• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אירועים? לא תודה!

אני די נהנה מחתונות של חברים. האירועים השנואים עלי הם בר-מיצוות, וברית מילה, ואני פשוט לא מגיע אליהם אם לא מדובר האחים שלי.

משתדל לא ללכת אלא אם אין ברירה.נורא פשוט.לא בגלל העניין הכספי בלבד אלא העיקרון מאחריו-אתה מצופה להביא צ'ק.חתונות הפכו מזמן לעסק עם שיקול כלכלי.

כמו רוב האנשים כאן גם אני לא כ"כ מסמפט בלשון המעטה את כל החתונות הראוותניות הללו.

מעדיף לעשות אירוע נחמד בלי יותר מדי רעש וצלצולים(מקווה גם שאמצא את הבחורה שתהיה איתי בראש הזה)

שומע את ההוצאות שיש לזוגות שרוצים להתחתן ונהיה לי כאב ראש אחד גדול. מתחיל בשמלה, איפור, תסרוקות, חליפה, אוכל, משקאות, בר, מתוקים, צלם, מגנטים ועוד שלל חארטות.

הייתה לי חתונה של חבר שבזמנו היינו מאוד קרובים(הפסקתי לדבר איתו בגלל שהוא לא בא ליום הולדת שלי אחרי שהייתי בכל אירוע שהוא עשה ב-4,5 שנים חוץ מאחד בשנה האחרונה שלצערי הודעתי שלא אוכל להגיע בגלל שהוזמנתי לחתונה ממישהו במקום העבודה שהכין אותי חצי שנה!!!! לזה) ובאמת שמתי לא מעט כסף. למזלי מההוצאה של מסיבת הרווקים נמנעתי אבל לא מהחתונה ומהחינה. גם כסף וגם מתנה בחינה(הבנתי שנהוג מתנות לכלה) שהיו לא מעט.

אם היה לא היה לי מצפון והרגשה של אי נעימות - הייתי עושה מה שחלקכם עושים פשוט אומרים לבעלי השמחה שלא יזמינו אותי, אבל לצערי אין לי ת'אופי לזה.

נערך לאחרונה ב:
אם כבר החייתם את השרשור, יש לי שאלת בור סקרנית. כמה עולה לדעתכם בת מצווה בשישי בערב במסעדה (כל המשפחה מוזמנת)? כלומר, כמה עולה פר אדם / פר מנה? אין לי אפילו קצה של מושג.

אני כבר נדפק לי השכל מכל מיני זוגות צעירים בלי גרוש על התחת שמזמינים אותי להזמין אותם לחתונה של עצמם (כלומר, לממן אותה). אם בחרתם לערוך נשף בהמי ראוותני ולא פרופרציונאלי לכלום, לפחות תקנו חוב ותממנו אותו בכבוד, אם לא שחררו אותי באמא'שלכם.
לגבי הסנטימנטים, סורי נגמרו לי. הטקס הדבילי שלכם מעניין לי את השושנה.

אם היה לא היה לי מצפון והרגשה של אי נעימות - הייתי עושה מה שחלקכם עושים פשוט אומרים לבעלי השמחה שלא יזמינו אותי, אבל לצערי אין לי ת'אופי לזה.
איזה אופי צריך?
מצטער, אני תפוס בתאריך לחתונה בצד השני של המדינה.

כמה עולה לדעתכם בת מצווה בשישי בערב במסעדה (כל המשפחה מוזמנת)? כלומר, כמה עולה פר אדם / פר מנה? אין לי אפילו קצה של מושג.
הייתי באחת כזאת לא מזמן, לפני כחודשיים.
שמתי 300 ש"ח.

הוזמנתי השבוע לחתונה שלמזלי מתקיימת בהודו כך שחמקתי באלגנטיות (לא, אין לי מושג למה הוזמנתי).

איזה אופי צריך?
מצטער, אני תפוס בתאריך לחתונה בצד השני של המדינה.
הבעיה היא שאי אפשר כל הזמן להשתמש באותו תירוץ. גם אם תגוון בתירוצים, אם תמנע מלהגיע לאירועים בקבוצה חברתית מסויימת בסופו של דבר ישימו לב ויבינו שהתירוץ הוא רק תירוץ.

@ברננקי אנחנו משתדלים להגיע רק ה"מוזמן" (אני או זוגתי) לארוע, תלוי צד.
פעם חתונה, פעם הילד חולה, פעם הופעה בחוג...
ואם יש מקבץ בשבועיים... אנחנו בחו"ל בטורקיה, יוצא זול יותר.
רוב הארועים שהלכתי אליהם הצטמצמו בשנים האחרונות למשפחה הקרובה/מורחבת.

