• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אתרים ופורומים להייטק

vigaror

משתמש רגיל
דירוג
374
היי,
אתם מכירים פורומים ואתרים להייטק(בעדיפות ישראלים) שפחות נוטים לצד הטכנולוגי ויותר לדברים מסביב?
כמו תנאי עבודה, שכר, נורמות התנהגות, מגמות, חוויות . . .

מה שאספתי עד עכשיו:
פינת קפה - בלוג על עבודה בהיי-טק
פורום עבודה בהיי-טק - תפוז פורומים

*וגם הסולידית במידה מסויימת (;

אם אתה בפייסבוק אז יש גם את צרות בהייטק
(אני קורא לה בכיינים בהייטק)

יש עמוד פייסבוק בשם הייטקיסט אלמוני בדיוק בשביל הדברים שדורשים אנונימיות.

(אני קורא לה בכיינים בהייטק)

לגמרי, זה 50% בכי ו 50% שיטות יצירתיות לעקוץ את התןביס.

יש עמוד פייסבוק בשם הייטקיסט אלמוני בדיוק בשביל הדברים שדורשים אנונימיות.
זה רעיון רע כי אז שואל השאלה לא יכול להמשיך בדיון בצורה שיבינו שהוא שואל השאלה. היה דיון על זה בשרשור אחר:
התכוונתי שזה מה שקורה בקבוצות פייסבוק כמו הנינג'ה כשהמשתמשים לא אנונימיים ומישהו מעלה פוסט אנונימי. אין לו אפשרות לענות על שאלות המשך בלי לחשוף את עצמו אז הדיון יכול להיות עקר עקב כך.
זה פטנט של פייסבוק כדי להתחרות בפורומים האנונימיים (כמו הפורום שלנו).
אתה צודק בזה שהחיסרון של הפטנט הזה הוא שאין דיון עם המשתמש האנונימי כי אין לו ניק.
מקסימום הוא יכול לקרוא את התשובות שנתנו לו. זה יוצר סיטואציה מצחיקה ובזבוז משאבים כי לפעמים המשתמשים לא יודעים איך לענות לו ומבקשים הבהרות או שנאלצים לענות על כמה אפשרויות של הסיטואציה במקום לענות לסיטואציה ספציפית.

מצד שני כבר ראיתי בעמודים מהסוד של "XXXXX conffesions" שאנונימיים מייצרים דיון המשך על ידי כך שהמשתמש האנונימי מעלה עוד פוסט שבו הוא רושם "אני השואל של וידוי 1234" וממשיך בשאלת המשך.

פייסבוק מנסים לתת פייט לפורומים האנונימיים אבל אין להם דרך באמת להתחרות בהם בגלל הבעיה המבנית של הרשת הזו שדורשת הזדהות עם שם מלא ופרטים נוספים אחרים.

הוא יכול לשאול שאלות המשך בלי לחשוף את העובדה שהוא שאל את השאלה המקורית...

הוא יכול לשאול שאלות המשך בלי לחשוף את העובדה שהוא שאל את השאלה המקורית...
זה הופך את ההתכתבות ללא נוחה. 3-4 פוסטים של אותו כותב (שלכל אחד יש תגובות), זה נשמע לך הגיוני?
רוצה לדבר על הייטק ? אז בוא לפורום הסולידית או לתפוז. אין לך מה לחפש בפייסבוק.

זה רעיון רע כי אז שואל השאלה לא יכול להמשיך בדיון בצורה שיבינו שהוא שואל השאלה. היה דיון על זה בשרשור אחר:

פייסבוק מנסים לתת פייט לפורומים האנונימיים אבל אין להם דרך באמת להתחרות בהם בגלל הבעיה המבנית של הרשת הזו שדורשת הזדהות עם שם מלא ופרטים נוספים אחרים.
גם בפייסבוק אפשר לפתוח משתמש אנונימי... אני עשיתי כזה ומשתמש בו לפעמים...

