• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן פנסיה מיטב ד"ש - מסלול מניות פאסיבי מחקה מדדים

אנון נימוס

משתמש בכיר
דירוג
2,458
אני מתלבט בד"ש בין המניות פסיבי למניות כללי, אני כנראה אתחיל עם ה מניות הכללי,

NoamD

משתמש רשום
דירוג
0
לסיכום הדיון לאן שאר המומחים פה נוטים? מנייתי כללי או פאסיבי?
אני כרגע במסלול 50 ומטה..

מתכנת

מודרטור
דירוג
8,701
@NoamD שלום וברוך הבא לפורום!
יעוץ פרטני (כמשתמע משאלתך) מנוגד לתקנון הפורום.
השרשור הנוכחי בו הגבת עוסק במכלול השיקולים לגבי כל מסלול, קרא אותו ואם יש אי הבנה כלשהי או שאלה ספציפית החברים כאן ישמחו לענות.

OOmer

משתמש רגיל
דירוג
40
שאלות טכנית בנושא -
1. איך קרנות הפנסיה מנהלות טכנית את נושא המסלולים? האם כל מסלול (מניות / כללי וכו') מנוהל כקרן נפרדת?
2. בהמשך לשאלה אחת - מה קורה לחסכון הצבור שלי ברגע שאני עובר מסלול? (לוקחים את הסכום הצבור שלי ומעבירים אותו מקרן לקרן?)
3. האם מעבר של מסלול אפשרי בכל רגע או מתבצע בנקודות זמן ספציפיות? (פעם ברבעון וכו')

תודה

מתכנת

מודרטור
דירוג
8,701
1. איך קרנות הפנסיה מנהלות טכנית את נושא המסלולים? האם כל מסלול (מניות / כללי וכו') מנוהל כקרן נפרדת?
2. בהמשך לשאלה אחת - מה קורה לחסכון הצבור שלי ברגע שאני עובר מסלול? (לוקחים את הסכום הצבור שלי ומעבירים אותו מקרן לקרן?)
3. האם מעבר של מסלול אפשרי בכל רגע או מתבצע בנקודות זמן ספציפיות? (פעם ברבעון וכו')
כן, כן וכן.
לוקח לפחות כמה ימים עד שהכסף עובר בין מסלולים.
ייתכן שהביטוחים משותפים בין המסלולים.

OOmer

משתמש רגיל
דירוג
40
כן, כן וכן.
תודה.
אני מתכוון לעבור ממסלול כללי אשר לא משקף את הסיכון שאני רוצה לקחת עם החסכונות בקרן הפנסיה שלי.
כמו שרבים העלו בדיון הזה, הייתי מרגיש די נוח להעביר למסלול עוקב מדד מניות פאסיבי ואז אני יודע למה לצפות - לטוב ולרע. הבעיה היא שכמו שראינו יש שם משחקים וחסרונות משמעותיים שעלולים לפגוע בתשואה.
הבעיה היא שגם במסלול מניות מנוהל יש פוטנציאל לחסרונות רבים - אנחנו לא יודעים בעצם מה המנהלים של הקרן הולכים לעשות ב-70% מנייתי, אבל מה שבטוח יודעים זה שאנחנו כובלים את ידיהם ומונעים מהם לא להשתתף בכל מיני השקעות שדווקא הוכיחו את עצמם כיחסית רווחיות בשנים האחרונות חסרות הריבית, כמו הלוואות ישירות ולא סחירות לחברות אשר תופסות שיעור הולך וגודל מהתיק של המוסדיים.

לא יודע להחליט :(

OOmer

משתמש רגיל
דירוג
40
מהיכן הנתון?
אני עובד בקרן PE שחלק גדול מהמשקיעים שלה מוסדיים ולכן מכיר דרך העיסוק שלי הרבה עסקאות כאלו. מודה שזה מבוסס על התרשמות אישית (אומנם יחסית רחבה) אך לא עברתי על נתונים מסודרים. לא יודע להגיד לך מה התוחלת של ההשקעות האלו שלהם, אבל מכיר כמה עסקאות מאוד מאוד יפות שהיית רוצה שיבוצעו עם הכסף הפנסיוני שלך.

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
27,379
אני עובד בקרן PE שחלק גדול מהמשקיעים שלה מוסדיים ולכן מכיר דרך העיסוק שלי הרבה עסקאות כאלו. מודה שזה מבוסס על התרשמות אישית (אומנם יחסית רחבה) אך לא עברתי על נתונים מסודרים. לא יודע להגיד לך מה התוחלת של ההשקעות האלו שלהם, אבל מכיר כמה עסקאות מאוד מאוד יפות שהיית רוצה שיבוצעו עם הכסף הפנסיוני שלך.
אני שמח לשמוע.
תמיד נראה לי שהשילוב של מקום עבודה גדול עם קהל חצי שבוי והעובדה שצריך לנהל סכום עצום, מביאים להישגים בינוניים של קרנות הפנסיה (שלא לדבר על השחיתות של מתן הלוואות לחברים), אבל אשמח לדעת שאני טועה.

