• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיעוד הדרך

המשוחרר הטרי

משתמש סולידי
דירוג
26
שלום לכולם, קצת רקע:
בן 22, שבוע הבא אני משוחרר שנה, התגייסתי עם סכום כסף נחמד שצברתי לפני הגיוס, איך שהשתחררתי התחלתי לעבוד באבטחה (חודש הבא שנה) מרוויח בין 7ל10 אלף נטו תלוי בכמות שעות עבודה, התכנון הוא להתחיל ללמוד מקצוע כלשהוא תואר/קורס כדי להכניס יותר כסף.

כשהשתחררתי קיבלתי מענק של 17 אלף שח
כשהיה לי עוד 15 אלף שח בצד
פתחו לי קרן פנסיה והשתלמות מטעם העבודה (אמנם לצערי ההפקדות הן על בסיס מינימום כך שיוצא סכום מאוד מינימלי.
לפני ארבעה חודשים החלטתי לפתוח גם קופת גמל בהוראת קבע, הפקדה חודשית של 3 אלף שח
ועוד סכום של כ3 אלף שקל כששמתי בפפר אינבסט בזמנו סתם בשביל להבין פחות או יותר איך זה עובד.
בנוסף הפקדה חודשית לחסכון בבנק של 1800 שקל בחודש.
לאחרונה גם קצת מתעניין בעולם המטבעות הדיגיטליים וחושב על זה בתור אפיק השקעה לטווח הארוך לבחור 5-10 מטבעות פוטנציאליים ולשים על כל אחד סכום כלשהוא בתחילת כל חודש כדי לצבור.

בכל אופן המאזן שלי לאחר שנה שאני משוחרר:
עו״ש - 61,000 (יוצא מנקודת הנחה שבקרוב אתחיל ללמוד לכן לא רוצה לסכן יותר מידי או לנעול)
חסכון/פקדון בבנק - 13,700
פפר אינבסט שהפסקתי לגעת - 3,000
קופת גמל להשקעה - 12,000

בנוסף
12,000 פנסיה
4,300 קרן השתלמות
26,000 פיקדון צבאי נעול ל5 שנים
ועוד כ150$ בBinance בכמה מטבעות

כמו שאמרתי בהתחלה אני מכניס כ 7-10 אלף נטו במשכורת שמתוך זה יורד לי 4,800 (3,000 קופת גמל להשקעה, 1,800 חסכון בבנק)
הפער שנשאר אני מרשה לעצמי לבזבז על עצמי (לא מבזבז יותר ממה שנשאר לכן העו״ש שלי גדל בדרך כלל)
גר עם ההורים, אין רכב אין הלוואות ואין הוצאות ״מיוחדות״, עוזר בבית בתשלומים למינהם מידי פעם אבל מבחינתי זה נכנס בפער בין מה שנשאר לי אחרי הורדה לקופת גמל ולחסכונות ולא יורד

עושה מעקב חודשי בפערי המספרים כל חודש בתאריך קבוע אם זה מעניין מישהו אפרסם גם, השאיפות שלי לשנה הקרובה הן להתחיל ללמוד ולרכוש מקצוע/השכלה על מנת להכנס יותר כסף, להגדיל את ההון העצמי שלי כמובן וללמוד דברים חדשים ואפיקים חדשים (כרגע נוטה קצת לעולם המטבעות הדיגיטליים לא ברמת המסחר היומי אבל אין לדעת)

תודה למי ושיהיה לכולנו בהצלחה והרבה בריאות!

השאיפות שלי לשנה הקרובה הן להתחיל ללמוד ולרכוש מקצוע/השכלה על מנת להכנס יותר כסף
זה הכי קריטי.

כל שאר הסכומים, אתה תסתכל עליהם בעתיד ותצחק כמה שהם היו קטנים.

זה הכי קריטי.

כל שאר הסכומים, אתה תסתכל עליהם בעתיד ותצחק כמה שהם היו קטנים.
בתור חייל משוחרר יש לך הטבת מס.

