• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קאוצ'ר? מנטור אישי?

כמעט חכם

משתמש רשום
דירוג
5
שלום לכולם,

קצת רקע - התחלתי השנה תואר במדעי המחשב, אני עובד במשרה חלקית בחברת הייטק גדולה, עבדתי לפני בסטארטאפ ושירתתי בצבא 3 שנים בתפקיד דומה. הגעתי למצב שאני די אבוד מבחינה נפשית, ומרגיש לי שמבחינה אישית ורקע בחיים יש פה אנשים דומים לי במאפיינים. אין לי ממש איך לפרוק את הכל אע"פ שאני מוקף במשפחה ויש לי כמה חברים טובים, ואני מרגיש שאני "בדרך למטה", כלומר אני מרגיש רע יותר ויותר ככל שהזמן עובר, אפילו אם אני מצליח בחלקים מסויימים בחיים.

מה דעתכם על שימוש בקאוצ'ר או במנטור להשגה של מטרות בין אישיות בחיים? חברה, ביטחון עצמי, וכו'. נפגשתי עם פסיכולוג כמה פגישות וכל מה שהעסיק אותי בפגישות זה מה הוא חושב על כל מילה שאני אומר, באיזו מטודולוגיה פסיכולוג הוא משתמש כדי להעריך אותי, אז הפסקתי.

אשמח לעצתכם אף על פי שלא נתתי פה כל כך המון מידע, מניח שחלקכם תוכלו להשלים את התמונה בראש. אם מישהו מכיר מישהו ספציפי או מאיפה אפשר להשיג אנשים כאלו (מוזר יהיה לי לחפש אנשים כאלו בגוגל).

ובכללי בגלל שזה הפוסט הראשון שלי כאן, קראתי פה המון תגובות בנוגע להשקעות ולמדתי ממכם המון. תודה גם על זה.

נפגשתי עם פסיכולוג כמה פגישות וכל מה שהעסיק אותי בפגישות זה מה הוא חושב על כל מילה שאני אומר, באיזו מטודולוגיה פסיכולוג הוא משתמש כדי להעריך אותי, אז הפסקתי.
למה אתה חושב שלא יקרה לך אותו דבר עם מאמן או מנטור?

בדרך כלל בטיפול פסיכולוגי הדבר הנכון לעשות הוא לדבר על מה שמעסיק אותך במהלך הפגישה, אם מה שהעסיק אותך זה מה הוא חושב על כל מילה שאתה אומר הרי על זה בדיוק היית צריך לדבר איתו, וזה בדיוק אולי חלק ממה שתוקע אותך בחייים - שאכפת לך כל כך ממה שאחרים יחשבו על זה. אם היית מעלה את זה בפגישות אולי היה אפשר לעבוד על הנושא הזה.

כלומר לא התאים לך פסיכולוג, שזה תחום מדעי שאפשר להגיד אליו הרבה, אבל הוא לפחות מתיימר להיות מדעי או מקצועי. ובכדי להיות פסיכולוג (ולא סתם פסיכותרפיסט) נדרשים לימודים מקיפים וממושכים, שני תארים, ותקופת התמחות.

אז במקום, אתה מעדיף סתם שרלטן.

נפגשתי עם פסיכולוג כמה פגישות וכל מה שהעסיק אותי בפגישות זה מה הוא חושב על כל מילה שאני אומר, באיזו מטודולוגיה פסיכולוג הוא משתמש כדי להעריך אותי, אז הפסקתי.
זה נושא שיחה קבוע בטיפול פסיכולוגי... ובכלל "מטה" על הטיפול עצמו, וגם על פסיכולוגיה בכלל.
אישית, התחלתי גם לקרוא כל מיני ספרים על פסיכולוגיה...

זה לא פוגע בטיפול...

לדעתי עדיף לנסות נוגדי דיכאון/חרדה למינהם. הרבה יותר זול והרבה יותר אפקטיבי.

בעלי מקצוע כאלו לא מוצאים באינטרנט אלא מפה לאוזן. בוודאות יש סביבך אנשים שהלכו לבעל מקצוע שעזר להם. דבר איתם.
ובפעם הבאה שאתה מאוכזב מהטיפול, נסה עוד פעם אחת ותעלה את האכזבה שלך בפני המטפל.
מטפל טוב יידע איך לגרום לך להפיק תובנות מההתנהלות הזו שלך, גם אם הטיפול מסתיים.

תודה על התגובות.

למה אתה חושב שלא יקרה לך אותו דבר עם מאמן או מנטור?

