• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מיסוי רווח הון ורילוקשיין

moran_shaul

משתמש רשום
דירוג
0
אני יודע שהנושא נטחן פה אבל לא מצאתי תשובה לבעיה שלי ולפני שאני בכלל פונה ליועץ אני רוצה להבין את היבטי המיסוי לצורך משא ומתן.

אני עובד בחברה אמריקאית עם סניף ישראלי. החברה חילקה לנו RSU (לא אופציות) לפי סעיף 102 שמוחזקות אצל נאמן. ה RSU לא סחירות כי החברה עצמה לא נסחרת ובכל מקרה אני בתוך השנתיים (אם היא הייתה נסחרת הייתי מוכר ולא נכנס לפינה הזו). המניות הם במסלול רווחי הון (לא המסלול עם ה 62 אחוז מס). כלומר אם אני נשאר בארץ והחברה מנפיקה אני אמוסה כ 25 אחוז על מלוא מחיר המכירה.

השאלה שלי היא כזו: במקרה של רילוקשיין (אני מדבר רק על המניות שהבשילו בארץ, אחרי המעבר ינפיקו לי מחדש וזה סיפור אחר).
האם אני חשוף לכפל מס ?
להן הדוגמא, עברתי לארצות הברית, החברה בעוד שנה מנפיקה. הנאמן לא ישחרר לי את המניות בלי 25 אחוז מס, השאלה שלי האם אני מחוייב לשלם גם מס בארצות הברית על המניות האלו ? או שבכלל הנאמן לא אמור להוריד לי מס כי אני תושב ארה"ב.

תודה.

לא המסלול עם ה 62 אחוז מס
גם במסלול רווח הון יש רכיב שימוסה במס פירותי.
האם לא היה ערך למניות כאשר הן חולקו? גם חברות פרטיות עוברות שערוך מעת לעת, במיוחד אם הן מחלקות RSU.

הנאמן לא ישחרר לי את המניות בלי 25 אחוז מס, השאלה שלי האם אני מחוייב לשלם גם מס בארצות הברית על המניות האלו ? או שבכלל הנאמן לא אמור להוריד לי מס כי אני תושב ארה"ב.
תבדיל בין ניכוי מס במקור, לחבות מס.
לנאמן אין שיקול דעת, הוא ממסה את המקסימום.

לאחר מכן אתה יכול לבקש החזר מס, אם רלוונטי.

אתה אכן חשוף לכפל מס.
הרכיב הפירותי (שאמרת שאין, למרות שזה לא נשמע הגיוני) מתחלק לפי זמן ההבשלה בישראל לעומת ארה"ב.
למשל, אם יש לך מניות שמובשלות על פני 4 שנים, מתוכן חיית שנתיים בישראל ושנתיים בארה"ב, אז על הנגלה שהופשרה אחרי 4 חצי ימוסה בישאאל וחצי בארה"ב. מדבר רק על החלק הפירותי.

לגבי רווח ההון, הוא ימוסה כולו בארה"ב. בנוסף יחול עליו בישראל מס יציאה, לפי חלק הזמן היחסי שהיית בו תושב ישראל מאז ההפשרה ועד המעבר לעומת הזמן מההםשרה ועד המכירה. במקרה של רווח ההון אכן מדובר בכפל מס, היות וארה"ב לא מכירה במס יציאה הישראלי לצורך זיכוי מס זר.

האם לא היה ערך למניות כאשר הן חולקו? גם חברות פרטיות עוברות שערוך מעת לעת, במיוחד אם הן מחלקות RSU.
במסלול רווח הון, אם החברה לא רשומה בבורסה, ולא נרשמה עד 90 יום לאחר ההקצאה, אז במועד המימוש כל הסכום נחשב כרווח הון.

במסלול רווח הון, אם החברה לא רשומה בבורסה, ולא נרשמה עד 90 יום לאחר ההקצאה, אז במועד המימוש כל הסכום נחשב כרווח הון.
תודה. אתה צודק. אני מצרף פה את הפקודה כדי שיהיה למי שמחפש בעתיד את המידע הזה. https://www.gov.il/BlobFolder/polic...-3-2003/he/Policy_IncomeTaxInst_hoz3-2003.pdf . תחת מסלול רווח הון כתובים כל התנאים.

גם במסלול רווח הון יש רכיב שימוסה במס פירותי.

תבדיל בין ניכוי מס במקור, לחבות מס.
לנאמן אין שיקול דעת, הוא ממסה את המקסימום.

לאחר מכן אתה יכול לבקש החזר מס, אם רלוונטי.

אתה אכן חשוף לכפל מס.
הרכיב הפירותי (שאמרת שאין, למרות שזה לא נשמע הגיוני) מתחלק לפי זמן ההבשלה בישראל לעומת ארה"ב.
למשל, אם יש לך מניות שמובשלות על פני 4 שנים, מתוכן חיית שנתיים בישראל ושנתיים בארה"ב, אז על הנגלה שהופשרה אחרי 4 חצי ימוסה בישאאל וחצי בארה"ב. מדבר רק על החלק הפירותי.

