• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מיסוי דיבידנדים בקרנות איריות

• פותח הנושא doc29
  • פורסם בתאריך
יש מיסוי כפול, אלא שהמס השני (רווחי הון) נדחה למועד המכירה, וזה הבדל ענק.
נכון, אבל עדיף שלא יהיה מיסוי כפול, כמו שקורה בקרן מחלקת.
למיטב זכרוני הרבה אנשים אהבו את הקרנות האיריות בטענה שהם גם מחלקות ולמרות דמי ניהול גבוהים, אין להם מס דיבידנד. עכשיו מתברר שזה לא בדיוק ככה.

זה נקרא יקר. VTI + VXUS חצי מחיר.
אני ממש לא הייתי קורא לזה יקר. אני מניח שזה סובייקטיבי אבל אתה משווה פה לאופציה הכי זולה שיש ביקום. לי זה נשמע סכום בהחלט סביר תמורת היתרונות שזה נותן (אין מס ירושה!! :) ). בנוסף, מדובר בקרנות מאוד חדשות (חלקן לא קיימות אפילו שנה, בעוד ש-VTI ו-VXUS כבר די ותיקות) ובמגמת ירידת מחירים אגרסיבית, כך שבעיניי זה מחיר טוב. אבל כמובן כל אחד יעשה את השיקולים שלו.

המעצבן הוא שכדי לקבל את דמי הניהול הנמוכים של ואנגרד צריך להשתמש בקרן מחלקת, וזה חסרון מיסויי במקרה של קרן אירית.

המעצבן הוא שכדי לקבל את דמי הניהול הנמוכים של ואנגרד צריך להשתמש בקרן מחלקת, וזה חסרון מיסויי במקרה של קרן אירית.
אז לא נראה לי שאתה צודק. הקרנות IWDA+EIMI הן איריות צוברות ודמי הניהול שלהן בממוצע 0.225%, שזה בערך כמו VDEV+VFEM (קצת יותר).
הבעייה האישית שלי באיריות זה שאני לא מבין עד הסוף אחרי מה הן עוקבות בנושא הדיבידנדים והמיסוי: NTR, לא NTR. שמעתי הרבה תשובות פה מאנשים נחמדים בפורום שמנסים לעזור, אבל לא ראיתי גרף, כמו שראיתי על הקרנות המרכזיות של Vagnuard כמו VTI.

הבעייה האישית שלי באיריות זה שאני לא מבין עד הסוף אחרי מה הן עוקבות בנושא הדיבידנדים והמיסוי: NTR, לא NTR. שמעתי הרבה תשובות פה מאנשים נחמדים בפורום שמנסים לעזור, אבל לא ראיתי גרף, כמו שראיתי על הקרנות המרכזיות של Vagnuard כמו VTI.
אתה יכול לתת לינק לגרף כזה, כי לא הבנתי בדיוק את הכוונה.
ופרט לזה שלא ידוע אחוז המיסוי המדויק במקור (כנראה עד 15%), מה בעצם חסר?
לפי האתר של iShares, הקרן IWDA עוקבת אחרי MSCi world(SM( אני אישית לא מבין מה מוסיף ה-SM...

אתה יכול לתת לינק לגרף כזה, כי לא הבנתי בדיוק את הכוונה.
ופרט לזה שלא ידוע אחוז המיסוי המדויק במקור (כנראה עד 15%), מה בעצם חסר?
אני לא הצלחתי למצוא נתונים הסטוריים כמו שצריך של הקרנות האלו, למשל, IWDA, ולהשוות אותם למכשירים אחרים.
זה לא המצב למשל ב-VTI. שם קל מאד לראות גרף בyahoo finance ולבדוק ביצועים. למשל להשוות למדד S&P500.
אני חושב שמתבקש לעשות השוואת כאלו, במיוחד לאור הטענה שיש שם הקלות מס מאד גדולות. אם זה ההמצב: צריך לראות את זה בהשוואות על נתונים הסטוריים של ה-ETF האלו. לא עשיתי את זה כי לא הצלחתי למצוא מקור נתונים סביר. מבחינתי, שקיפות היא חלק חשוב בהחלטה שלי להשקיע או לא. אבל זה רק אני.
אם יש לכם מקור לנתונים הסטוריים או השוואות כאלו, אשמח לראות.