בדרך כלל בטיפול פסיכולוגי הדבר הנכון לעשות הוא לדבר על מה שמעסיק אותך במהלך הפגישה, אם מה שהעסיק אותך זה מה הוא חושב על כל מילה שאתה אומר הרי על זה בדיוק היית צריך לדבר איתו, וזה בדיוק אולי חלק ממה שתוקע אותך בחייים - שאכפת לך כל כך ממה שאחרים יחשבו על זה. אם היית מעלה את זה בפגישות אולי היה אפשר לעבוד על הנושא הזה.

לא חשבתי לדבר איתו על זה, כנראה כי לא הרגשתי עם המחשבות האלו בנוח. אבל אני מסכים עם הדעה שלך בנוגע למשפט שכתבתי. אני חושב שאחד הדברים שפסיכולוג די מנוע מלעשות זה לומר לך מה לעשות, ואני במקום שזה מה שאני צריך. השיחות שאמורות כביכול לגרום לי לפעול מרצוני ו״להבין לבד מה טוב לי״ כבר מעיקות עלי, ואני לא מאמין בהן. בגלל זה חשבתי על קאוצ׳ר ומאמן אישי.

כלומר לא התאים לך פסיכולוג, שזה תחום מדעי שאפשר להגיד אליו הרבה, אבל הוא לפחות מתיימר להיות מדעי או מקצועי. ובכדי להיות פסיכולוג (ולא סתם פסיכותרפיסט) נדרשים לימודים מקיפים וממושכים, שני תארים, ותקופת התמחות.

אז במקום, אתה מעדיף סתם שרלטן.

אני חושב שבנושאים שאני מתאר המדע הוא לא בהכרח הכתובת, ופסיכולוג יכול לתת מענה גבולי. משמעותי, אבל גבולי. עצם זה שבן אדם עשה כמה תארים באוניברסיטה לא גורם לי להאמין לדעה שלו בהרבה יותר, במיוחד אחרי שנחשפתי לאופן המחקרים שנעשים בפקולטה לפסיכולוגיה, שהם מבחינתי לחלוטין מוטים לדעת המנחה והקבוצות הנבדקות. כמובן שיש מחקרים רחבי היקף עם עשרות ומאוד אלפי נבדקים, אבל יש מעט כאלו, וגם אלו שקיימים צריכים להתפרש על פני עשרות שנים. אני מחשיב את הבעייה שיש לי(וכנראה לעוד הרבה בני גילי) כמשהו שהמדע עדיין לא פתר, והפתרון וההכרה בו יגיעו בעשר שנים הבאות.
שוב, זאת דעתי האינטואיטיבית, מניח שיש שלא יסכימו.

לדעתי עדיף לנסות נוגדי דיכאון/חרדה למינהם. הרבה יותר זול והרבה יותר אפקטיבי.

שקלתי את זה כבר כמה פעמים, ובכל פורום שהעלתי את הנושא (הורים, חברים), קיבלתי תגובה מאוד קיצונית כנגד. בכל מקרה אני חושב שחייב טיפול פסיכיאטרי כדי לקבל אותן(?)

בעלי מקצוע כאלו לא מוצאים באינטרנט אלא מפה לאוזן. בוודאות יש סביבך אנשים שהלכו לבעל מקצוע שעזר להם. דבר איתם.
ובפעם הבאה שאתה מאוכזב מהטיפול, נסה עוד פעם אחת ותעלה את האכזבה שלך בפני המטפל.
מטפל טוב יידע איך לגרום לך להפיק תובנות מההתנהלות הזו שלך, גם אם הטיפול מסתיים.

מסכים, זה מה שאעשה בפעם הבאה ללא ספק.

תודה על התגובות.

לא חשבתי לדבר איתו על זה, כנראה כי לא הרגשתי עם המחשבות האלו בנוח. אבל אני מסכים עם הדעה שלך בנוגע למשפט שכתבתי. אני חושב שאחד הדברים שפסיכולוג די מנוע מלעשות זה לומר לך מה לעשות, ואני במקום שזה מה שאני צריך. השיחות שאמורות כביכול לגרום לי לפעול מרצוני ו״להבין לבד מה טוב לי״ כבר מעיקות עלי, ואני לא מאמין בהן. בגלל זה חשבתי על קאוצ׳ר ומאמן אישי.
זה לא מדוייק, יש פסיכולוגים שמטפלים בגישת CBT שהיא מאוד אפליקטיבית, כלומר הם יתנו לך 'שיעורי בית' לעשות בין טיפול לטיפול וינחו אותך באופן מאוד קונקרטי. אולי זה מה שמתאים לך. כמובן שיש צורך למצוא את המטפל שנכון לך.

