם מלח פלפל וכורכום, פירורי פאנקו. יוצא מושששש.
וכמובן שכשמוכנים לאכול מורחים הכל בשכבה נדיבה של מיונז שוויצרי!
(עשיתי לעצמי חשק מטורף, אני בכלל לומדת למועדי ב' :roll:)

מכבוד לשומרי הכשרות כאן לא אשתף בפומבי (אלא בספויילר) את המתכון הלא כשר שלי לשניצל
רק אציין שאני מעולם לא דופק אותו, אני מטפל בו בעדינות כי אחרת הוא פשוט מתייבש כמו נייר סופג
חיתוך פרפר הוא חיתוך שמספק אותי, רק שצריך חזה עוף יחסית קטן
אני לא מת על הגדולים, עם הגדולים אני אופה נתחים מושרים שלמים בתנור, לא לטיגון
בעיקרון זה לא שניצל עם ציפוי פירורי לחם אלא ציפוי ביצה
בעצם זאת בלילת ביצה וטיפה קמח עם תבלינים וקצת מי סודה (סוג של טמפורה)
פרוסות של גאודה נצמדות (באמצעות מיונז) לחזה , נעטפים בבלילת הביצה ונכסים לטיגון בחצי גובה

מורחים הכל בשכבה נדיבה של מיונז שוויצרי!
לא שוויצרי, רק מיונז צרפתי! [יש בו חרדל]
כמובן שאפשר למרוח בחומוס טוב או ברוטב צ׳ילי חריף/מתוק.

שומע מלא בלבולים וטשטושים, אשמח לחכמת הנינג'ות:
האם ישנו כלל אצבע כלשהו בנוגע לקירור אורז
האם לחכות כמה שעות אחרי בישול ואז להכניס למקרר או אפשר לאחר הבישול ? [אין לי מקפיא]
כמה ימים לאחר קירור אפשרי למאכל בד"כ ואחרי כמה ימים לא להתעסק ?

[אוכל בעיקר אורז]

תודה לכולם

שומע מלא בלבולים וטשטושים, אשמח לחכמת הנינג'ות:
האם לחכות כמה שעות אחרי בישול ואז להכניס למקרר או אפשר לאחר הבישול ? [אין לי מקפיא]
כמה ימים לאחר קירור אפשרי למאכל בד"כ ואחרי כמה ימים לא להתעסק ?

[אוכל בעיקר אורז]

תודה לכולם
אני מכין אורז לצריכה מיידית, ז״א אוכל אותו חם ומהביל, מתובל או עם רוטב מהסטייק.
את השאר, מביא לטמפרטורת החדר ושומר במקרר למקסימום 3 ימים.

אגב, יש ערוץ מתכונים ישראלי ביוטיוב ממש נחמד שנקרא bigden . הרבה יותר טוב ממאסטר שף ודומיו, ממליץ בחום. הבחור הזה הוא גימי אוליבר הישראלי.

אני יכולה לטרוף אורז לבן פשוט שרק גמר להתבשל.
באורז ששהה במקרר אני לא נוגעת. או שבעלי אוכל (חוש טעם חלשלש) או שאני נותנת לכלב עם קצת גזר מגורר.

באורז ששהה במקרר אני לא נוגעת
ואו...
אני קולט לרגע שאני היחידי שאוכל אורז שהיה במקרר אחרי 3 ימים.
אפסיק עם זה.

א. ואם כבר באורז עסקינן, למה גם אחרי שאני מבשל אותו עם שמן ומערבב + שם 1.5כוס מים ולא 2, עדיין הוא יוצא סטיקי ודביק?
יש איזו שיטה שייצא לך אורז מגניב ולא דביק ?

ב. יש עוד רעיונות לפחמימות/עדשים שאפשר להכין "מהר" [חצי שעה] ובלי להתברבר [או להכין מלא דברים מראש] ?
חוץ מחביתה/אנטיפסטי, בזה אני מומחה

א. ואם כבר באורז עסקינן, למה גם אחרי שאני מבשל אותו עם שמן ומערבב + שם 1.5כוס מים ולא 2, עדיין הוא יוצא סטיקי ודביק?
יש איזו שיטה שייצא לך אורז מגניב ולא דביק ?
ראשית, זה תלוי גם בסוג האורז. יש סוגים שנועדו להיות דביקים ודחוסים כמו אורז לסושי למשל (שונאת סושי, מתה על אורז דביק :) )
שנית, אם זה אורז רגיל (פרסי, בסמטי) אז אין לי מושג למה. אני נוהגת לשטוף היטב את האורז ואז להשרות אותו חצי שעה-שעה במים, לסנן, לייבש ולבשל כמו שאתה מתאר. תנסה ותראה אם זה עוזר לך לקבל אורז אחד אחד.

Back
למעלה