• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מיסוי על דיבידנד מסוג Return of Capital

sandak11

משתמש רשום
דירוג
0
ראיתי שנושא נידון כאן מספר פעמים, אבל לא הצלחתי להגיע לתובנה כיצד מס הכנסה מתייחס לחלוקה מסוג זה.
אני מושקע (דרך IB ) במספר לא קטן של קרנות CEF, שחלק מהדיבידנד שהן מחלקים מוגדר כהחזר הון (ROC), כל סנט מהדיבידנד שהוגדר כך מקטין באותו שיעור את מחיר הבסיס של הנכס,
כלומר אם ה-cost basis שלי בנכס מסוים הוא 100$, וחולק דיבידנד מסוג ROC בשווי 1$, מחיר הבסיס של הנכס יהיה 99$, והחלוקה עצמה לא ממוסת במקור.
אם, כפי שנטען כאן, מס הכנסה ממסה ROC בשיעור רגיל של 25%, יוצא שבזמן מכירת המניה אני אשלם כפל מס, גם 25% על רווח הון העודף שייווצר כתוצאה מהפחתת מחיר הבסיס,
וגם המס שיגבה על הדיבידנד מסוג ROC עצמו.
הייתכן ?

גם 25% על רווח הון העודף שייווצר כתוצאה מהפחתת מחיר הבסיס,
למה שתשלם את זה?

כלומר אם ה-cost basis שלי בנכס מסוים הוא 100$, וחולק דיבידנד מסוג ROC בשווי 1$, מחיר הבסיס של הנכס יהיה 99$, והחלוקה עצמה לא ממוסת במקור.
זה בארה"ב. החוקים פה שונים.

למה שתשלם את זה?
כי בעת המכירה ייווצר לי רווח הון כתוצאה מכך שמחיר בסיס הוקטן בגלל ה-ROC.

זה בארה"ב. החוקים פה שונים.
אני מבין, אני פשוט לא מבין איך מתנהלים מול מס הכנסה בשביל לא לשלם כפל מס, אולי אני אתן דוגמא שתבהיר את הנושא:

1. יש לי מניה שקניתי אותה ב 100$ (מחיר בסיס שלי) שמוחזקת בחשבון IB
2. חולק דיבידנד בשווי של 1$ וכולו ROC, לכן המחיר בסיס שלי ירד ל- 99$ דולר ולא נוכה מס במקור על הדיבידנד (לפי החוק האמריקאי)

בגלל שאנחנו חיים לפי חוקי ארץ הקודש שבה לכאורה (או שכן?) לא מבדילים בין מקורות של הדיבידנד , בסוף שנה אני אשלם 25% על 1$ שחולק .

3. במועד אחר, החלטתי למכור את המניה, נניח ומחיר השוק שלה עכשיו הוא 101$ המחיר הבסיס שלי הוא 99$ (למרות שבפועל שילמתי 100$ בזמן הקניה),
נוצר רווח הון של 2$ שעליו אני אמור לשלם מס של 25%, אבל בפועל על 1$ אחד מתוך זה כבר שולם מס של 25%, יוצא שאני משלם כפל מס.

השאלה שלי איך מונעים את הכפל הזה?

זה אתה החלטת. מחיר הבסיס שלך עדיין 100 מבחינת מס הכנסה בישראל.
המסמכים שאני הולך להגיש למס הכנסה החליטו את זה, כי הרי בדוח השנתי של IB ב Realized Gains יהיה רווח של 2$.
מצרפים נספח הסבר לדוח השנתי לגבי בסיס המס הנכון.

יש נספח מיוחד לזה? אם אני מוכר בעוד 20 שנה, איך אני אמציא את המסמכים שתומכים בבסיס מס הנכון?