בעקבות מה שכתבת בתגובה הנוספת, אהיה יותר בוטה מקודמיי - אתה מחפש משהו שלא קיים ואם קיים, הוא לא יכול לעשות לך טוב.
הדברים שאתה מחפש חייבים לבוא ממךו ואף מאמן או קוסם לא יכול לעשות את זה במקומך.
ובלי קשר, פסיכיאטר היא לא מילה גסה. תקרא, תבדוק, תפגש עם אחד ואז תחליט מה נכון לך. אל תחיה לפי הדעות הקדומות של הקרובים לך. הם לא חווים את המצוקה שאתה חווה ולא תמיד יודעים איך נכון לפתור אותה.

שלום לכולם,

קצת רקע - התחלתי השנה תואר במדעי המחשב, אני עובד במשרה חלקית בחברת הייטק גדולה, עבדתי לפני בסטארטאפ ושירתתי בצבא 3 שנים בתפקיד דומה. הגעתי למצב שאני די אבוד מבחינה נפשית, ומרגיש לי שמבחינה אישית ורקע בחיים יש פה אנשים דומים לי במאפיינים. אין לי ממש איך לפרוק את הכל אע"פ שאני מוקף במשפחה ויש לי כמה חברים טובים, ואני מרגיש שאני "בדרך למטה", כלומר אני מרגיש רע יותר ויותר ככל שהזמן עובר, אפילו אם אני מצליח בחלקים מסויימים בחיים.

מה דעתכם על שימוש בקאוצ'ר או במנטור להשגה של מטרות בין אישיות בחיים? חברה, ביטחון עצמי, וכו'. נפגשתי עם פסיכולוג כמה פגישות וכל מה שהעסיק אותי בפגישות זה מה הוא חושב על כל מילה שאני אומר, באיזו מטודולוגיה פסיכולוג הוא משתמש כדי להעריך אותי, אז הפסקתי.

אשמח לעצתכם אף על פי שלא נתתי פה כל כך המון מידע, מניח שחלקכם תוכלו להשלים את התמונה בראש. אם מישהו מכיר מישהו ספציפי או מאיפה אפשר להשיג אנשים כאלו (מוזר יהיה לי לחפש אנשים כאלו בגוגל).

ובכללי בגלל שזה הפוסט הראשון שלי כאן, קראתי פה המון תגובות בנוגע להשקעות ולמדתי ממכם המון. תודה גם על זה.

אני לא פסיכולוג, אבל התחושה שלי שאתה במסלול חיים, עבודה, משפחה ציפיות ממך, ציפיות שלך מעצמך.... שלא נוח לך, תנסה לחשוב מה יעשה לך טוב, איזה שינוי בהשוואה למציאות היום יומית שלך יעשה לך טוב (מבלי להתחשב במשפחה, חברים, חברה). כאשר תמצא כיוון שיעניין אותך, תתמקד בו, הוא יחזיר לך את החיוניות, תשוקה וחדוות החיים.
אף מנטור בעולם לא יכול לעזור לך אם אתה לא תעזור לעצמך !

אני רוצה לספר לך על מקרה אישי, הבן הצעיר שלי, נפצע בפעילות מבצעית, נכה צה"ל, מוכר כפוסט טראומתי... הוא סיים שיקום של שנתיים, נרשם ללימודים בבינתחומי, הכל נראה תקין, לאחר מספר ימים, הוא הודיע לנו שהוא לא מסוגל ללמוד בשלב זה של החיים, אני ואישתי כעסנו, והתאכזבנו, הפסיכולוגית שמשרד הביטחון מספק לאישתי, אמרה לה שאנחנו צרכים ללמוד לשחרר, לתת לו את הזמן לחזור לעצמו ולא להלחיץ אותו. כחלק מהשיקום שלו הוא התחיל להתאמן בטיפוס על קירות, כיום הוא בנבחרת הנכים של ישראל, הטיפוס עושה לו טוב, והוא החל לעבוד בחצי משרה היכן שהוא מטפס, הוא ממש מאושר היום (טוב, סופסוף אישרו לו גראס רפואי והוא יכול לישון בלילה), ואנחנו למדנו כהורים לשחרר ולתמוך בו. אני חושב שבשלב הזה של החיים מומלץ שתתמקד במה שעושה לך טוב.