זה הופך את ההתכתבות ללא נוחה. 3-4 פוסטים של אותו כותב (שלכל אחד יש תגובות), זה נשמע לך הגיוני?
רוצה לדבר על הייטק ? אז בוא לפורום הסולידית או לתפוז. אין לך מה לחפש בפייסבוק.

יש 50 ומשהו אלף חברים בקבוצה בפייסבוק, אתה יכול לא לאהוב את המציאות אבל זה לא ישנה אותה.

יש 50 ומשהו אלף חברים בקבוצה בפייסבוק, אתה יכול לא לאהוב את המציאות אבל זה לא ישנה אותה.
לדעתי איכות חשובה מכמות. הקבוצה בפייסבוק מלאה בשיטפוסטים.

פייסבוק לא מרגישה לי פלטפורמה מתאימה לכאלה דברים בגלל שחלקם דורשים אנונימיות
אז נרשמים עם כינוי, כמו בהרבה מקומות אחרים (וגם פה).

אז נרשמים עם כינוי, כמו בהרבה מקומות אחרים (וגם פה).
אבל למה להכניס ראש בריא למיטה חולה. יבוא יום שתשכח לעשות sign out מהפרופיל הרגיל כדי להיכנס למזויף ואז תאכל אותה.

אז נכון אין פה 50 אלף משתמשים אבל בפורום הסולידית יש לך את הטופ של ההייטק הישראלי.
כל בעיה שקשורה לשוק ההייטק והוצגה בפורום הזה קיבלה תגובות מעולות ואני לא חושב שיש ערך מוסף בלשאול בפורומים הרקובים של פייסבוק.

כנ"ל לגבי הקבוצה של הנינג'ה פיננסית. הסולידית אוכלת את כל הנינג'ות האלה בלי מלח.
בושה שהם מנסים להוציא טראפיק מהפורום שלנו.

• אהבתי
Reactions: Et1
מישהו יכול להסביר לי את הבדיחה של "הצואה על השולחן של הבוס" שחוזרת על עצמה ב"צרות בהייטק" ?
מזל שבפורום שלנו אנחנו לא סובלים מהשיטפוסטים והשיט-תגובות האלה.

הסולידית הוא פורום ההייטק הכי טוב בישראל.

אני מצטרף להצעה של @AlexNOSAM לפתוח פורום הייטק מסודר בתוך פורום "הסולידית":
יש לי הצעה שחשבתי עליה כבר זמן מה: יש מקום לשקול פתיחת תת-פורום עבור שאלות בתחום ההייטק. לא יודע אם זה עלה כבר, בעבר.
מתנקזות לפה פשוט מסות של אנשים שכל מה שהם רוצים זה לנצל את זה שאחוז ההייטקיסטים בפורום גבוה ביחס לאוכלוסיה. אני חושב שכדאי לבודד את זה בצד.
כפי שרשמתי בדיון ההוא, הפורום הוא כרגע פורום ההייטק הכי טוב בארץ ללא שום מיתוג של הייטק (ללא תת-פורום מתאים, ללא פוסטים בבלוג על הייטק וכו'). אם נפתח תת-פורום אז אנחנו יכולים להגיע הרבה יותר רחוק.

בעבר ניסיתי לרכז שרשורי הייטק מועילים:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/ריכוז-שרשורי-ההייטק-מועילים.17153/#post-391712
אבל פורום נפרד יעזור יותר הרבה יותר.

מישהו יכול להסביר לי את הבדיחה של "הצואה על השולחן של הבוס" שחוזרת על עצמה ב"צרות בהייטק" ?
תהילים א':
(א) אַשְׁרֵי הָאִישׁ אֲשֶׁר לֹא הָלַךְ בַּעֲצַת רְשָׁעִים
וּבְדֶרֶךְ חַטָּאִים לֹא עָמָד וּבְמוֹשַׁב לֵצִים לֹא יָשָׁב.