לגבי רווח ההון, הוא ימוסה כולו בארה"ב. בנוסף יחול עליו בישראל מס יציאה, לפי חלק הזמן היחסי שהיית בו תושב ישראל מאז ההפשרה ועד המעבר לעומת הזמן מההםשרה ועד המכירה. במקרה של רווח ההון אכן מדובר בכפל מס, היות וארה"ב לא מכירה במס יציאה הישראלי לצורך זיכוי מס זר.
כפי שכתבת יש שווי לחברה (FMV) אבל מבחינת מס הכנסה - כל עוד החברה לא רשומה למסחר (ועוד כמה תנאים) אז גם חילקת RSU הם כולם ימוסו כרווח הון ולא כפירותי.
אז כשיש אסמכתה ואנחנו יוצאים מתוך נקודת הנחה שכל הסכום ימוסה כרווח הון (25 אחוז + מס יסף)
השאלה היא כזו - בהנחה שיהיה כפל מס - האם ה (IRS) ימסה אותי על על הסכום כרווח הון (לא יודע בכלל כמה זה) ? או שבניגוד למס ההכנסה הישראלי - ברגע שאמכור הם יסתכלו מה היה ה FMV ביום ההבשלה (ברגע שיש הבשלה המנייה שלי - אין לי צורך לקנות אותה) וימסו אותי על הרווח בין ה fmv לבין המכירה בפועל.
מצד שני אני שומע מכל מיני אנשים שעשו את המעבר שהם קיבלו foreign tax credit. אז בגלל זה דברים לא ברורים לי.
אני מניח שבגלל שכתבת שאין זיכוי על מס יציאה אז התשובה היא לא - אבל שמעתי דברים אחרים אז אשמח לדעת. כמו כן מהו מס היציאה ? איך מס הכנסה יודע מה השווי של המנייה היום ? היא הרי לא נסחרת.

אולי אפשר לעשות רדוקציה לשאלה הבאה, יש לי מניה שנסחרת בבנק. מכרתי אותה אחרי שעברתי לארצות הברית. האם גם כן יש כפל מס ?

תודה.

נערך לאחרונה ב:
או שבניגוד למס ההכנסה הישראלי - ברגע שאמכור הם יסתכלו מה היה ה FMV ביום ההבשלה (ברגע שיש הבשלה המנייה שלי - אין לי צורך לקנות אותה) וימסו אותי על הרווח בין ה fmv לבין המכירה בפועל.
זה.
מצד שני אני שומע מכל מיני אנשים שעשו את המעבר שהם קיבלו foreign tax credit
שיטת מצליח, לא הייתי בונה על זה כטקטיקה.
כמו כן מהו מס היציאה ? איך מס הכנסה יודע מה השווי של המנייה היום ? היא הרי לא נסחרת.
האמת שלא יודע איך זה עובד על מניה לא סחירה, במניה סחירה הם מאפשרים לך או לעשות מכירה על הנייר ליום היציאה או לחכות למכירה עצמה ואז לעשות חישוב רווח יחסי.
להערכתי כאן הם פשוט יחכו ליום המכירה, ואז החישוב יחסי.
אולי אפשר לעשות רדוקציה לשאלה הבאה, יש לי מניה שנסחרת בבנק. מכרתי אותה אחרי שעברתי לארצות הברית. האם גם כן יש כפל מס ?
כן, בגלל המס יציאה היחסי על חלק הזמן שהחזק בו כתושב ישראל.

תודה
האמת שלא יודע איך זה עובד על מניה לא סחירה, במניה סחירה הם מאפשרים לך או לעשות מכירה על הנייר ליום היציאה או לחכות למכירה עצמה ואז לעשות חישוב רווח יחסי.
להערכתי כאן הם פשוט יחכו ליום המכירה, ואז החישוב יחסי.

לגבי זה - מצאתי את זה
https://www.xnes.co.il/media/4717/6539-17-רילוקיישן-תמצית-החלטת-מיסוי.pdf

ציטוט:

לגבי עובדים היוצאים מישראל: חלק ההכנסה ממימוש האופציות שהוקצו לעובדי הרילוקיישן בהיותם מועסקים בחברה, יקבע כדלקמן: שווי ההכנסה כשהוא מוכפל במספר הימים שמיום הקצאת האופציות (או מיום תחילת תקופת ההבשלה, כמוקדם מהשניים) ועד ליום העזיבה של עובד הרילוקיישן את ישראל, מחולק במספר הימים שמיום ההקצאה (או מיום תחילת תקופת ההבשלה, כמוקדם מהשניים) ועד לתום תקופת ההבשלה של האופציות )להלן: (“הרווח הישראלי“)

בגין הרווח הישראלי לא יינתנו כל הקלה, קיזוז או פטור לרבות מכוח סעיפים 14 ו/או 97)ב( לפקודה, לאיינתן כל זיכוי, לרבות זיכוי בגין מסי חוץ כמשמעותו בחלק י' פרק שלישי לפקודה, ולא יינתן כל ניכוי בגינו,למעט ניכוי הוצאות מכירה.

