• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מנטור לתחילת הדרך

@כוסף@

משתמש רשום
דירוג
1
הי לכולם
לאור עליית האינפלציה וההבנה שכל עוד הכסף שלי לא מושקע במשהו הוא מאבד מערכו
החלטתי שאני חייב להכנס לעולם של ההשקעות
( מניות,נדלן וכו.. )
אני מתכוון להשקעות חכמות , לא לשים את הכסף אצל בית השקעות/ קופת גמל ולקווה לטוב
מחפש חבר/ מנטור שמבין בתחום ויפתח לי את הראש לעולם הזה , אשמח לעזרה

תודה לכולם ואחלה פורום !

אם אתה פתוח בראש (שלא מחפש דווקא אדם שיש לו תעודה) הייתי מציע לך הרבה שמות כאן מהפורום (ותצטרך להציע להם בפרטי שאתה תשלם להם והם יעזרו לך בתחילת הדרך) ולדעתי יהיו הכי טובים בשבילך.

רק לפני כל משפט הם יגידו לא ממליץ ולא מייעץ אבל...

הרבה יותר מבינים בצורה מקיפה מאנשים שעובדים בתחום מכמה סיבות מנסיון...
(אני יחסית חדש בתחום ואין שום השוואה לידע שאני קיבלתי ומקבל כאן מאנשים לא רשמיים ביחס לאנשי מקצוע)

אני מתכוון להשקעות חכמות
ברור חכמות.
כמו טלויזיה חכמה,
כמו טלפון חכם,
כמו שעון חכם.

ממליץ לך לקרוא וללמוד ולא לסמוך על אף "חבר" שיאכיל אותך בכפית. האתר הזה הוא התחלה טובה

השקעה חכמה היא לשים את הכסף בתעודה מחקה ולקוות לטוב. מה הבעיה עם זה?
זה נכון אבל בדרך כלל יש עוד שאלות וזה לא מסתכם רק איפה להכניס את 100 אלף שיש לי במזומן?

במיוחד שכל שאלה אפילו האם במדד כזה או אחר או בגרסא הזאת או הזאת לאדם שלא מבין ואין כוח לחקור זה מתיש ומפחיד

נורא משעמם.
Nobody wants to get rich slow.

FOMO היא סיבה גרועה להכנס לעולם ההשקעות, בעיקר כי היא תעודד אותך לעשות טעויות, כמו למשל לשלם למנטורים שיגידו לך במה להשקיע כשאין לך שום תוכנית ומוטיבציה להשקעה מלבד "אינפלציה וריבית".

במיוחד שכל שאלה אפילו האם במדד כזה או אחר או בגרסא הזאת או הזאת לאדם שלא מבין ואין כוח לחקור זה מתיש ומפחיד
מפחיד בהרבה להאמין למנטור שהאינטרסים שלו לא ברורים לך עם כסף שעבדת קשה בשביל לחסוך.

אפשר להתחיל מקריאה של פוסטים נבחרים בבלוג, לחפש בפורום התלבטויות של אנשים בתחילת הדרך ולהתחיל בקטן. כך כולם מתחילים.

מפחיד בהרבה להאמין למנטור שהאינטרסים שלו לא ברורים לך עם כסף שעבדת קשה בשביל לחסוך.

אפשר להתחיל מקריאה של פוסטים נבחרים בבלוג, לחפש בפורום התלבטויות של אנשים בתחילת הדרך ולהתחיל בקטן. כך כולם מתחילים.
לאדם שמבין בתחום אני מסכים איתך אבל לאדם שלא מבין או שמבין קצת לדעתי יותר קל ויותר יעיל ופחות מפחיד שיש לך עזרה מבחוץ

לאדם שמבין בתחום אני מסכים איתך אבל לאדם שלא מבין או שמבין קצת לדעתי יותר קל ויותר יעיל ופחות מפחיד שיש לך עזרה מבחוץ
אני מגדיר את הבלוג והפורום על מאות (אלפי? עשרות אלפי?) משתמשיו הפעילים מספיק עזרה מבחוץ, ואפילו בלתי תלויה ואמינה יותר מכל מקור אחר. המחשבה שאפשר להחליף השכלה בסיסית ביועץ חיצוני היא מסוכנת, כי אין לך שום יכולת לאמוד את הסבירות של העצות שאתה מקבל.

אם שילמת את המס הראשוני ולמדת את התחום (קרי, קראת כמה פוסטים וחיפשת קצת בפורום), ואתה בכל זאת רוצה יועץ - זכותך. לא להבין שום דבר בתחום, לציין שהמוטיבציה הכי גדולה שיש לך להשקעות היא FOMO ולבקש מנטורים זו מנטליות שמושכת נוכלים מקילומטרים.