תוודא שלא ממסים אותך יותר מדי בעבודה
תודה רבה, לא יורד לי מס הכנסה בכלל יורד לי רק ביטוח לאומי ומס בריאות, אני לא מגיע לתקרה מספיק גבוהה בברוטו, בנוסף אני גר ביישוב מזכה באחוז נחמד
תודה רבה :)
ברוך הבא לפורום.
תודה רבה :)

למה קופת גמל ולא בית השקעות? בקופת גמל אתה משלם יותר ולא מקבל מוצר טוב יותר

הכל שאלה בטווח ההשקעה. היתרון של קופ״ג להשקעה הוא אם מתחילים למשוך קצבה בסוף ולא מושכים את הסכום.

אני עוד לא מספיק בקיא כדי ללכת על זה, בכל מקרה גם בבית השקעות יש דמי ניהול וכו לא?
הכל שאלה בטווח ההשקעה. היתרון של קופ״ג להשקעה הוא אם מתחילים למשוך קצבה בסוף ולא מושכים את הסכום.
הקופ"ג להשקעה לטווח הארוך מבחינתי לא נוגע בו אולי בהמשך אשחק עם סכום ההפקדה החודשית כי יכול להיות שיקשה עליי בלימודים אבל נקווה שלא.

היתרון של קופ״ג להשקעה הוא אם מתחילים למשוך קצבה בסוף ולא מושכים את הסכום.
הוא לא, אם חיכית כל כך הרבה אז בינתיים קרעו אותך בדמי ניהול (וימשיכו כל עוד אתה מקבל קצבה).
אין שום יתרון בקופ"ג להשקעה מלבד השם הקליט.

אין שום יתרון בקופ"ג להשקעה מלבד השם הקליט.
וגם:
- אפשרות להוראת קבע.
- אשליית שליטה שעוזרת להרבה אנשים להשקיע בשוק ההון למרות שאם תגיד להם לקנות לבד עוקב sp500 הם לא יעיזו.
- אשליית הנחה במס שמעודדת אנשים להשקיע.
- אפשרות לפתוח בקלות קופה על שם הילדים.

משוטט לי הרבה בפורום אך לא יצא לי לעדכן הרבה זמן
אני נמצא בצומת דרכים שאפרט עלייה כנראה בהמשך - מסתכם בסוג של אי הבנה מה אני באמת רוצה לעשות כרגע והלאה, לכן היום אעדכן רק בנתונים מספריים ( מדובר בשקלים כמובן)
עו"ש 55K
כספית 36K
פיקדון בבנק 10K
פפר 4.2K
קריפטו 3.2K
מענק שחרור נעול 26K
פנסיה 35K (סנופי)
קרן השתלמות 15.5K (סנופי)
חשבון השקעות 61.5K (אזור ה10 אלף נזרק על מניות בודדות בטיפשותי השאר מושקע בסנופי&עולמית&מתפתחים)

שינויים שבוצעו: נסגרה קופת גמל להשקעה עם רווח של 5.5K בשאיפה לקנות רכב, לבסוף החלטתי שנכון להיום לא מספיק קריטי/דחוף לי רכב לכן רוב הסכום שנמשך בתקופה האחרונה נשאר בעוש מתוך כוונה לרכוש רכב, פפר עדיין לא סגרתי אך מתכנן לסגור ולהעביר גם כן לחשבון השקעות, כנל רוב הסכום שנמצא בעוש או שאעביר לכספית עד קבלת החלטה מסודרת להמשך.
ירדתי לחצי משרה באזור דצמבר 23

העדכון הבא יהיה סביב אוקטובר 24
תודה על הקריאה ובשורות טובות לכולם

בנוסף יצא לי לטוס לכמה גיחות לחול ולהנות מהחיים (?)

את הטיסה האחרונה שלי עשיתי לשוויץ ואי אפשר לתאר במילים את היופי והעוצמות שמקבלים מהמראות, טסתי באזור ינואר כך שהיה קריר ומושלג, השכרתי רכב יחד עם הבת זוג שלי והרכבנו מסלול נסיעה עם רכב שכור, נחתנו בציריך->עצירה בלוצרן->אזור גרינדלוולד&אינטארלקן->עצירה קלה בברן->באזל(שהייתה מהממת ושלג ירד והרגשתי בסרט->חזרה לשדה בציריך, מדינה שהיא חלום השקט והטבע אי אפשר להעביר במילים באמת.

