• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אוטומציה

אני עצמאי שעובד בעיקר מחוץ לבית, כל פרויקט במשרד אחר ולכן מייעל את כל מה שיאפשר לי התנהלות והתניידות חלקה.
כמה אוטומציות שעוזרות לי:
1. visualping.io (ויש כמה אתרים דומים) - לשים אתר תחת מעקב. הפלטפורמה הזאת מעדכנת אותי כל פעם שיש עדכון (קטן/בינוני/גדול) באתר לפי תכיפות לבחירתי. דוגמא לשימוש: מעקב אחרי אתר החברה הסלולרית למבצעים חדשים. 012MOBILE היו ללא דמי מעבר בין התכניות למשך תקופה ארוכה.

2. zapier.com ו-ifttt.com - שתי מערכות שעושות אותו הדבר פחות או יותר - מלכות האוטומציה שמתיימרות לחבר בין פלטפורמות. ג'ימייל לטוויטר, סירי לדרופבוקס וכו' וכו'. אפשר גם לבנות 'מתכונים' לבד. פשוט להיכנס ולהתרשם. יעיל ורלבנטי בעיקר לאמריקאים ולחובבי גאדג'טים.

3. הוראות קבע - להכל וחשבונית במייל. כל חיוב שגוי אפשר לתקן רטרואקטיבית. חוסך המון זמן.

4. גיבויים של הכל
דיון ארוך ומקיף בעניין פה בפורום.

5. שימוש מקיף ב-VOD וההקלטות סדרות ותכניות בממיר של yes. נגמרו הזיפזופים חסרי התועלת. רואים רק מה שבאמת מעניין.

6. שימוש מתקדם בג'ימייל - שימוש נרחב בפילטרים, גם כדי לחסוך הסחות דעת וגם כדי לתייק ולככב כל מייל רלבנטי. שימוש נרחב בחיפוש.

7. שימוש נרחב בגוגל דרייב - לגיבויים, לשיתוף קבצים ולאיחזור מהיר של כל דבר. לעבודה, לדברים אישיים, לענייני נדל"ן וכו'. אני נעזר גם ב-HELLO SIGN וב-DOCHUB כדי לחתום על מסמכים ללא הצורך המעיק בהדפסה וסריקה שלהם.

8. פקס ממוחשב (אני משתמש ב-MYFAX) - למשלוח וקבלת פקסים. כן, יש עוד גופים בארץ שמתעקשים על פקס.

9. פלאג אין למעקב אחר פתיחת מיילים ששלחתי - 'שגר ושכח' קלאסי.

10. חשבוניות און ליין עם חתימה דיגיטלית - ממש נוח. שמיים וארץ לעומת הסירבול בחשבוניות פיזיות אולד פאשן.

11. פחות נפוץ היום בעידן הפייסבוק אבל יש כמה שירותי RSS וRSS שמחוברים גם למייל.

12. באופן כללי מעדיף טיפול בדברים באתר של השירות מאשר להתקשר לשירות הלקוחות בעצמו.

13. כשבכל זאת צריך להתקשר - ROBO HOLD

14. שימוש בדפוס קבוע של ססמאות המורכב באותיות משתנות ותלויות אתר/שירות/חברה ובסט קבוע של אותיות ומספרים. כך אין לי צורך להסתובב עם דף ססמאות.

15. בהמשך לסעיף 1, לגוגל יש שירות מעניין לעדכונים ביחס למילות מפתח ספציפיות. קצת מיושן, פשוט מאוד ולא מורכב. לדוגמא - כשמישהו באיזשהו פורום מחפש בעל מקצוע, מגדירים את השירות של גוגל למילות מפתח 'מחפש' ו-'אדריכל'.

16. בחיפוש דירה להשכרה/מכירה - פלאג אין שמתלבש על יד 2 ונותן היסטוריית מחירים לכל מודעה.

זהו לבינתיים. אוסיף כשאזכר בעוד.

תודה, בזכות מה שכתבת הלכתי וכיביתי את טעינת התמונות האוטומטית באימיילים. לא בא לי שיעקבו אחרי.
אוףטופיק, איך טעינת תמונות אוטומטית עוזרת לאנשים לעקוב אחריך? לדעתי זה לא מסמן את המייל כנקרא

לג׳ימייל יש הגנה נגד מעקב שכזה שכן כל התמונות נטענות אוטומטית על שרת של גוגל ולא מהדפדפן של המשתמש. ככה שהפיקסל הסמוי יקרא כאשר גוגל מעבדים את המייל בשרת ולא כאשר המקבל פותח את המייל.
בשירותי מייל אחרים זה לא ככה ואז זה כן עובד.