מנטליות שמושכת נוכלים מקילומטרים.
וגם בלי נוכלים, אפילו אם הוא יקבל המלצה טובה (נניח להשקיע בסנופי) ואחרי חודש יהיו ירידות של 30%, הוא עלול לפעול בצורה שגוייה.
עדיף לדעת מה עושים.

אני מגדיר את הבלוג והפורום על מאות (אלפי? עשרות אלפי?) משתמשיו הפעילים מספיק עזרה מבחוץ, ואפילו בלתי תלויה ואמינה יותר מכל מקור אחר. המחשבה שאפשר להחליף השכלה בסיסית ביועץ חיצוני היא מסוכנת, כי אין לך שום יכולת לאמוד את הסבירות של העצות שאתה מקבל.

אם שילמת את המס הראשוני ולמדת את התחום (קרי, קראת כמה פוסטים וחיפשת קצת בפורום), ואתה בכל זאת רוצה יועץ - זכותך. לא להבין שום דבר בתחום, לציין שהמוטיבציה הכי גדולה שיש לך להשקעות היא FOMO ולבקש מנטורים זו מנטליות שמושכת נוכלים מקילומטרים.
וגם בלי נוכלים, אפילו אם הוא יקבל המלצה טובה (נניח להשקיע בסנופי) ואחרי חודש יהיו ירידות של 30%, הוא עלול לפעול בצורה שגוייה.
עדיף לדעת מה עושים.
אתם יחסית נמצאים בשלב שכבר מבינים טוב בתחום ושכחתם מה קורה לאדם שרק מתחיל או שבכלל לא מבין.

לי יש גיס שפשוט אין לו זמן להתעסק בזה ולחקור ולבנתיים כבר כמה שנים שוכב לו כמה מאות אלפים בעובר ושב

האנשים שלא מבינים ששומעים את המילה אינפלציה הם כבר מקבלים רגלים קרות וכל מילה שתוסיף מיותרת

ולכן צריך לעשות חישוב מה נכון לאנשים שלא מבינים מספיק בתחום או אנשים שקשה להם לחקור את התחום

ואם מתייעצים אם מנטור חד משמעית צריך ללכת לאדם שיסביר את המשמעות לא רק של עליות בשוק אלא גם ירידות

לא שאני מעודד את הגישה, אבל כתבתי על זה קצת פה.
אני חושב שזה נכון מה שכתבת שם
אבל עדיין לאדם שרוצה להיכנס לתחום והוא לא מתכנן לחקור לעומק עזרה מבחוץ זה טוב ויעיל ולגיטימי

כאן זה פורום של אנשים שלא מפחדים מהנושאים האלו אבל תגיד את המושגים שאתה כותב כאן לאנשים סתם ברחוב התגובה הראשונה תהיה שזה גדול עליהם זה מושגים רחוקים מאוד מרוב האנשים וממילא מפחידים

אתם יחסית נמצאים בשלב שכבר מבינים טוב בתחום ושכחתם מה קורה לאדם שרק מתחיל או שבכלל לא מבין.
הנחה שגויה. אני מסייע לסביבה הקרובה שלי להכנס לתחום כל הזמן. מכיר את התחושה שהם חווים כאילו זה אתגר שהם אפילו לא מסוגלים לדמיין כיצד הם צולחים.

לי יש גיס שפשוט אין לו זמן להתעסק בזה ולחקור ולבנתיים כבר כמה שנים שוכב לו כמה מאות אלפים בעובר ושב
אז זה לא חשוב לו מספיק. אם שנים הוא לא מצא זמן לטפל בזה, כנראה שזה לא קריטי עבורו, וזה בסדר. לא לכולם יש אובססיה לנהל את ההשקעות שלהם בצורה מיטבית.

האנשים שלא מבינים ששומעים את המילה אינפלציה הם כבר מקבלים רגלים קרות וכל מילה שתוסיף מיותרת

ולכן צריך לעשות חישוב מה נכון לאנשים שלא מבינים מספיק בתחום או אנשים שקשה להם לחקור את התחום

ואם מתייעצים אם מנטור חד משמעית צריך ללכת לאדם שיסביר את המשמעות לא רק של עליות בשוק אלא גם ירידות
אני סבור שלאנשים האלה גם יועץ לא יעזור. מי שלא מוכן ללמוד בעצמו, שאחר כך לא יבוא בטענות שהוא לא היה אמור לשלם 100 אלף שקל מקדמה על דירה רעיונית.