מחיר הבסיס לא יכול לרדת
המסמכים שאני הולך להגיש למס הכנסה החליטו את זה, כי הרי בדוח השנתי של IB ב Realized Gains יהיה רווח של 2$.
אתה מגיש מסמכים שמוכנים לפי דוח עסקאות, בדוח עסקאות יש לך כמה יחידות קנית, באיזה שער, וכמה יחידות מכרת ובאיזה שער.
Realized Gains לא מעניין את מס הכנסה

המסמכים שאני הולך להגיש למס הכנסה החליטו את זה
לא, אתה החלטת להגיש את המסמכים הלא רלוונטים.
כי הרי בדוח השנתי של IB ב Realized Gains יהיה רווח של 2$.
כמו שאמרו, זה לא מעניין אף אחד.
יש נספח מיוחד לזה?
לא צריך.
מספיק להציג מחיר קניה ומחיר מכירה, בלי התאמות ובלי כלום.

מחיר הבסיס לא יכול לרדת

אתה מגיש מסמכים שמוכנים לפי דוח עסקאות, בדוח עסקאות יש לך כמה יחידות קנית, באיזה שער, וכמה יחידות מכרת ובאיזה שער.
Realized Gains לא מעניין את מס הכנסה
זה לא נכון, המחיר בסיס שלי משתנה בהתאם ל-roc זה עובדה, אפילו אפשר להוציא דוח (לא היה קל להגיע אליו) מ-IB שמראה לך בכמה המחיר בסיס שלך השתנה
לא יכול להעלות תמונות לכאן, אבל זה נראה ככה

Realized & Unrealized Performance Summary

Cost Adjustment - Adjusted cost basis of position from dividend return of capital.

זה לא נכון, המחיר בסיס שלי משתנה בהתאם ל-roc זה עובדה, אפילו אפשר להוציא דוח (לא היה קל להגיע אליו) מ-IB שמראה לך בכמה המחיר בסיס שלך השתנה

Realized & Unrealized Performance Summary

Cost Adjustment - Adjusted cost basis of position from dividend return of capital.
אולי הוא משתנה, אבל זה לא מעניין את מס הכנסה.
מבחינת חוקי המס בישראל, עלות הקניה לא משתנה.
ברגע שאתה רוצה לדווח אחרת, אתה בעצם חושף את עצמך לעבירה פלילית.

לא צריך.
מספיק להציג מחיר קניה ומחיר מכירה, בלי התאמות ובלי כלום.
גם כאשר אני מפיק את הדוח של קניה ומכירה מ-IB, המחיר של הלוטים כבר מעודכן, והוא לא המחיר בו קניתי בפועל.
בכל סוף שנה, כאשר נקבע מה הם מקורות של הדיבידנד שחולק (roc, short capital gains,income, long capital gains), מעודכנים גם מחירי הבסיס של הלוטים.
לכן זה לא משנה איזה דוח מ-IB אני אפיק, השינוי במחיר בסיס כבר שם

זה לא נכון, המחיר בסיס שלי משתנה בהתאם ל-roc זה עובדה,
אתה מתבלבל בין מחיר הבסיס לפי החוק האמריקאי לבין מחיר הבסיס לפי החוק הישראלי.
לפי החוק הישראלי מחיר הבסיס לא משתנה. זה "עובדה" (אגב, לזרוק סתם אמרירות באוויר ולקרוא להן "עובדה" לא הופך אותן לנכונות בהכרח).
אפילו אפשר להוציא דוח (לא היה קל להגיע אליו) מ-IB שמראה לך בכמה המחיר בסיס שלך השתנה
יופי, זה הדו"ח עבור הIRS.
זה לא הדו"ח עבור מס הכנסה הישראלי.
גם כאשר אני מפיק את הדוח של קניה ומכירה מ-IB, המחיר של הלוטים כבר מעודכן, והוא לא המחיר בו קניתי בפועל.
בכל סוף שנה, כאשר נקבע מה הם מקורות של הדיבידנד שחולק (roc, short capital gains,income, long capital gains), מעודכנים גם מחירי הבסיס של הלוטים.
איך שאני רואה את זה יש לך 2 אופציות:
או שתמצא דו"ח עם המחיר המקורי (או שתשמור לך את הדו"ח המקורי של הקניה, לפני ה ROC)
או שתשלח להם את הדו"ח החדש, עם חלוקות הROC והסבר בע"פ ללמה מחיר הקניה שלך בדו"ח למס הכנסה שונה ממה שרשום בדו"ח שהוצאת מIB.
אולי יש עוד אופציה שפספסתי.

