תגובה אחרונה ע"י סמבה

 1. ס

  ציפיות שכר בהייטק ואיזון בית עבודה

  חלק מהחברות נותנות היום 3-4 חודשים נוספים חופשת לידה (בתשלום). כלומר אבות יכולים לצאת ל3 חודשים, ואמהות ל 6 חודשים בתשלום (כולל התקופה שממומנת ע"י ביטוח לאומי). כעובד חדש ומבוקש הייתי מתעקש על זה בכל מו"מ עתידי. כדאי שההטבה הזו תורחב לכל התעשיה. זו גם הטבה מאד פמיניסטית כשגברים מנצלים אותה.
 2. ס

  ההבדלים בין טפסים 1322, 1324, 1325 בדוח השנתי

  תודה רבה! כן, אנחנו מהבודדים שכן
 3. ס

  ההבדלים בין טפסים 1322, 1324, 1325 בדוח השנתי

  אני מכין את הדוח השנתי ולא ממש ברורים לי ההבדלים בין הטפסים 1322, 1324, 1325. במקרה שלי: יש לי חשבון השקעות בברוקר ישראלי, עם ני"ע בארץ, בארהב, ובאירופה (לקרנות איריות). כלומר כל הני"ע מנוהלים עי הברוקר הישראלי, והוא מנכה מהם מס במקרה של מכירה. כמו כן, מדי פעם אני מוכר RSUs, וגם ESPP, הנאמן מנכה...
 4. ס

  החזר מס על הוצאות עבודה לשכיר

  אני לא מכיר תקנה כזו
 5. ס

  החזר מס על הוצאות עבודה לשכיר

  ללא קשר לקורונה התכוונתי להגיש השנה. באמת? קנס על נסיון לא חוקי? זה נפוץ? מה לא חוקי בבקשה להכרה בהוצאות שהיו לי כאשר המדינה הכריחה אותי להישאר לעבוד מהבית? חוץ משני מקרי הקיצון האלו, יש משהו אחר שיכול לקרות?
 6. ס

  החזר מס על הוצאות עבודה לשכיר

  יש מה להפסיד בלנסות?
 7. ס

  החזר מס על הוצאות עבודה לשכיר

  אם הייתי רוצה לבקש החזר מס על הוצאות, תחת איזה סעיף צריך לרשום את זה בטופס 1301?
 8. ס

  תיאום מס סולידי (עם מומחי מס וללא תשלום)

  מעדכן שהייתי לאחרונה בסניף בתל אביב ומאוד התאכזבתי. הפקיד שהדריך אותי ידע פחות ממני (לפחות בכל מה שנוגע לשכירים), וגם היה לא נחמד, ואמר "כאן זה לא יעוץ מס" אנחנו רק מסבירים איך למלא את הטופס. יכול להיות שהוא פקיד אחד ספציפי שנפלתי עליו. אשמח לשמוע חוויות מאחרים
 9. ס

  מתמטיקה כאינדיקציה להשתלבות בעולם הקוד

  @אלה91 כאן יש קורסים חינם בכמה רמות, עם קהילה נהדרת (בארץ)שתומכת https://she-codes.org/
 10. ס

  איך לנצל הזדמנות נדל"ן בתור מתווך

  שמעתי שמה שעושים בקבוצות רכישה הוא שמארגן הקבוצה רוכש אופציה מבעלי הקרקע יחסית בזול, ואז מספסר את האופציה. לא ממליץ ולא מייעץ, עברו עשר שנים מאז ששמעתי על זה, אז סביר שאני גם לא זוכר נכון.
 11. ס

  עלות הסכם ממון

  עשינו הסכם ממון דרך ארגון "משפחה חדשה" והיינו מאד מרוצים מהתהליך ומההסכם שנכתב באופן מכבד ושיוויוני. העלות היתה כ3000 או 4000 שח, לא זוכר בדיוק.
 12. ס

  תיאום מס סולידי (עם מומחי מס וללא תשלום)

  הם היו בסדר עם אמא שלי, ואפילו ציינו בפניה דרכים לייעל את החזר המס שלה שהיא לא הכירה והן לא מובנות מאליהן (ואמא שלי היא מהאנשים שנהנים לעשות אופטימיזציה להחזרי מס).
 13. ס

  תיאום מס סולידי (עם מומחי מס וללא תשלום)

  טריק שלמדתי היום מאמא שלי: רשות המיסים מעמידה כל שנה לרשות הציבור את לשכות ההדרכה שלה. כל שנה אמא שלי מגיעה לאחת הלשכות עם כל המסמכים שלה והם מדריכים אותה איך למלא את הטופס כך שהיא מקבלת את החזר המס שמגיע לה. לינק לפרטים על שעות קבלת קהל השנה (2021)...
 14. ס

  מחשבון אקסל לחישוב משכורת של מטפלת/עוזרת בית

  שלום לכולם, אנחנו מתכננים להעסיק מטפלת לילד, במשרה חלקית, על בסיס שעתי. האם מישהו מכיר מחשבון/אקסל לחישוב שכר לעובדי משק בית וההפרשות שצריך לבצע? חוץ מהנחיות, לא הצלחתי למצוא מחשבון שכר כנל אונליין.
 15. ס

  מה היו ההשקעות הכי גרועות שלכם?

  עשיתי קורס בניתוח טכני ב2010, ו"בזכותו" נשארתי כמה שנים טובות מחוץ לשוק ההון כי השוק עלה אבל ה"סיגנל של הmacd" היה שלילי.
למעלה