@ברננקי אנחנו משתדלים להגיע רק ה"מוזמן" (אני או זוגתי) לארוע, תלוי צד.
פעם חתונה, פעם הילד חולה, פעם הופעה בחוג...
ואם יש מקבץ בשבועיים... אנחנו בחו"ל בטורקיה, יוצא זול יותר.
רוב הארועים שהלכתי אליהם הצטמצמו בשנים האחרונות למשפחה הקרובה/מורחבת.
פשוט מרגיש לי (עוד אין לי ניסיון בזה) שהאסטרטגיה שאני רוצה לנקוט בה ("אני לא מחבב ארועים ואשמח אם לא אוזמן") תגבה מחיר חברתי, אפילו משמעותי

הוזמנתי השבוע לחתונה שלמזלי מתקיימת בהודו כך שחמקתי באלגנטיות (לא, אין לי מושג למה הוזמנתי).

46719249.jpg

פשוט מרגיש לי (עוד אין לי ניסיון בזה) שהאסטרטגיה שאני רוצה לנקוט בה ("אני לא מחבב ארועים ואשמח אם לא אוזמן") תגבה מחיר חברתי
מי שחבר, אפשר פשוט לומר לו בפנים שאתה שונא חתונות ולא תגיע. זו גם אחלה סלקציה לחברים. בעיני אם הוא לא מכבד את זה, שלא יהיה חבר שלי.
מי שלא חבר, איזה בת דודה מעפנה שלא ראית 5 שנים או טמבל מהעבודה, אפשר לומר שאתה ממש מתבאס כי בדיוק יש לך X Y Z בזמן הזה ואולי יש סיכוי שהם במטותא יזיזו למענך את האירוע לתאריך אחר כי כואב לך בלב רק מהמחשבה שלא תוכל להיות שם. מניסיוני, הם משאירים את התאריך המקורי על כנו חרף ההפצרות.

@ברננקי שמתי לב בזמן האחרון שמתקשרים לבדוק את המוזמנים מי מאשר הגעה.
מה הבעיה להגיד "לא מגיע?" הרי בשביל זה הם מתקשרים.
ברכות לזוג הצעיר/לילד... אם חשוב אז אשלח צ'ק על X, תלוי מי ולמה.
כרגע בעבודה, לדוגמה...
מנהל הרשת חגג לפני שנה בר מצווה לבכור והשנה ברית ל"רכש החדש".
מה לעשות ואנחנו עובדים תחת אותה מנהלת, אז כן... חייב להגיע.
לבר מצווה הודעתי שאגיע באיחור (מפגישה של פעמונים) וצק של 250.
לברית, הודעתי שלא אגיע כי לא מסתדר לי השעות.
סוכן שעובד איתי, גם הודיע לי שהוא חוגג ברית לבן החדש שלו, 15:00 בירושלים.
"מזל טוב, שיהיה בשעה טובה...
אני לא מגיע ב-15:00 לירושלים.
צריך עוד לחזור למרכז ו-3 משלי מחכים לטפס על אבא".
מצד שני...
אני לא הזמנתי אף אחד לברית אצלי, רק בני משפחה. חוגג בבית.

נערך לאחרונה ב:
כמו רוב האנשים כאן גם אני לא כ"כ מסמפט בלשון המעטה את כל החתונות הראוותניות הללו.

מעדיף לעשות אירוע נחמד בלי יותר מדי רעש וצלצולים

שומע את ההוצאות שיש לזוגות שרוצים להתחתן ונהיה לי כאב ראש אחד גדול. מתחיל בשמלה, איפור, תסרוקות, חליפה, אוכל, משקאות, בר, מתוקים, צלם, מגנטים ועוד שלל חארטות.

מסכים.לא אוהב את הארועים האלה שיצאו מכל פרופורציה,מאות מוזמנים,הוצאות אדירות.למעשה בקרוב מוזמן לחתונה (לא מכיר את הזוג אלא את ההורים) ואמרתי להם דוגרי שמסיבות שלי שלא אפרט (אמיתיות ומעבר לעניין שאני לא אוהב ארועים כאלה) לא אגיע.הם קיבלו את זה בסדר,אולי כי אנו לא ממש חברים קרובים.