@י.ג תודה על הרשימה, מעניין.

@י.ג לגבי הפקסים - אתה מכיר אופציה שלא מצריכה מנוי? זה הרבה לשלם בשביל 1-2 פעמים בשנה שצריך פקס.

רובוהולד נשמע אחלה. מה המודל העסקי שלהם?

בשביל לחתום על מסמכים בלי להדפיס ולסרוק אני משתמש ב Foxit Pdf Reader שיש לו אפשרות להוסיף חתימה בתוך המסמך (בין השאר). איך הפתרון הזה שונה משני הפתרונות שהעלת עבור מי שצריך לחתום על המסמך (ולא מי שמחתים)?

אוףטופיק, איך טעינת תמונות אוטומטית עוזרת לאנשים לעקוב אחריך? לדעתי זה לא מסמן את המייל כנקרא
במייל html אפשר לשים תמונות מרוחקות (שאינן חלק מהמייל).
נניח שהמצאתי תמונה עם כתובת יחודית רק למייל הזה. כשתפתח את המייל תהיה חייב לגשת לכתובת. אחרי שניגשו אליה אני יכול להניח שפתחת את המייל.

טוב, אני חסיד של שכלולים כאלה אבל בואו תעזרו גם לי להכיר דברים חדשים. קדימה!

ולשאלות:
תודה, בזכות מה שכתבת הלכתי וכיביתי את טעינת התמונות האוטומטית באימיילים. לא בא לי שיעקבו אחרי
כן. שכחתי לציין שזה מעט קריפי.
רק בואו נשים את הדברים בפרופורציות - כל אימייל מסחרי יודע כשאתם פותחים אותו.

לג׳ימייל יש הגנה נגד מעקב שכזה שכן כל התמונות נטענות אוטומטית על שרת של גוגל ולא מהדפדפן של המשתמש. ככה שהפיקסל הסמוי יקרא כאשר גוגל מעבדים את המייל בשרת ולא כאשר המקבל פותח את המייל.
יכול להיות שזה כך אבל הפלאג אין הזה אכן עובד.

רובוהולד נשמע אחלה. מה המודל העסקי שלהם?
ספציפית של רובוהולד - בתי העסק שאליהם הוא מתקשר משלמים לו. לפי דעתי הוא מצמצם משמעותית את העומס על המרכזיות ובעיקר מביא את הלקוחות לשיחה כשהם לא עצבניים רצח אחרי 20 דקות המתנה על תקליט ורוצים לפוצץ את העולם.

בשביל לחתום על מסמכים בלי להדפיס ולסרוק אני משתמש ב Foxit Pdf Reader שיש לו אפשרות להוסיף חתימה בתוך המסמך (בין השאר). איך הפתרון הזה שונה משני הפתרונות שהעלת עבור מי שצריך לחתום על המסמך (ולא מי שמחתים)?
יש גם אפשרות בתוככי ACROBAT אבל כאמור רוב הזמן אני משתמש בזה שלא מהמחשב שלי.
בנוסף, הפתרונות שהזכרתי מתממשקים ישירות עם גוגל דרייב והג'ימייל. אין צורך אפילו להוריד את הקובץ. הם לא סופר מהירים אבל זה יעיל יחסית.

לגבי הפקסים - אתה מכיר אופציה שלא מצריכה מנוי? זה הרבה לשלם בשביל 1-2 פעמים בשנה שצריך פקס.
יש להם הצעות חינמיות אבל הרשתי לעצמי להתפרע עם האופציות בתשלום. שים לב שספציפית ב-MYFAX יש אפשרות לרכישת משלוחים בזיל הזול אבל זה תקף לשנה. לך על האפשרות היקרה מעט יותר אבל זאת שללא התפוגה. פרט לעניינים האלה אני מאוד מרוצה מ-MYFAX וממליץ עליהם. יש גם אפשרות משלוח מתוך הגוגל דרייב וגם אפשרות משלוח פקס באמצעות משלוח מייל לכתובת ייעודית שלהם.