נערך לאחרונה ב:
בשיא הכלליות, מפגשים פסיכולוגים, מטבעם הם תהליכיים ולרוב מתמשכים. דרך תהליך פסיכולוגי האדם מתבונן על עברו והתנהגויותיו. (לדוגמה: מערכת היחסים הסבוכה שלי עם אמא, וכיצד היא משפיעה עליי ברקימת קשרים עם נשים. תוצאה אפשרית לאחר זמן: פיוס עם אמא, וטיהור הנפש ממשקעיי העבר)
לעומת זאת תהליך אימון, הוא משימתי ולרוב מכוון מטרה ספציפית.(לדוגמה: המטרה, חברה קבועה למשך תקופה של מינימום חצי שנה, בניית תוכנית שלבים והתמודדות נקודתית ויש מי שיגיד שטחית יותר,עם הדברים שעולים בדרך. תוצאה אפשרית: חברה חצי שנה, יתכן עם הבנה פחות עמוקה של המניעים).
ישנם אנשים שהם יותר משימתיים ע"מ להביא שינוי לחייהם וישנם אחרים שהם מטבעם צריכים להבין לעומק בכדיי להשתנות.

שלום לכולם,

קודם כל-
קבל ממני חיבוק אוהב :>! (דרך המקלדת)
ב. הרבה אנשים בגיל הזה (שלהי שנות העשרים) חווים ירידה כלשהי בשמחת החיים ו/או במוטיבציה.
(אולי זה קשור אפילו להורמונים, אך קצרה דעתי)
גם לי יש שני חברים ששיתפו אותי (ואני משער שיש רבים שלא מספרים)
אני בתור חבר יעצתי להם להפסיק לבחור תעסוקה לא רק לפי כישורים לוגיים (אותו המקום שבו הם עובדים)
וכנ"ל לגבי עצם מסלול הלימודים- לא לעשות רק את מה שמקובל וכו.
אלא - מקום שממלא אותך, ואתה מרגיש בו ממומש (בתוך הלב) , ומגיע מאושר לעבודה/מהעבודה.
אישית, אני כנראה גם הייתי אמור להיות במצבך.. לולא הקשר שלי עם בורא עולם (באמצעות אורח חיים מאמין)
+עובדת היותי נשוי (מגיל 21), ואב ל2 יצורים כה זעירים, והמסירות שלי כלפיהם [מתישה ו]ממלאה את חיי בתוכן.

אני חושב שבנושאים שאני מתאר המדע הוא לא בהכרח הכתובת, ופסיכולוג יכול לתת מענה גבולי. משמעותי, אבל גבולי. עצם זה שבן אדם עשה כמה תארים באוניברסיטה לא גורם לי להאמין לדעה שלו בהרבה יותר, במיוחד אחרי שנחשפתי לאופן המחקרים שנעשים בפקולטה לפסיכולוגיה, שהם מבחינתי לחלוטין מוטים לדעת המנחה והקבוצות הנבדקות.
אני חושבת שהדעה שלך מבוססת על הבנה מוטעית של ההכשרה שעובר פסיכולוג קליני. נכון שהוא לומד מספר תארים באוניברסיטה, אבל התארים האלה הם לא רק לשבת בכיתה וללמוד תאוריות, אלא המון המון התנסות מעשית - גם במהלך התארים עצמם, החל מהתואר הראשון, וגם לאחר מכן בשלב ההתמחות שאורכת מספר שנים, ולאחר מכן במשך שנות הנסיון שלו. לאורך כל הזמן הזה פסיכולוג מקבל הדרכה מפסיכולוגים מנוסים הרבה יותר ממנו, באופן רצוף, לגבי המטופלים שלו, מה שאומר שהוא צובר עוד עשרות שעות הדרכה נוספות בחודש, במשך שנים רבות. בנוסף הוא גם מתמחה בבית חולים פסיכיאטרי ובדרך כלל עובד בכל מיני מקומות ציבוריים, מה שמאפשר לו להחשף למגוון בעיות ותופעות ולדעת לזהות טוב יותר מה המטופל צריך.

תשווה את זה ל"קואוצ'ר" שאולי למד קורס במכללת שקר כלשהו שמלמד "קואוצ'ר" אחר שהחליט שהוא יכול לפתוח מכללה, ולא עבר שום הכשרה מסודרת, אין לו נסיון בכלל בעבודה בתחום במקומות מפוקחים וציבוריים. בגדול הוא מישהו שאולי יש לו כשרון בלעזור ולייעץ, שזה לא דבר לזלזל בו, אבל הכשרה אין לו כמעט. בין השאר, וזה מדאיג במיוחד בעיני, אין לו נסיון או הכשרה בלזהות מתי הוא עושה משהו שעלול לגרום נזק.

בלי קשר לכל זה, כימיה עם המטפל ולא משנה מה ההכשרה שלו היא דבר מאד חשוב. אם הרגשת שאין לך כימיה עם הפסיכולוג שניסית אולי כדאי לך לנסות מישהו אחר. אבל בכל מקרה ועם כל אחד, אם לא תעז להעלות את מה שמעכב אותך יהיה לך קשה מאד להתקדם. זו דעתי.