לא מכיר, ואני שמח שאני לא מכיר את הז׳רגון של מוֹשַׁב הלֵצִים ההוא...
מזל שבפורום שלנו אנחנו לא סובלים מהשיטפוסטים והשיט-תגובות האלה.
באופן כללי, יש פה בפורום רמת דיון מאוד גבוהה. באמת, לפעמים מרגיש כאילו אנשים רוצים לחנוק פה אחד את השני, אבל למרות זאת מתדיינים בצורה ראויה. זה גם באמת מאפשר דיונים מאוד פתוחים כמעט בלי גבולות. אני יודע טוב מאוד על מה אתה מדבר - האוירה של השיפוטיות.
דיבורים ברמה של: לז*ין, לא-לז*ין, ח*א, שתן... באמת משהו שכולם פה צריכים להגיד תודה כל דקה על זה שהפורום הזה כל כך נקי מהדברים האלה.
כפי שרשמתי בדיון ההוא, הפורום הוא כרגע פורום ההייטק הכי טוב בארץ ללא שום מיתוג של הייטק (ללא תת-פורום מתאים, ללא פוסטים בבלוג על הייטק וכו'). אם נפתח תת-פורום אז אנחנו יכולים להגיע הרבה יותר רחוק.
אני לא מתפלא. יש תקופות גם שהדיונים האלה כל כך דומיננטיים שאני מרגיש שאני צריך הפסקה עד שזה יעבור.
אני לא כל כך בקטע של דיבורים על הייטק בפורומים באינטרנט. יש לי פשוט הרבה חברים בתעשייה, אז אני מדבר איתם על הדברים האלה. לא מחפש את זה פה.
זה גם למה הצעתי - כי זה לא בגרוב שלי לראות כל כך הרבה דיונים על זה. הייתי שמח פשוט לבודד את זה במקום נפרד רחוק מהעין - כמו תת-פורום הנדל״ן פה, שגם לא מעניין אותי במיוחד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Lag בניית הכנסות צדדיות כפרילנסר- בניית אתרים, עיצוב גרפי, e-commerce וכן הלאה התפתחות אישית 3
ע איזה אתרים מומלצים לאזרחי ארה"ב (F-BAR, החזר מס, מענק טראמפ(קורונה))? מיסים 2
S אתרים שימושיים אוף טופיק 5
P אתרים חלופיים ל-yad2? אוף טופיק 1
ה באילו אתרים אתם קונים ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
Lemonade צריך את הערכתכם למשך זמן הדרוש ללימוד פיתוח, שדרוג ועיצוב אתרים התפתחות אישית 4
S לבנות אתרים או לבנות באתרים ? (או עוד פוסט הסבה להייטק ) התפתחות אישית 10
O קורסרה לR\ פייתון או אתרים אחרים התפתחות אישית 5
ביולוג ירושלמי אתרים מרחיבי דעת ואופקים ששווה לבקר בהם! התפתחות אישית 26
K המלצות לבלוגים או אתרים להשקעות בארץ? אוף טופיק 1
לא חשוב שמות אתרים עם כל החומר ללימוד יחידות בגרות - בחינם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13
bobby אתרים מומלצים למידע יבש אוף טופיק 2
דויד91 אתרים מומלצים למניות שוק ההון 1
לא חשוב שמות אתרים ללימוד מתמטיקה ואנגלית. התפתחות אישית 8
משקיע מתחיל אתרים עם מידע על תשואת דיבידנד שוק ההון 3
הקוקיה מי מכיר אתרים טובים להורדת audio books בחינם? אוף טופיק 14
ש האם כדאי ללמוד בניית אתרים? התפתחות אישית 47
Shekel Shtaim אתרים או בלוגים בתשלום שוק ההון 8
ש ספרים ופורומים בנדל"ן שחוסכים קורסים וליווי נדל"ן 81
M קבלה להייטק התפתחות אישית 11
L חסמי כניסה להייטק אוף טופיק 240
E הסבה להייטק לפני תום התואר התפתחות אישית 2
הפרופסור הסבה להייטק התפתחות אישית 1