• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מיסוי דיבידנדים בקרנות איריות

• פותח הנושא doc29
  • פורסם בתאריך

doc29

משתמש בכיר
דירוג
3,528
שלום לכולם,
האם קיים פה מישהו שהשקיע ב-ETF איריים מחלקים , בעיקר הכוונה לVWRD, והספיק כבר לקבל דיבידנד, ויכול להגיד כמה מוסה הדיבידנד בפועל?
אני אישית שובר על זה את הראש ואני יודע שעוד לא מעט כאן, ומדובר בקרן בעלת פוטנציאל גדול למשקיע הישראלי שמעוניין לברוח ממס ירושה אמריקאי, אז זה מאוד יעזור אם מישהו יוכל לומר בפועל כמה מס הכנסה ישראלי הוריד לו.

תודה מראש!!

למה אתה חושב שמס הכנסה לא יגבה ממך 25% מס על הדיבידנד שהקרן האירית מחלקת?

למה אתה חושב שמס הכנסה לא יגבה ממך 25% מס על הדיבידנד שהקרן האירית מחלקת?
כי אולי הוא ישלים את המס ל-25% סך הכל תוך התחשבות במיסוי במקור שבוצע על הדיבידנדים.

כי אולי הוא ישלים את המס ל-25% סך הכל תוך התחשבות במיסוי במקור שבוצע על הדיבידנדים.
ואיך הוא ידע שהדיבידנד שאתה מקבל מהקרן האירית מקורו בדיבידנד ממניה אמריקאית שמוסה כבר ב-15% במקום דיבידנד ממכירה ברווח של מניות שאז הוא צריך למסות ב-25%?

ואיך הוא ידע שהדיבידנד שאתה מקבל מהקרן האירית מקורו בדיבידנד ממניה אמריקאית שמוסה כבר ב-15% במקום דיבידנד ממכירה ברווח של מניות שאז הוא צריך למסות ב-25%?
זו שאלה מצוינת. אני מניח שכל המידע קיים עבור הקרנות הספציפיות. השאלה היא עד כמה מס הכנסה בפועל יישם את זה, או לחילופין כמה אני אצטרך להתאמץ כדי לגרום להם לראות את זה ולהתחשב בזה.
יש לך ראיה לכאן או לכאן?

@doc29 עד עכשיו תמיד הורידו לי 25% מס מכל הדיבידנדים (קרנות איריות או אמריקאיות). זה כולל גם דיבידנדים שקיבלתי מ- VWRD.

אני מניח שכל המידע קיים עבור הקרנות הספציפיות.
את מס הכנסה לא באמת מעניין מאיפה הגיע הדיבידנד.
כמו כן לא מעניין את מס הכנסה שהגוף שמחזיק את הדיבידנד שילם מס לממשלת ארצות הברית.
אם הנושא של מיסוי כפול על דיבידנדים הוא קריטי מבחינתך אז הדרך היחידה שלך להתמודד איתו זה לרכוש קרן מחלקת אמריקאית כגון VTI.
קרן אמריקאית היא לא אמורה לשלם מס בעת קבלת הדיבידנדים אבל המשקיעים משלמים מס רגיל בעת חלוקת הידיבידנד של הקרן (תאמת את זה לפני שאתה עושה משהו!).

אל תשכח שבהשקעה כזו אתה חושף את עצמך למס ירושה.
במידה ו-VTI כן משלמת מס על דיבידנדים שהיא מקבלת בניגוד למה שאני חושב (תבדוק את זה - אני לא בדקתי) אז הדרך היחידה שנותרה היא אחזקה ישירה של מניות.

במידה ו-VTI כן משלמת מס על דיבידנדים שהיא מקבלת בניגוד למה שאני חושב (תבדוק את זה - אני לא בדקתי) אז הדרך היחידה שנותרה היא אחזקה ישירה של מניות.
זה תואם מה שאני יודע, אבל אני רוצה חשיפה לכל שוק המניות העולמי, מה שמוביל אותי למסקנה שקרנות איריות צוברות הן הפיתרון שעונה על כל הצרכים בצורה מיטבית.