שקלתי את זה כבר כמה פעמים, ובכל פורום שהעלתי את הנושא (הורים, חברים), קיבלתי תגובה מאוד קיצונית כנגד. בכל מקרה אני חושב שחייב טיפול פסיכיאטרי כדי לקבל אותן(?)
לגבי זה - אני לא חושבת שמישהו פה יכול או צריך לחוות את דעתו לגבי האם אתה צריך לקבל טיפול תרופתי, אבל גם ההורים או החברים שלך לא. בשביל לקבל כזה טיפול אתה לא צריך "טיפול פסיכיאטרי", אתה צריך לגשת לפסיכיאטר (של הקופה, או פרטי - אם מתחשק לך לשלם המון), ולספר לו מה שמטריד אותך. הוא יחליט אם אתה מתאים לקבל טיפול תרופתי או לא. גם רופא משפחה יכול לרשום תרופות פסיכיאטריות מסוימות, אבל אני אישית מעדיפה ללכת למומחים כדי לקבל טיפול בתחום מומחיותם ולדעתי גם בתחום הפסיכיאטריה זה עדיף. אם פסיכיאטר מחליט לרשום לך תרופה, יש אחר כך לעתים קרובות תהליך של הסתגלות לתרופה, בדיקה אם היא מתאימה, לפעמים התאמת מינון או החלפה לסוג אחר. אבל זה לא "טיפול פסיכיאטרי" יותר מאשר ללכת לאורתופד זה "טיפול אורתופדי". זה פגישות עם רופא שמנסה להתאים לך תרופה, עם מעט מאד מעבר.

כמובן שתצטרך לספר לו מה הסיבות שבגללם הגעת, ואחר כך איך חווית את הטיפול התרופתי, אבל הוא כנראה לא יעשה איתך שיחות טיפוליות וגם לא ינסה לחשמל אותך :). הזמן שלו יקר מדי מכדי לטפל מעבר לשיחה קצרה ורישום תרופות.

אני מחשיב את הבעייה שיש לי(וכנראה לעוד הרבה בני גילי) כמשהו שהמדע עדיין לא פתר, והפתרון וההכרה בו יגיעו בעשר שנים הבאות.
שוב, זאת דעתי האינטואיטיבית, מניח שיש שלא יסכימו.
סקרנת אותי. התרצה לפרט?
סלח לי, אבל מי שמגיב תגובה מאוד קיצונית נגד, הוא מטומטם, שלא מבין איזה נזק הוא יכול לגרום. אינני אומר שאתה צריך טיפול פסיכיאטרי. אבל, זה לחלוטין דבר לגיטימי, שעוזר להרבה אנשים, ולא צריך לפחד ממנו. ובכלל זה משהו שכדאי לדבר עליו עם איש מקצוע.

---
עוד אני רוצה לציין, שהתקופה שבין סוף גיל ההתבגרות לסוף שנות העשרים, מאוד משמעותית לתפיסת העצמי. הרבה מאוד אנשים חווים משברים בהקשר הזה.

לדעתי כל עוד אתה מתפקד, זה לא דבר רע להרגיש רע לפעמים.
הגוף והנפש מתאזנים..
לדוגמא, שמתי לב שזה קורה לי אחרי שהשגתי איזו מטרה ולכמה זמן אני טיפה אבודה/נחה/מתאזנת עד שמופיע הדרייב הבא וככה זה במעגלים. אז בתקופה של דאון אני פשוט זורמת עם זה וקוראת לזה תקופת איזון.

אולי אחרי כמה שנים של עבודה קשה ומוטיבציה (מניחה) דווקא הבטחון המקצועי מאפשר לך לשחרר מתח.

נדחף לדיון - אשמח גם לשמוע המלצה למנטור אישי.
אני מבין את פותח האשכול - כמובן שצריכה להיות כימיה עם הפסיכולוג ושיטת העבודה שלו אבל לי חפירות מעולם לא הצליחו להועיל.
הגעתי למסקנה שאני צריך לקחת פעולות.