זה לא תואר ראשון במדע טילים, וגם אנשים בלי שום רקע מתמטי יכולים להבין מה זו תשואה וסיכון. גם אין שום צורך בהיפר-אופטימיזציה בסוג הקרן והעמלות. כל אחד יכול ללכת לבנקאי שלו ולבקש לשים X שקלים על תעודה מחקה של מדד מניות רחב, ואחרי שנה להתמקח על דמי משמרת ועמלות. מי שאפילו זה קשה לו, צריך ייעוץ מסוג אחר לגמרי.

הנחה שגויה. אני מסייע לסביבה הקרובה שלי להכנס לתחום כל הזמן. מכיר את התחושה שהם חווים כאילו זה אתגר שהם אפילו לא מסוגלים לדמיין כיצד הם צולחים.
1+
אז זה לא חשוב לו מספיק. אם שנים הוא לא מצא זמן לטפל בזה, כנראה שזה לא קריטי עבורו, וזה בסדר. לא לכולם יש אובססיה לנהל את ההשקעות שלהם בצורה מיטבית.
הוא חוסך שקל לשקל וכך הוא חושב שהוא מבטיח את עתידו בצורה בטוחה. זה קריטי לו אבל הוא לא מבין את המשמעות וגם שאמרתי לו את המשמעות של 6 אחוז שנתי לטווח ארוך הוא לא האמין וחושב שהוא צריך לחקור את הנושא ולדעתו בטוח שיש כאן הימור מטופש או נקודה מהותית שהוא מפספס
זה לא תואר ראשון במדע טילים, וגם אנשים בלי שום רקע מתמטי יכולים להבין מה זו תשואה וסיכון. גם אין שום צורך בהיפר-אופטימיזציה בסוג הקרן והעמלות. כל אחד יכול ללכת לבנקאי שלו ולבקש לשים X שקלים על תעודה מחקה של מדד מניות רחב, ואחרי שנה להתמקח על דמי משמרת ועמלות. מי שאפילו זה קשה לו, צריך ייעוץ מסוג אחר לגמרי.
אני מסכים איתך שזה אפשרי

אבל ברגע שאנשים מפחדים מהנושאים האלו לדעתי שווה וחכם לשלם ליעוץ וליווי אישי בהתחלה

מחפש חבר/ מנטור שמבין בתחום ויפתח לי את הראש לעולם הזה , אשמח לעזרה
קח כמה ימים לקרוא את הבלוג של הסולידית. הכל שם בצורה זמינה, ברורה ונוחה.
הנחה שגויה. אני לא מסייע לאף אחד להכנס לתחום. נכנסתי לתחום בעצמי לפני מספר שנים ואני זוכר היטב שהבלוג של הסולידית היה המנטור שלי. בשלב מעט מאוחר יותר נכנסתי לפורום והרחבתי בו את ידיעותיי. לא הזדקקתי לשום ייעוץ חיצוני מעבר לכך.
אבל ברגע שאנשים מפחדים מהנושאים האלו לדעתי שווה וחכם לשלם ליעוץ וליווי אישי בהתחלה
מה הבעיה או הרתיעה לשבת ולקרוא טקסט? יש כאן איזשהו מעצור תרבותי וזה די חבל ומצער.

יש כאן איזשהו מעצור תרבותי וזה די חבל ומצער.
אני מסכים איתך בהכול אבל בגלל המעצור הנ"ל אני חושב שמי שלא רואה את עצמו יושב וקורא שעות על גבי שעות בסולידית או בכל מקום שהוא אז אני ממליץ בחום לשלם לליווי

לשלם כסף לא תמיד זה רע כשמשלמים על דברים טובים רק משתבחים

אם יש לך תכנית לקנות נכס נדל"ני בשנים הקרובות, כנראה שלא כדאי לך להשקיע במניות.
אתה צריך להחליט למה נועד הכסף שצברת ולמתי ואז לספר לנו ונוכל לתת לך רעיונות.
ובעניין מנטור/יועץ בתשלום - חותמת על מה שכתב @Oringa

יש כאן קונפליקט השאלה נשאלה בפורום הלא נכון

הרושם שלי שכמה שיותר מבינים בהשקעות באותו יחס ההצעות יהיו תלמד ותבין ואולי אפילו יועילו בטובם להפנות לשרשור של 7000 עמודים

בכל נושא מתייעצים בנפש שלנו בזוגיות שלנו בבריאות שלנו אפילו שהרבה דברים אפשר ללמוד לבד ולהתייעל לבד (וגם בנושאים האלו לפעמים מרמים אותנו)

לומר ללמוד לבד ושכולם נותנים פידבקים על זה בעיני זה רק מראה את החוסר חיבור למציאות הפשוטה של האנשים שסובבים אותנו