@Ron B הקרן IWDA קיימת מאז 2009, לפני זה יהיה לך קצת קשה לקבל נתונים...
בדף הקרן עצמה יש לך השוואה היסטורית של ביצועי הקרן מול מדד הייחוס (בעבר גם דמי הניהול שלה היו גבוהיים יותר - ולכן טעות העקיבה כנראה הייתה גדולה יותר), ואם אתה רוצה את זה כגליון אקסל - יש לך את History Download בפינה הימנית העליונה של הדף.
את הדיווח המלא, כולל המיסוי הזר במקור על דיבידנדים, יש לך בדוחות הכספיים של Blackrock, אליהם קישרתי פה יחד עם החישובים שלי מהדוחות שלהם.

כמה דברים:
* התיאור המילולי של המדד זה ״MSCI World Index(SM)״, אבל מה שחשוב זה שבהמשך דף הקרן יש את ה-ticker המדויק שמייצג את מדד הייחוס: NDDUWI
* אם תלך לאתר של MSCI תוכל להוריד גליון עם כל הקודים של המדדים שלהם: https://www.msci.com/ticker-codes
* בגליון של Bloomberg, תוכל לראות שהטיקר NDDUWI תואם ל: ״MSCI Daily TR Net USA USD״, כלומר מדד ה-NTR.
* מה ההיחס למיסוי דיבידנדים בבניית מדד NTR? זהו מדד תיאורטי, שאמור להיות אחיד וגלובלי - ולכן אינו יכול לקחת בחשבון שום הטבות מס או אמנות מס, ולוקח את התרחיש הגרוע ביותר. תראה את התגובה שלי מוקדם יותר בשרשור שקישרתי אליו - את מסמך המטודולוגיה של בניית המדדים של MSCI, שמפרט בדיוק מה הנחות המיסוי שהם לוקחים בחשבון.
* אז מה זה אומר? שקרן שעוקבת אחרי מדד באחזקה פיזית יכולה תיאורטית להביס את מדד ה-NTR, במידה והיא נהנית מאמנות מס כאלה ואחרות ומשלם מיסוי זר במקור נמוך יותר - לולא דמי הניהול, וטעות עקיבה שנובעת מעלויות מסחר נגיד.

אז עכשיו אפשר להסתכל על העקיבה בפועל של הקרן IWDA אחרי המדד - ותראה שהיא מפגרת אחריו - בגלל העובדה שהיא גובה דמי ניהול (שהיו 0.4% עד אמצע 2014, ורק מאז ירדו ל-0.2%), אבל הפיגור קטן משמעותית מדמי הניהול שלה.
בחוצץ Returns בדף הקרן (תחת Perfomance, תבחר annualized) תראה שהתשואה השנתית הממוצעת של מדד הייחוס (מאז היווסדה של הקרן, לפני כשש שנים) היה 10.24% ואילו של הקרן 9.97% - פיגור שנתי של 0.27%, למרות שרוב ההיסטוריה שלה דמי הניהול היו 0.4% (ואולי אף יותר גבוההים קודם. עריכה: דמי הניהול היו 0.5% קודם לאמצע 2013).
אם תסתכל על ההשוואה עבור שנה אחרונה (תבחר Discrete) - תראה שמאז יוני 2014 הקרן הביסה את מדד היחוס ב-0.18% שנתי.

כלומר יש שני דברים שמאפשר לקרן המחקה בעזרת אחזקה פיזית לעקוב אחרי מדד הייחוס בטעות עקיבה נמוכה מדמי הניהול -
* מיסוי דיבידנדים בפועל נמוך יותר מהמדד התיאורטי
* תוכנית הלוואת ניירות (Securities Lending Program) שמניבה תשואה ששני שליש ממנה הולכים לקרן ומפצים קצת על דמי הניהול. לפי עמוד הקרן, בשנה אחרונה זה הוסיף 0.01% לקרן (תחשוב על זה כהקטנת דמי הניהול ל-0.19%)

נערך לאחרונה ב:
נכנסתי ל IWDA ו EIMI, וראיתי שהן נסחרות בן זמנית כמה בורסות בעולם וחלקן ביורו או דולר וגם ב GBP, מעבר לעלויות קניה/מחירה בכל בורסה האם יש יתרון/חסרון במיקום הבורסה (מיסוי ?) או במטבע ?

