בית » השקעות » מי היה הארי בראון?

מי היה הארי בראון?

הארי בראון, הוגה התאוריה להשקעה סולידית, היה מחבר, פוליטיקאי וכלכלן אמריקאי.

בראון נולד בניו יורק ב-1933, גדל בלוס אנג’לס ושירת בצבא ארה”ב בין השנים 1953-1961.

לאחר שחרורו עבד תקופה מסוימת בתעשיית הפרסום, ובהמשך שימש כעורך הירחון Freedom Magazine.

את ספרו הראשון, “כיצד תוכל להרוויח מירידת ערך הדולר”, חיבר בראון בשנת 1970. ספרו השני, “איך מצאתי חירות בעולם שאינו חופשי”, פורסם ב-1973. ספרו השלישי היה “באפשרותך להרוויח ממשבר מוניטרי”.

בראון הגה את התאוריה להשקעה סולידית יחד עם עמיתו טרי קוקסון בספרם המשותף “הגן על השקעותיך מאינפלציה” שפורסם בשנת 1981. ספר זה תיאר גרסא מעט מורכבת יותר של האסטרטגיה, הכוללת מגוון רחב יותר של נכסים וכן מסגרת רחבה לשינוי פילוח הנכסים בהתאם לטעם אישי. לדוגמה, משקיע המוטרד מאינפלציה יכול היה להעניק  משקל יתר לזהב בתיק ההשקעות, ואילו משקיע המוטרד מתנודתיות בשוק ההון יכול היה להגדיל את שיעור המזומנים בתיק.

בשנת 1982 נוסדה קרן הנאמנות PRPFX, אשר הייתה דומה בהרכבה לפילוח הנכסים שתואר בספר הנ”ל עם אוריינטציה מובהקת לגידור אינפלציה, שרווחה בארה”ב באותן שנים. בראון שימש כיועץ לקרן זו.

בראון היה מועמדה של המפלגה הליברטריאנית האמריקנית בבחירות לנשיאות ארה”ב בשנים 1996 ו-2000.  זוהי המפלגה השלישית בגודלה בארה”ב, ומצעה מקדם פיקוח מינימלי על השווקים, העצמת זכויות האזרח, צמצום כוחה של המדינה ועוד.

בשנת 1998 פרסם בראון את הספר “השקעה מאובטחת“, ובו תיאר גרסא מפושטת יותר של התאוריה שהגה בשנות השמונים, כפי שהיא מתוארת באתר זה. סך קטגוריות הנכסים צומצם לארבע בלבד, וההנחיה החד משמעית כעת הייתה לשמור חשיפה פרופורציונלית קבועה לכל אחד מהנכסים בכל רגע נתון.

בין השנים 2004-2005 הנחה הארי בראון תכנית רדיו, המכסה את התאוריה וכן נושאים פיננסיים אחרים.

בראון הלך לעולמו בשנת 2006 כתוצאה ממחלה נוירולוגית ממנה סבל. 12 ספריו נמכרו בלמעלה משני מיליון עותקים.אזהרה: אני משקיעה חובבת. אינני בעלת רישיון ייעוץ השקעות או כל רישיון פיננסי אחר. התכנים באתר אינם מהווים ייעוץ מקצועי או המלצה לביצוע פעולה בנייר ערך, ואין לראות בהם תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו הייחודיים של כל אדם. כל המסתמך על המידע באתר מבלי להיוועץ באיש מקצוע עושה זאת על דעתו ועל אחריותו בלבד. אלא אם צוין אחרת, אני מחזיקה או עשויה להחזיק בניירות הערך הנדונים בפוסט. גלישתך באתר מהווה הסכמה מפורשת לתנאי השימוש.


רוצים לעזור?
אתם מוזמנים לשתף ולעקוב אחרי בטוויטר או בפייסבוק, או להירשם כדי לקבל את הפוסטים שלי ישירות למייל. בנוסף, תוכלו להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמזון, להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר. 

2 תגובות

 1. מעניין
  תודה 😉

 2. מר בדיעבד

  שלום ותודה על הבלוג המדהים!!
  אני קורא מהתחלה ולומד המון!
  שתי שאלות חשובות:
  1.
  מה את אומרת על מודל הכנסה פסיבית של ריי דליאו? מנצח את של הארי בראון גם בתשואה וגם ברמת בפרמטרים מסויימים של סיכון. הנה השוואה בין השניים http://seekingalpha.com/article/878251-bridgewaters-all-weather-portfolio-vs-harry-brownes-permanent-portfolio?page=2#

  2.
  האם תוכלי לעשות פוסט צעד צעד איך להעביר בפועל את הפנסיה והקרנות להשקעה פאסיבית?

  יש לי עוד דברים לשאול ולהציע, אבל את זה נשמור להמשך
  תודה ושנה טובה!!!

השאר תגובה