נערך לאחרונה ב:
בשירותי מייל אחרים זה לא ככה ואז זה כן עובד.
טוב, הייתי בטוח אבל בכל זאת בדקתי כעת שוב.
גימייל לא מונע את המעקב האם ההודעת המייל נפתחה היות והגישה לתמונה מתבצעת רק בזמן פתיחת המייל.
ההגנה שגימייל מספק היא שתמונות (ועוד אובייקטים מוטמעים) לא נפתחים ישירות ממחשב המשתמש אלא עוברים דרך פרוקסי ייעודי, זה אמנם מאפשר לשלוח ההודעה לדעת האם נצפתה (וכמה פעמים) אך לא מאפשר לו לדעת מה כתובת ה-IP של המקבל, באיזה דפדפן הוא משתמש וכו'. כי הבקשה לתמונה מתבצעת משרתי גוגל.
@מרק עוגיות צודקת.

אם כבר, מטריד אותי התוסף עצמו שיושב בתוך תיבת הדואר.

זה בכלל חמור.
תודה על התיקון! הייתי בטוח אחרת. זה פספסוס מצער של גוגל כי ההבדל בין להגן על הפרטיות עד הסוף או לא הוא מינורי - רק צריך לטעון את התמונה בזמן עיבוד המייל ולא פתיחתו.

תודה על התיקון! הייתי בטוח אחרת. זה פספסוס מצער של גוגל כי ההבדל בין להגן על הפרטיות עד הסוף או לא הוא מינורי - רק צריך לטעון את התמונה בזמן עיבוד המייל ולא פתיחתו.
לכאורה הם סבורים שעצם האינדיקציה על טעינת התמונה לא מהווה הפרת פרטיות באופן שיצדיק פגיעה בפונקציונליות (להלן), הבעיה הזו קיימת לא רק במייל אלא בעוד הרבה מקומות וגם בפורום למשל, אם משתמש רוצה לעקוב אחרי משתמשים אחרים הוא יכול להטמיע תמונה כזו בזמן נוכחות דלילה, ואצל משתמשים שלא הסתירו את "נראה לאחרונה צופה ב...." יוכל בקלות לדעת עליהם מיקום גיאוגרפי, דפדפן, מערכת הפעלה וכו' ולא חסרים עוד דרכים.
אז אינני מופתע מהאדישות של גוגל לנושא הזה (מה גם שזאת רק התנהגות ברירת מחדל ומי שמוטרד יכול לבטל טעינה אוטומטית), להיפך הם שילבו מנגנון אנטי ספאם שעובד לא רע ואמור לסנן הודעות מגורמים לא רצוים ושם באמת תמונות לא נטענות אוטומטית.
בנוסף, שולח המייל מעוניין לעיתים להסיר את התמונה, להחליף אותה, מבצעים שמתעדכנים וכו' ראיתי לא מזמן בהודעת מייל GIF מונפש שהציג ספירה לאחור, היות ויש גבול כמה פריימים להכניס בתמונה אחת, בכל גישה לתמונה נוצרה תמונה חדשה עדכנית. אז אם גוגל יממשו גם שירות קאש זה יפתח להם תיבת פנדורה של בעיות חדשות, לא פשוט.

נערך לאחרונה ב:
טוב, הייתי בטוח אבל בכל זאת בדקתי כעת שוב.
גימייל לא מונע את המעקב האם ההודעת המייל נפתחה היות והגישה לתמונה מתבצעת רק בזמן פתיחת המייל.
ההגנה שגימייל מספק היא שתמונות (ועוד אובייקטים מוטמעים) לא נפתחים ישירות ממחשב המשתמש אלא עוברים דרך פרוקסי ייעודי, זה אמנם מאפשר לשלוח ההודעה לדעת האם נצפתה (וכמה פעמים) אך לא מאפשר לו לדעת מה כתובת ה-IP של המקבל, באיזה דפדפן הוא משתמש וכו'. כי הבקשה לתמונה מתבצעת משרתי גוגל.
@מרק עוגיות צודקת.

@מתכנת
אם זכור לי נכון, יש גם עוד אופציה דרך קראיה ל CSS אקסטרני, שגוגל לא חוסם. עובדתית, רוב הtrackers עובדים יפה מאד עם ג'ימייל.

גוגל כבר מזמן "מתלכלכת" בזירה הזאת. ראה ערך Unroll me
שים לב שUnroll.me יש להם שם לא משהו (הם מוכרים את המידע עליך)

אני חסיד נשבע של BOOMERANG לאימייל.