טוב, אז לא קראתי כמעט שום תגובה אבל אציג לכם את עצמי.
אני הולכת מאז שאני זוכרת את עצמי כמעט כמעט לכל אירוע שמזמינים אותי. אני גרה בצפון ובלי אוטו כך שלעתים זה מצריך הרבה (זכורה במיוחד חתונה של חברה לפני שנתיים, שבעטיה שהיתי 12 שעות מחוץ לבית: 5 שעות לקח לי להגיע לחתונה בתחב"צ עם פקקים, 3 שעות הייתי בחתונה, ועוד 4 שעות חזור). אני משקיעה כפי שהייתי שמחה שישקיעו בי, להיות אתי ביום המאושר בחיי וכו'.
אני חיה בחברה דתית לאומית וברובה אשכנזית או שאימצה נורמות אשכנזיות. אני יודעת שבעדות המזרח "תג המחיר" באירועים הוא ברמה אחרת.
הוריי והורי חברותיי, שכולם אנשים מבוססים כלכלית ללא ספק, בשנות ה-60-50 לחייהם, נותנים באירועים 500-300 שקלים כשהם מגיעים כזוג.
אני בהיותי רווקה נתתי בחתונות של חברותיי 100 ש"ח (וכך נהגו גם הן, זה היה הסטנדרט). אחרי החתונה יש כאלה שממשיכות לתת 100 ש"ח, או אם באים עם בן הזוג 200, ויש כמוני שהחליטו להתחיל לחסוך, ומביאים מתנות (שאפשר לקנות במבצע, נגיד כלים יפים מפוקס הום שנקנים בתווי קנייה) או נותנים מעט כסף במעטפה משותפת כך שזה לכאורה פחות מביך (מעטפה ובה 700 שקל שנאספו מעשרה אנשים).
אישית החלטתי להתגבר על הבושה, ואם לא הצלחתי להתארגן על מתנה או על מעטפה משותפת, אני מסוגלת לשים 70-50 ש"ח במעטפה משלי ולכתוב ברכה מכל הלב.
אני מקווה בשביל חבריי שאף אחד לא נעלב מזה, וחושבת שאם כן, הבעיה שלהם...
בחתונה שלנו אף אחד מחבריו של בעלי לא נתן מתנה (טוב, מעטים הביאו משהו קטן כמו ספר או דיסק).
אני באמת, באמת לא חושבת שהמוזמנים אמורים לממן את החתונה. לא חשבתי כך בתור בעלת האירוע (ואני מודה שההורים מימנו 100% מהאירוע המאוד סולידי - את השמלה, למשל, לקחתי מגמ"ח בחינם לגמרי. כל האירוע כולו עלה פחות מ-50k, עם 400 מוזמנים) ואני לא חושבת כך בתור מוזמנת. חושבת שאנשים צריכים להוציא לעצמם את זה מהראש.
חברה שלי נתנה לי בחתונה מעטפה ובתוכה אף לא שקל, אלא חתיכות נייר "קופונים" שהיא כתבה: קופון חיוך חינם ודברים כאלה.
דוד של בעלי, שבא לחתונה עם אשתו ושבעת ילדיו (היום כבר תשעה... :)), נתן לנו פלטת שבת (עולה כ-130 ש"ח נראה לי).
אני וכל חבריי נוהגים לומר שהיה מצער אותנו לדעת שחבר לא בא לחתונה רק כי לא רצה להוציא כסף, ועדיף לנו שיבוא בלי לתת שקל, אבל שיבוא.
אני מרחמת על אנשים שלא חשים כך. כל אחד צריך לעשות אירוע בהתאם ליכולות שלו, ולא לבנות על האורחים.
אני שמחה וגאה להיות חלק מחברה שהנורמות שלה הן כפי שתיארתי.

אני גאה הרבה יותר להיות חלק מחברה של אנשים מסוימים שלא טורחים כלל לערוך אירועים של מאות אנשים בשביל איזו שמחה פרטית שבינו לבינה.
אוותר על לסעוד את שולחן משפחתך בבעלי חיים שפוטמו ונשחטו בעבורכם, ושאר מאפים בשמן, ומנגד לא אטריח אותך לתשע שעות מסע מייגע ולמתנה 'מקורית' כמו פלטת שבת או קופון 'חייך זה בחינם'. גם ככה זה ממש מטריד להערך לנשף בהמי שכזה, וכל זאת רק בשביל לרצות את ההורים ושאר המשפחה, מבלי שניתנה לנו בכלל היכולת לחשוב אם זה מרצוננו הפרטי או שמא שובטנו להתנהג באופן אווילי כ"כ.

איזו תגובה יפה תפוזינה, נהניתי לקרוא ולהיחשף בכמה דקות של קריאה, לחברה נוספת.
חברה שאמרתי לעצמי, שהלוואי גם אנחנו, הרוב/החילונים/החברה הרגילה היינו מאמצים כמה דברים ממנה.
זה לא היה חדש לי, שאצל הדתיים בראש ובראשנה לשמח חתן וכלה, לאחר מכן מי שיכול מביא משהו קטן, כסף, מתנה, שי קטן, אפילו ברכה.
תנסי לבוא אצל החילונים/חברה רגילה בידיים ריקות, או עם מתנה (זה עדיף מידיים ריקות, אבל איך שיסתכלו עליך. ואי ואי).

נושאים דומים

Back
למעלה