@doc29 עד עכשיו תמיד הורידו לי 25% מס מכל הדיבידנדים (קרנות איריות או אמריקאיות). זה כולל גם דיבידנדים שקיבלתי מ- VWRD.
חלילה בלי לזלזל, אבל איך חישבת שזה 25% מס? השווית לנתוני החלוקה (Distribution) של VWRD? או שפשוט רשום לך ביומן פעולות בבית ההשקעות שהופחת מס 25%?
במקרה כזה, מדובר על מיסוי כפול- שמגיע לכ-33%, כפי שהראה @adamshalev, ולידיעת @Odysseus , @Yevgeny ו @איליה .

קרנות איריות צוברות
כאן אתה משלם מס רווחי הון על צבירת הדיבידנד.
נכון שהן משלמות 15% מס על הדיבידנד שהן קיבלו במקום 25% כמו הישראליות אבל זה עדיין סוג של מיסוי כפול.
אני לא מכיר דרך טובה להימנע מכל מיסוי כפול (למעט אחזקת קרן ישראלית מחלקת בחשבון פטור ממס).

כאן אתה משלם מס רווחי הון על צבירת הדיבידנד.
נכון שהן משלמות 15% מס על הדיבידנד שהן קיבלו במקום 25% כמו הישראליות אבל זה עדיין סוג של מיסוי כפול.
אני לא מכיר דרך טובה להימנע מכל מיסוי כפול (למעט אחזקת קרן ישראלית מחלקת בחשבון פטור ממס).
אתה צודק לגמרי, אבל כמו שהסימולציות מראות, העובדה שהחלק השני של המיסוי הכפול קורה מאוחר בקרנות האיריות הצוברות, כנראה מקנה להן יתרון לא מבוטל. ובהנחה שהדיבידנדים יגדלו עם הזמן (הנחה סבירה לדעתך לקרנות אינדקס עולמיות?)- המרכיב הזה רק יתעצם אני חושב.

בהנחה שהדיבידנדים יגדלו עם הזמן (הנחה סבירה לדעתך לקרנות אינדקס עולמיות?)
היסטורית זה לא נכון.
הדיבידנדים שקרנות משלמות מאוד לא יציבים גם בלי משברים ואי אפשר להסתמך עליהם בעת משבר.

חלילה בלי לזלזל, אבל איך חישבת שזה 25% מס? השווית לנתוני החלוקה (Distribution) של VWRD? או שפשוט רשום לך ביומן פעולות בבית ההשקעות שהופחת מס 25%?
במקרה כזה, מדובר על מיסוי כפול- שמגיע לכ-33%, כפי שהראה @adamshalev, ולידיעת @Odysseus , @Yevgeny ו @איליה .
בהודעה שאני מקבל מהבנק כתוב שקיבלתי דיבידנד בסך X דולרים ושמורידים לי ממנו 25% מס. לא נראה לי (וזה סתם רושם שלי) שלבנק איכפת בכלל מאיפה הדיבידנד הגיע ועל מה.
לא יודע אם זה משנה, אבל זה אותו דבר גם עם קרנות אג"ח אמריקאיות.

לא נראה לי (וזה סתם רושם שלי) שלבנק איכפת בכלל מאיפה הדיבידנד הגיע ועל מה.
זה בגלל שזה ממש לא אכפת לו וכמוהו גם למס הכנסה.

אז לא הבנתי: בסוף אחרי כל הדיונים והפוסטים, מסתבר שהקרנות האיריות גם גובות דמי ניהול גבוהות וגם יש מס דיבידנד? אז הקרנות האיריות נופלות מהפרק כאלטרנטיבה לאינדקס מדד?

בקרן אירית צוברת אין מס דיבידנד כי אין דיבידנד.
(למעט מעט ניכוי מס במדינת המקור שיש בכל מקרה גם בקרנות אמריקאיות).

אז לא הבנתי: בסוף אחרי כל הדיונים והפוסטים, מסתבר שהקרנות האיריות גם גובות דמי ניהול גבוהות וגם יש מס דיבידנד? אז הקרנות האיריות נופלות מהפרק כאלטרנטיבה לאינדקס מדד?
דרך אגב, כבר לא כל כך יקר. אפשר לקנות שוק עולמי מלא ב-2 קרנות של ונגארד עם דמי ניהול ~0.185% (כמו VT).