@מתכנת
אם זכור לי נכון, יש גם עוד אופציה דרך קראיה ל CSS אקסטרני, שגוגל לא חוסם. עובדתית, רוב הtrackers עובדים יפה מאד עם ג'ימייל.

שים לב שUnroll.me יש להם שם לא משהו (הם מוכרים את המידע עליך)

אני חסיד נשבע של BOOMERANG לאימייל.
זאת היתה הדוגמא שלי לעניין שפלאג אינים מתפקדים מתוך הג'ימייל ועושים סלט מהפרטיות של המשתמשים.

זאת היתה הדוגמא שלי לעניין שפלאג אינים מתפקדים מתוך הג'ימייל ועושים סלט מהפרטיות של המשתמשים.
אה הבנתי.. כן באופן עקרוני Oauth זה וקטור מעולה לתקוף

טוב חברים, הדיון הזה טוב מדי כדי להעלם כה מוקדם. תנברו בשכל ותמצאו עוד רעיונות לשכלול החיים שלנו באוטומציה.

עוד כמה רעיונות לערימה:
17. מחשב השקיה
18. מסלולים של מספר שנים בסלולרי (כי נמאס לעקוב-לחדש-לעבור כל שנה)
19. תאורה עם תא פוטואלקטרי מובנה
20. netek.co.il - משגרים ניתוק לשירות ושוכחים ממנו
21. משלוח תזכורות עתידיות לעצמי בלוח שנה
22. הוראות קבע לכל דבר שזז (יודע שכבר אמרתי. זה מאוד מאוד עוזר)
23. מנגד - הימנעות כמעט מוחלטת מפריסה לתשלומים - כי מי זוכר מה זה החיוב הזה מלפני חצי שנה וגם למה שאין כסף לא משעבדים את האני העתידי שלנו.
24. חשבוניות להכל במייל
25. שימוש בלוח שנה אחד בגוגל ובסלולרי.
26. סינכרון של אנשי הקשר של הסלולרי עם ג'ימייל. אחרי שבעיית הכפילויות נפתרת זה נוח מאוד.
27. כשחייבים לקחת משהו דחוף - שירות השליחויות של GETT או SOPICK עושים את העבודה מהר מאוד ויחסית בזול. הרבה יותר משעת התרוצצות שלי באמצע היום.
28. מנוי לכביש 6, מנהרות הכרמל והנתיב המהיר - ללא התחייבות ודמי מנוי. כשצריך להשתמש אז לפחות לא יהיו קנסות וריביות על גבייה. מניסיון, סכומים נכבדים הולכים רק על זה.
29. באנדרואיד - אפליקציה להקלטת שיחות (באייפון זה נדיר יותר למצוא כזאת שעובדת כי זה נוגד את חוקי המערכת).
30. צבירת נקודות בכרטיס אשראי מתורגמות לנקודות תעופה בנוסע המתמיד באל על.
31. ג'ימייל - שימוש נרחב בתיקיות ובפילטרים שממיינים אותם.
32. FIND BIG MAIL לאיתור מיילים כבדים ודילול התיבה בג'ימייל.
33. מדידה אובייקטיבית של מהירות האינטרנט ומעקב לאורך זמן. ספק שמפספס יותר מדי פעמים מוחלף. (וסוף סוף יש הרשמה לשירותים האלה און ליין בלבד. ניתוק באמצעות NETEK)
34. העברת כספים באמצעות PEPPER PAY ושות'. לא מסתובב עם מזומן יותר.
35. הפקדת צ'קים (מתחת ל-10K) באפליקציית הבנק. לא עוד חיפוש אחרי הסניף הקרוב.
36. כשמתאפשר - חידוש מרשמי תרופות קבועות מול הרופא משפחה באמצעות האפליקציה של מכבי. חוסך את התיאום והנסיעה למרפאה.
37. שימוש ב-SWIFTKEY - לוקח זמן להתרגל אבל אח"כ קשה לחזור לאחור. פתאום נראה כל כך מגוחך להרים את האצבע בין אות לאות.
38. שימוש פעם בתקופה ב-ZOLLO - מצלמים את החשבון מהסופר והוא מעדכן אותך איזה סופר בסביבה שלך זול ביותר ביחס לחשבון. נוח מאוד.
39. הזמנה בארומה/מקדונלדס באמצעות האפליקציה. לא מחכים בתור...

• אהבתי
Reactions: Roi

נושאים דומים

Back
למעלה