ככל הידוע לי אין הבדל, החברה רשומה בכל מקרה באירלנד וממוסה לפי חוקי אירלנד.
אישית, קניתי מה שאפשר בדולרים, ומה שאי אפשר - באירו. זאת כדי להוזיל עמלות (במקרה שלי היתה עמלת מינימום של X מטבע הקניה)

@ע.מדי ,
לפי תגובות קודמות בפורום הבנתי שעל IWDA בלונדון לא משלמים מס מלכה, ועל SWDA בלונדון (כמו IWDA רק ב GBP) משלמים מס מלכה (0.5%)

@ע.מדי ,
לפי תגובות קודמות בפורום הבנתי שעל IWDA בלונדון לא משלמים מס מלכה, ועל SWDA בלונדון (כמו IWDA רק ב GBP) משלמים מס מלכה (0.5%)

המנדט הבריטי חוזר ובגדול :) יש לך קישור?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
R מיסוי על דיבידנדים ורווחי הון לאזרח אמריקאי מיסים 5
B מיסוי דיבידנדים מ-ETF אג"ח (או: איזה באלגן) מיסים 9
י שיקולי מיסוי בבניית תיק דיבידנדים שוק ההון 18
C מיסוי דיבידנדים בארה״ב + פתיחת חשבון מסחר בבנק אמריקאי מיסים 43
J מיסוי דיבידנדים על מכירת קרן אירית צוברת CSPX וחישוב מס כולל שוק ההון 3
E מיסוי על דיבידנדים ב-IRA מיסים 9
א כמה שאלות בענייני מיסוי דיבידנדים שוק ההון 8
Rahash שאלה על מיסוי דיבידנדים שוק ההון 3
guesto מיסוי דיבידנדים במקור מאירופה: אירלנד מול ישראל מיסים 8
D רוצה ליצור עמוד בויקי לגבי מיסוי דיבידנדים - אשמח להערות ותיקונים מיסים 24
Z מה הם כללי מיסוי דיבידנדים על אינדקסים עולמיים (חוץ מUS)? מיסים 2
Barbur מיסוי דיבידנדים מאוחר ב-IBKR מיסים 0
R ETF שמשקיע בניירות זרים: מיסוי דיבידנדים כפול? מיסים 56
B מיסוי על דיבידנדים ממניות ו-ETFs אמריקאיות מיסים 37
ע מיסוי בקרן מחקה משקיעת דיבידנדים מיסים 24
א מיסוי על מטח בשוק ההון שוק ההון 15
D מיסוי rsu בחברת אמזון מיסים 20
A מסלולי מיסוי שכר דירה מיסים 1
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
D מיסוי בהשכרת שתי דירות, ומגורים בשכירות בדירה אחרת מיסים 1
C מיסוי ריאלי ותיק השקעות בבנק מיסים 1
I מיסוי rsu מיסים 10
mk1 מיסוי rsu מיסים 7
K מיסוי הכנסות מפירוק חברה בבעלות מלאה מיסים 5
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1
מ מיסוי הכנסות מ-bug bounties מיסים 1
the_newbie מיסוי RSU לאחר סוף העסקה מיסים 3
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
F RSU מיסוי מיסים 1
ט מיסוי ביחס למדד המחירים לצרכן מיסים 13
R מיסוי אגח בחשבון פטור ממס שוק ההון 7
מ מיסוי אמריקאי על המרות מט"ח בIBKR מיסים 8
S מיסוי על דיבידנד מסוג Return of Capital מיסים 21
A מיסוי דירה שניה - שהדירה הראשונה עוד בבנייה. נדל"ן 2
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
יוסי.ל מיסוי ADE מיסים 3
L מיסוי ריאלי על ETF ששמר על ערכו הדולרי מיסים 1
י כיצד ניתן לממש כספים בקרן פנסיה לא פעילה עם מיסוי גבוהה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ מק"מ - מיסוי ריאלי שוק ההון 2
M מיסוי דירה לאחר הסכם ממון נדל"ן 2
H מיסוי וארה"ב מיסים 3
M מיסוי רווח הון ורילוקשיין מיסים 6
מ מיסוי מענק אכלוס למפונים עבור אזרחים אמריקאיים מיסים 1
E מיסוי דירות בארהב נדל"ן 2
S מכירה בשכבות או מיסוי ריאלי למשקיע פאסיבי מיסים 19
ה סמוטריץ שוקל מיסוי רווחי קה"ש לאחר 6 שנים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 244
G מניות בדולר - מיסוי ריאלי? מיסים 3
ס מיסוי RSU לפי 102 אחרי הגירה לאנגליה מיסים 2

נושאים דומים

Back
למעלה