זה שעשיתם את זה לבד זה לא אומר כלום לגבי אף אחד אחר... יש הרבה אנשים שמפחדים להתחיל לבד בכל הנושא הזה. צריך להבין לא כולם הלימודים של הנושא הזה מתאים להם. זאת מציאות ולפי זה צריך לייעץ.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T מנטור לתפקיד Devops התפתחות אישית 7
כ קאוצ'ר? מנטור אישי? התפתחות אישית 29
U לו"ז לתחילת עבודות תמ"א נדל"ן 4
א לחכות לתחילת שנת המס כדי לפתוח חשבון? [דיווח לאזרח אמריקאי] שוק ההון 22
P אסטרטגיה לתחילת השקעה פאסיבית - dollar cost averaging? שוק ההון 12
R מה הדרך הטובה והזולה ביותר להצמד לדולר? פוסטים מאיכות נמוכה 5
P הדרך לאיתקה יומני מסע אישיים 1
Y מכירה של RSU בשכבות, מה הדרך המיטבית מיסים 19
T מה הדרך הטובה ביותר לקצור רווחים מקריפטו במינימום עמלות? השקעות אלטרנטיביות 0
Bonfire מה הדרך הזולה ביותר להמיר עשרות אלפי דולרים לש"ח? צרכנות פיננסית 9
Henchman34 האם קל גמל \ slice הגיעו לסוף הדרך? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
א מה הדרך הכי זולה להחשף לשוק הישראלי ? שוק ההון 3
S מה הדרך הקלה ביותר לגהץ בגדים? צרכנות פיננסית 18
E הדרך המומלצת למעקב אחר S&P 500 שוק ההון 1
ט מעבר למדינה אחרת, מה הדרך הטובה ביותר להתנהל מבחינת המרה? צרכנות פיננסית 0
א הדרך הכי טובה להחשף לSP500 שוק ההון 15
A הדרך הכי זולה להכנס (שואל בשביל אחיין) שוק ההון 15
A מה הדרך הטובה לרכוש רכב? צרכנות פיננסית 6
G בתחילת הדרך, מבולבל מרוב רעשי רקע יומני מסע אישיים 1
I הדרך הנכונה להשקעה בקרן נאמנות שוק ההון 3
ע הדרך שלי יומני מסע אישיים 13
grimble grumble הדרך של גרימבל - גמד בצומת דרכים יומני מסע אישיים 22
נ הדרך הזולה להעברת כסף לחשבון בחו"ל צרכנות פיננסית 2
ה תיעוד הדרך יומני מסע אישיים 17
גימפל הדרך הטובה ביותר לחקות את ה- S&P 500 שוק ההון 4
ח התייעצות | תחילת הדרך עם סכום כסף משמעותי יומני מסע אישיים 9
A זוג באמצע הדרך יומני מסע אישיים 25
T מהי הדרך האופטימלית להחליף קרן אחת באחרת? שוק ההון 9
X מהי הדרך הזולה ביותר להעביר להמיר יורו ולהעבירם לבנק בישראל? צרכנות פיננסית 1
ש מה הדרך הכי טובה וזולה להעביר סכום כסף לחו'ל שוק ההון 4
T הדרך הבריאה והזולה ביותר לסינון מים? צרכנות פיננסית 8
avivaviv מה הדרך הזולה ביותר להשקיע בעוקב סנופי בסכומים קטנים? שוק ההון 7
Know one משפחה הייטקיסטית בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 24
א מה הדרך הכי סבירה להשקיע באינפלציה ? שוק ההון 5
tomchoook מהי הדרך הזולה ביותר לבצע money order או cashier’s check? צרכנות פיננסית 1
K זוג בתחילת הדרך - הכל פתוח יומני מסע אישיים 57
Y מה הדרך הכי זולה להעביר כמה אלפי שקלים לקריפטו השקעות אלטרנטיביות 0
פ מהי הדרך המומלצת לשלם על דירה? נדל"ן 4
שיר הלל לטבע מה הדרך הפשוטה והזולה ביותר להחזיק s&p 500? שוק ההון 14
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
K תחילת הדרך בהשקעות (ובכלל) יומני מסע אישיים 20
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 43
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 0
Shay36 יומן מסע - הדרך לחיות ולהתעשר מעולם ממניות. יומני מסע אישיים 17
V בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 2
S תחילת הדרך בעולם ההשקעות שוק ההון 21
R מה הדרך הזולה ביותר להשקיע במדד S&P500, סכום חד פעמי 30,000 ש"ח ל-7 שנים. שוק ההון 5
נגב הדרך היעילה ביותר לנצל הכנסה מפאונדים - GBP שוק ההון 7
stamEhad הדרך היעילה והזולה להעברת כספים מישראל (ש"ח) לארצות הברית (דולר) נדל"ן 0

נושאים דומים

Back
למעלה