בדוח עסקאות לא יכול להיות שינוי במחיר הקניה בפועל, הם לא יכולים לשנות דוח שיצא בכלל בשנה אחרת או בחודש אחר, והוא לא קשור למכירה

בדוח עסקאות לא יכול להיות שינוי במחיר הקניה בפועל, הם לא יכולים לשנות דוח שיצא בכלל בשנה אחרת או בחודש אחר, והוא לא קשור למכירה
לצערי זה המצב, כמובן שהם לא יכולים לשנות משהו שהורדת למחשב שלך, אבל כל פעם שאתה מפיק את הדוח מחדש הוא מופק עם הנתונים העדכניים ביותר שיש להם

לפי החוק הישראלי מחיר הבסיס לא משתנה. זה "עובדה" (אגב, לזרוק סתם אמרירות באוויר ולקרוא להן "עובדה" לא הופך אותן לנכונות בהכרח).
כמובן שהתכוונתי לעובדה שאני רואה את מחיר הבסיס שלי משתנה בדוחות ב- IB
איך שאני רואה את זה יש לך 2 אופציות:
או שתמצא דו"ח עם המחיר המקורי (או שתשמור לך את הדו"ח המקורי של הקניה, לפני ה ROC)
או שתשלח להם את הדו"ח החדש, עם חלוקות הROC והסבר בע"פ ללמה מחיר הקניה שלך בדו"ח למס הכנסה שונה ממה שרשום בדו"ח שהוצאת מIB.
אולי יש עוד אופציה שפספסתי.

כאב ראש..

לצערי זה המצב, כמובן שהם לא יכולים לשנות משהו שהורדת למחשב שלך, אבל כל פעם שאתה מפיק את הדוח מחדש הוא מופק עם הנתונים העדכניים ביותר שיש להם
אז כנראה אתה לא מוריד את הדוח הנכון, בכל מקרה אתה יכול גם להוציא דוח מזומנים, ושם גם רשום בשורת הקניה כמה יחידות קנית

שאלה, כשאתה מוציא דוח Activity Statement
מה רשום לך בעמודת Proceeds עבור הקניה של הניירות האלה? לא מופיע שם שווי הקניה המקורי?

אז כנראה אתה לא מוריד את הדוח הנכון, בכל מקרה אתה יכול גם להוציא דוח מזומנים, ושם גם רשום בשורת הקניה כמה יחידות קנית

שאלה, כשאתה מוציא דוח Activity Statement
מה רשום לך בעמודת Proceeds עבור הקניה של הניירות האלה? לא מופיע שם שווי הקניה המקורי?
בדקתי שוב, ולא, ה-proceeds מעודכן (בניקוי roc).
מוזר שאני לא רואה יותר דיונים על זה, כי roc זה לא רק מאפיין של מכשירי השקעה אזוטריים כמו closed end funds, גם כל ה- RETs למיניהם ואפילו ה- VNQ המוכר והאהוב מחלק פה ושם roc, אולי אנשים פשוט מוותרים על מה שמגיע להם...

בדקתי שוב, ולא, ה-proceeds מעודכן (בניקוי roc).
מוזר שאני לא רואה יותר דיונים על זה, כי roc זה לא רק מאפיין של מכשירי השקעה אזוטריים כמו closed end funds, גם כל ה- RETs למיניהם ואפילו ה- VNQ המוכר והאהוב מחלק פה ושם roc, אולי אנשים פשוט מוותרים על מה שמגיע להם...
בהחלט מוזר, אז נשאר דוח המזומנים
תנסה דוח בתכנון אישי, תסמן את Statement of Funds
ותראה על תאריכי הקניה, זה אמור להראות כמה ירד מיתרת המזומנים

בהחלט מוזר, אז נשאר דוח המזומנים
תנסה דוח בתכנון אישי, תסמן את Statement of Funds
ותראה על תאריכי הקניה, זה אמור להראות כמה ירד מיתרת המזומנים
אוקי, כאן באמת הסכום נכון!
אבל איך זה עוזר לי מול מס הכנסה? זה לא דוח של מכירות, וגם אם איכשהו יקבלו את זה, להכין דוח שנתי יהיה כאב ראש אטומי,
זה לא הגיוני

אבל איך זה עוזר לי מול מס הכנסה? זה לא דוח של מכירות, וגם אם איכשהו יקבלו את זה, להכין דוח שנתי יהיה כאב ראש אטומי,
אני מאמין שיקבלו את זה, הרי זה בדיוק הנתון שצריך, כמה שילמת עבור קניית המוצר.

