• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פנסיה במיטב דש - הכסף שאני מפקיד לא מגיע

הבחור החדש

משתמש סולידי
דירוג
22
שלום,

רציתי לשתף בסיטואציה ולשמוע מה דעתכם.
העברתי את הפנסיה שלי למיטב דש לפני כחודשיים שלושה, וכבר הפקדתי שם יחד סכום לא מבוטל.
נכנסתי לחשבון שלי באתר שלהם, על מנת לשנות מסלול השקעה, ואני רואה שיש לי בחשבון 0 ש"ח (!)

התקשרתי אליהם, והם הסבירו שחסרים להם טפסים על מנת לשייך את הכסף שהופקד דרך המעסיק לפנסיה שלי.
אמרתי להם שאני רוצה שהם יטפלו בזה בהקדם, אבל לא הייתי תקיף במידה מיוחדת.
הקטע הוא שאני לא יודע אם זה עניין זמני שקורה לכולם או שאני אמור לכעוס ולדאוג.
האם קרה לעוד מישהו? עצות למיניהן בהתנהלות מולם?

החברות הללו עובדות לפי סטנדרטים מימיי הביניים (פקסים טלפונים הקלדה ידנית טפסים שפיסית נופלים בין הכסאות ואפתיות כללית).
אין מה לעשות חוץ מלעקוב, להתקשר, לפתור בעיות ולחזור על התהליך עד המוות.

קרה לי.
בסוף הכל הסתדר.
היה מאוד מעצבן.

יש לי שם חשבון מסחר ובהתחלה הפקדתי ללא הוראת קבע. קרה מדי פעם שהם לא עדכנו את החשבון שלי כשבוצעה העברה אבל כל פעם אחרי כמה מיילים זה הסתדר..

הקטע הוא שאני לא יודע אם זה עניין זמני שקורה לכולם או שאני אמור לכעוס ולדאוג.
מאז האיחוד עם איילון מיטב דש פנסיה סובלים מתקלות חמורות בתפעול ובשירות הלקוחות. דף הפייסבוק שלהם (תגובות הגולשים) מדבר בעד עצמו. הטרייד דווקא בסדר ולא הושפע מהעניין.

האם קרה לעוד מישהו? עצות למיניהן בהתנהלות מולם?
התכתבות במייל ותמיד לשלוח עותק למנהל מחלקה ולסגן שלו, אפשר למצוא באתר את הכתובות לכל בכיר בכל מחלקה
יש לי עובדים שההפקדה האחרונה שהם ראו היא מינואר, ממש חלם

קח באפר של כמה חודשים טובים עד שהכל מתעדכן
זה מערכת סופר בירוקרטית והכל שם מתעדכן בעיכוב מטורף

למען "ההגינות" כלפי מיטב דש צריך לומר שזה קורה בכל מקום.
גם אחרי שהעברתי קה"ש ל-IBI היו כמה הפקדות שהלכו לאיבוד והייתי צריך לרדוף אחריהן.

הגיע הזמן לעדכן את האמרה: יש רק 3 דברים בטוחים בעולם - מסים, בלאגן בקרנות הפנסיה, ומוות.

מיטב העבירו אותי למסלול ביטוח שונה ממה שבחרתי על דעת עצמם. הם גם העבירו אותי על דעת עצמם מסלול השקעה. זה גורם לי לשקול ברצינות להוציא משם את חלק מהכסף ולעבור לקופת גמל.

הפנסיה שלי נמצאת במיטב דש ובעבר גם קרן ההשתלמות שלי הייתה שם. זאת החברה עם השירות המזעזע ביותר שנתקלתי בו מעולם. גם אצלי הכסף לפעמים לא היה נכנס. בפעמים אחרות היה נכנס למקומות הלא נכונים, שיגעו אותי עם מיליון טפסים ואישורים מיתרים וכל פעם העלו לי בטעות דמי ניהול ועוד אין ספור בעיות מכל סוג שאפשר ואי אפשר לדמיין. שירות הלקוחות הטלפוני שלהם חסר תועלת לחלוטין ורק יבזבז לכם את הזמן בלי לפתור את הבעיה. מצאתי אבל פתרון שעובד. כשכותבים בדף הפייסבוק שלהם, מנהל הדף יודע לפתור כל בעיה שיש לכם מהר מאוד.

קח באפר של כמה חודשים טובים עד שהכל מתעדכן
זה מערכת סופר בירוקרטית והכל שם מתעדכן בעיכוב מטורף

אסור לסמוך על זה. לרוב זה לא יפתר מעצמו ורק יחמיר.

הם הסבירו שחסרים להם טפסים על מנת לשייך את הכסף שהופקד דרך המעסיק לפנסיה שלי.
זה קרה גם לי, תשאל איזה טפסים חסר ותשלים.
שים תזכורת לאחר שבועיים-חודש לבדוק היכן זה עומד והאם הכספים שויכו.

תודה לכולם, הייתי קצת יותר תקיף איתם הפעם, נקווה שזה יסתדר.