אבל אם היא צוברת, יש מיסוי כפול: פעם אחת כשהדיבידנד התקבל, ואח״כ מס רווחי הון...
לכן, בחשבון לא פטור ממס, לפי מה שאני מבין, עדיף קרן לא צוברת.

דרך אגב, כבר לא כל כך יקר. אפשר לקנות שוק עולמי מלא ב-2 קרנות של ונגארד עם דמי ניהול ~0.185% (כמו VT).
זה נקרא יקר. VTI + VXUS חצי מחיר.

יש מיסוי כפול, אלא שהמס השני (רווחי הון) נדחה למועד המכירה, וזה הבדל ענק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
R מיסוי על דיבידנדים ורווחי הון לאזרח אמריקאי מיסים 5
B מיסוי דיבידנדים מ-ETF אג"ח (או: איזה באלגן) מיסים 9
י שיקולי מיסוי בבניית תיק דיבידנדים שוק ההון 18
C מיסוי דיבידנדים בארה״ב + פתיחת חשבון מסחר בבנק אמריקאי מיסים 43
J מיסוי דיבידנדים על מכירת קרן אירית צוברת CSPX וחישוב מס כולל שוק ההון 3
E מיסוי על דיבידנדים ב-IRA מיסים 9
א כמה שאלות בענייני מיסוי דיבידנדים שוק ההון 8
Rahash שאלה על מיסוי דיבידנדים שוק ההון 3
guesto מיסוי דיבידנדים במקור מאירופה: אירלנד מול ישראל מיסים 8
D רוצה ליצור עמוד בויקי לגבי מיסוי דיבידנדים - אשמח להערות ותיקונים מיסים 24
Z מה הם כללי מיסוי דיבידנדים על אינדקסים עולמיים (חוץ מUS)? מיסים 2
Barbur מיסוי דיבידנדים מאוחר ב-IBKR מיסים 0
R ETF שמשקיע בניירות זרים: מיסוי דיבידנדים כפול? מיסים 56
B מיסוי על דיבידנדים ממניות ו-ETFs אמריקאיות מיסים 37
ע מיסוי בקרן מחקה משקיעת דיבידנדים מיסים 24
T מיסוי נומינלי במכירת RSU שוק ההון 12
א מיסוי על מטח בשוק ההון שוק ההון 15
D מיסוי rsu בחברת אמזון מיסים 22
A מסלולי מיסוי שכר דירה מיסים 1
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
D מיסוי בהשכרת שתי דירות, ומגורים בשכירות בדירה אחרת מיסים 1
C מיסוי ריאלי ותיק השקעות בבנק מיסים 1
I מיסוי rsu מיסים 10
mk1 מיסוי rsu מיסים 7
K מיסוי הכנסות מפירוק חברה בבעלות מלאה מיסים 5
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1
מ מיסוי הכנסות מ-bug bounties מיסים 1
the_newbie מיסוי RSU לאחר סוף העסקה מיסים 3
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
F RSU מיסוי מיסים 1
ט מיסוי ביחס למדד המחירים לצרכן מיסים 13
R מיסוי אגח בחשבון פטור ממס שוק ההון 7
מ מיסוי אמריקאי על המרות מט"ח בIBKR מיסים 8
S מיסוי על דיבידנד מסוג Return of Capital מיסים 21
A מיסוי דירה שניה - שהדירה הראשונה עוד בבנייה. נדל"ן 2
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
יוסי.ל מיסוי ADE מיסים 3
L מיסוי ריאלי על ETF ששמר על ערכו הדולרי מיסים 1
י כיצד ניתן לממש כספים בקרן פנסיה לא פעילה עם מיסוי גבוהה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ מק"מ - מיסוי ריאלי שוק ההון 2
M מיסוי דירה לאחר הסכם ממון נדל"ן 2
H מיסוי וארה"ב מיסים 3
M מיסוי רווח הון ורילוקשיין מיסים 6
מ מיסוי מענק אכלוס למפונים עבור אזרחים אמריקאיים מיסים 1
E מיסוי דירות בארהב נדל"ן 2
S מכירה בשכבות או מיסוי ריאלי למשקיע פאסיבי מיסים 19
ה סמוטריץ שוקל מיסוי רווחי קה"ש לאחר 6 שנים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 244
G מניות בדולר - מיסוי ריאלי? מיסים 3

נושאים דומים

Back
למעלה