זה לא מדוייק, יש פסיכולוגים שמטפלים בגישת CBT שהיא מאוד אפליקטיבית, כלומר הם יתנו לך 'שיעורי בית' לעשות בין טיפול לטיפול וינחו אותך באופן מאוד קונקרטי. אולי זה מה שמתאים לך. כמובן שיש צורך למצוא את המטפל שנכון לך.
קראתי על הטיפול, נשמע לי כדבר ששווה לשקול. הבעיה שלי היא שאין לי דרך אמיתית למצוא מטפל, כן פניתי להורים שלי שהתייעצו עם חברים שלהם, ודרכם הגעתי לפסיכולוג איתו נפגשתי בעבר. יש לך רעיון מאיפה להגיע למטפלים הנכונים האלו?
אני לא פסיכולוג, אבל התחושה שלי שאתה במסלול חיים, עבודה, משפחה ציפיות ממך, ציפיות שלך מעצמך.... שלא נוח לך, תנסה לחשוב מה יעשה לך טוב, איזה שינוי בהשוואה למציאות היום יומית שלך יעשה לך טוב (מבלי להתחשב במשפחה, חברים, חברה). כאשר תמצא כיוון שיעניין אותך, תתמקד בו, הוא יחזיר לך את החיוניות, תשוקה וחדוות החיים.
אף מנטור בעולם לא יכול לעזור לך אם אתה לא תעזור לעצמך !

אני רוצה לספר לך על מקרה אישי, הבן הצעיר שלי, נפצע בפעילות מבצעית, נכה צה"ל, מוכר כפוסט טראומתי... הוא סיים שיקום של שנתיים, נרשם ללימודים בבינתחומי, הכל נראה תקין, לאחר מספר ימים, הוא הודיע לנו שהוא לא מסוגל ללמוד בשלב זה של החיים, אני ואישתי כעסנו, והתאכזבנו, הפסיכולוגית שמשרד הביטחון מספק לאישתי, אמרה לה שאנחנו צרכים ללמוד לשחרר, לתת לו את הזמן לחזור לעצמו ולא להלחיץ אותו. כחלק מהשיקום שלו הוא התחיל להתאמן בטיפוס על קירות, כיום הוא בנבחרת הנכים של ישראל, הטיפוס עושה לו טוב, והוא החל לעבוד בחצי משרה היכן שהוא מטפס, הוא ממש מאושר היום (טוב, סופסוף אישרו לו גראס רפואי והוא יכול לישון בלילה), ואנחנו למדנו כהורים לשחרר ולתמוך בו. אני חושב שבשלב הזה של החיים מומלץ שתתמקד במה שעושה לך טוב.

הסיפור מעורר השראה. אני חושב שכן עשיתי שינויים כדי להתאים את מסלול החיים למשהו שתואם את תחומי העניין שלי.. יש לי מטרות די גדולות בחיים ואני הולך להשיג אותן, אבל חוסר החיוניות כרגע בעוכרי. אבל לחלוטין עדיין לא מצאתי את תשוקת חיי, את זה אני אמשיך לחפש.
קודם כל-
קבל ממני חיבוק אוהב :>! (דרך המקלדת)
ב. הרבה אנשים בגיל הזה (שלהי שנות העשרים) חווים ירידה כלשהי בשמחת החיים ו/או במוטיבציה.
(אולי זה קשור אפילו להורמונים, אך קצרה דעתי)
גם לי יש שני חברים ששיתפו אותי (ואני משער שיש רבים שלא מספרים)
אני בתור חבר יעצתי להם להפסיק לבחור תעסוקה לא רק לפי כישורים לוגיים (אותו המקום שבו הם עובדים)
וכנ"ל לגבי עצם מסלול הלימודים- לא לעשות רק את מה שמקובל וכו.
אלא - מקום שממלא אותך, ואתה מרגיש בו ממומש (בתוך הלב) , ומגיע מאושר לעבודה/מהעבודה.
אישית, אני כנראה גם הייתי אמור להיות במצבך.. לולא הקשר שלי עם בורא עולם (באמצעות אורח חיים מאמין)
+עובדת היותי נשוי (מגיל 21), ואב ל2 יצורים כה זעירים, והמסירות שלי כלפיהם [מתישה ו]ממלאה את חיי בתוכן.

קודם כל - תודה:)
הבחירה בתעסוקה היא מבחינתי עוד אלמנט בחיים, ואני משתדל מאוד לנצל את תקופת הצעירות שלי כדי לאפשר לי לבחור את תעסוקתי בשנים שיבואו אחרי. אני מסכים מאוד עם הדעה שלך ושל רוני שהגיב מעל, ומציאת העבודה האמיתית והנכונה לבן אדם היא כנראה אחת מהמשימות היותר חשובות שיעשה בחיים..
אבל - את התחום בו אני עוסק אני די אוהב, ועוסק בו מגיל מאוד צעיר, ככה שתחושת הבטן שלי היא שרק אם תבוא אלטרנטיבה אחליף אותו, ולא אצא כרגע לחיפוש אחר משהו שכזה.
אני חושבת שהדעה שלך מבוססת על הבנה מוטעית של ההכשרה שעובר פסיכולוג קליני. נכון שהוא לומד מספר תארים באוניברסיטה, אבל התארים האלה הם לא רק לשבת בכיתה וללמוד תאוריות, אלא המון המון התנסות מעשית - גם במהלך התארים עצמם, החל מהתואר הראשון, וגם לאחר מכן בשלב ההתמחות שאורכת מספר שנים, ולאחר מכן במשך שנות הנסיון שלו. לאורך כל הזמן הזה פסיכולוג מקבל הדרכה מפסיכולוגים מנוסים הרבה יותר ממנו, באופן רצוף, לגבי המטופלים שלו, מה שאומר שהוא צובר עוד עשרות שעות הדרכה נוספות בחודש, במשך שנים רבות. בנוסף הוא גם מתמחה בבית חולים פסיכיאטרי ובדרך כלל עובד בכל מיני מקומות ציבוריים, מה שמאפשר לו להחשף למגוון בעיות ותופעות ולדעת לזהות טוב יותר מה המטופל צריך.