מהבחינה השניה, אני ממליץ על אקמול, אבל לפעמים אפשר לנסות גם נורופן או רוקסט

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T מיסוי על דיבידנד בקרן סל בארצות הברית פוסטים מאיכות נמוכה 13
Aslan IVV vs CSPX פערי ביצועים גדולים - מיסוי דיבידנד ? שוק ההון 11
E שאלה על מיסוי דיבידנד של חברה קנדית שנסחרת בניו יורק לאזרח ישראלי מיסים 1
flower הודעה חריגה מהבנק - מיסוי דיבידנד של ניירות ערך NTR מיסים 20
Z 2 שאלות בנושא NTR מיסוי דיבידנד במקור על ידי ארה"ב 25% או 30%? מיסים 3
yanosh34 מיסוי דיבידנד תחת תיאוריה השוק היעיל מיסים 10
ברק א. מיסוי על דיבידנד ב vwrd ( קרן מחלקת) בחשבון ממוסה מיסים 8
Lio מיסוי דיבידנד agnc מיסים 1
ה מיסוי רווחי הון/דיבידנד מיסים 9
C מיסוי דיבידנד שהושקע מחדש מיסים 2
Lio מיסוי על דיבידנד מארה"ב מיסים 13
T מיסוי נומינלי במכירת RSU שוק ההון 12
א מיסוי על מטח בשוק ההון שוק ההון 15
D מיסוי rsu בחברת אמזון מיסים 22
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
A מסלולי מיסוי שכר דירה מיסים 1
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
D מיסוי בהשכרת שתי דירות, ומגורים בשכירות בדירה אחרת מיסים 1
C מיסוי ריאלי ותיק השקעות בבנק מיסים 1
I מיסוי rsu מיסים 10
mk1 מיסוי rsu מיסים 7
K מיסוי הכנסות מפירוק חברה בבעלות מלאה מיסים 5
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1
מ מיסוי הכנסות מ-bug bounties מיסים 1
the_newbie מיסוי RSU לאחר סוף העסקה מיסים 3
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
F RSU מיסוי מיסים 1
ט מיסוי ביחס למדד המחירים לצרכן מיסים 13
R מיסוי אגח בחשבון פטור ממס שוק ההון 7
מ מיסוי אמריקאי על המרות מט"ח בIBKR מיסים 8
A מיסוי דירה שניה - שהדירה הראשונה עוד בבנייה. נדל"ן 2
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
יוסי.ל מיסוי ADE מיסים 3
L מיסוי ריאלי על ETF ששמר על ערכו הדולרי מיסים 1
י כיצד ניתן לממש כספים בקרן פנסיה לא פעילה עם מיסוי גבוהה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ מק"מ - מיסוי ריאלי שוק ההון 2
M מיסוי דירה לאחר הסכם ממון נדל"ן 2
H מיסוי וארה"ב מיסים 3
M מיסוי רווח הון ורילוקשיין מיסים 6
מ מיסוי מענק אכלוס למפונים עבור אזרחים אמריקאיים מיסים 1
E מיסוי דירות בארהב נדל"ן 2
S מכירה בשכבות או מיסוי ריאלי למשקיע פאסיבי מיסים 19
ה סמוטריץ שוקל מיסוי רווחי קה"ש לאחר 6 שנים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 244
G מניות בדולר - מיסוי ריאלי? מיסים 3
ס מיסוי RSU לפי 102 אחרי הגירה לאנגליה מיסים 2
ס מיסוי על מענק מיסים 4
S רילוקיישן - היבטי מיסוי מיסים 1
S מתי אין מיסוי ריאלי? שוק ההון 26
N תכנון שנת שבתון - היבטי מיסוי מיסים 48

נושאים דומים

Back
למעלה