סוף ציטוט.

כלומר יש מנייה שהבשילה. ברגע שלוקחים את הרווח, מכפילים בימים שמיום הענקה ועד יום העזיבה ומחלקים בהפרש מיום הענקה ועד יום ההבשלה (כי אני עוזב את הארץ אחרי ההבשלה) מה אז ? זה נראה שמכפילים את הרווח במספר שגדול מ 1 לא ?

נניח שקיבלתי ביום 0, הבשיל ביום 10 ועזבתי ביום 20. הם לקוחים את ההכנסה, מכפילים ב 20 ומחלקים ב 10. זה כאילו הכפילו את הרווח ב 2. זה הגיוני ?

לגבי עובדים היוצאים מישראל: חלק ההכנסה ממימוש האופציות שהוקצו לעובדי הרילוקיישן בהיותם מועסקים בחברה, יקבע כדלקמן: שווי ההכנסה כשהוא מוכפל במספר הימים שמיום הקצאת האופציות (או מיום תחילת תקופת ההבשלה, כמוקדם מהשניים) ועד ליום העזיבה של עובד הרילוקיישן את ישראל, מחולק במספר הימים שמיום ההקצאה (או מיום תחילת תקופת ההבשלה, כמוקדם מהשניים) ועד לתום תקופת ההבשלה של האופציות )להלן: (“הרווח הישראלי“)
חסר אולי הבהרה שם שזה נכון במידה וההבשלה קורית אחרי היציאה מישראל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E קרנות בלאקרוק שקליות בחשבון הממוסה, מיסוי רווח הון ביחס לערך המטבע מיסים 0
Michel מיסוי רווח הון בחשבון בנק משותף מיסים 3
א שאלת מיסוי רווח הון מעל גיל 60 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 105
flower מיסוי רווח הון בהפרשי שער מיסים 2
T מיסוי נומינלי במכירת RSU שוק ההון 10
א מיסוי על מטח בשוק ההון שוק ההון 15
D מיסוי rsu בחברת אמזון מיסים 22
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
A מסלולי מיסוי שכר דירה מיסים 1
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
D מיסוי בהשכרת שתי דירות, ומגורים בשכירות בדירה אחרת מיסים 1
C מיסוי ריאלי ותיק השקעות בבנק מיסים 1
I מיסוי rsu מיסים 10
mk1 מיסוי rsu מיסים 7
K מיסוי הכנסות מפירוק חברה בבעלות מלאה מיסים 5
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1
מ מיסוי הכנסות מ-bug bounties מיסים 1
the_newbie מיסוי RSU לאחר סוף העסקה מיסים 3
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
F RSU מיסוי מיסים 1
ט מיסוי ביחס למדד המחירים לצרכן מיסים 13
R מיסוי אגח בחשבון פטור ממס שוק ההון 7
מ מיסוי אמריקאי על המרות מט"ח בIBKR מיסים 8
S מיסוי על דיבידנד מסוג Return of Capital מיסים 21
A מיסוי דירה שניה - שהדירה הראשונה עוד בבנייה. נדל"ן 2
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
יוסי.ל מיסוי ADE מיסים 3
L מיסוי ריאלי על ETF ששמר על ערכו הדולרי מיסים 1
י כיצד ניתן לממש כספים בקרן פנסיה לא פעילה עם מיסוי גבוהה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ מק"מ - מיסוי ריאלי שוק ההון 2
M מיסוי דירה לאחר הסכם ממון נדל"ן 2
H מיסוי וארה"ב מיסים 3
מ מיסוי מענק אכלוס למפונים עבור אזרחים אמריקאיים מיסים 1
E מיסוי דירות בארהב נדל"ן 2
S מכירה בשכבות או מיסוי ריאלי למשקיע פאסיבי מיסים 19
ה סמוטריץ שוקל מיסוי רווחי קה"ש לאחר 6 שנים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 244
G מניות בדולר - מיסוי ריאלי? מיסים 3
ס מיסוי RSU לפי 102 אחרי הגירה לאנגליה מיסים 2
ס מיסוי על מענק מיסים 4
S רילוקיישן - היבטי מיסוי מיסים 1
S מתי אין מיסוי ריאלי? שוק ההון 26
N תכנון שנת שבתון - היבטי מיסוי מיסים 48
E מיסוי אופציות מיסים 12
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול שוק ההון 2
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול מיסים 7
lizozom כפל מיסוי על RSU מחברה בינלאומית מיסים 4
ט קיזוז מיסוי דיב' בחשבון ממוסה כנגד עמלות ברוקר - אפשרי? פוסטים מאיכות נמוכה 5
I מיסוי בין בני זוג מיסים 11