תשווה את זה ל"קואוצ'ר" שאולי למד קורס במכללת שקר כלשהו שמלמד "קואוצ'ר" אחר שהחליט שהוא יכול לפתוח מכללה, ולא עבר שום הכשרה מסודרת, אין לו נסיון בכלל בעבודה בתחום במקומות מפוקחים וציבוריים. בגדול הוא מישהו שאולי יש לו כשרון בלעזור ולייעץ, שזה לא דבר לזלזל בו, אבל הכשרה אין לו כמעט. בין השאר, וזה מדאיג במיוחד בעיני, אין לו נסיון או הכשרה בלזהות מתי הוא עושה משהו שעלול לגרום נזק.

בלי קשר לכל זה, כימיה עם המטפל ולא משנה מה ההכשרה שלו היא דבר מאד חשוב. אם הרגשת שאין לך כימיה עם הפסיכולוג שניסית אולי כדאי לך לנסות מישהו אחר. אבל בכל מקרה ועם כל אחד, אם לא תעז להעלות את מה שמעכב אותך יהיה לך קשה מאד להתקדם. זו דעתי.
מסכים, אחרי קריאה נוספת של הדברים שלי הבנתי שמשתמע שאני פוסל את הפסיכולוגיה המודרנית. אני לא, וכנראה שאליה אני אפנה, בין היתר תודות לפוסט הזה ותגובותיכם.
סקרנת אותי. התרצה לפרט?

סלח לי, אבל מי שמגיב תגובה מאוד קיצונית נגד, הוא מטומטם, שלא מבין איזה נזק הוא יכול לגרום. אינני אומר שאתה צריך טיפול פסיכיאטרי. אבל, זה לחלוטין דבר לגיטימי, שעוזר להרבה אנשים, ולא צריך לפחד ממנו. ובכלל זה משהו שכדאי לדבר עליו עם איש מקצוע.

---
עוד אני רוצה לציין, שהתקופה שבין סוף גיל ההתבגרות לסוף שנות העשרים, מאוד משמעותית לתפיסת העצמי. הרבה מאוד אנשים חווים משברים בהקשר הזה.

אתן את דעתי האישית, כפי שאני תופס כרגע את הרדיוס אנשים שנמצאים סביבי ומקיפים אותי, כולל המרחב האינטרנטי(פורומים, רדיט וכו'). סף הריגוש שלי עלה בצורה דרמטית מאז ילדותי. סף הריגוש לחיים, לאנשים, להנאות החיים. התשובה הגיונית למשפט כזה היא - אבל התבגרת, ככה זה. אני חולק על הדעה הזאת, כי אני עד גם לילדים בני 5-15 שחיים בסביבתי שלדעתי חווים זאת גם. הוצפתי בכל המידע האפשרי דרך הטלויזיה, הפלאפון, המחשב. וכבר קשה מאוד "לרגש אותי". כיום ילדים נחשפים לפורנו בגילאים צעירים, גם אני נחשפתי. והוא השפיע על תפיסתי רבות. רוב התעבורה באינטרנט היא פורנו - זאת האנושות המשכילה והרוחנית שקראנו עליה בספרים? סרטים חולניים מציפים אותנו, הכל קיצוני, בוטה, מלוכלך, מגרה ודוחף את הרגש להיות אפל וכבוי. בפייסבוק מעלים סרטוני פיגועים, חיות מתות, עריפת ראשים, טילים. כמה הנפש יכולה להכיל?
הדברים שכתבתי עלולים להשמע מתבכיינים, אבל אני באמת ובתמים לא מבין איך אנחנו חיים ככה.
האם פסיכולוג יכול להשיב את הרוח? יכול להיות.. אני מתכוון לנסות כל דרך כדי לצלוח את החיים בעולם הזה בצורה טובה יותר.

תודה לכולם על התגובות.