טוב לדעת,
גם העברתי אליהם את הפנסיה שלי.
בוצעה הפקדה ראשונה. לא טרחתי לבדוק שהם אכן קלטו אותה o_o

אני באותו מצב : מעסיק הפקיד עבור משכורת אפריל ועדיין אין שום תזוזה באתר. בטלפון כל פעם אומרים לחכות או שלא רואים את ההפקדה,ובינתיים שולחים למעסיק מיילים על כך שהוא מאחר בלהעביר את הכסף..
כמה זמן לקח לכם עד שהתעדכן באתר?

מאוד מדאיג! אני בדיוק העברתי את הפנסיה שלי אליהם, גם בגלל דמי הניהול וגם בגלל השירות המזעזע שקיבלתי במנורה מבטחים =/

יש המלצות לקרן פנסיה אחרת? הכסף עדיין לא הגיע לחשבון שלי!
התייאשתי רשמית.

אין מה להתייאש הכסף לא הולך לשום מקום הוא פשוט לא שויך אליך, זה קרה גם לי
אתה צריך לערב את המעסיק ולבקש ממנו אישור שהוא הפקיד

לאחר מכן תתקשר אליהם שוב ושוב , עד שהם אומרים לך שזה יסתדר ואז תבקש אישור שמראה את הכספים .
לאחר חודש תוכל לראות אותם גם באתר

לאחר שאצלי זה הסתדרת העדפתי לעבור לחברה אחרת וגם לשלם דמי ניהול יותר גבוהים

התייאשתי רשמית.
קיבלתי מספר פניות מעובדים שלא ראו את הסכומים אצלהם במערכת, התשובה שניתנה להם ממיטב שהמעסיק (אני) לא העביר פיצולים
לצורך העניין, נניח שלא היו קיימים הפיצולים (נפלו עמוק לתיבת השירות :|) , כל מה שנדרש היה לעשות הוא לשלוח את הפיצולים שוב
עובדת חרוצה ממחלקת מעסיקים פנתה אלי לגבי זה וקיבלה (שוב) את כל החומר, תוך מספר ימים זה עודכן אצל העובד

מה שחשוב לדעת שהכסף קיים ויש לו ערך מההפקדה, לכן זה רק תלוי זמן עד שהם יפנו את כל הצוואר בקבוק מפניות השירות שהצטברו להם בחצי שנה האחרונה

המעסיק שלי היה ממש בסדר בעניין הזה.. עזר לי על כל דבר במקום והסביר לי.. מיטב דש פשוט לא ערוכים לטפל בלקוחות שלהם..
עם זאת, אני מאמין שהכסף שלי עדיין בטוח, ושלא יהיה מצב שאפגע כלכלית מהניהול הגרוע שלהם.. אבל למדתי על בשרי את שירות הלקוחות שלהם, וזה גרם לי לחשוב על העברת הפנסיה למקום אחר. שיקול מרכזי נוסף הוא הפיזור הלא מיטבי במסלול המנייתי של הפנסיה.
אני אחפש מקום אחר, ואראה אם זה משתלם. אם מישהו כבר חקר את הנושא אשמח להפנייה שתקל לי על הפרוייקט.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T הבדלים בין קרן פנסיה כללית למקיפה מחקות SP500 במיטב דש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
ק פנסיה לא מבוטחת במיטב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א פנסיה מקיפה + כללית במיטב ד"ש - מסלול S&P 500 צרכנות פיננסית 5
Michel ביצוע מהלך משמעותי של הפקדה עצמאית בקרן פנסיה מקיפה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M מעבר לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U צפייה בשוטף חלק הפיצויים בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
L תושבי חוץ, פנסיה, IRA ופטור ממס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
T ניוד פנסיה ועמלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O משיכת פנסיה מחו"ל לקופה בארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M משיכת כספי פנסיה בעקבות נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
M תשואות נמוכות במסלול מחקה S&P בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
א המשך השקעת כספי פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A איך הקרן פנסיה ממוסה בפרישה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A פנסיה ממבטחים הישנה: פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A אני מקבל פנסיה ממגדל החל ממרץ 2023 והפנסיה לא עודכנה מאז למרות שהמדד עלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ מה קורה לתשואות קיימות כשמחליפים מסלול פנסיה/קה"ש? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
עידו ג סיכון ומסלול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 44
י כיצד ניתן לממש כספים בקרן פנסיה לא פעילה עם מיסוי גבוהה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E פנסיה על מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 39
M פנסיה- תביעת אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E פנסיה או רק פוליסת אובדן כושר עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R דמי ניהול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
B שחרור כספים לתושב חוץ מקרן פנסיה וביטוח מנהלים בישראל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S חלופה לקרן פנסיה ממוסת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
א קרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש טופס 14 פנסיה לעובד משרד החינוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
ttmoon קרן פנסיה IRA וETFs פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
I משיכה מקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
B s&p500 פנסיה לעומת גמל הבדלי תשואה שוק ההון 3
B פנסיה למסלול מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 50
כ עצמאי - כדאיות הטבות מס מקרן פנסיה \ גמל ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T הגורל של קרן פנסיה מסולקת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
tomer111 האם יש משמעות לאיזה קרן פנסיה מבחינת חברה נמצא בה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
J פנסיה - מחקה מדד- למה בעצם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
צ חסכון לבן 75 ללא פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13

נושאים דומים

Back
למעלה