אני ממליץ בחום ובטוח אחזור לשם עוד הרבה פעמים, ויש לי עוד 2 טיסות מתוכננות לאירופה לתקופה הקרובה, אני לא יודע להסביר כמה שמחה ואושר נותנים לי הטיולים האלה בחול, לפעמיים יש בי רצון לקחת מצלמה ולהפוך את זה למקצוע.

אחד מהיעדים היותר רציניים שאעשה בעתיד הרחוק יהיה כנראה קנדה יחד עם חבר ילדות שלי שגר שם עשור וכל היום שולח לי תמונות וסרטונים מטרקים מדהימים שהוא עושה שם בטבע, אחד היעדים האחרונים שיצא לי לראות זה אזור ונקובר שנראה כמו פיסת גן עדן.

חשבון השקעות 61.5K (אזור ה10 אלף נזרק על מניות בודדות בטיפשותי השאר מושקע בסנופי&עולמית&מתפתחים)
שכר לימוד זול מאוד! אל תלקה את עצמך, למדת שיעור לחיים!
אני מאוד שמח שאיבדתי כמה עשרות אלפי שקלים בודדים בשלב מוקדם. צימצמתי הפסדים איפה שניתן, העברתי מגן מס משנה לשנה, קיזזתי רווחים איפה שאפשר.
היום אני מושקע רק במדדים. עשיתי לעצמי "הסכום חתום" שמותר לי אחוזים בודדים משווי התיק "להשקיע בהימורים" - מניות בודדות - במידה ואני חושב שיש כאלה ששוות את ההשקעה. נכון להיום אין אחת כזו עבורי, אז התיק במדדים מחקים בלבד.

המון בהצלחה

שמחה ואושר נותנים לי הטיולים האלה בחול,
בול! אוטוטו טס לשבועיים טרק באירופה ללא ילדים! עדיין לא מעכל ומחכה כבר להנות מהטבע.
אני חוזר מלא באנרגיות בכל פעם אחרי טיול ארוך עם המשפחה באירופה - בעיקר באוסטריה פשוט חלום!

שכר לימוד זול מאוד! אל תלקה את עצמך, למדת שיעור לחיים!
אני מאוד שמח שאיבדתי כמה עשרות אלפי שקלים בודדים בשלב מוקדם. צימצמתי הפסדים איפה שניתן, העברתי מגן מס משנה לשנה, קיזזתי רווחים איפה שאפשר.
היום אני מושקע רק במדדים. עשיתי לעצמי "הסכום חתום" שמותר לי אחוזים בודדים משווי התיק "להשקיע בהימורים" - מניות בודדות - במידה ואני חושב שיש כאלה ששוות את ההשקעה. נכון להיום אין אחת כזו עבורי, אז התיק במדדים מחקים בלבד.

המון בהצלחה
למען האמת אפילו עוד לא ״שילמתי״ את השכר לימוד כי בפועל אני מרווח מהמניות הבודדות האלה אך התכנון הוא למכור ולקנות קרנות סל מחקות
פשוט האסימון נפל רק לאחר שקניתי את הבודדות

ומסכים איתך לגבי ה״הסכם״ יש בזה גם משהו נחמד אבל כל מנייה כזאת דורשת מחקר מעמיק מאוד על מנת להכנס אליה שאני כרגע מעדיף לא להשקיע את הזמן בזה
תודה רבה