אגיב בנוסף שאני מתנצל ששפכתי את הדברים בתגובה האחרונה בצורה בוטה ולא ממש קשורה לנושא.. בוקר הפוך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T מנטור לתפקיד Devops התפתחות אישית 7
@ מנטור לתחילת הדרך אוף טופיק 49
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ל למה עדיין אין כזו אפלקציה? עוזר כלכלי אישי יזמות והגדלת הכנסות 2
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
Z בשעתיים אחרונות לא מצליח לקבל קוד אימות חד פעמי לאיזור אישי במס הכנסה, מישהו עוד נתקל בבעיה כזו? מיסים 0
dorian כניסה לאזור אישי - מחו״ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
פטל ואוכמניות איך לקבל שירות אישי בבנק? צרכנות פיננסית 21
Z ניהול אישי IRA סכומים נמוכים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 32
R ניוד מקרן פנסיה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Z כניסה לאיזור אישי במס הכנסה. האם חוויתם תקלה בימים האחרונים. מיסים 8
Z האם מישהו קיבל אי פעם הודעה כזאת באיזור אישי במס הכנסה מיסים 7
A קרן השתלמות בניהול אישי VS תיק השקעות VS גם וגם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 50
A קופת גמל להשקעה בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ יומן מסע אישי - גיל 33 יומני מסע אישיים 10
הסולידית הערה כללית על פרסום מידע אישי ופיננסי באינטרנט יומני מסע אישיים 0
Y הפקדות פנסיונר לקרן השתלמות בניהול אישי - האם יש מגבלה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
U קופת גמל בניהול אישי - סכום הפקדה ראשוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M חשבון אישי וחשבון עסקי בבנקים נפרדים ובנק יהב צרכנות פיננסית 8
M משחק החבילה עוברת ממשיך: הפניקס מעבירה את הקופות בניהול אישי לחברת גלובל נט ניהול קופות גמל בע"מ - מי אלו? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 261
S פנסיה בניהול אישי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
R מחפש קואצ'ר לטיפול אישי התפתחות אישית 12
U המלצות על ניהול אישי במגדל או ב- slice פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
מ מיטב דש- מינימום לפתיחת קרן השתלמות בניהול אישי- 300 אלף? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
S IRA/ניהול אישי ללא מגבלות השקעה שוק ההון 6
T למה אסור לוותר על קרן השתלמות בניהול אישי (IRA) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 31
D אפשר לקנות מניות ממונפות בקופת גמל בניהול אישי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
R תקנות ניוד לקרן השתלמות בניהול אישי IRA - ניוד פנימי אל חשבון העמית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
י אפליקציה\קובץ לניהול אישי צרכנות פיננסית 0
painblanc ניסיון אישי במכירת דולרים בבנק שוק ההון 6
ד פיתוח אישי לקטנטנים התפתחות אישית 1
אחד שתוהה הרבה חייל משוחרר- תיק השקעות אישי/ קרן פנסיה/ קופת גמל?! שוק ההון 3
מ תיק השקעות בניהול אישי - איזו הצעה טובה יותר? צרכנות פיננסית 8
R קרן השתלמות בניהול אישי צרכנות פיננסית 12
מ פיתוח אישי בעזרת איש מקצוע? התפתחות אישית 20
חושב בגדול פיתוח אישי - פיננסים התפתחות אישית 23
ס כדאיות העברת קה"ש ואו קופ"ג לחיסכון לניהול אישי ב-IRA שוק ההון 17
C מחפש הצעות לפיתוח אישי התפתחות אישית 5
ס תיק אישי שוק ההון 8
א השקעה בזהב באמצעות קרן השתלמות בניהול אישי שוק ההון 2
אנוני מוני פיתוח אישי ו-Mainframe התפתחות אישית 32
gino מניות לטווח ארוך ניהול תיק אישי - עמלות שוק ההון 6
S שאלה בנוגע לתיקון 190 בניהול אישי צרכנות פיננסית 1
שניצלוינאי בלקרוק בקופת גמל בניהול אישי צרכנות פיננסית 11
SwingMan קרן השתלמות בניהול אישי שוק ההון 6
ה קופת גמל בניהול אישי VS חשבון השקעות עצמאי צרכנות פיננסית 4
S דירוג אשראי אישי צרכנות פיננסית 26
י ש לי אוסף של ביטוח מנהלים וקופות אחרות. אני רוצה להגיע למצב אופטימלי של ניהול אישי / IRA במדדים, אב צרכנות פיננסית 6
1337justme חוות דעת על תיק לפני קניה - חוזה אישי ראשוני שוק ההון 32
ק קופת גמל ניהול אישי וקהש שוק ההון 15

נושאים דומים

Back
למעלה