OOmer

משתמש רגיל
דירוג
40
אתה ממש לא טועה. אם הייתי חושב שאתה טועה, הייתי צריך להשאיר את החסכון שלי במסלול כללי ולתת יד חופשית למנהלי ההשקעות שם לעשות בו כראות עיניהם.
מה שאני מנסה להחליט לגביו זה האם מסלולי המניות השונים של קרנות הפנסיה (בדר"כ מתחייבים ל-70% מניות כשבינתיים ה-30% האחרים מושקעים באג"ח מיועדות), יגדילו את הסיכוי לתשואה גבוהה יותר - מצד אחד אתה לא עוקב אחרי מדד כמו במסלול פאסיבי וצריך לסמוך על מנהלי הקרן שידעו מה הם עושים כשהם בוחרים מניות (כי אתה מכריח אותם לבחור מניות ב-70% מהחסכון) על כל השטיויות שהם מסוגלים לעשות, ומצד שני אתה מונע מהם לעשות כל מיני השקעות, כמו למשל הלוואות ישירות לחברות, שהם אומנם לא ההשקעות האידיאליות שהיית בוחר לחסכון שלך אבל לנוכח מבנה השוק שלנו הן מספקות תשואות יפות שיכולות להגדיל את התשואה הכללית של הקרן (אלו לרוב חברות שאין להם נגישות לשוק ההון / לבנקים מכל מיני סיבות, מה שלא תמיד מעיד על טיבן לרעה). סתם לקחתי את ההלוואות לדוגמא. המוסדיים היום מספקים גם ליווי לפרויקטי נדל"ן.

ברור לי שמסלול כללי לא מספיק מסוכן בשביל מישהו בגילי (30) עם אופק השקעה ארוך, אבל עד שמסלול IRA יקבל צורה של משהו לא ניסיוני, מנסה לבחור בין נבלה לטרפה.

אנטארטיקה

משתמש רגיל
דירוג
261
@OOmer בקרנות הגדולות המסלול הכללי סגור לחוסכים חדשים ולכן מעבר ממנו יהיה בלתי הפיך (לא תוכל לחזור).
אם בכוונתך להשאיר את הפיצויים לפנסיה אפשר למשל להעביר רק את הרכיב הזה (פיצויים) למניות. כך תגדיל חשיפה ועדיין תוכל להמשיך עם המסלול הכללי לפחות בחלק מהחסכון. בעבר אפשר היה לנייד את הפיצויים החוצה לגמל ואז מצד אחד מוותרים על המיועדות אך מצד שני יש מגוון רחב של אופציות ולא כבולים למסלולים הקיימים בקרן הפנסיה שלך. יתכן שזה עדיין אפשרי ... טעון בדיקה.

נערך לאחרונה ב:

OOmer

משתמש רגיל
דירוג
40
@אנטארטיקה
לא דייקתי. אני במסלול ילידי שנות ה-80 לא כללי. הפסדתי משהו במסלול כללי? אם אני היום במסלול תלוי גיל ההערה לא רלבנטית?

אנטארטיקה

משתמש רגיל
דירוג
261
@אנטארטיקה
לא דייקתי. אני במסלול ילידי שנות ה-80 לא כללי. הפסדתי משהו במסלול כללי? אם אני היום במסלול תלוי גיל ההערה לא רלבנטית?
ההשקעות הלא סחירות כמו נדל"ן או הלוואות לעמיתים נמצאות בשיעורים גבוהים במסלולים הכללים. במסלולים תלויי הגיל שרק נפתחו לאחרונה הנכסים הם מניות ואג"ח בלבד, למיטב ידיעתי.

OOmer

משתמש רגיל
דירוג
40
ההשקעות הלא סחירות כמו נדל"ן או הלוואות לעמיתים נמצאות בשיעורים גבוהים במסלולים הכללים
מוזר. איזה סיבה יש למנהלי השקעות לא לבצע השקעות כאלו כשאין עליהם הגבלה לעשות זאת? למיטב ידיעתי בתלויי הגיל השינוי הוא מינימום חשיפה למניות

אנטארטיקה

משתמש רגיל
דירוג
261
יש לך לינק ? כי לא הייתי מודע לכך
ראה את הדיון שלי עם נדב בתגובות למאמר מהבלוג פנסיוני. כאמור, בפניקס ובקרנות הקטנות יותר המסלול הכללי הפך למסלול תלוי גיל ולכן עדיין ניתן להצטרף אליו. ראה את הכתבה הבאה.

נערך לאחרונה ב:

OOmer

משתמש רגיל
דירוג
40
@אנטארטיקה
אלא שמתברר כי לפחות בינתיים, החוסכים הצעירים המצטרפים לשוק הפנסיה לא ייהנו מחשיפה זאת. זאת משום שמדובר במסלול חדש, שבשלב זה ינהל סכומי כסף קטנים, ולפיכך אין יכולת אמיתית להשתמש בהם להשקעות לא סחירות.
בהראל מעריכים כי בתוך שנה יצטברו במסלולים מותאמי הגיל עשרות מיליוני שקלים, והם יוכלו לכלול נכסים לא סחירים.

אני דואג כשהאינטרס שלי והאינטרס של הגוף המוסדי מתנגשים. בגלל שההשקעות האלו באמת מספקות להם היום תשואה עודפת, ברגע שהם יוכלו הם יבצעו השקעות בנכסים לא סחירים. מאמין שכבר היום זה קורה, אפשר לבדוק.

OOmer

משתמש רגיל
דירוג
40
@אנטארטיקה
אתה צודק, אין פה השקעות לא סחירות כמעט (נדל"ן + אחר = 2%) -
https://www.harel-group.co.il/long-term-savings/pension/funds/pension/doclib/הראל גילעד פנסיה - ילדי שנות ה- 80/הרכב נכסים/הרכב נכסי הקרן הראל פנסיה ילידי שנות ה-80 - נכון לתאריך 31.12.2016.pdf

אם כך אני באמת לא רואה סיבה ראציונלית לא לעבור למסלול מניות.
עם זאת, בינתיים הם מצליחים להשיג תשואה לא רעה גם במסלולים הכלליים. מתלבט אם כדאי לחכות עם המעבר מסלול לתקופה שבה מדדי המניות לא יהיו בשיאים כמו שהם עכשיו. גם ככה מכריחים אותי לשלם דמי ניהול של ניהול אקטיבי, חושב אולי לתזמן קצת את השוק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י קרן פנסיה וקרן השתלמות s&p 500 הפניקס או מיטב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
liranviper קרן פנסיה ברירת מחדל - לנטוש את מיטב דש והלמן אלדובי? צרכנות פיננסית 143
G קרן פנסיה הפניקס או מיטב דש? שוק ההון 41
M תושבות מס ופתיחת קרן פנסיה והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ttmoon קרן פנסיה IRA וETFs פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
T הגורל של קרן פנסיה מסולקת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
tomer111 האם יש משמעות לאיזה קרן פנסיה מבחינת חברה נמצא בה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ס קרן פנסיה וקרן השתלמות פעם ראשונה בחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
Y מעסיק לא מאשר העברת קרן פנסיה למסלול מחכה snp500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S קרן פנסיה מקיפה - איך עובד מנגנון הבטחת התשואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A קרן פנסיה כללית עם כיסוי ביטוחי או תחליף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
מ משיכת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I הפעלת קרן פנסיה לא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S ניוד קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
K קרן פנסיה ומסלול מחכה מדד SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
א העברת קרן פנסיה - איחוד צבירות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ איזו קרן פנסיה מחקת סנופי בחרתם ולמה? (יש גם סיכום של תמונת המצב היום) פוסטים מאיכות נמוכה 5
deussex וותק קרן פנסיה משלימה - בעקבות העברת ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן פנסיה מחקה מדד S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y בחירת קרן פנסיה ו"אנומליה" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
U קרן פנסיה לא פעילה מצד מעביד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E קרן פנסיה מול גמל IRA - הבדל תשואות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
M העברת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
The Thinker חלוקה אופטימלית בין קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 62
T קרן פנסיה משלימה ללא כיסוי ודמי ניהול - לעומת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A ניוד קרן פנסיה בחוב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ש קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
R קרן פנסיה משלימה או קופת גמל ופיצול תגמולים פיצויים - שכר 45k פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
E האם לעבור קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
K קרן פנסיה כללית עם תנאים נחותים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M בחירת קרן פנסיה בשלב שבו מתחילים למשוך קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R קרן פנסיה מור או הפניקס ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M מסלול השקעה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T פתיחת קרן פנסיה ממעסיק לא מוכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
W קרן פנסיה משלימה מול ביטוח מנהלים עם דמי ניהול נמוכים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B פתיחת קרן השתלמות / פנסיה ללא סוכנים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4

נושאים דומים

למעלה