בול! אוטוטו טס לשבועיים טרק באירופה ללא ילדים! עדיין לא מעכל ומחכה כבר להנות מהטבע.
אני חוזר מלא באנרגיות בכל פעם אחרי טיול ארוך עם המשפחה באירופה - בעיקר באוסטריה פשוט חלום!
כל כך מסכים איתך, אחרי כל טיול שאני חוזר אני מרגיש שנפשי
ופיזית הסוללה שלי חוזרת ל100%
זה מדהים.
תהנה מהטיול!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L רובוט המסחר שלי - תיעוד שוק ההון 15
N יצירת תיעוד ברור ואמין, מהקניה ב- Binance, ועד לקבלת השקלים בבנק ישראלי השקעות אלטרנטיביות 17
CyberBear שאלה פרקטית - תיעוד הוצאות ב Gift Cards שונים צרכנות פיננסית 13
R מה הדרך הטובה והזולה ביותר להצמד לדולר? פוסטים מאיכות נמוכה 5
P הדרך לאיתקה יומני מסע אישיים 1
Y מכירה של RSU בשכבות, מה הדרך המיטבית מיסים 19
T מה הדרך הטובה ביותר לקצור רווחים מקריפטו במינימום עמלות? השקעות אלטרנטיביות 0
Bonfire מה הדרך הזולה ביותר להמיר עשרות אלפי דולרים לש"ח? צרכנות פיננסית 9
Henchman34 האם קל גמל \ slice הגיעו לסוף הדרך? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
א מה הדרך הכי זולה להחשף לשוק הישראלי ? שוק ההון 3
S מה הדרך הקלה ביותר לגהץ בגדים? צרכנות פיננסית 18
E הדרך המומלצת למעקב אחר S&P 500 שוק ההון 1
ט מעבר למדינה אחרת, מה הדרך הטובה ביותר להתנהל מבחינת המרה? צרכנות פיננסית 0
א הדרך הכי טובה להחשף לSP500 שוק ההון 15
A הדרך הכי זולה להכנס (שואל בשביל אחיין) שוק ההון 15
A מה הדרך הטובה לרכוש רכב? צרכנות פיננסית 6
G בתחילת הדרך, מבולבל מרוב רעשי רקע יומני מסע אישיים 1
I הדרך הנכונה להשקעה בקרן נאמנות שוק ההון 3
ע הדרך שלי יומני מסע אישיים 13
grimble grumble הדרך של גרימבל - גמד בצומת דרכים יומני מסע אישיים 22
נ הדרך הזולה להעברת כסף לחשבון בחו"ל צרכנות פיננסית 2
גימפל הדרך הטובה ביותר לחקות את ה- S&P 500 שוק ההון 4
ח התייעצות | תחילת הדרך עם סכום כסף משמעותי יומני מסע אישיים 9
A זוג באמצע הדרך יומני מסע אישיים 25
T מהי הדרך האופטימלית להחליף קרן אחת באחרת? שוק ההון 9
X מהי הדרך הזולה ביותר להעביר להמיר יורו ולהעבירם לבנק בישראל? צרכנות פיננסית 1
ש מה הדרך הכי טובה וזולה להעביר סכום כסף לחו'ל שוק ההון 4
T הדרך הבריאה והזולה ביותר לסינון מים? צרכנות פיננסית 8
avivaviv מה הדרך הזולה ביותר להשקיע בעוקב סנופי בסכומים קטנים? שוק ההון 7
@ מנטור לתחילת הדרך אוף טופיק 49
Know one משפחה הייטקיסטית בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 24
א מה הדרך הכי סבירה להשקיע באינפלציה ? שוק ההון 5
tomchoook מהי הדרך הזולה ביותר לבצע money order או cashier’s check? צרכנות פיננסית 1
K זוג בתחילת הדרך - הכל פתוח יומני מסע אישיים 57
Y מה הדרך הכי זולה להעביר כמה אלפי שקלים לקריפטו השקעות אלטרנטיביות 0
פ מהי הדרך המומלצת לשלם על דירה? נדל"ן 4
שיר הלל לטבע מה הדרך הפשוטה והזולה ביותר להחזיק s&p 500? שוק ההון 14
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
K תחילת הדרך בהשקעות (ובכלל) יומני מסע אישיים 20
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 43
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 0
Shay36 יומן מסע - הדרך לחיות ולהתעשר מעולם ממניות. יומני מסע אישיים 17
V בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 2
S תחילת הדרך בעולם ההשקעות שוק ההון 21
R מה הדרך הזולה ביותר להשקיע במדד S&P500, סכום חד פעמי 30,000 ש"ח ל-7 שנים. שוק ההון 5
נגב הדרך היעילה ביותר לנצל הכנסה מפאונדים - GBP שוק ההון 7
stamEhad הדרך היעילה והזולה להעברת כספים מישראל (ש"ח) לארצות הברית (דולר) נדל"ן 0
צ'רצ'יל יזם בתחילת הדרך- שילוב של סולידי עם יצר של לקיחת סיכונים יומני מסע אישיים 25
M מה הדרך הטובה ביותר להשקיע בכלכלה של מדינה? שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה